Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

28 minutes ago, mladenq said:

fato druze, ja ne znam koju kolicinu mentalne gimnastike moras da izvedes pa da mislis da si u pravu u vezi raspravljanja sa radnicima oko nenosenja maski unutar objekata

a ovo ti kazem kao neko koga tol'ko mrzi da se cima oko tih maski, da bih radije da mi svaki put lupe samar na ulazu umjesto sto moram masku da nosim sa sobom i da je navlacim, ali mi bukv nikad nije palo na pamet da se svadjam sa napacenim radnicima kojima cesto nije do zivota i da ocekujem da mi oni tu na licu mjesta tumace logiku iza odluka kriznog staba haha

Milance, zamisli da je cela ova prica ista a da je prica o homoseksualizmu a ne o koroni. 

I npr. Mediji i vlada koji su korumpirani dobiju naredjenje da sprovedu pederbalove i usade homoseksualizam kao normalu u nasem drustvu i kulturi sto i rade. I sutra odes u skolu na roditeljski a 90% roditelja odnosno tih prodavaca iz pekara i maksija vristi kako je to normalno samo neka koriste kondome i zastitu. 

Ti mozes to da prihvatis i da rizikujes da ti klinac sutra ide na skijanje umesto u pecine... A ja cu se pobrinuti da im izbijem sve zube ako mi to bude nametnuto. 

Ti ces se sutra pitati kako je svet otisao u kurac a odgovor je da nije bilo vise ljudi da se bori za prava vec su svi stavljali maske i zastite i drzali se po strani

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

На страну твој сарказам, али овде победника нема. Једини победници су ови што су поделили људе, а ретарди са обе стране мрзе ону другу страну, погледај само батајничко тупаво сељаче и замисли да има још таквих дебила

Vise je bio random trol nego sarkazam, nisam dovoljno emotivno investiran u temu.

Napisah i poduzi post, al obrisah jer mislim da nema poente, ovo je otislo daleko od diskusije, i vise ne moze da se isprati (ni zapravo diskutovati). Al rekoh barem da te udostojim odgovora kad si me vec citirao.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

i dalje sam fasciniran cinjenicom da je nekome toliki problem da stavi masku u zatvorenom prostoru usred pandemije tih par minuta dnevno. ja razumem da su u pitanju novi trodnevni potpuni lokdauni, prvi bih poludeo i ne bi me apsolutno zanimali nikakvi podaci i brojke, ali jebeno parce tkanine preko usta i nosa 2 minuta dnevno... ako ne zbog sebe onda zbog tog jebenog mucenog radnika koji radi za 32k i doci ce u kontakt sa ko zna koliko ljudi dnevno i da cete radije da maltretirate te iste mucenike i dnevno imate 10 svadja/rasprava umesto da, jos jednom, stavite parce tkanine preko usta i nosa ta 2 minuta, bukvalno sam zabezeknut i necu vise pisati nista na tu temu

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Брдо лекара се слаже са констатацијом (осим оних са просеком 10) - зашто би здрав човек стављао маску? Кога ће то здрав човек да угрози? 

Друга ствар је што су те убедили да су сви асимптоматски и да су сви болесни док се не докаже супротно, зло

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Primeticu da su u srbiji ljudi nenormalno optereceni pedrima i lgbtq. Evo drasko neki dan, sad i fata dovede u vezu kovid i pedere.

a ja nikako da naletim ovde na nekog da me izbambusa ko coveka, odem u peder street, ono par smaraca sedi, gej parada, vise ljudi doslo da jede virsle, a par njih kaze jedva ceka da ide u srbiju kod decka….

neobicno :tf:

34 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Брдо лекара се слаже са констатацијом (осим оних са просеком 10) - зашто би здрав човек стављао маску? Кога ће то здрав човек да угрози? 

Друга ствар је што су те убедили да су сви асимптоматски и да су сви болесни док се не докаже супротно, зло

Impored toga sto se delimicno slazem da je dosta sprdacine, mi imamo 4+ miliona mrtvih od korone. Ok mozes reci, nisu svimod korone vec sa koronom, ali ima sigurno i ko zna kolko mrtvih (indija) koji nisu zavedeni, tako da aj da uzmemo da jeste 4 miliona.

mislis li da bi bilo isto bez maski/mera. Recimo moj drug, jak, zdrav srbenda, nije mogao 15 dana da se izbori i na kraju se skljokao i zavsrio u bolnici gde su ga išpricali drogom i sredili za 2 dana. A eto da smo pustili, mozda ne bi bilo mesta u bolnici pa bi covek nikad bolestan zdrav ko dren skapao.

mislim sto moramo da vodimo ovakve price….

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Можемо да дискутујемо о томе за раније, има доста разних показатеља за обе опције. Међутим сад је апсолутно непотребна било каква мера кад дефинитивно имамо "имунитет крда"

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 1:45 PM, Jose Jimenez said:

Jel barem ostave po 500€ dnevno kao Bugari? 😄

Nije još napravio analizu Vesara, ali očekujemo uskoro 🙂

 

Ovo mi je mega zanimljivo isto 🙂


 

Quote

 

VLADA Andreja Plenkovića je zbog svoje neuspješne kampanje cijepljenja, kao i želje da se umili Katoličkoj crkvi, najavila niz udara na sektor trgovine, koji preko PDV-a itekako puni državni proračun. Prema nedavnim najavama iz vlade, pripremaju tri udara na šoping-centre i dućane.

"Odredbom članka 2. ovog Prijedloga zakona predlaže se izmjena Zakona o trgovini u članku 57 tako da radno vrijeme prodajnih objekata određuje trgovac od ponedjeljka do subote s početkom najranije od 6:00 do najkasnije 21:00, te da prodajni objekti nedjeljom i blagdanima budu pretežito zatvoreni", stoji u Nacrtu koji je u javno savjetovanje poslalo ministarstvo Tomislava Ćorića.

Nadalje, Nacionalni stožer civilne zaštite najavio je da bi covid-potvrde mogle postati obavezne za one koji žele ulaziti u šoping-centre.

 

 

Link to comment
Share on other sites



Primeticu da su u srbiji ljudi nenormalno optereceni pedrima i lgbtq. Evo drasko neki dan, sad i fata dovede u vezu kovid i pedere.
a ja nikako da naletim ovde na nekog da me izbambusa ko coveka, odem u peder street, ono par smaraca sedi, gej parada, vise ljudi doslo da jede virsle, a par njih kaze jedva ceka da ide u srbiju kod decka….
neobicno :tf:


Lako je tebi da budeš bezbedan kad su te napustili mladost i lepota :*

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2021 at 2:24 PM, Vlada_ said:

i dalje sam fasciniran cinjenicom da je nekome toliki problem da stavi masku u zatvorenom prostoru usred pandemije tih par minuta dnevno. ja razumem da su u pitanju novi trodnevni potpuni lokdauni, prvi bih poludeo i ne bi me apsolutno zanimali nikakvi podaci i brojke, ali jebeno parce tkanine preko usta i nosa 2 minuta dnevno... ako ne zbog sebe onda zbog tog jebenog mucenog radnika koji radi za 32k i doci ce u kontakt sa ko zna koliko ljudi dnevno i da cete radije da maltretirate te iste mucenike i dnevno imate 10 svadja/rasprava umesto da, jos jednom, stavite parce tkanine preko usta i nosa ta 2 minuta, bukvalno sam zabezeknut i necu vise pisati nista na tu temu

Prićam baš sa ženom na konto Draletovog "dići će se kuka i motika". Ona zastupa stav da će ljudima dokurčiti, ali ja verujem da nam je život postao toliko komforan da malo ko bi rizikovao da izgubi privilegije zarad ideala.

Maske su odličan primer - naši preci su ratovali za slobodu, migrirali u vojne krajine, teraformirali močvare Novog Beograda. A naš doprinos je da smo kilave babe koje kukaju što moraju da nose papirić na licu 2 minuta. Tu se slažem sa Draletom da smo postali previše dekadentni, i deluje mi da nešto monumentalno mora da se desi da bi se to promenilo.

@Lucky što se tiče radnog vremena radnji meni je zapravo super što se ide u tom smeru. Upali smo u taj 24/7 ritam kapitalizma, i ljudi nemaju više normalan vikend. 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Jose Jimenez said:

@Lucky što se tiče radnog vremena radnji meni je zapravo super što se ide u tom smeru. Upali smo u taj 24/7 ritam kapitalizma, i ljudi nemaju više normalan vikend. 

nemam pojma, možda si u pravu, ja sam tu uvek na strani "komfora" koji si već pomenuo gore, nešto mi je drago da mi radnja radi uvek, posebno u letnjim mesecima kad izađem napolje u 23h i onda mogu da se prošetam do maksija i kupim šta hoću. Šta više vrlo sam se teško privikavao na to da nedeljom ne rade radnje i kad sam duže bio/živeo preko a i ovako na kojekakvim putevima. 

Razumem šta hoćeš da kažeš, ali mislim da ovo što su probali u CG i slično da izbace nedelju nije baš zaživelo, čak i ovi slovenci kukaju oko toga. Kod nas doduše ne vidim da će to ikad da se dogodi dok je Vučića, on je prvi milion puta izjavio da nema šanse da se zatvaraju radnje nedeljom ima da radimo i da zarađujemo! 🙂

A i da se vratim na to, kad inače da kupujem ako ne nedeljom? Subotom često radim a i da ne radim svi drugi bi kupovali subotom pošto je nedelja neradna, preko radne nedelje tek ne možeš da stigneš, nekako nedelja je "idealna" za ranojutarnji odlazak na pijacu pa tempo, univer, šta god 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2021 at 1:08 PM, mladenq said:

fato druze, ja ne znam koju kolicinu mentalne gimnastike moras da izvedes pa da mislis da si u pravu u vezi raspravljanja sa radnicima oko nenosenja maski unutar objekata

a ovo ti kazem kao neko koga tol'ko mrzi da se cima oko tih maski, da bih radije da mi svaki put lupe samar na ulazu umjesto sto moram masku da nosim sa sobom i da je navlacim, ali mi bukv nikad nije palo na pamet da se svadjam sa napacenim radnicima kojima cesto nije do zivota i da ocekujem da mi oni tu na licu mjesta tumace logiku iza odluka kriznog staba haha

ja sam juce na planinarenju slusao dijalog od pola sata gde su se dve zene "sa stavom" zalile jedna drugoj kako im ne pada na pamet da nose maske dok kupuju u pekari itd ... i tu bukvalno su PRECESLJALI sve teme, sve moguce izgovore su sebi ispricale, ali samo u vezi toga kako NJIH NEKO NESTO  NESTO TERA. ista prica kao fata, one nece da nose maske jer moraju i to je glupo itd, one znaju bolje... 😄 stvarno ne razumem odakle tolika zelja za svadjom .. ono brt pricaj o tome da li je to svetska prevara, da li korona zapravo postoji... sve to ima vise smisla nego da kukas kao da su jebeni radnici problem koji su dobili zadatak da ti kazu da ne mozes sa maskom da udjes da kupis hleba.. ne znam, ja na stavljanje maske gledam kao na to da kad bih kasljao ili kijao, stavio bih ruku na usta, bez obzira na to dal sam vakser/antivakser/transvakser 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Maske su odličan primer - naši preci su ratovali za slobodu, migrirali u vojne krajine, teraformirali močvare Novog Beograda. A naš doprinos je da smo kilave babe koje kukaju što moraju da nose papirić na licu 2 minuta. Tu se slažem sa Draletom da smo postali previše dekadentni, i deluje mi da nešto monumentalno mora da se desi da bi se to promenilo.

odlicno receno 😄 srbi su postali govna ukratko, kapitalizam/globalizam nas izjeda, pobeda nam je kad ne stavimo masku 😄 u gspu svi (stari I MLADI) brze bolje gledaju da sednu jer lakse je sedeti nego stajati 😄 srbi govna

4 minutes ago, mladenq said:

pa sta znam, nema mi puno smisla da stavljas ruku na usta kad kijas ako znas da si zdrav!

lose sam se odrazio

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Pratimo brojke na dva sata, predsednik i ja, gledamo kako je to u opštinama i gradovima. Najbeznednija situacija je u onim lokalnim samoupravama sa najvećim broj vakcinisanih", rekla je Brnabićeva za TV Pink.

"U petak sam imala sastanak sa našim nacionalnim telom za vakcinaciju i oni će", kako je najavila, "do 23. jula dati preporuku Kriznom štabu oko treće doze, koji će 1. avgusta dati svoj stav."


Ona je rekla da su lekari veoma zabrinuti i ponovila apel mladima da se vakcinišu

 

Na dva sata se prate brojke!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mohr said:

A posle trece, stize i cetvrta doza ! 🤣

U skladu sa talasima - svaki talas jedna doza! 

Quote

 

Бројке упозоравају да смо на почетку новог епидемијског таласа, вакцинација стагнира

"Поражавајућа је информација да смо од лидера у региону, чак и од једног од лидера у Европи, постали земља која је на зачељу по броју имунизованих и то ће испоставити своју цену у септембру, а ја верујем и раније, већ половином августа", поручује Јанковић.

Доктор Радмило Јанковић каже да то да смо на почетку новог таласа сасвим јасно показују бројке првих прегледа, тај број на југу полако расте.

 

 

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, togFU said:

Evo ga jos jedan borac za slobodu

213641985_566232561453309_33777682174852

A i ovo će biti pravi test za sve verujem 🙂

tako da će stići i odgovor šta se dešava kad nema restrikcija a covid i dalje tu!

Quote

 


U Engleskoj će 19. jula biti ukinute sve epidemiološke mere za suzbijanje širenja kovida, uprkos tome što se dnevno u proseku registruje oko 30.000 novih slučajeva.

Britanski premijer Boris Džonson pozvao je sve da i nakon ukidanja mera budu maksimalno oprezni i upozorio da pandemija nije završena, a medicinski tim vlade saopštio je da se vrhunac sadašnjeg talasa očekuje sredinom avgusta, do kada bi svakog dana na bolničko lečenje moglo da bude primano između 1.000 i 2.000 obolelih, prenosi BBC.

Procenjuje se da će na vrhuncu ovog talasa pandemije dnevno umirati između 100 i 200 pacijenata, ali bi taj broj mogao da bude i manji povećanjem broja vakcinisanih.

Ministar zdravlja Sajid Džavid prethodno je poslanicima Donjeg doma parlamenta rekao da se očekuje da bi u avgustu dnevni broj inficiranih mogao da dostigne i 100.000, ali veruje da to neće predstavljati „neizdrživ pritisak na zdravstveni sistem“.

Vakcinacija treba da stvori „zaštitni zid“ koji bi mogao da nam omogući da izdržimo letnji talas kovida, kazao je Džavid.

Džonson je na pres konferenciji u Dauning stritu poručio da koronavirus i dalje predstavlja rizik i da se država 19. jula, bez obzira na ukidanje mera, ne može istog trenutka vratiti na način života pre pandemije.

Iako nošenje maski u zatvorenom prostoru i u javnom prevozu više neće biti zakonska obaveza, britanski premijer je rekao da se očekuje da ljudi to i dalje poštuju, kako bi se sačuvali od infekcije, a isto važi i za održavanje fizičke distance.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2021 at 3:09 PM, f4ts0 said:

Primeticu da su u srbiji ljudi nenormalno optereceni pedrima i lgbtq. Evo drasko neki dan, sad i fata dovede u vezu kovid i pedere.

не видим где сам доводио у везу ковид и педере, али нема везе...  педери к'о педери, виде ствари које желе да виде. зато је у Србији педер карактерна особина, а не сексуална девијација.

не видим да су Срби оптерећени педерима, нека их, нека им њихов јад који преоблаче у дугине боје, не чинећи га ништа мање подношљивим за своје намучене душе, у Србији постоји проблем са идеологијом педеризма, према којој је бити педер (у карактерном смислу) пожељно понашање. зато има све више (карактерних) педера свуда, па и у Србији.

што се тиче маски и вакцина, дефинитивно се ради о игри са великим улозима и извесно је да се непрекидно ради на развоју и унапређењу сценарија за сваку земљу. мислим да се Србија добро снашла у овој показној вежби, чак толико добро да мора да квари свој резултат да не упада у очи.

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zwerko said:

U istom postu rekao Igoru da je peder i da moramo da kvarimo rezultat da ne preteramo u carevanju [:D]

Чекај, Игор је чиповани педер са Запада?

О
М
Г
!


Паметном доста.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...