Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ма у праву си, чекај јесен и нови рипањски и пиносавски сој, нека те опет праве мајмуном, навикао си већ, завуци се у своју мишју рупу и пљуј невакцинисане, за боље и не знаш 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Jbg Elvise nisi citao svinjformer gde kazu da korona divlja izmedju 22-06. Sad je na odmoru pa se vraca cim pre kad zahladni, tamo negde u oktobru. Spremi se za 5 pik crtvrtog talasa kako kazes pinosavskog soja, jer kad se tako kaze onda je bas zajebano. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Malo poredjenje samo: 1957/58 i 1968/69 su bile 2 pandemije influence u kojima je umrlo po 2-4 miliona ljudi, a smrtnost je bila oko 0.3%, sto se ne razlikuje mnogo od sadasnjih brojki, pa nije cela planeta paralisana kao da je smak sveta dosao.

On 6/12/2021 at 10:08 AM, daniiL said:

Zanimljiv video. Imaju i timestamps, pa koga zanima moze da pogleda.

 

 

Ahaha ladno su i ovaj video sklonili sa neta, vrhunski.

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pazi se Dule! Neko je bio iznapisavan (ako postoji ta rec) po lobanji zbog takvih tvrdnji, zato pazi sta pises! 

Pretpostavljam da je retko ko upoznat sa tim pandemijama iz 58 i 69, a cak i ko jeste ne pominje. Jesi imao tu informaciju od ranije Dule ili si negde procitao kako je pocela ova sprdnja? 

Sta je bilo na danilovom videu, zbog cega je uklonjen? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 5:21 PM, mohr said:

Polen > Covid

a ima i ove čestice iz sahare!

Kao što već rekoh, sve je ok da se ne slažemo, samo vodite računa da bude u granici normalne komunikacije 🙂

ko hoće 3000 din neka uzme ko bi da se ne vakciniše jer misli da ga čipuju neka bude!

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Dule_smor said:

Malo poredjenje samo: 1957/58 i 1968/69 su bile 2 pandemije influence u kojima je umrlo po 2-4 miliona ljudi, a smrtnost je bila oko 0.3%, sto se ne razlikuje mnogo od sadasnjih brojki, pa nije cela planeta paralisana kao da je smak sveta dosao.

Nisam siguran koliko ti je poređenje baš dobro, na primer sada imaš oko 4 miliona smrti koje se pripisuju Covid-19 UPRKOS svim tim restriktivnim merama i slično. Da ne kažem da je sada medicina, intenzivna nega i sve ostalo značajno bolje nego pre 50 godina. Ono kad je bila epidemija influence je organizovan Vudstok kao jedan od najpoznatijih festivala ikada a sad debatuju da li da bude koncert sa razmakom ili ne (osim nas koji pravimo Exit za Engleze taman da stigne ta njihova trenutna varijanta 🙂 I tu je samo pitanje koliko su vlade spremne da se igraju sa zdravljem u društvu generalno - da je sve pušteno kao '68 možda bismo imali sličan broj smrtnih slučajeva, a možda bismo imali i 50 miliona, samo je pitanje šta je nekome na vlasti prihvatljiv broj. Recimo u USA i u Brazilu (Švedska pogotovu) deluje da su u pojedinim delovima išli sa time da ne uvode neke specijalne mere ali je kod njih i broj umrlih najveći, prosto su procenili da je tako bolje u nekom opštem smislu. S druge strane opet navodim Kinu koja je po broju umrlih bolja od jedne Srbije, a opet uvode ludački restriktivne mere za svaki slučaj maltene. Problem sa epidemijom jeste što nije samo zdravstveni problem već je društveni i onda je pitanje celog društva kako će se prema tome postaviti zavisno od procene. Pri tom je danas svet mnogo više globalizovan nego što je to bio pre 50 ili 100 godina pa je još i teže izolovati neke delove, ako izuzmemo baš skroz totalitarne režime kao što je kineski. 

Fun fact za ove što se brinu kako je vakcina previše brzo razvijena za Covid-19 - vakcine za obe ove pandemije influence su razvijene značajno brže 🙂 

Ja nisam doktor a pogotovu nisam neki doktor virusologije/epidemiologije, ali gledam prosto logički kada poredim ovu Covid-19 situaciju sa gripom s kojim se često poredi. Lično znam nekoliko ljudi okvirno našeg nekog godišta koji su završili u bolnici ili i dan danas imaju nekih komplikacija od preležane korone (iako je velika većina ofc prošla sa malo temperaturom i pila čak kod kuće). Sa druge strane ne znam nikoga niti za slučaj nekog iole mlađeg relativno normalnog zdravstvenog stanja da je bio hospitalizovan zbog gripa ili da ima neke trajne posledice (ili bar da su mu doktori rekli da je to od gripa). S druge strane znam uglavnom rodbinu matorce koji jesu nastradali od običnog gripa, ali mi se čini da znam više njih koji su najebali od korone. Naravno daleko od toga da sam ja kao jedinka i moje poznavanje statistički relevantni, ali kao ti koji bi trebalo da imaju uvida u te šire statistike pričaju da ga treba zaustaviti, vakcinisati se i slično. Ne kažem, moguće da postoji neki doktor koji je relevantan na tom polju i koji je zaista razotrkrio celu zaveru, ali je meni u celoj toj priči veći problem kako velika većina naučnika iz svih delova planete i svih mogućih političkih i ekonomskih grupacija priča jednu priču, a baš neki svetski mega car je odlučio da je raskrinka u nekom videu (ili nekoliko njih, svejedno, velika manjina). U tom smislu ako postoji koordinacija na tom nivou korona nam je najmanji problem u životu. 

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa nista ako je tako sve kako kazu onda da nastavimo da cekamo sledeci pik novog talasa i sledecu mutaciju/soj dok ne razvijemo vakcine za njega pa onda opet u krug i tako, idealan nacin da se ovo prolongira do besvesti. Kao sto su pominjali da ce biti sa ovakvim pristupom problemu neki ludaci u svojim glupim klipovima na netu, al sta oni znaju jbga, samo su ceo zivot radili u tim oblastima. Evo i predsednik se pojede od brige.

 

876426f28f7ff8886e6e852a03b8ea58.jpg

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dule_smor said:

Pa nista ako je tako sve kako kazu onda da nastavimo da cekamo sledeci pik novog talasa i sledecu mutaciju/soj dok ne razvijemo vakcine za njega pa onda opet u krug i tako, idealan nacin da se ovo prolongira do besvesti. Kao sto su pominjali da ce biti sa ovakvim pristupom problemu neki ludaci u svojim glupim klipovima na netu, al sta oni znaju jbga, samo su ceo zivot radili u tim oblastima. Evo i predsednik se pojede od brige.

 

876426f28f7ff8886e6e852a03b8ea58.jpg

 

 

jel to znači još 3000 dinara oept svima? :))

btw, mali offtopic, ovaj neša je ili prešao na keto-paleo-autofagija-maraton dijeta treninzi ili se raspada, ono, ne možeš ga prepoznati ...

Link to comment
Share on other sites

"Ulazimo u novu fazu pandemije sa širenjem zaraznije, delta varijate virusa. Australija se suočava sa krtičnom situacijom", poručio je Frajdenberg i najavio da će Krizni štab, kojim predsedava premijer Australije Skot Morison, danas biti informisan o epidemiološkoj situaciji od strane glavnog medicinskog savetnika vlade.

U Sidneju, najmnogoljudnijem australijskom gradu u kojem živi gotovo petina ukupnog stanovništva Australije, proteklog vikend je uveden dvonedeljni lokdaun. "Moramo biti spremni da će brojevi novozaraženih rasti, da će značajno da rastu", upozorila je premijerka države Novi Južni Vels Gledis Beredžiklijan pred novinarima u glavnom gradu te države Sidneju.

Restrikcije su ponovo uvedene i u državama Kvinslend, Zapadna Australija i Viktorija i u glavnim gradovima tih država Brizbejnu, Pertu i Melburnu, kao i u glavnom gradu Australije Kanberi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala brate.
Nisam ni mislio da si antivakser, vec je bilo drugarsko napusavanje jer mi jako ide na kurac ta relativizacija. Stalno se prica o smrtnosti (koja jeste mnogo veca od 0.5, aj da se ne zajebavamo), sta je sa raznim posledicama po zdravlje?

Btw, informacije dobijam od rodjake koja je zavrsila medicinu sa skoro 10 prosekom, i sada zavrsava specijalizaciju i phd. Po ceo dan u skafanderu u haosu gde ljudi umiru, dodje neko da joj prica A ZNAS TI KOLIKA JE SMRTNOST OD GRIPE
Takodje, proslog leta sam imao upalu pluca. Nikada do tada je nisam imao, a nikada nisam bio ni bolestan leti.

 

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, leisure said:

Buraz, toliko su vam ljudi pisali po lobanji da sam morao da izmislim novu rec. Svejedno, vi se i dalje vracate sa istim teletabis pricama, pa svaka cast na izdrzljivosti. (pogotovo mi je do jaja sto pominjete informer lol, jer je to jedina logika koju kapirate)

Video je licno sklonio Bil GejC.


Kao neko ko je izgubio roditelja od korone, nabijem vas, sve vase istomisljenike i vase nebuloze na kurac. Tebe Dule posebno nabijem zbog relativizacije smrtnosti influence od 0.3% pre 50 godina kada je medicina bila na mnogo nizem nivou, a svi podaci govore da je korona blizu 2% plus ostavlja trajne posledice.

edit: Posebno nabijanje na kurac sam rezervisao za naseg dugogodisnjeg kucnog 'prijatelja' koji je nedelju dana nakon caletove sahrane sedeo na mestu gde on obicno sedi i prica da je korona laz. Sektasi jebeni.

Tvoja licna tragedija te sad cini nekim autoritetom koji ce deli lekcije sta ce ko da radi ili ne? Pa eto moja keva je jedva ostala ziva, stric je umro, a ja sam imao tezi oblik i sta sad? Lekar sa uklonjenog videa je prelezao covid i vakcinisao se i opet je izneo svoje licno misljenje u vezi sa trenutnom situacijom. 

Jedino mozes da nabijes na kurac one koji su odgovorni za epidemijske mere. Oni su dali izbor da li cu da se vakcinisem ili ne. I zato me zabole kurac sta ti mislis o tome, kao sto druge zabole za moje misljenje. 

  • Upvote (+1) 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Jel tebi jasno da svu ovu zajebanciju oko vakcinisanja jedim potezom moze da resi drzava, tako sto ce vakcina biti obavezna? Zasto nije obavezna pitaj nadlezne. Tako da cu ja iskoristiti svoje pravo da sumnjam u nesto iza cega svojom odgovornoscu ne zele da stanu oni koji to proizvode i oni koji to treba dalje da iskoriste. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Mjutuj morona bice ti dovoljno.. . Meni dao neki minus istripovao da mi je bitno, toliko sam se potresao da cu na kraju primiti vakcinu! 

Druze imas pretpostavljam nekih 40+ jer si tu maltene od pocetka. Nek te je cale dobio sa 20 to je 60+. Moracu da ti srusimr sneska, ali u tim godinama se umire bez nekih preteranih bolesti i razloga. 

Pominjes tu neku rodjaku koja je zavrsila sa svim 10 pa htedoh da te pitam da se ne druzi mozda sa vitaminom D? To bi objasnilo puno toga. 

Dule koji je objektivan je pomenuo da je smrtnost oko 0.5% dok je Dzoni pomenuo da je tu oko 1% u nekom od postova.. Meni bi bilo logicno da je tu negde oko 0.8% iako pretpostavljam da su i te cifre namestene. . Ali ne ti! Ti kralju statistike i obmane ti znas tacne brojke.

Prvo proveri koliko ljudi dnevno umre od bolesti koje se mogu lakse spreciti i kontrolisati pa onda dodji da pricamo... 

Inace da pomenem. Ortak '88 koga znam ceo zivot je poslednjih 10g ziveo stresan zivot. Od posla do devojaka. Pusio 2 pakle i pio brdo kafa. Kaze nije ni spavao kako treba. Kupio prikolicu da dovozi automobile iz Nemacke, ali jbg uslovili daml sa vakcinom. Otisao, primio astru i bam, 5 srcanih nakon 2 dana... Ne zna ni sam kako je ostao ziv. Zaglavio bolnicu 3 meseca i zasao pre neki dan kaze teska prica usro se.

Tako da ako bi trebalo da biram, da li ce od "C19" da umre neko sa 70g ili od vakcina neko sa 30 i mogu da ti kazem da se vakcinises ko ker i u buducnosti i da nabijes te vakcine gde sunce ne sija. 

Edit: I malo razmisli o ovom Danilovom postu iznad. Vakcina nije obavezna, ali je smrtnost i sirenje toliko brzo i opasno da se zatvaraju ljudi i unistava ekonomija. Ako ti nije jasno, procitaj vise puta dok ne skapiras. vakcina nije obavezna, ali cemo svi pomreti ako se ne vakcinisemo 

Edited by FATA
  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, daniiL said:

Jel tebi jasno da svu ovu zajebanciju oko vakcinisanja jedim potezom moze da resi drzava, tako sto ce vakcina biti obavezna? Zasto nije obavezna pitaj nadlezne. Tako da cu ja iskoristiti svoje pravo da sumnjam u nesto iza cega svojom odgovornoscu ne zele da stanu oni koji to proizvode i oni koji to treba dalje da iskoriste. 

Pitao sam te da li bi zeleo da ste se svi vakcinisali pre nego sto se se porazboljevali. Da li mislis da bi bilo bolje za vas?

9 minutes ago, FATA said:

Mjutuj morona bice ti dovoljno.. . Meni dao neki minus istripovao da mi je bitno, toliko sam se potresao da cu na kraju primiti vakcinu! 

Druze imas pretpostavljam nekih 40+ jer si tu maltene od pocetka. Nek te je cale dobio sa 20 to je 60+. Moracu da ti srusimr sneska, ali u tim godinama se umire bez nekih preteranih bolesti i razloga. 

Pominjes tu neku rodjaku koja je zavrsila sa svim 10 pa htedoh da te pitam da se ne druzi mozda sa vitaminom D? To bi objasnilo puno toga. 

Dule koji je objektivan je pomenuo da je smrtnost oko 0.5% dok je Dzoni pomenuo da je tu oko 1% u nekom od postova.. Meni bi bilo logicno da je tu negde oko 0.8% iako pretpostavljam da su i te cifre namestene. . Ali ne ti! Ti kralju statistike i obmane ti znas tacne brojke.

Prvo proveri koliko ljudi dnevno umre od bolesti koje se mogu lakse spreciti i kontrolisati pa onda dodji da pricamo... 

Inace da pomenem. Ortak '88 koga znam ceo zivot je poslednjih 10g ziveo stresan zivot. Od posla do devojaka. Pusio 2 pakle i pio brdo kafa. Kaze nije ni spavao kako treba. Kupio prikolicu da dovozi automobile iz Nemacke, ali jbg uslovili daml sa vakcinom. Otisao, primio astru i bam, 5 srcanih nakon 2 dana... Ne zna ni sam kako je ostao ziv. Zaglavio bolnicu 3 meseca i zasao pre neki dan kaze teska prica usro se.

Tako da ako bi trebalo da biram, da li ce od "C19" da umre neko sa 70g ili od vakcina neko sa 30 i mogu da ti kazem da se vakcinises ko ker i u buducnosti i da nabijes te vakcine gde sunce ne sija. 

Edit: I malo razmisli o ovom Danilovom postu iznad. Vakcina nije obavezna, ali je smrtnost i sirenje toliko brzo i opasno da se zatvaraju ljudi i unistava ekonomija. Ako ti nije jasno, procitaj vise puta dok ne skapiras. vakcina nije obavezna, ali cemo svi pomreti ako se ne vakcinisemo 

Tebrex, ovoliko kolicinu govana ne iskenja ni Vucic dnevno.
tagujte se ja sam 'Dule koji je objektivan' 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

edit, kao sto rekoh ne negiram ozbiljnost virusa ni posledice po zdravlje, samo kazem da neko treba da odgovara za sve sto se desilo i za milione umrlih, a ne da se elite foliraju kako brinu za ljudske zivote i spasavaju ih merama, od kojih su vecina nebuloze i dodatno useravanje ljudima u zivot

potpuno druga ravan diskusije sa kojom se slaže svako normalan 🙂 ali uvek će elita da koristi svaku priliku da se dodatno "elituje" 🙂

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, leisure said:

Pitao sam te da li bi zeleo da ste se svi vakcinisali pre nego sto se se porazboljevali. Da li mislis da bi bilo bolje za vas?

Tebrex, ovoliko kolicinu govana ne iskenja ni Vucic dnevno.
tagujte se ja sam 'Dule koji je objektivan' 😄

Mi smo se razboleli proslog jula i tad nije bilo vakcina. A sta bi bilo kad bi bilo, to me ne zanima. Trenuto mislim da za mene licno je bolje da ne primim vakcinu, nego da je primim. Ako se promeni situacija i vakcina postane obavezna, bez problema cu istu primiti sledeceg dana. 

  • Like +1 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...