Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Причам о нивоу свести, ако се иста уопште и постоји. То су исти они људи који купују поклоне за дегенерике из ријалити програма, исти људи који пуше најгору крџу, уживају у породичном насељу и даве се сендвичима... 

Тру фан фект:
 

Локални амфетамински зависник, поборник анти-ваксерства и сл. будалаштина, се вакцинисао пре неки дан због 3000 дин.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Debeli said:

ja sve vreme čitam LAMBADA SOJ i kao kako su kul smislili naziv za sojeve, kao podseća na J. Ameriku, ali je politički korektno i smešnjikavo...

😛

 

hahahaha, to bi bilo definitivno bolje nego ovi trenutni nazivi.

daćemo igoru da smisli onda alternativni naziv za indijski soj :)))

Just now, FATA said:

satanu krivo sto se cipovao a izvisio za 3000 pa hejtuje ove sto nisu...

i dalje neverovatna lobanja 🙂

kako izvisio? pa dobija svako!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, FATA said:

nisam pratio jer me ne zanima ali valjda je bilo do odredjenog datuma, ne?

do tipa 01. juna 🙂 plus ko se uopšte prijavi preko euprave do 01. juna (bez obzira da li dobije datum) se isto kandiduje 🙂 tako da ono, najveći broj je zapravo dobio.

Link to comment
Share on other sites

Pa to, mozda je nekako izvisio.. Ili ga samo jabe nivo svesti jer se vakcinisao i rado bi uzeo 3 somudze kao i drugi, ali ce ga onda tovariti da se vakcinisao zbog kinte a on zapravo hoce da ga postuju jer se vakcinisao za dobrobit covecanstva!!! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SATAN said:

За све људе који се пелцују због признања и 3000 динара, постоји посебан круг пакла.

Најгори сценарио у Србији, може да се догоди због оних који одбијају вакцинисање, тј неспособности државе да вакцинише довољан број људи за стварање колективног имунитета, који би довео до стварања твз. "Балканског" соја. Тај сој потенцијално може бити јако опасан...

Тачно бих негде волео да је ово могуће да се решимо оваквих IQ<85

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-9713357/amp/Health-Tree-pollen-carry-COVID-particles-increase-infection-risk-crowded-areas.html?fbclid=IwAR2Qckwfv1g8xiNlWK9A1B5IuoY6BcX4KWEfuH9BPCcT91a_QE-Y2ovBWXM

Шта су испрани мозгови, данас је малтене постало такмичење ко ће већу будалаштину да пусти, само напише наука рекла и све пролази.

Тачно да сутра кажу научници су утврдили да једење гована лечи од Куроне пола људи би одмах потрчало у ВЦ, друга половина би рекла, чекај, ово баш и нема смисла, али јбг, НАУЧНИЦИ рекли, дај кашику, нећу да будем равноземљаш 🙂

 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je jedan od ključnih aspekata naučnog metoda da se bilo koja studija i istraživanje prihvata od strane naučne zajednice onda kada slične rezultate mogu da dobiju i njihove kolege koje se u to razumeju širom planete u okviru sličnih uslova, a ne kada nešto objavi tabloid zarad više klikova...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Да, "прихвата се од стране научне заједнице", а добар део те заједнице који се не слаже са тим се изопштава и шиканира 🙂 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Izrael vraća maske
Ministarstvo zdravlja Izraela ponovo je uvelo obavezu nošenja zaštitinih maski u zatvorenom prostoru počev od danas u podne po lokalnom vremenu posle nedavnog broja rasta infekcija koronavirusom što se pripisuje širenju delta soja. Kako je navedeno takođe se preporučuje nošenje maski na javnim događajima na otvorenom poput LGBT parada koje će se ovog vikenda održati širom zemlje.

kakav je ovo "džabe ste krečili" momenat :))

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ali treba imati u vidu da je kod njih veliki skok sa 20-30 koliko su imali dnevno na 150-200, fazon koliko je kod nas sad dnevno. Verovatno je više predostroznost jer su zaključili da je ipak jeftinije da narede ljudima da nose maske nego da ponovo otvaraju Covid odeljenja u bolnicama. Pritom su oni poprilično zakucali na oko 60% vakcinisanih, gde je realno neka preporuka za "kolektivni imunitet" 70-80%.

A mi koji jedva ako dobacimo do 40% ukupne populacije će biti dobro će tek da se provodimo...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

А како онда преживљвају Флорида, Тексас и још неке државе које имају мање вакцинисаних од нас и никакве мере? А број умрлих дошао на нулу?

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Ako gledamo podatake sa zvaničnih izvora i kompletno vakcinisanih u odnosu na celokupnu populaciju Texas ima 40%, Florida 44%, Srbija 35.3%. S tim da su kod nas izjave zvaničnika malo čudne, ali je otprilike konsenzus da imamo oko 2.5 mil potpuno vakcinisanih, Zavod za statistiku kaže da imamo nešto manje od 7 mil stanovnika, to je to.

Druga stvar je šta neko društvo uzme kao prihvatljive gubitke. Texas ugrubo ima 4 puta više stanovnika od nas, Florida 3 puta, smrtnih slučajeva imaju 52k i 37k, što je znatno više nego naših oko 7k. E sad naši lažu to je sigurno pa je to teško direktno uporediti, ali je činjenica da je broj smrtnih ishoda u USA generalno dosta visok na milion stanovnika. Sad da li je to do samog zdravstvenog sistema, do nošenja maski, vakcina ili nečeg desetog ja stvarno ne mogu da tvrdim, cenim da će morati naknadno da se rade neke ozbiljne analize. S druge strane imaš na primer Kinu koja je registrovala nekoliko slučajeva i zbog toga na dve-tri nedelje nedavno zatvorila jednu od najvećih luka na svetu. Samo je pitanje koliko ekstremno pristupis problemu, neka sredina je verovatno najbolja ali je teško proceniti šta je to tačno.

Pritom s obzirom na broj vakcinisanih kod nas mislim da nema šanse da se ponovi situacija s početka godine ali cenim da smo daleko od toga da je kod nas korona pobeđena.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

А како онда преживљвају Флорида, Тексас и још неке државе које имају мање вакцинисаних од нас и никакве мере? А број умрлих дошао на нулу?

Florida:

  • 21 milion stanovnika
  • 27 preminulih juče
  • 37 preminulih sedmodnevni prosek; poređenja radi, to je viša stopa smrtnosti u odnosu na Srbiju koja ima 3x manju populaciju, i 7x manju smrtnost (7 miliona stanovnika, 5 preminulih dnevno kao sedmodnevni prosek)
  • 44% ukupne populacije potpuno imunizovano. Nisam na brzinu našao statistiku za potpuno imunizovane građane Srbije, ali na osnovu broja doza tu smo negde blizu 40% ukupne populacije.

Što se tiče samog uspeha Floride u borbi protiv pandemije, koje mere su primenjene i u kojoj meri, ovaj članak je napravio pristojnu analizu mitova i istina koje cirkulišu među političarima i na društvenim mrežama.

Edited by Jose Jimenez
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

А како онда преживљвају Флорида, Тексас и још неке државе које имају мање вакцинисаних од нас и никакве мере? А број умрлих дошао на нулу?

svi su pomrli koji je trebalo da pomru tako da je zato sad nula!

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

U Sidneju je uveden dvonedeljni karantin nakon porasta broja novozaraženih koronavirusom, javlja u subotu BBC.

Više od milion ljudi u središnjim i istočnim delovima grada već je bilo pod ograničenjima, nakon skoka u broju zaraženih.

Zatvaranje sada obuhvata celi grad i neka okolna područja.

 

ko hoće na odmor neki nek iskoristi jul, deluje da će već od polovine avgusta opet da krene fešta 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...