Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Um tu se necu sloziti. Ako nije obavezna, ne sme se nista ogranicavati.stavovi da nevakcinisanima koji se razbole treba naplatiti lecenje i slicno su isto krsenje osnovnih prava.

 

 

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, leisure said:

Ok, mislim da svako treba da odlucuje da li zeli, ne bih voleo da je obavezna.
Takodje, mislim da isto tako ljudi ne bi trebalo da se ljute kada im zbog toga sto nisu vakcinisani budu ogranicene razne aktivnosti.

Sto bi mi neko ogranicavao nesto ako sam tu istu koronu prelezao, valjda sad imam anti tela ?

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Jel mogu forumaši koji smatraju da je vakcinacija nepotrebna i da mere ničemu ne služe se izjasne kako su prvobitno formirali takvo mišljenje ?
Da li je to bila 'prirodna/na prvu loptu' reakcija/mišljenje, ili ste postepeno došli do tog mišljenja?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mohr said:

Sto bi mi neko ogranicavao nesto ako sam tu istu koronu prelezao, valjda sad imam anti tela ?

mislim da se sad i to menja, tj. nisi ti "problem" - i sa potvrdom o preležanoj koroni putuješ, ideš itd. 

8 hours ago, f4ts0 said:

Um tu se necu sloziti. Ako nije obavezna, ne sme se nista ogranicavati.stavovi da nevakcinisanima koji se razbole treba naplatiti lecenje i slicno su isto krsenje osnovnih prava.

 

 

zato je mudro "obrnuto" - ne ograničavaju prava nevakcinisanima nego daju benefite vakcinisanima 🙂

mislim da se polako priprema teren za treću dozu svih vakcina, ne samo sinofarma, a i potencijalno "opravdanje" za neefikasnost protiv pandžabi mc soja 🙂

Quote

 

Profesor Radovanović kaže da u naučnoj literaturi nedostaju podaci o Sinofarm vakcini, ali da je do sada i na Institutu za medicinska istraživanja u Beogradu ustanovljeno da se nakon dobijanja ove vakcine sporije razvijaju antitela, kao i da njihva pojava kod starijih građana često izostaje.

Upravo on je, ispred udruženja Ujedinjeni protiv kovida, potpisao saopštenju u kom se navodi 5 sumnji o delovanju Sinofarma. Ovo su, ukratko, te sumnje:

da u naučnoj literaturi nedostaju podaci o toj vakcini, ali se zna da ona ne dovodi do stvaranja cirkulišučih antitela kod svakog četvrtog ili petog sredovečnog primaoca,;

da je njena zaštitna moć kod starijih građana još mnogo slabija, te je pitanje da li i koliko prelazi 50%;

da se zaštita verovatno meri samo mesecima;

da je krajnje neizvesno da li bi treća doza pomogla osobama koje nisu reagovale na prethodne dve doze iste vakcine;

da su pokazane prednosti kombinovanja vakcina;

 

Quote

“Bolje bi bilo da oni koji nemaju antitela, a ja bih čak rekao – svi koji su primili kinesku vakcinu, posle šest ili osam meseci, što će biti negde krajem leta, dobiju neku drugu vakcinu”, savetuje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

zato je mudro "obrnuto" - ne ograničavaju prava nevakcinisanima nego daju benefite vakcinisanima 🙂

Koji benefit? da sam bar u srbiji da uzmem 3000x2 i bog da me vidi.
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, f4ts0 said:

Koji benefit? da sam bar u srbiji da uzmem 3000x2 i bog da me vidi.
 

nemam pojma šta se događa tamo, ali ovde pored 3000 din dobiješ i vaučere za tržne centre, ulaz na koncerte za džabe, karte za pozorišta, čak i specijalna izvođenja samo za vakcinisane!

1 hour ago, overkind said:

Шведско здравство је направљено тако да се ти мање-више сам опоравиш - не цимају се претерано

ovo misliš generalno ili za covid?

i šta to znači tačno u praksi?

1 hour ago, overkind said:

Не враћамо се у „нормалу“ барем неколико наредних година. Немам никакву идеју где све ово води, али не води у добро то сам сигуран.

mislim da će globalno ljudi da prsnu ako krene opet neki lockdown na jesen/zimu, vidim da je takav pravac.

Link to comment
Share on other sites

Мислим генерално, мада моје искуство са овдашњим здравством није големо.

Конкретно кева је завршила у хитној и лежала је 2 дана на посматрању или како се већ то код нас зове. Кад сам дошао следећег дана да је обиђем рекла ми је да је нико није ни питао да ли јој треба помоћ - ормар са стварима је поред собе. Послужи се. Нису је ни пресвукли како треба. Има уростому и 70+ година није ван памети да је неко пита "треба ли помоћ" кад је већ у болници. Али су је послали на скенер рецимо.

Клинка (19) која ради са женом је пре пар недеља завршила у хитној са високом температуром после 5 дана (није Ковид). Пустили је кући без анализа , без ичега. Само су јој темп. измерили.

Жена се пре коју годину укочила, једва смо се довукли до болнице. Није могла да хода. Неки проблем са леђима је имала. Доктор је мало погледао и пустио кући одмах. Без икаквих додатних испитивања, снимања и сл. Шта је под руком напипао то је то. Физикална за 6 недеља.

Ово су примери из Стокхолма и из града у којем живимо а који има велики универзитетску клинику.

Рекао бих да акушерство, ово смо искусили, и вероватно хитна (кад се умире) раде као сат уз стандарде који су мало чудни. На приемр, рукавице се ретко користе. Мени су нпр. крв вадили без рукавица. И клинцу исто. У хитној кад се сломио на бајсу сестра није имала рукавице. Као код нас 80тих, ко се сећа. Мој неки утисак је да неће да те остави да умреш, али неће ни да се сломи око тебе. Као да ради смао неопходни минимум. Да ли је до Ковида, аљкавости, неефикасног система или шта већ, не знам. Можда је очекујем превише - да те лекар не гледа као епрувету у којој се нешто мућка, него као човека, али ајд. сад. Али и Хајли је писао нешто слично о Немачкој - ендокринолог заказан за неколико месеци или недеља, дркали странце кад је почео Ковид.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

zapad - valjas dok si zdrav i radis. Ovde srecom nisam imao neka iskustva mimo "andol i koka kola" ali znam za slucajeve diskusa koje sam u srbiji resio za 3 dana (fizio, MRI, pregled strujom, terapija, vezbe, saveti) uz privatno osiguranje, ovde se prosto ide u zacaranom krugu lekara opste prakse, masera, kostolomaca dok ne popizdis. i jos puno zalbi na ta neka "srednja stanja" - nije andol/kola ali nije ni neka ozbiljna bolest

Na kraju krajeva, neki koje znam su isli u srbiju na ozbiljnije analize i ispitivanja, jer to u kolevci demokratije i uredjenosti nisu mogli da dobiju -  ni za pare.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Dok sam bio u Srbiji u par navrata sam pokušavao da rešim problem sa nosem (imam devijaciju + puni se govnima instant, to u kombinaciji mi srozava kvalitet života baš). Odjebavan sam i dobijao svakakve terapije koje mi ništa nisu pomogle.

Ovde su me posle jednog pregleda i snimka poslali na operaciju, dobio sam termin za mesec ipo dana.

Najveći problem mi je kad moram da se objasnim sa šalterušama jer ne znam nemački.

Da ne bude samo i pljuvanje po zapadnom sistemu. Možda i promenim mišljenje, operacija mi je sledeće nedelje, ima još  vremena da nešto potpuno sjebu.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jasamnepismen said:

Dok sam bio u Srbiji u par navrata sam pokušavao da rešim problem sa nosem (imam devijaciju + puni se govnima instant, to u kombinaciji mi srozava kvalitet života baš). Odjebavan sam i dobijao svakakve terapije koje mi ništa nisu pomogle.

Ovde su me posle jednog pregleda i snimka poslali na operaciju, dobio sam termin za mesec ipo dana.

Najveći problem mi je kad moram da se objasnim sa šalterušama jer ne znam nemački.

Da ne bude samo i pljuvanje po zapadnom sistemu. Možda i promenim mišljenje, operacija mi je sledeće nedelje, ima još  vremena da nešto potpuno sjebu.

Taj sam problem, ili vrlo slican, resio u SAD za par dana. Ustanovio da moje zdravstveno pokriva operaciju i predao se pod noz plavokosoj MILF Cejs Miler. Od tada lakse disem.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, overkind said:

Рекао бих да акушерство, ово смо искусили, и вероватно хитна (кад се умире) раде као сат уз стандарде који су мало чудни. На приемр, рукавице се ретко користе. Мени су нпр. крв вадили без рукавица. И клинцу исто. У хитној кад се сломио на бајсу сестра није имала рукавице. Као код нас 80тих, ко се сећа. Мој неки утисак је да неће да те остави да умреш, али неће ни да се сломи око тебе. Као да ради смао неопходни минимум. Да ли је до Ковида, аљкавости, неефикасног система или шта већ, не знам. Можда је очекујем превише - да те лекар не гледа као епрувету у којој се нешто мућка, него као човека, али ајд. сад. Али и Хајли је писао нешто слично о Немачкој - ендокринолог заказан за неколико месеци или недеља, дркали странце кад је почео Ковид.

ha, ovo mi je baš čudno.

za sve ostalo te kapiram šta hoćeš da kažeš, ali možda ima veze sa strancima? kao stranac si pa ih zabole?

ali za rukavice stvarno prvi put čujem 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, jasamnepismen said:

Dok sam bio u Srbiji u par navrata sam pokušavao da rešim problem sa nosem (imam devijaciju + puni se govnima instant, to u kombinaciji mi srozava kvalitet života baš). Odjebavan sam i dobijao svakakve terapije koje mi ništa nisu pomogle.

Ovde su me posle jednog pregleda i snimka poslali na operaciju, dobio sam termin za mesec ipo dana.

Najveći problem mi je kad moram da se objasnim sa šalterušama jer ne znam nemački.

Da ne bude samo i pljuvanje po zapadnom sistemu. Možda i promenim mišljenje, operacija mi je sledeće nedelje, ima još  vremena da nešto potpuno sjebu.

Nisam pljuvao da se razumemo, samo kazem da nisu savrseni. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Meni su ovi kojima nista u vezi korone nije sumnjivo podjednako fascinantni kao i ovi sto misle da ce da nas cipuju

I ne znam zasto si automatski antivakser i TeOReTiCar ZaVeRe ako ne zelis da primis OVU vakcinu...brate, nisam nikakav antivakser, dete mi je primilo uredno sve vakcine ukljucujuci i famozni MMR, samo mislim da apsolutno nema potrebe da primim ovu vakcinu

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Jogi_ said:

Meni su ovi kojima nista u vezi korone nije sumnjivo podjednako fascinantni kao i ovi sto misle da ce da nas cipuju

I ne znam zasto si automatski antivakser i TeOReTiCar ZaVeRe ako ne zelis da primis OVU vakcinu...brate, nisam nikakav antivakser, dete mi je primilo uredno sve vakcine ukljucujuci i famozni MMR, samo mislim da apsolutno nema potrebe da primim ovu vakcinu

Све исто причах, али џаба, одмах си равноземљаш.

Лижр брате, сваком нормалном је жао твог оца и сваке жртве свега овога, али тотално си дебилно усмерио свој гнев, уместо да га усмериш према онима који су буквално жртвовали људе укидањем лекова који помажу. Знаш ли који је тренутно протокол лечења Ковида? 11-ти. Шта то значи? Да је претходних 10 протокола лечења било погрешно и да су људи умирали због тога?

Другарица ти је компетентна јер има десетке? Важи. Мој кум ради од почетка овога у Ковиду у Земуну, свега се нагледао и буквално их терају да преписују неке лекове за које знају да оштећују јетру. Није се вакцинисао као ни већина њих тамо.

Апропо вакцина, фасцинантна ми је чињеница са којим жаром добар део људи брани исте, буквално као да су их сами правили, као кад неко прави своју ракију па му кажеш да ти није било добро од ње а он се увреди, такве испране мозгове тек не разумем. Причао сам већ да у ближој околини имам четворо људи који су умрли од исте, ко хоће да проверава послаћу му податке, од тога троје старијих и један човек '79 годиште. Значи људи који су били годину дана здрави, све у реду, оде по вакцину и умре у мукама, буквално. И сад кад неком то кажеш свачији коментар је исти, онај са ТВ-а - "нису се чували". То је тај испрани мозак. Јесте, ишли људи и журкали се. 

Ја сам прележао ово говно и не постоји ниједам логичан разлог да се вакцинишем, него код испраних мозгова си луд ако верујеш свом имуном систему више него вештачком

  • Upvote (+1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Генерални директор ЗСО упозорава: Свет је у опасном периоду пандемије 

Генерални директор Светске здравствене организације Тедрос Адханом Гебрејесус изјавио је да је свет у врло опасном периоду пандемије ковид-19, напомињући да је заразнија делта варијанта идентификована у скоро 100 земаља.
 

pa kad će više da prodje najopasniji period!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, daniiL said:

Meni je interesantinije sta je sa zajebanim sojevima pre ovog? Indijski, britanski, africki... su prestali da budu zajebani kad se pojavi neki novi soj?

Једино што тебе треба да занима јесте вакцина.

Дакле боц боц и појјјј сој. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...