Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

U Izrealu, koj se primarno vakcinisao fajzerom, efikasnost u prevenciji zaraze delta virusom 39% a 91% u prevenciji tezeg oblika bolesti. 

A guraju se u poslednje vreme, izmedju ostalih, price kako peruanski doktori hoce fajzer kao trecu dozu, jer su tamo primarno vakcinisani sinofarmom :D

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, qwert00 said:

pa de bre laminat? 😄 zna se da je parket mama za laminat 😄

jedino sto ga lako menjas posle par godina ako zena oce drugu boju laminata 😄 

sve se slažem, ali je ako ništa dosta jeftiniji od pravog parketa! jest' ovaj dugotrajniji i sve, ali za poslovni prostor više pije vodu.

16 hours ago, Dule_smor said:

Hladni program su stvari koje nisu hitne i zivotno ugrozavajuce. U navedenom slucaju se 99% radi o benignom tumoru jajnika, sto nije hitno jelte...ali nebitno, ne moze se nikad biti 100% siguran bez patohistoloske potvrde, moze da bude i maligni iako tumor markeri i druge analize pokazuju da je benigni.

jasno ... sad kapiram. mislim da nema takve odluke vlade, što ne znači da nismo blizu toga.

Link to comment
Share on other sites

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/na-islandu-cijepljeno-90-stanovnistva-ali-sada-uvode-citav-niz-restrikcija-jer-im-se-siri-zaraza-15090421?fbclid=IwAR0MJAyEJev5J0ifVdt0PJHdimjazUnD_41OS_KAuGaC-zgctxzA0mhCSS0

 

205686449_129993435942252_1293040296312613026_n.jpg

220184169_2973331399613187_6169114169999091936_n.jpg

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Tu je najviše ona priča o tome kako koja zemlja reaguje, oni reaguju slično kao Kina - dvocifren broj slučajeva i odmah panika. Mislim oni su imali 30 smrtnih slučajeva od korone od početka epidemije. 

Pritom novinari kao novinari obmanjuju po običaju, kao i kod nas, oni imaju 90% starijih od 16 godina koji su vakcinisani, u praksi imaju prvom dozom vakcinisanih oko 75%, što je taj neki odokativni prag kolektivnog imuniteta. Međutim to naravno i dalje ne znači da neće virus kao takav postojati, kao što postoje i mnoge druge zarazne bolesti od kojih je veliki broj nas vakcinisan. 

Na kraju dolazimo do suštine "ogromnog broja slučajeva i kod onih koji su vakcinisani":

image.png

image.png

Treći talas skoro pa da i ne postoji ako gledamo hospitalizacije/smrti, bez obzira na zarazniju varijantu. Naravno broj smrti malo kaska za brojem zaraženih, ali opet vidimo da je i on u opadanju a da smrti ne rastu baš brzo. Ko bi rekao da će vakcina delovati... 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sad si najebao. ja sam to vec primetio/rekao, ali dzaba. Pa cak i u drigom talasu je smrtnost bila daleko manja nego inicijalno.
Ja ne bvidim da iko spominje novi lokdaun

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

 

9 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

'U posljednjih nekoliko dana bilježi se nekoliko desetaka novih slučajeva zaraženih dnevno, što je značajna brojka za otok na kojem živi samo 360.000 stanovnika. '

 

Stavi jos neku sliku tebra, da jos bolje opises sta se desava u tvojoj glavi 😄

 

 

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, leisure said:

 

'U posljednjih nekoliko dana bilježi se nekoliko desetaka novih slučajeva zaraženih dnevno, što je značajna brojka za otok na kojem živi samo 360.000 stanovnika. '

 

Stavi jos neku sliku tebra, da jos bolje opises sta se desava u tvojoj glavi 😄

 

 

Очигледно ниси схватио поенту. Мислим, није као да ме чуди, али добро 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Тако је! Само погледајте шта су они претходни урадили са државом. Уништили су Торлак, те је било потребно времена да се исти поврати и нормално је да неке вакцине неће радити како треба, док се не санира та лоша приватизација и уништена војска.




:tf:

  • Upvote (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

At a press conference held Tuesday afternoon, CDC Director Rochelle Walensky laid out the changed guidelines. The CDC will now recommend that fully vaccinated people wear masks in public indoor settings in areas with “substantial and high” transmission

In announcing this decision, Walensky cited new data suggesting that vaccinated people infected with Delta may be more likely to transmit their infection to others compared with previous strains of the virus; prior data had suggested that, in cases where a vaccinated person caught the virus, they shed very little of it and were therefore less likely to transmit it. The Delta strain, it seems, is simply more transmissible than others.

Link to comment
Share on other sites

Danas je u Srbiji posle više od dva meseca registrovano više 300 novoobolelih, tačnije 357, u jednom danu što ukazuje na drastičan skok broja zaraženih i pogoršanje epidemiološke situacije, pa se nameće pitanje - da li ulazimo u novi talas?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Diego said:

U Britaniji broj slucajeva u opadanju vec 7 dana, pametnom dosta.

dajte onda full otključavanje i zabrana na nivou države da se priča o covidu i rešen problem

am serial

i prosto kad se ne priča o covidu nestaće i iz fokusa.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...