Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

46 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

https://mobile.twitter.com/RWMaloneMD?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author

Један од изумитеља мРНА вакцине каже да највише оболелих има у земљама са највише вакцинисаних, а најмање у земљама са најмање. И даје мало различите погледе од званичника (значи шарлатан). Зато добија и претње смрћу

Pa izumitelj je mRNA vakcine po ako verujemo "pravoj priči o tome kako je vakcina izmišljena" i da ga je "intelektualno silovao Salk institut" (ovo su zapravo prevedeni citati sa njegovog sajta koji mu stoji u Twitter profilu). No nevezano za to da li verujemo da mu je patent za vakcinu pokraden ili šta već i dalje je poenta da ja pojma nemam šta on tamo priča niti imam dovoljno znanja iz genetike/virusologije/imunologije da bih shvatio da li je to logično ili ne. Meni je s druge strane nelogično da svi oni koji su o tome zapravo učili godinama na raznim fakultetima bivaju "slepi kod očiju" i ne razumeju šta im ovaj pametni čovek objašnjava. Ili su prosto svi plaćeni da lažu što onda prosto moram da odam priznanje toj logistici :) A što se pretnji smrću tiče ono dobija ih i Kim Kardašijan na Twitteru, nije to neko sad specijalno merilo, koliko ovih naših kuka da ih dobija to bi trebalo da je jednom dnevno neki masakr po Beogradu... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

https://mobile.twitter.com/RWMaloneMD?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author

Један од изумитеља мРНА вакцине каже да највише оболелих има у земљама са највише вакцинисаних, а најмање у земљама са најмање. И даје мало различите погледе од званичника (значи шарлатан). Зато добија и претње смрћу

Хајде молим те, пошто имаш увид у све информације, нађи методологију рада медицинског особља у нпр Израелу, а онда у некој земљи типа Мадагаскар. Па направи упоредни дијаграм.
Наравно да садржи и ефикасност медицинског система (колико се заиста бележи број оболелих, упоређено са осталим факторима итд.). 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zwerko said:

Pa izumitelj je mRNA vakcine po ako verujemo "pravoj priči o tome kako je vakcina izmišljena" i da ga je "intelektualno silovao Salk institut" (ovo su zapravo prevedeni citati sa njegovog sajta koji mu stoji u Twitter profilu). No nevezano za to da li verujemo da mu je patent za vakcinu pokraden ili šta već i dalje je poenta da ja pojma nemam šta on tamo priča niti imam dovoljno znanja iz genetike/virusologije/imunologije da bih shvatio da li je to logično ili ne. Meni je s druge strane nelogično da svi oni koji su o tome zapravo učili godinama na raznim fakultetima bivaju "slepi kod očiju" i ne razumeju šta im ovaj pametni čovek objašnjava. Ili su prosto svi plaćeni da lažu što onda prosto moram da odam priznanje toj logistici 🙂 A što se pretnji smrću tiče ono dobija ih i Kim Kardašijan na Twitteru, nije to neko sad specijalno merilo, koliko ovih naših kuka da ih dobija to bi trebalo da je jednom dnevno neki masakr po Beogradu... 

Објасни ти мени јако нико не изађе на ТВ да каже како је Вучкова екипа бесправно порушила Савамалу, како је продаја ПКБ-а штетна за нас, како је Рио Тинто погубан по здравље грађана, како су МХЕ убице наших вода, како Бор, Смедерево и Зрењанин убијају животну средину. Како силни људи који су учили то на факултетима не изађу на ТВ и саопште то грађанима Србије?

Ето, то је та логика 🙂

13 minutes ago, SATAN said:

Хајде молим те, пошто имаш увид у све информације, нађи методологију рада медицинског особља у нпр Израелу, а онда у некој земљи типа Мадагаскар. Па направи упоредни дијаграм.
Наравно да садржи и ефикасност медицинског система (колико се заиста бележи број оболелих, упоређено са осталим факторима итд.). 

Ја сам написао чињенице које је човек рекао, а све информације свакако немам

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Ја сам написао чињенице које је човек рекао, а све информације свакако немам

Паметном доста. 

  • Thanks (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, togFU said:

Mene je razočarao onomad kad je vodio Anti-Tramp kampanju... znači ne zašto glasati za onog drugog, nego samo pljuvanje Trampa... doduše tada su to svi radili al' opet...

 

EDIT: juče sam prvi put bio u prodavnici bez maske (zaboravio al bila je svakako prazna mala prodavnica), prodavačica me mrko pogledala, spremala se da mi nešto kaže, ali onda sam ja nju pogledao još MRČE (ovo mi zvuči kao izmišljenja crnogorska reč lol) i nije ništa smela da kaže... Fata is strong in me!

Bukvalno niko više ne nosi, retko ko - evo sad sam bio do parking servisa (gde je pre mene radnica AstraZeneke uzimala četiri mesečne parking karte!!!!) i 3/4 zaposlenih nije imalo maske. A ipak je državna firma etc.

@ švarci - pa lik je do juče vozio onaj kamion što proizvodi samo crni dim, ništa drugo, pa onda odjednom postao borac za čist vazduh sa onom klinkom što mi sad ladno stao mozak kako se zove, nije tilda :)))

Link to comment
Share on other sites

kakva je situacija sada sa covid u bgd bolnicama? steta sto se mara ne javlja sa informacija. ali joj je verovatno kao i duletu dosta i "Vaksera" i "antivaksera" sa ove teme... bez vredjanja ostalih ali su i ona i dule imali onako bas dobre komentare i bez ovog prepucavanja vakser/antivakser pa u krug...ne samo oni ali mi oni prvi padaja na pamet

 

moje razmisljanje je od pocetka bilo da se mozda negde krajem leta vakcinisem ako krene nova tura sranja. pa da imam imunitet za jesen/zimu 2021 🙂 istina jos nije kraj leta ali valja se pripremiti i odluciti

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, qwert00 said:

akva je situacija sada sa covid u bgd bolnicama? steta sto se mara ne javlja sa informacija. ali joj je verovatno kao i duletu dosta i "Vaksera" i "antivaksera" sa ove teme... bez vredjanja ostalih ali su i ona i dule imali onako bas dobre komentare i bez ovog prepucavanja vakser/antivakser pa u krug...ne samo oni ali mi oni prvi padaja na pamet

@rbds je prva antivakser!!!! šalim se maro!

koliko vidim po vestima, nema toliko više ljudi po bolnicama i umiranje je ono 0 ili 1 dnevno, slično kao kad je AV prošle godine proglasio pobedu.

Ali bukvalno sve ide po istom obrascu, evo sad opet skaču brojevi, već sad imamo preko 200 dnevno, znači sve ide na isti fazon kao prošle godine.

S tim što će sad da bude i lutrija za vakcinisane a i čujem biće i dodatni ispitni rok na faksu za vakcinisane :))

Quote

 

Како одабрати трећу дозу
Навео је да највише података има о томе да друга доза вакцине буде заснована на информационој РНК технологији.

"Према томе, ако погледамо те доказе ја би препоручио неку од вакцина која је заснована на РНК технологији – то су 'Фајзер' и 'Модерна', свакако не може да штети, може да користи. Али исто тако ако је неко примио две дозе кинеске и жели да настави имунизацију том вакцином, ни на који начин га не би ограничавао и препоручио бих да прими и трећу дозу кинеске", саветује Попадић.

Што се тиче дејства вакцина на мутиране вирусе, каже да сигурно не делују потпуно једнако. Ту би, како је навео Попадић, можда била предност на страни кинеске вакцине која је најмање осетљива на промене вируса зато што она садржи цео вирус, односно све могуће протеине које вирус у себи има.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bogami, još će na kraju da nude seksualne usluge u zamenu za vakcinu...

al nas vole, sunce ti poljubim...

Samo da ne bude ono, nije fer, ja već 4 put pušim...

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, absolute said:

Bogami, još će na kraju da nude seksualne usluge u zamenu za vakcinu...

al nas vole, sunce ti poljubim...

Samo da ne bude ono, nije fer, ja već 4 put pušim...

tebi je krivo što ćemo da imamo 10% popusta u Amanu za kupovinu!

Link to comment
Share on other sites

Ništa, moraću do crvene zone da zamolim da mi se nakašlju u facu ne bili se zarazio još nekim sojem, da pojačam zaštitu...možda i ja dobijem na lutriji, popust, ispitni rok...

Pravda za prirodni imunitet!!!

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, absolute said:

Ništa, moraću do crvene zone da zamolim da mi se nakašlju u facu ne bili se zarazio još nekim sojem, da pojačam zaštitu...možda i ja dobijem na lutriji, popust, ispitni rok...

Pravda za prirodni imunitet!!!

Zavisi, moraš da napraviš funkcionalnu reč od sojeva kojima se zaraziš - znači alfa, beta, gama, delta, pa kad skupiš onda sastaviš neku reč i onda si se kvalifikovao! covid scribble!

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

U drugim vestima državni funkcioneri briljiraju...

"Mladi od 18 do 30 godina je najmanje vakcinisana i na tome ćemo morati da radimo.

- Država neće nametati obaveznu vakcinaciju, ali želimo da radimo na objašnjavanju da je potrebno primiti vakcinu jer se pokazalo da se samo vakcinisani ljudi mogu spasiti."

 

Nema mi spasa....

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

U drugim vestima državni funkcioneri briljiraju...

"Mladi od 18 do 30 godina je najmanje vakcinisana i na tome ćemo morati da radimo.

- Država neće nametati obaveznu vakcinaciju, ali želimo da radimo na objašnjavanju da je potrebno primiti vakcinu jer se pokazalo da se samo vakcinisani ljudi mogu spasiti."

 

Nema mi spasa....

ali ti nisi od 18 do 30 više nemke, možda se na tebe ne odnosi!

Link to comment
Share on other sites

bukvalno copy paste prošle godine 🙂

isto ovako CG krenula sa ovim forama, doduše imali su ono početkom juna "korona free država dođite" pa se zeznuše 🙂

 

Quote

 

Od petka, 23. jula do ponedeljka, 2. avgusta privremeno se zabranjuje rad noćnih klubova i diskoteka, kako na otvorenom, tako i na zatvorenom prostoru.

Zabranju se žurke i muzički festivali, kao i bilo kakvo masovno okupljanje u zatvorenom prostoru.

Vijesti saznaju da od 2. avgusta 2021. godine boravak u unutrašnjem prostoru ugostiteljskih objekata neće biti omogućen bezuslovno.

U fokusu Uprave za inspekcijske poslove biće kontrola okupljanja na otvorenom i izvođenje muzike uživo u baštama lokala. Ukoliko se nastavi trend kršenja, razmotriće se njihovo ukidanje ili dodatno ograničavanje.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lucky said:

ali ti nisi od 18 do 30 više nemke, možda se na tebe ne odnosi!

I to što kažeš...

Ja sam u kategoriji "bake i deke" koji nisu "u fokusu delta virusa"...ja se plasim samo alfa, bete i game....za deltu me bk...

 

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...