Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

3 hours ago, SATAN said:

Једино што тебе треба да занима јесте вакцина.

Дакле боц боц и појјјј сој. 

Zanima mene vakcina. Zanimljivo mi je zasto Ruse ne zanima (ruska) vakcina?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ја само мислим да би стари Сатан презирао ову нову ЛГБТ верзију Сатана, вероватно би се и рокнуо да је ономад знао у шта ће се претворити...

  • Upvote (+1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, daniiL said:

Meni je interesantinije sta je sa zajebanim sojevima pre ovog? Indijski, britanski, africki... su prestali da budu zajebani kad se pojavi neki novi soj?

Ako sam dobro ispratio delta = indijski, samo su mu promenili naziv because TOLERANCE SO TOLERANT

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2021 at 6:27 AM, Shale said:

Jel mogu forumaši koji smatraju da je vakcinacija nepotrebna i da mere ničemu ne služe se izjasne kako su prvobitno formirali takvo mišljenje ?
Da li je to bila 'prirodna/na prvu loptu' reakcija/mišljenje, ili ste postepeno došli do tog mišljenja?

Nisam siguran koje je tvoje misljenje jer mislim da se nisi izjasnio, ali bih voleo da ga cujem.

Kao sto sam pomenuo u nekim od prethodnih postova previse se stvari poklopilo da bi bila slucajnost. Na pocetku je bilo puno nepoznatih i bio sam rezervisan, moglo je da ide i na jednu i na drugu stranu. Medjutim sa vremenom kako sam postavljao sve vise i vise pitanja a dobijao sve manje i manje odgovora od kojih je vecina bila "ja znam 3 doktora, meni je sestra zavrsila sa svim 10 itd." svelo se na sledece:

Da li je vakcina za najsmrtonosniji virus obavezna?
Da li je vakcina za najsmrtonosniji virus prosla sva neophodna testiranja?
Da li je sve vezano za najsmrtonosniji virus transparetno?
Da li su maske i mere za najsmrtonosniji virus obavezne?
Da li se mere za najsmrtonosniji virus sprovode i da li imaju ikakve logike?
Kako to da najsmrtonosniji virus hara izmedju 20:00 - 06:00 (ovde sam uzeo neki prosek koji svi kopiraju) a preko dana spava?

I najbitnija stavka po mom misljenju je statistika:

covid 19 infected in USA 2021 - Google Search

• COVID-19 deaths by age U.S. June 2021 | Statista

USA --> 34m zarazenih i 600k smrti (1.78%) (0.178% cele polupalacije)---->>> uzmimo npr. da asimptomaticnih ima duplo vise da ne idem dalje ta smrtnost pada na 0.89% mada ajde da uzmemo oficijalnu statistiku od 34m zarazenih:

0-17 = ~340 (0.001%) - (0.0001%)
18-29 = ~2.400 (0.007%) - (0.0007%)
30-39 = ~6.800 (0.02%) - (0.002%)
40-49 = ~18.000 (0.055%) - (0.0055%)
50-64 = ~94.000 (0.275%) - (0.0275%)
65-74 = ~130.000 (0.38%) - (0.038%)
75-84 = ~162.000 (0.48%) - (0.048%)
85+ = ~176.000 (0.52%) - (0.052%)
 

Dakle u USA od ~340m, 10% odnosno 34m je bilo zarazeno a od tih 34m preminulo je 600k (1.7%). Ono sto je zanimljivo je da je od tih 600k preminulih, ~590k (98%) je imalo pratece bolesti poput dijabetesa, bolesti pluca, raka, slabog imuniteta, srcanih bolesti i drugih dok je preminulo 12k (2%) zdravih osoba.

No ne treba biti slep i ogranicen pa treba uzeti u obzir celu populaciju USA od 340m (druga zagrada) jer da je ostalih 90% bolesno bili bi u sistemu i zavedeni u statistici sto dovodi do toga da je u USA smrtnost 0.18%, a od tih 0.18% (600k), 95% je starije od 50 godina.

Nakon ove mini statistike dolazimo do toga da je u USA najsmrtonosniji virus 21 veka odneo 0.18% populacije vecinom starije od 50 godina od kojih je 98% imalo pratece bolesti. Dakle, zbog 0.18% bolesnih a starijih od 50g treba da vakcinisemo ostalih 98.2% neproverenom vakcinom? Sims ledzit

  • Upvote (+1) 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Nisam izjasnjavao svoje misljenje nigde povodom ovoga, jer iskreno mislim da je pre svega irelevantno sta ja mislim. Pre ~6 godina sam hteo da upisem medicinu i isao sam na pripreme, ucio organsku hemiju i biologiju dobrih 6 meseci da bi na kraju odustao jer nisam bio kadar da apsorbujem toliku kolicinu znanja u tako malom vremenskom roku. Sta je proisteklo iz svega toga je dovoljno znanja da znam da apsolutno nista ne znam, tj znam jako jako malo. Slozenost biohemijskih procesa, podprocesa i njihvih medjusobih interakcija je enormna. Za kompletno razumevanje osnovnog stanja odrzavanja ljudskog organizma (homeostaze) je potrebno mnogo godina ucenja. Da ne pricam o interakciji ljudskog organizma sa drugim organizmima.

Stoga je moje misljenje bukvalno to, misljenje, ko Mara u kriv kurac sto se razume.

Zivim sa caletom, keva je otisla da zivi sa svojom kevom i da se stara o njoj. Cale ima 70 godina, keva ima 63, dok baba ima 90. Oba roditelja su mi hornicni bolesnici, cale je pre svega dijabeticar i pije po 15 razlicitih lekova dnevno, dok baba ima karton kao "Rat i mir".
Nista u zivotu nije zagarantovano, sve je sansa, i na tu sansu svojim delovanjem uticemo ne bi li pospesili ili pogorsali sanse zeljenog ishoda.

Smrtnost je 1% stastisticki gledano na gro populacije u koju ulaze mladi, stari, bolesni, zdravi i sve izmedju. Odfikari sve ostale elemente iz racuna i ostavi samo ljude sa 70+ godina koji su hronicni bolesnici  i pogledaj kolika je smrtnost medju njima. Nisam informisan po tom pitanju ali mogu da lupim da je stopa smrtnosti negde izmedju 5% i 15%. Veoma neprijatno.

Lakse mi je da ne razmiljam o tome vec da nosim masku, drzim distancu od drugih ljudi i to je to, nadam se da se necu zaraziti.

Akonto vakcinacije, vakcina protiv virusa ima ulogu pomocnih tockica na biciklu. Oslabljena verzija virusa u fizioloskom rastvoru se ubrizgava da bi imuni sistem imao priliku da se 'bori' protiv istog i na taj nacin 'nauci' samog sebe za ubuduce, nikakva garancija kompletne imunosti nije data nigde. Postoje mnogi ishodi, mozda vakcina ne uradi nista, mozda se dogodi prejak imuni odgovor koji se dalje komplikuje u neku autoimunu bolest. Mozda poispadaju svi zubi kutnjaci kao mom drugaru kad je primio vakcije sa 20 i nesto godina kada je sluzio vojni rok.

Bez obzira, pre cu da stanem na stranu nauke jer cenim da su mi sanse da prezivim (a i sanse onih oko mene) drasticno vece, nego da se pridruzim silnim 30-sec googlerima koji ukucaju "COVID VACCINE" pogledaju dva grafikona i procitaju jednu A4 stranu i misle da su eksperti.

Takodje nije potrebno vakcinisati 100% populacije za suzbijanje sirenja zaraze (u slucaju kovida), vec...slagacu 70%? Potreban procenat za imunost krda zavisi od bolesti do bolesti, odnosno od toga koliko se lako bolest prenosi. Na primer za suzbijanje malih boginja potrebno je 95%, i ako me secanje sluzi desilo se par slucajeva ponovnog pojavljivanja nakon 20 i kusur godina iskorenjenosti, sto je direktno povezano sa anti-vax zajednicama koje su uzele korena po kojekakvim ruralnim mestima u Americi

Edited by Shale
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ti kazes vecina nas se u ovo razume  ko Mara u kriv kurac pa otud i prica i razlicita misljenja. Razlicita misljenja ili ubedjenja su jako bitna da se ne bi otislo u ekstreme. E sad kako se 99% nas ne razume u krivog bojka jedino sto mozemo da radimo je da prikupljamo informacije i na osnovu tih informacija formiramo misljenje. 

Bilo kakvo misljenje da formiras trebalo bi da ga doneses na osnovu dostupnih informacija a ne vodjen emocijama, u tvom slucaju godistem oca, majke, babe i njihovim kartonima. 

Sa ovim gore recenim uporedimo sledece: iz mog prethodnog posta uzmimo statistiku tvoje porodice odnosno raspon izmedju 50-85+ gde ima 562k preminulih. Nisam nasao preko telefona zarazene po godistima, ali uzmimo da USA po statistici u tom rasponu ima 75m stanovnistva i ako uporedimo sa brojem preminulih dolazimo do cifre od 0.75%.

Ja razumem da ti volis svoje matorce i imas osecanja prema njima, svako ima... Ljudi smo na kraju. Medjutim ako mirne glave stavis sve to na papir i razmislis, koliko realno sve ovo ima smisla? Zbog smrtnosti od 0.75% kod grupe 50-84+ ti si spreman da unistis zivot grupe 0-50. (kad kazem unistis zivot mislim na drustveni, ekonomski, zdravstveni deo itd.) 

Da uprostim i da te pitam sledece: imas auto koji se koristi cele godine. Znas da ce jedan udes tokom godine biti fatalan i odneti 3 zivota. Da li ga vozis ti, tvoja zena i dete ili ga dajes caletu, kevi i babi?

Ne znam da li si citao moje postove, ali ni u jednom od njih nisam izneo svoj stav iako moze da se namirise. Postavljam pitanja i pitanja i dovodim u sumnju sve sto se desava dokle god ne dobijem odgovor koji ce zadovoljiti moje potrebe. 

 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ваљда је логично да се стави за и против, ја мислим да су мере против овога однеле више жртава него сам вирус, кад се узме у обзир све - колико људи није добило преко потребне терапије, операције, помоћ, колико је било људи са инфарктом који нису добили хитну реакцију јер су их прво слали да раде јебени ПЦР тест, колико хипоксија и респираторних проблема од јебених маски, колико психичких проблема јер се људи држе у константном страху, психичких проблема због изгубљених послова и неизвесности, колико жртава вакцина, кад се све стави на папир много је већа штета од мера него од самог вируса

  • Upvote (+1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Stani bre

Quote

USA po statistici u tom rasponu ima 75m stanovnistva
izmedju 50-85+ gde ima 562k preminulih
 dolazimo do cifre od 0.75%.

Uzeo si ukupan broj stanovnika cele drzave i onda podelio sa brojem smrtnih slucajeva, umesto da si uzeo ukupan broj pozitivno zarazenih u tom rasponu i onda podelio sa brojem smrti?
 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 4:13 PM, Elvis J. Kurtovic said:

Ја само мислим да би стари Сатан презирао ову нову ЛГБТ верзију Сатана, вероватно би се и рокнуо да је ономад знао у шта ће се претворити...

 

Ја само мислим да постоје две опције у случају антиваксера на РУР форуму (ок имали смо разне пацијенте, то стоји али логике је ДОНЕКЛЕ било):

1. Да тролују народ, те тиме доказују да је дух РУРа непобедив и да пркоси сваком изазову.
2. Да су у међуремену постали АПСОЛУТНИ ретарди, што је исто могуће јер људи се мењају.

У сваком случају, чим кажеш да си се вакцинисао, и да је то ок, ОДМАХ си означен као ваксер. Дакле, тај део света, подлеже методологији обележавања, која је опет имплементирана из неких других разлога. На крају дана, жао ми је што делим кисеоник са том врстом, слободно ћу рећи стоке, јер од необразованог света се може свашта очекивати (нпр J&J су имали масу тужби, на конто производа који садрже канцерогене елементе, нормално је да им се не верује), но опет, сматрао сам РУР неком врстом "светог грала младости" али очигледно је све подлежно промени.

С` поштовањем анти-антиваксер Сатан.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

 


У сваком случају, чим кажеш да си се вакцинисао, и да је то ок, ОДМАХ си означен као ваксер. Дакле, тај део света, подлеже методологији обележавања, која је опет имплементирана из неких других разлога. На крају дана, жао ми је што делим кисеоник са том врстом, слободно ћу рећи стоке, јер од необразованог света се може свашта очекивати (нпр J&J су имали масу тужби, на конто производа који садрже канцерогене елементе, нормално је да им се не верује), но опет, сматрао сам РУР неком врстом "светог грала младости" али очигледно је све подлежно промени.

С` поштовањем анти-антиваксер Сатан.

Под 2 си у потпуности у праву, отишао си у фул.

Ово за етикетирање си скроз окренуо, у стилу најгорих спинерских дебила, управо је обрнуто, људе који желе да се вакцинишу нико није ни етикетирао ни нападао, док је у другом смеру било још како, дебили нас називају антиваксерима, нас који смо примили све вакцине и децу нашу скроз према вакциналном календару

 

Јбг, ниси ти крив, твој коефицијент < 85 ти једноставно не да боље

  • Upvote (+1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, FATA said:

Postavljam pitanja i pitanja i dovodim u sumnju sve sto se desava dokle god ne dobijem odgovor koji ce zadovoljiti moje potrebe. 

Mogu odmah da ti kažem da je vrlo malo verovatno da ćeš ikada dobiti odgovor koji će zadovoljiti tvoje potrebe :) a verovatno najveći uzrok tome je što ne treba prvo formulisati odgovor u svojoj glavi pa onda očekivati da neko dođe i da se složi s time. 

Što se tiče toga kako da sada hara Delta (Indijski soj) vrlo je logično u kontekstu teorije evolucije - ako dođe do neke mutacije koja je iz nekog razloga bolja u odnosu na prethodnu, recimo kod virusa se lakše prenosi, dolazi do toga da ta mutacija postaje dominantna jer se na taj način osigurava opstanak vrste. Meni je u tom kontekstu super priča o pčelama ubicama jer pokazuje koliko evolucija može biti brza u relativno kratkom vremenskom periodu, a dodatno zabavan aspekt za sve teorije zavere jeste što one jesu zapravo uzgojene veštački, a za delta soj korone ne znamo omfg!!!! Naravno postoje i ljudi koji ne veruju u teoriju evolucije, oh well... 

Vezano za frljanje procentima smrtnosti i slično opet se vraćam na to šta je nekome prihvatljiva cifra, a to su vrlo specifične kategorije. Procenat smrtnosti od korone jeste relativno mali globalno, ali vrlo varira zavisno od pristupa epidemiji, opet već sam pominjao ekstreme sa obe strane poput Kine ili USA/Indije i sl. Nekome je prihvatljiv broj smrti globalno 3 ili 5 miliona, nekome je 50 (primer Španski grip), a nekome je verovatno i kuga sa 75-200 miliona ok, jbg, Staljinu je tokom WW2 bio prihvatljiv gubitak u ljudstvu 4:1 u odnosu na Nemce, čak i u momentu kada pobeđuju, sve je stvar perspektive. Pritom moram da priznam da mi je interesantan pristup "jbg, matori su, mora nekad i da umru", tj interesantno mi je da li bi se to primenilo i da je virus tipa Španskog gripa koji je najviše pogodio muškarce od 20-40 godina starosti? Ili recimo da pogađa decu sa jačim simptomima nego odrasle (što se dešava kod nekih virusa), jel bismo i onda bili u fazonu, jbg nekad mora da se umre? Moja logika jeste da ako postoji mogućnost da se nekome produži život ili čak i kvalitet života (tipa da nema posledice od preležane korone), to svakako treba da bude prioritet, bez obzira na godine, da li je mršav ili debeo, da li ima šećer ili visok pritisak. 

E sad da li je moralo da se zatvori sve, da li moraju te maske, da li mora to ili ono, iskreno ne znam, ako ljudi koji su značajno obrazovaniji u tom pogledu od mene kažu da mora onda jbg verovatno mora. I ako se u tome slažu i Rusi i Kinezi i Amerikanci i Evropljani, neki više, neki manje, ali maltene niko ne kaže da ne treba baš ništa da se radi i da će proći samo od sebe, onda mi je najmanji problem ako je to svetska zavera da ja nosim masku. Mogu u perspektivi mnogo gore stvari da mi urade. 

Definitivno mora da se balansira između toga šta je potrebno uraditi za sprečavanje širenja epidemije i šta je potrebno da ekonomija ne bi otišla u majčinu dok se ne pronađe neki efikasan način za medicinsko suzbijanje epidemije. I gle čuda, taj način je pronađen, zove se vakcina i objektivno ne postoje nikakvi ozbiljni pokazatelji da isti ima neke zdrastvene posledice po ogroman broj ljudi koji je do sada primio (namerno ne uzimam u obzir par promila graničnih slučajeva koje treba ispitati ali svakako u globalu nisu preterano relevantni). I sad mi možemo da balansiramo broj vakcinisanih i epidemiološke mere, jer suštinski i jedno i drugo dovodi do sprečavanja širenja virusa, pa dokle stignemo. Ja realno nemam više ni volje ni snage da ubeđujem nekoga da se vakciniše - kao što su mnogi ovde primetili jeste to stvar izbora, samo moraju svi da shvate da od tog kolektivnog izbora zavisi i kako ćemo živeti ove i naredne godine, da ne kažem godina... 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Pritom moram da priznam da mi je interesantan pristup "jbg, matori su, mora nekad i da umru", tj interesantno mi je da li bi se to primenilo i da je virus tipa Španskog gripa koji je najviše pogodio muškarce od 20-40 godina starosti?

nek crknu dusmani

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

 

 I gle čuda, taj način je pronađen, zove se vakcina i objektivno ne postoje nikakvi ozbiljni pokazatelji da isti ima neke zdrastvene posledice po ogroman broj ljudi koji je do sada primio (namerno ne uzimam u obzir par promila graničnih slučajeva koje treba ispitati ali svakako u globalu nisu preterano relevantni). I sad mi možemo da balansiramo broj vakcinisanih i epidemiološke mere, jer suštinski i jedno i drugo dovodi do sprečavanja širenja virusa, pa dokle stignemo. Ja realno nemam više ni volje ni snage da ubeđujem nekoga da se vakciniše - kao što su mnogi ovde primetili jeste to stvar izbora, samo moraju svi da shvate da od tog kolektivnog izbora zavisi i kako ćemo živeti ove i naredne godine, da ne kažem godina... 

 

Како да не, већина студија је управо од произвођача вакцина, а случајева има доста, али се заташкавају од стране фармакомафије, треба да се усереш да би умрлог од вакцине и завели тако.

Оно што је јасно, фашизам улази на мала (велика) врата, а највећи фашисти су управо они који се највише куну у "европске вредности"

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je na tu priču od VAERS već odgovorio @Johnn1e pa te ne bih tu više zadržavao. 

A što se tiče evropskih vrednosti i fašizma mislim da je zemlja sa najvećim brojem datih vakcina trenutno - Kina [:D] Nit evropska nego azijska, nit fašistička nego brate komunistička kako i dolikuje!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Нисам мислио на то, него на тебе и теби сличне који бисте одмах поделили жуте траке, као нацисти Јеврејима 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2021 at 12:31 PM, Shale said:

Stani bre

Uzeo si ukupan broj stanovnika cele drzave i onda podelio sa brojem smrtnih slucajeva, umesto da si uzeo ukupan broj pozitivno zarazenih u tom rasponu i onda podelio sa brojem smrti?
 

Napisao sam da sam na telefonu i da ne mogu da nadjem tu statistiku sa godistima zarazenih i iz tog razloga moj komentar. A kako stvari funkcionisu tjs. da mnogi asimptomaticni pa cak i bolesni ne zele da trose vreme na testiranja i razvlacenje po bolnicama bez razloga pa ta statistika onda i ne pije vodu kad ima sigurno bar 10x vise onih koji su imali koronu a sto ne ide u prilog ozbiljnosti virusa...

3 hours ago, Zwerko said:

1. Mogu odmah da ti kažem da je vrlo malo verovatno da ćeš ikada dobiti odgovor koji će zadovoljiti tvoje potrebe 🙂 a verovatno najveći uzrok tome je što ne treba prvo formulisati odgovor u svojoj glavi pa onda očekivati da neko dođe i da se složi s time.

2. Što se tiče toga kako da sada hara Delta (Indijski soj) vrlo je logično u kontekstu teorije evolucije - ako dođe do neke mutacije koja je iz nekog razloga bolja u odnosu na prethodnu, recimo kod virusa se lakše prenosi, dolazi do toga da ta mutacija postaje dominantna jer se na taj način osigurava opstanak vrste. Meni je u tom kontekstu super priča o pčelama ubicama jer pokazuje koliko evolucija može biti brza u relativno kratkom vremenskom periodu, a dodatno zabavan aspekt za sve teorije zavere jeste što one jesu zapravo uzgojene veštački, a za delta soj korone ne znamo omfg!!!! Naravno postoje i ljudi koji ne veruju u teoriju evolucije, oh well...

Vezano za frljanje procentima smrtnosti i slično opet se vraćam na to šta je nekome prihvatljiva cifra, a to su vrlo specifične kategorije. Procenat smrtnosti od korone jeste relativno mali globalno, ali vrlo varira zavisno od pristupa epidemiji, opet već sam pominjao ekstreme sa obe strane poput Kine ili USA/Indije i sl. Nekome je prihvatljiv broj smrti globalno 3 ili 5 miliona, nekome je 50 (primer Španski grip), a nekome je verovatno i kuga sa 75-200 miliona ok, jbg, Staljinu je tokom WW2 bio prihvatljiv gubitak u ljudstvu 4:1 u odnosu na Nemce, čak i u momentu kada pobeđuju, sve je stvar perspektive. 3. Pritom moram da priznam da mi je interesantan pristup "jbg, matori su, mora nekad i da umru", tj interesantno mi je da li bi se to primenilo i da je virus tipa Španskog gripa koji je najviše pogodio muškarce od 20-40 godina starosti? Ili recimo da pogađa decu sa jačim simptomima nego odrasle (što se dešava kod nekih virusa), jel bismo i onda bili u fazonu, jbg nekad mora da se umre? Moja logika jeste da ako postoji mogućnost da se nekome produži život ili čak i kvalitet života (tipa da nema posledice od preležane korone), to svakako treba da bude prioritet, bez obzira na godine, da li je mršav ili debeo, da li ima šećer ili visok pritisak.

4. E sad da li je moralo da se zatvori sve, da li moraju te maske, da li mora to ili ono, iskreno ne znam, ako ljudi koji su značajno obrazovaniji u tom pogledu od mene kažu da mora onda jbg verovatno mora. I ako se u tome slažu i Rusi i Kinezi i Amerikanci i Evropljani, neki više, neki manje, ali maltene niko ne kaže da ne treba baš ništa da se radi i da će proći samo od sebe, onda mi je najmanji problem ako je to svetska zavera da ja nosim masku. Mogu u perspektivi mnogo gore stvari da mi urade.

5. Definitivno mora da se balansira između toga šta je potrebno uraditi za sprečavanje širenja epidemije i šta je potrebno da ekonomija ne bi otišla u majčinu dok se ne pronađe neki efikasan način za medicinsko suzbijanje epidemije. I gle čuda, taj način je pronađen, zove se vakcina i objektivno ne postoje nikakvi ozbiljni pokazatelji da isti ima neke zdrastvene posledice po ogroman broj ljudi koji je do sada primio (namerno ne uzimam u obzir par promila graničnih slučajeva koje treba ispitati ali svakako u globalu nisu preterano relevantni). I sad mi možemo da balansiramo broj vakcinisanih i epidemiološke mere, jer suštinski i jedno i drugo dovodi do sprečavanja širenja virusa, pa dokle stignemo. Ja realno nemam više ni volje ni snage da ubeđujem nekoga da se vakciniše - kao što su mnogi ovde primetili jeste to stvar izbora, samo moraju svi da shvate da od tog kolektivnog izbora zavisi i kako ćemo živeti ove i naredne godine, da ne kažem godina...

1. Rekoh da sam potpuno bio otvoren na obe strane u pocetku, medjutim jako brzo me je nasa struka edukovala i uputila u dobrom pravcu. Pomogli su i stranci moram priznati sa njihovom cenzurom i brisanjem/blokiranjem svakog sadrzaja koji dovodi u pitanje celu ovu ludnicu. 

Ne znam da li imas pamcenje zlatne ribice, ali bih hteo da te pitam da li se secas bilo cega recenog od strane naseg kriznog staba tokom prosle godine 2020? 

Farmakomafija - Kupoprodaja zdravlja - Insajder (1.epizoda) - YouTube

Znaci sve isto se desavalo 2005 i 2009 sa istim njuskama koje su nam pricale isto sto i danas pa bih hteo da zakljucim. Da su ljudi ili jako glupi ili nisu naucili na prethodnim greskama.

2. Neko je kacio link o tome da vakcine mogu samo da odmognu osim ako 70-90% populacije nije vakcinisano (u zavisnosti od gustine populacije). Odmognu u smislu da ce svaki sledeci soj biti rezistentniji na prethodne vakcine pa ce ljudi morati da se vakcinisu na 6/12 meseci.

Da li tebi to deluje realno, jer meni ne deluje ni najmanje? Ako vec verujes u teoriju evolucije zar ne bi bilo pametnije da je pustena populacija da se sto pre zarazi prvom verzijom i onda nakon 2-3 godine u zavisnosti od smrtnosti populacija tretira vakcinama?

3. Ljudi danas sve manje citaju a i to sto citaju citaju bez razumevanja, a onda cesto spinuju kako to njima odgovara. Mladja populacija, recimo do 40 godina kako si ti pomenuo bi trebala da bude prioritet bez postavljanja pitanja.  Virus jednostavno targetuje starije od 60+ i o tome ne treba diskutovati jos manje spinovati. Da je virus targetovao mladje drugacije bismo pricali. I da te pitam nesto, da u bolnici imas 1 operacionu salu i da u istom trenutku prime 2 pacijenta sa istim prostrelnim ranama, recimo stomaka. Jedan ima 35g, drugi 65g, koga bi pre primio? Tako sam i mislio...

Ono sto se desava sada jeste da zbog diskutabilne smrtnosti od 1% koja targetuje pretezno starije imamo izivljavanje na ovoj kategoriji mladjih do 40g. Pa ti kreveti/operacione sale bivaju popunjene gerijatrjiom dok mladji ne stizu na lecenje.

4. Druze, recimo da su Dr. Konj i Svinjkic verovatno obrazovaniji od tebe na papiru, da li si svestan koliko su nam stete i zla naneli? Uzmi da svaka zemlja ima takve njuske... Kako bez rezerve i da razmislis mozes da ih uzmes zdravo za gotovo?

5. Jedino sto treba da se uradi da nestane korona je da ista prestane da se forsira po novinama i TV stanicama. Ono sto vecina vas branioca sistema ne razume je da drzave i sistemi funkionisu po odredjenim pravilima i da kad dodje do neke radikalne promene kao sto je recimo ova situacija, donose se nebulozni zakoni i pravila na stetu sirotinje i nas obicnih gradjana koje cemo jako tesko promeniti u buducnosti. Treba biti iskren prema sebi i gledati dalje od stapa... I da verujes u celu ovu pricu danas oko virusa i vakcina, u slucaju da je nebalansirana trebas gurati na drugu stranu samo da bi se napravio neki balans.

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Aj da probam još jedan očajnički pokušaj da malo pojasnim neke stvari koje si izvrnuo pa onda odustajem, stvarno :)

1. Naravno da se sećam šta su sve pričali i gomila toga mislim da su bili pogrešni potezi, što mislim da ovde niko ne dovodi u pitanje. Isto tako i strani stručnjaci, nisu oni bili nešto posebno koherentniji od ovih naših. I tu je najviše problem gde mora da se balansira između društvenog i medicinskog hendlovanja epidemije, isključivo medicinski je vrlo jasan - zatvoriš sve kao u Kini i rešio si problem. Ali onda krenu da se bune s ljudskim pravima, ekonomijom i sl, tako da pristup nije baš isključivo medicinski, jer ćeš uvek imati Fatu i Elvisa koji ne bi da nose masku i da prime vakcinu. Osim ako si u Kini... 

2. Malo si pogrešno protumačio link koji se ne sećaš ko je i gde kačio. Suština je da primena vakcina u jeku pandemije povećava mogućnost da dođe do mutacije virusa koji može postati rezistentniji na trenutne i buduće vakcine, ne da će se to zasigurno desiti. Problem je što je u tom momentu, a i sada je, to bilo najefikasnije rešenje koje je na raspolaganju pa se išlo s time da se mora preuzeti taj rizik. A što se "puštanja da se zarazi populacija" tiče već rekoh da je to samo pitanje šta je nekome prihvatljiv gubitak, ne mora za svakog biti isti. 

3. Ovde je problem što ti nisi razumeo šta sam ja pitao, a pitao sam te "a šta da je situacija obrnuta?" kao što se dešavalo ranije... Jer bi onda i ti matori isto mogli da kažu "pa nek pomru mlađi, zabole nas, mi oćemo na naš šah!" A ovo što ti govoriš o prostrelnim ranama i operacionom salom ne nije "tako si i mislio" nego ti pričaš o nečemu što se zove trijaža i vrlo je poznata u medicinskoj praksi. I ne zasniva se samo na godinama, takoreći ne zasniva se uopšte na godinama već jednim delom (i to jako uprošćeno) na mogućnosti da neko preživi. A taj od 35 može da bude narkoman sa raspalim krvnim sudovima i da su mu mnogo manje šanse da preživi nego tom od 65, dakle godine su samo jedan i to mali faktor. 

U krajnjem slučaju matorci su se vakcinisali u mnogo većem procentu još na početku, zato smo pre nekih mesec-mesec ipo dana i imali situaciju da su bolnice kod nas uglavnom pune mlađih i sredovečnih ljudi, a manje matoraca. Nažalost deluje da ćemo imati mogućnost da tu teoriju ponovo testiramo vrlo ubrzo na osnovu toga kako se zajebavamo. Što bi se reklo živi bili pa videli... 

4. Ne sporim ja da neko ko je obrazovaniji od mene može i da mi našteti, imaš takvih primera koliko hoćeš. Ali ne radi se ovde samo o Konu i Kisićki, ako postoji popriličan konsenzus velikog broja stručnjaka na tu temu širom sveta nisam siguran odakle bih ja imao argument da im kažem "ma nemate pojma"? Deluje mi da je jedan od velikih problema što bi ljudi da im doktori kažu "e to je tako i tako, 100%" jer ne znam, veruju da smo kao ljudi moćniji od prirode i svega, a zapravo zaboravljaju koliko malo mi znamo. A ti stručnjaci su među nama koji znaju najviše od tog malog... 

5. Ne vidim šta je recimo naša država trajno uradila da bi se doneli zakoni i pravila na štetu sirotinje a da ima veze sa koronom? Kao maske, ili to što nisu radile kafane, šta tačno? S druge strane uopšte ne sporim da su doneli gomilu zakona na štetu sirotinje, ali to nema nikakve veze s koronom nit im je to bio izgovor, doneli bi ih i ovako i onako. Kao što sam rekao već ranije, može da prestane da se priča o tome, ali to ne znači da i dalje neću znati ljude koji su završili u bolnici zbog korone, neki da kažemo i srednjih godina, ali i neke koji su umrli, doduše uglavnom matorci.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...