Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Сатан прича о страху, а све време кука и плаче због истог

Да видимо како кажу, ако примиш вакцину не значи да нећеш добити вирус, али ћеш имати блажу клиничку слику. Дакле, заштићен си од теже болести. И сад ти овде константно кукаш и плачеш како су други криви што ћеш се заразити.

Значи да резимирамо, ми се не бојимо смрти и теже клиничке слике, а ти плачеш што ћеш имати кијавицу. И ти причаш некоме о страху...

Како уопште не заборавиш да дишеш, мора да се стално подсећаш да то треба да радиш?!...

Какав си ти друже ретард, па Богови плачу кад виде шта су направили. Онај ортодоксни, хард-кор ретард.

  • Upvote (+1) 2

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, f4ts0 said:

Trans-vaxer!!

ХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХААХХАХААХ.

Игор Винз! Вакцинити!

Игор краљ, молим пиво за човека. Транс-ваксер... 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Nije do 17 sekundi nakazo mutava nego do toga da se za ovih godinu dana bukvalno nista nije znacajno promenilo, ali si izgleda jebeno slep da ne vidis dalje od stapa jer npr. do juce mi je ta ista kenjala da nece da me usluzi bez maske a od danas druga prica jer eto neki moron joj je rekao da je danasnji broj zarazenih prihvatljiv iako veze sa vezom nema. 

Znaci prosle godine u ovo vreme smo bili zatvarani a cini mi se i pendreceni sa manjim brojem zarazenih. Broj je gistro rastao a oni bez ikakve logike zatvarali random biznise. Npr. U tempu od 06-22 nije bilo nikakvog ogranicenja i moglo je da procirkulise 10.000 u toku dana, ali zato kad dodje 22 pa sve do 06 kad je protok ljudi recimo do 1.000 onda korona divlja i sve ze zatvara. 

Drugo, reci mi logiku zatvaranja u 20:00 random fastfooda iz kraja sa salterskom uslugom gde prodje 100 ljudi i nastavi daljr bez zadrzavanja, ali zato incestoidni koncerti i SNS promocije sa po X hiljada ljudi nisu problem? 

Trece, sad su dozvolili svadbe do 500 ljudi sto ce biti da je 99% svih vencanja u srbiji, a pritom sledece nedelje pocinje i JSL pa da je recimo derbi prvo kolo verovatno ne bi bio problem da se pusti 20.000 na stadion. 

Znaci sve ove trenutne mere i  propise nismo doneli ni ja ni elvis ni ti ni satan nego struka u koju se kunes, a ta ista struka koja je dozvolila gore pomenuto i sad vristi kako smo neodgovorni i kako zbog naseg ponasanja je sve izvesniji 4 talas koji ocekuje u novembru kad vidi obicno i pocinje sezona gripa i virusa...

Boli me koliko si mutav i nesposoban da vodis bilo kakvu komunikaciju tako edukovan. Jedini argument ti je da se kreces u drustvu intelektualaca i doktora koji te verovatno i izbegavaju jer nisi u mogucnosti da slozis prostoprosirenu recenicu, ali se zato tesis da su ti prijatelji... 

Satana znam od ranije i to da nije kapacitet pa jelte ni ne mogu od retarda da trazim neko misljenje. Dok se ti npr. izjasnjavas kao intelektualac pa od tebe ocekujem vise. Tako da ili priznaj da si kriplovani retard i da te tako i posmatram ili diskutuj svojim recima i argumentima a ne generickim shitpostovima. 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Фатима замолио бих вас да поведете рачуна о изражавању. Очигледно вам је потребан чип, стога бих вас замолио да се добровољно чипујете ковид вакцином.

Фатимица је тилтована недељом ујутру. А јеловник који си предложила остављам теби и твојим најмилијима.
 

 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

@FATA

ko prica o kvalitetu svih do sada uvedenih mera? osvrnuo sam se samo na recenicu "Malo pre se vratio iz pekare u kojoj sam vodio rat maltene godinu dana jer ne nosim masku..." - to je sve sto sam iskomentarisao.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Da, ali preleteo si moju poentu tog komentara i samo si me napusio.

Godina dan sam vodio rat sa tom pekarom gde je svaki put bilo ubedjivanja da stavim masku. Ja bih stao sa strane i raspravljao se sve dok ne dobijem hleb i neke kifle po koje sam dosao. 

Brzo premotavanje napred. Cekam u redu ispred pekare tad kad sam pisao, i neka random zena se raspravlja unutra zasto dozvoljavaju ulazak bez maske. I te iste radnice u pekari kojih ima 5 i sa kojima sam vodio rat tih godinu dana, odjednom nemaju nista protiv jer kako kazu dozvoljene su svadbe i utakmice sa 500+?

E sad ono sto meni ne da mira a to je, da ako je godinu dana broj zarazenih bio lupam 1.000 na dnevnom nivou i bile su sve moguce restrikcije i zabrane plus mere i maske i smetalo im je i pravili su problem za ulazak u prodavnice... Naspram danas kad ima lupam 1.500 zarazenih na dnevnom nivou bez posebnih restrikcija i mera i sa otvorenim granicama, gde preko noci odjednom nikom nije problem to sto ljudi ulaze bez maski u prodavnice a nista se drasticno nije porpavilo naprotiv je gore then who was phone? 

I ono sto je apsurd da se sada najavljuje sta ce se desavati u novembru? Kako to bre bilo ko moze da zna, osim ako se ne mulja sa citavom situacijom? 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

05A6B916-FDE1-4035-830B-5358AC99488F.thumb.jpeg.7d295105efab32393a9825c17d591ddf.jpeg

elem

Fato, sto prosto nisi stavio masku nego kinjis i sebe i ljude u pekari, mislis da je radnicima tamo do zajebavanja?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Diego said:

prate rur topic, mesto prve apsolutne pobede antivakcinasa nad vakcinasima

На страну твој сарказам, али овде победника нема. Једини победници су ови што су поделили људе, а ретарди са обе стране мрзе ону другу страну, погледај само батајничко тупаво сељаче и замисли да има још таквих дебила

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

mogu da dodjem i do poente citavog posta, a mogu i da iskomentarisem samo tu izolovanu recenicu, kao sto sam i uradio, jer je potpuno irelevantno sta radnica X u pekari Y govori i radi i kakvo je njeno tumacenje trenutne kovid situacije i trenutnih mera ako se ti ponasas retardirano godinu dana (ne mogu da pronadjem drugu rec zaista, ne zelim da vredjam niti da raspirujem svadju).

sto se tice drugog dela tvog posta:

sve bi to imalo smisla da su ti brojevi iole priblizni, ali sam prilicno siguran da nemaju veze sa zivotom.

broj zarazenih na dnevnom nivou je u prethodnim mesecima u najgorim periodima bio i na oko 8k. danas je taj broj 77, i to nakon skoka u prethodnim danima. mislim da je pre nedelju dana tipa broj novozarazenih tog dana bio 9. dakle, 8k -> 9 -> 77 si ti predstavio kao 1000 -> 1500? o cemu pricamo? kazes nista se nije drasticno promenilo? brojke? cinjenica da su milioni u srbiji vakcinisani? jos jednom, o cemu pricamo?

onda kazes da je apsurd sto se sada najavljuju desavanja u novembru. "kako to bre bilo ko moze da zna?". niko ne moze da ZNA, ali moze da proceni sa velikom sigurnoscu. procesi u prirodi su ciklicni, postoje paterni cijim pronalazenjem mnogo toga moze da se predvidi, postoji zilion informacija cijom pazljivom analizom neki jako pametni i obrazovani ljudi mogu svasta da predvide sa ekstremno velikom preciznoscu.

cak za ono sto sledi u narednih par meseci nije potrebna preterana pamet, ljudi su preko noci poceli da se ponasaju kao da pandemija nije ni postojala, ne mogu da nose jebene maske u supermarketima kao da je ne znam koliki problem, ne mogu da pokazu minimum zdravog razuma, tako da ono. pocinjem i da razumem beskrajno trajanje raznih mera za koje sam smatrao da je trebalo da budu "relaksirane" odavno, ali to je izgleda jedini nacin da sprece prosecnog coveka da se ponasa kao kompletni moron

  • Upvote (+1) 1

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ne kinjim nikoga Igi nego je sistem jednostavno retardiran, a to nije moja greska... Npr. Imam shopGo ispred gajbe koji koristim poslednjih 30g. I neke seljanke iz resnika koje vidjam poslednjih 10 godina su krenule da me mrace prosle godine za masku i pravila, isto kao i u pekari. Odgovorio sam im nesto tipa da nisam njihov ker da me dresiraju kako su zamislile i da jednostavno ne nosim masku niti me zanima. U slucaju da imaju bilo kakav problem mogu da zovu seficu ili nekoga ko je zaduzen za kontrolu ili jednostavno da mi ne zabrane ulazak u prodavnicu... I od tad evo skoro godinu dana rec mi nisu rekle niti se bilo sta od toga desilo. Prekljuce isto primer u maksiju mi prilazi radnik i kaze "druze izvini sto te smaram moram da te opomenem za masku gledaju me na kameri, ti vozi kako hoces sa ili bez a moje je da ti skrenem paznju" i to postujem, lik radi svoj posao i ne zanima ga da se pravi pametan i isteruje nesto sto nije njegov posao... Zovi sefa, gazdu, inspekciju i to je to

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@Vlada_ nema svadje sve dok normalno komuniciramo sto sam te i pitao pa si evo napisao normalan post nakon 20 onelinera.

Tesko je objasniti se na internetu a jos teze razumeti. Ono sto ja zagovaram je da su mediji i lazna struka nametnuli ovaj vid razmisljanja i mera bez potrebe. Zamisli da se na TV provlaci kako je vazduh prezagadjen i da se ocekuje da 50% populacije oboli od kancera. Ostario si a jos ti naisao period sa kratkim dahom i istripujes da umires od zagadjenja. Odes kod doktora gde te detaljno pregleda i ustanovi da ti nije nista, ali tvoja psiha je toliko slaba da vidi da nece ici tako lako. Prepise ti placebo i da nosis masku i odjednom si izlecen. Ti ces misliti da je do lekova i maske a zapravo nisi ni imao nikakav problem. Tako je i sa ovim. 

Sto se tice cifara i statistike sa njima se jednostavno manipulise i ne znam kako mozes da ih shvatis ozbiljno na bilo kakvom primeru. Pogledaj sliku dole. Znaci prosle godine od maja-oktobra dnevni prosek je bio oko 100 novozarazenih bez vakcina i imali smo sve moguce restrikcije a sa tim istim restrikcijama tokom zime dnevni prosek je bio 5.000. Sada kada nemamo restrikcija u istom periodu kao i prosle godine imamo dnevni prosek od 100 zarazenih pa bih da te pitam jel ti nije malo cudno? 

Voleo bih da te pitam sta mislis koje mere bi tebi bile zadovoljavajuce npr. Za 2-3 godine kada se zarazi recimo cela poluacija? Znaci 7miliona Srba se zarazi do 2024 i umre 70k sto je oko 1% kao i sada. Onda izmisle gama soj i iste mere, restrikcije i ista prica do 2030 i opet 7m zarazenih 70k umrlih i tako isto do 2035. Sta bi mislio tada? 

Taj scenario je blizi nego sto neki misle, ali niko ne razmislja o tome. Da li bi bilo OK da podizes porodicu u takvom sistemu znajuci da postoji X% da je sve ovo jedna velika prevara kako bi maskirala hladni rat i krizu koja je bila na pomolu? 

Screenshot_20210711_132339_com.android.chrome.jpg

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Кога су уопште маске спасиле? Поред свих мера је било толико заражених, ок, паметни ће окривити "непоштовање мера". Шта ћемо са земљама где се поштује? Немачка је имала један од строжих и дуготрајнијих локдауна, са све Н95 маскама, а послушни Немци се придржавали свега, па опет бројке ништа боље. Земље које нису имале никакве мере, имају исти или мањи број заражених. Па чему онда мере? Маске? Чему? Ја стварно не знам шта је људима још потребно да виде очигледне ствари.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...