Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ljudi bas idu iz krajnosti u krajnost i deluje da je to najveci problem danas oko ovog virusa, dok god ne uvedu da je vakcina obavezna ili krenu da uskracuju prava kako ja ne mogu na koncert/utakmicu ili nesto trece jer nisam vaksinisan i dok god je sve slobodna volja nemam nikakvih problema sa vakcinisanjem uopste a ovi sto su bili anti vakseri pa se prodali za 3k nisu ni vredni pomena, "ovi" sto su rizican tip, neka se jednostavno paze, ovi zdravi nece ni osetiti virus ali lockdown je najveca glupost koju su mogli da nam urade i od koje je bilo vise stete nego koristi i nekako sam prezeljkivao da se to desi ponovo ali nisu ni ovi napredni toliko glupi jer su videli sta se sprema i da im puc ne gine, sto se pak nosenja maski tice, u Kini je to deo kulture, ne treba nikakav virus njima da ih nose, ziveo sam bas u doba svinjskog gripa i zanimljivo je da su se nekako vise iscimali od toga nego od ove korone, ipak su oni imali i sars i mnogo su vise upuceni nego li bilo koja druga zemlja, svi su im se smejali a oni su na kraju najbolje i prosli, doduse u nekim situacija i preteruju pa sad ako zelis u Kinu, ne gine ti 3 nedelje karantina...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Samo gledam kako ce neka moroncina da me unakazi jer ne zna pravila saobracaja ili kako ce dok mu budem otvarao lobanju da izvuce srafciger i da mi ga zarije u oko.

cemu tolko agresije, cemu 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Johnn1e said:

 

😚

Ове студије за маску су рађене код симптоматских пацијената, ваљда ти је јасно да је много већи проблем прогласити сваког здравог човека асимптоматским преносиоцем и да ће својим дисањем да угрози некога.

Ок, имаш брдо чланака, све је то кул, објасни ми ефикасност маски и осталих мера у пракси? Ево конкретно код тебе у Немачкој, где је на снази један од јачих локдауна већ дуже време? 

Што се теорија завере тиче, брдо болница је у почетку лечило комбинацијом Хидроксихлорикина и Хемомицина, излазили су комплетна особља болница и рекли да им НИКО није умро са тим начином лечења, шта ураде власти? Таква тврдња је лако доказива, могли су да приложе доказе о лажима, али не, они поскидају све те снимке са нета и укину Хидроксихлорикин из производње? Ни мало сумњиво.

Знаш ли шта се десило са последњом количином истог у Србији? Произведена под комисијским условима и донирана Влади Србије. Ништа сумњиво.

О ефикасности вакцина - зар те није бар мало срамота да причаш о томе, с обзиром на чињеницу да се дају тек 6 месеци и да никакви релевантни резултати о успешности нису могли бити потврђени? А на страну што је већа смртност од њих него од самог вируса

https://www.thelancet.com/journals/lanmic/article/PIIS2666-5247(21)00069-0/fulltext

Ево ти један чланак из мало другачијег угла од овог рекламерског

https://dailyexpose.co.uk/2021/05/19/scientific-study-finds-the-spike-protein-used-in-covid-vaccines-causes-strokes-heart-attacks-and-blood-clots/

И још један

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

https://www.medalerts.org/vaersdb/findfield.php?EVENTS=on&PAGENO=1&PERPAGE=10&ESORT&REVERSESORT&VAX=(COVID19)&VAXTYPES=(COVID-19)&DIED=Yes&fbclid=IwAR2rBWzmzUUh-5eWc3N4gp6PV3aEnpIyzAX0Oazu32g8hzrPHqKfVmflV1M

Или овај са званичним подацима са VAERS-a

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, FATA said:

Evo npr. @Lucky je izjavio da Android ili iOS nisu isto. To sto iOS ima karakteristike oko ~20% androida i sto je malo tvikovan u labaratoriji pa sad srce bateriju na hard ne znaci da nije isto, ali zato kao i uvek windows spas za sve nas! (ovo sam hteo da uprostim kako mnogi ne znaju da je zapravo isto) 

tri puta sam pročitao rečenicu i nisam skapirao šta je bila paralela sa vakcinama i koji si ti zaključak izveo 🙂 Na stranu to dal' sam stvarno rekao iOS i Android nisu isto 🙂

Link to comment
Share on other sites

За срамоту сам причао, јер је срамотно хвалити ефикасност вакцине 6 месеци од давања прве вакцине, где ниједна релевантна студија не може бити направљена за тако кратак период. А да не причамо о цензури која поприма огромне размере

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

За срамоту сам причао, јер је срамотно хвалити ефикасност вакцине 6 месеци од давања прве вакцине, где ниједна релевантна студија не може бити направљена за тако кратак период. А да не причамо о цензури која поприма огромне размере

stahp

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nije me mrzelo da bacim pogled ko je iza ovog sajta, i da eventualno skapiram da li imaju potrebno znanje da razgovaraju šta je laž a šta istina:
 

Quote

The Daily Expose is run by extremely ordinary, hardworking people who are sick and tired of the fear-mongering, lies and propaganda perpetuated by the mainstream media. We felt it was our duty to bring you the facts that the mainstream refuse to, and now here we are.

Onda sam se setio da je verovatno neko već kopao, i našao ovaj članak:
https://www.chillfiltr.com/exposing-daily-expose-a-beginner-course-in-spotting-dishonest-media

Sa jedne strane mi je super što su ljudi uspeli da se odvoje od komunističkog mentalnog stanja da sve što autoritet govori je istina, i ne sme da se dovede u pitanje. Sa druge strane mi je žao koliko ljudi je skapiralo da je kritičko razmišljanje teško, i reklo "dosta, našao sam novog boga". Tzv. Daning Kruger efekat, gde smo za pola sata poslali vrhunski eksperti u svemu, i cilj nam da kao superiorna bića repostovanjem sumnjivih članaka preobratimo ovce, umesto da prihvatimo koliko nemamo pojma, i da pokušamo da popunimo rupe u našem znanju.

Edited by Jose Jimenez
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Čekajte, kad je proglašenje pobede?

Oćemo na Vidovdan kad se pobeda tradicionalno proglašava ili da izaberemo drugi datum...da imamo više da slavimo?

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, absolute said:

Čekajte, kad je proglašenje pobede?

Oćemo na Vidovdan kad se pobeda tradicionalno proglašava ili da izaberemo drugi datum...da imamo više da slavimo?

Ja sam shvatio da je 24. jun ili tako nešto.

Ujedno, jedan od većih festivala, Arsenal fest, najavljen da se održava pred publikom:

https://arsenalfest.rs/en/2021/05/28/arsenal-fest-11-will-be-held-on-june-24th-25th-and-26th-in-kragujevac/

Tako da kapiram pobeda je iza ćoška!

Link to comment
Share on other sites

Procitah timestampove samo, zanimljive teme svakako, pogledacu makar neke delove kad stignem. Inace kod nas ocigledno nece biti vakcinisano ni 50% populacije uprkos svim merama. Evo Nemacka nas prestigla po procentu ljudi koji su primili makar prvu dozu, a u pocetku smo mi kidali heh.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dule_smor said:

Procitah timestampove samo, zanimljive teme svakako, pogledacu makar neke delove kad stignem. Inace kod nas ocigledno nece biti vakcinisano ni 50% populacije uprkos svim merama. Evo Nemacka nas prestigla po procentu ljudi koji su primili makar prvu dozu, a u pocetku smo mi kidali heh.

važno je na početku, sad više niko ne gleda statistike!

šalu na stranu, u načelu sam saglasan, mada me iznenadi tako, tipa juče idem kroz BEO i kao 10ak ljudi čeka na onom punktu za vakcinaciju, mislio sam da je sad želja za vakcinom otišla na nulu odavno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...