Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

2 hours ago, leisure said:

Eto, bukvalno isti kurac kao verovanje da je zemlja ravna ploca.

Teska paranoja. Udruzili se svi naucnici i lekari sveta iz Kine, Rusije, Amerike, Nemacke, Izraela, Bolivije, Kanade, Japana, Nikaragve itd. primili pare da bi davali ljudima vakcine koje su nesto najjeftinije zbog cega tacno?
Btw, ako ne verujes u nauku, sta radis na forumu? Sto ne odes u planinu bez struje? Ne verujes samo u Biologiju, a elektronika je ok?

Верујем у науку, то си ти умислио у својој глави нешто друго. Не верујем званичницима у вези  свега овога.

Око овога не постоји никакав консензус међу научницима па да можеш да причаш те глупости, имаш милион научника који причају другачије, само им је забрањен приступ масмедијима, а ти се запитај због чега.

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Верујем у науку, то си ти умислио у својој глави нешто друго. Не верујем званичницима у вези  свега овога.

Око овога не постоји никакав консензус међу научницима па да можеш да причаш те глупости, имаш милион научника који причају другачије, само им је забрањен приступ масмедијима, а ти се запитај због чега.

Ovo je samo paranoja, nista vise. Nazalost, previse je ljudi poput tebe zatrovano glupostima sa jutjuba i raznih sarlatanskih stranica.

 

Naucni koncenzus zasnovan na dokazima, studijama postoji za svaku vakcinu osim kineske za koju jos uvek nema podataka. To sto se javila Dr. Jovana i slicni orc shamani koji sire paniku nad neukim plebsom, a bez ikakvih relevantnih naucnih dokaza, ne znaci da ne koncenzusa nema. (nego da zapravo ti i tebi slicni ni ne razumete sta je naucni koncenzus, da ne idemo dalje)
Gde su studije tih milion naucnika?



Sto se tog verovanja u teorije zavere, zanima me:
Koja to sila i centar moci moze da kontrolise ceo svet?
 

Link to comment
Share on other sites

Превише се фрљаш "науком" за некога ко нема појма о истој.

Хоћеш о науци? Где је научна студија да маске помажу? - нема га, све  се  заснива  на  мишљењу пар људи (Фаучи  и екипа).

Где је научна студија да је ПЦР тест са 40 и кусур понављања валидан? - нема га, рекао један лик и сви прихватили по наредби.

Где је научни доказ да је Хидроксихлорикин штетан? - био један чланак у Ланцету, па је после тај чланак повучен као неистинит, а на основу неистинитог чланка исти повучен из употребе.

Где је научни доказ да локдаун помаже? - заснован на МАТЕМАТИЧКОМ моделу јебеног Енглеза, теби је то научни доказ, браво ти га.

Где је научни доказ да вакцине помажу? - не постоји ниједан једини.

Дивно је кад се разни фрљају "науком" и прозивају друге о равној Земљи без имало блама.

А о параноји причате ви исти који данас својој деци узимате кисеоник (на основу "науке"), а сутра ћете да их бодете ни криве ни дужне (рекла "наука"), софтвер за праћење је већ спреман за употребу (за наше добро) - погледај најаве званичника, не мораш да слушаш нас теоретичаре завере, слушај само оно шта кажу људи који се питају за нешто у свету

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Da, objasnicete im nakon godinu dana informacija, lul. 
Antivakseri u konstantnom stanju zbunjenosti, nista im nije jasno. Objasnis im nesto, i onda im ispocetka nije jasno, samo kod neke druge osobe, i tako u krug.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Да, то је та научна студија, али буквално 🙂

Pa kakav naučnik koji je "poručio" studiju, takva i studija.
Evo jedan primer sa interneta koji sam negde pročitao, mislim da je bio Facebook

- ŠTA NAM RADE, Zašto se krije sastav vakcine?
random lik: "ne krije se, izvolite :pejstuje mu sastav vakcine koji je izguglao:
- Šta je ovo, sve neke šifre, vidite da kriju!!

 

Nego da se vratimo na maske, ta mi je priča najzanimljiva od početka cele ove situacije.
"Maske ne pomažu" - pomažu, da li 10, 20 ili 80% - koji god da je procenat, ne može se reči da NE POMAŽU (uopšte)

"Zašto ne pomažu 100% omg!! Zašto vakcine ne garantuju 100%?" - ništa nije 100%, posebno ne u medicini... pa na jebenom kondomu koji je fizička barijera piše da štiti 99%

"Ne nosim masku, neću da budem ROB i ZABRNJIČEN!!!" - moj omiljen tip i najnebuloznija vrsta "borca za slobodu". Mada moram priznati da su nas provalili onomad su našli čip u masci!

 

*Disclaimer: @Elvis J. Kurtovic, drugi deo ne odnosi se na tebe ofc, nego generalno mi došlo da napišem na moju omiljenu "maske/brnjice" temu :))

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Па како је онда смртност од овог "најсмртоноснијег вируса у последњих 100 година" иста/мања у земљама где маске нису обавезне и где нема мера? 

Зашто у Тексасу, на Флориди и још неким државама не падају мртви по улицама? 🙂

https://www.washingtonpost.com/nation/2021/05/29/texas-hospital-vaccine-lawsuit/

Зашто неко не каже овим људима да су шамани и још 50% лекара и медицинског особља у Србији и свету који не желе да приме ове вакцине? 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Превише се фрљаш "науком" за некога ко нема појма о истој.

Хоћеш о науци? Где је научна студија да маске помажу? - нема га, све  се  заснива  на  мишљењу пар људи (Фаучи  и екипа).

Где је научна студија да је ПЦР тест са 40 и кусур понављања валидан? - нема га, рекао један лик и сви прихватили по наредби.

Где је научни доказ да је Хидроксихлорикин штетан? - био један чланак у Ланцету, па је после тај чланак повучен као неистинит, а на основу неистинитог чланка исти повучен из употребе.

Где је научни доказ да локдаун помаже? - заснован на МАТЕМАТИЧКОМ моделу јебеног Енглеза, теби је то научни доказ, браво ти га.

Где је научни доказ да вакцине помажу? - не постоји ниједан једини.

Дивно је кад се разни фрљају "науком" и прозивају друге о равној Земљи без имало блама.

А о параноји причате ви исти који данас својој деци узимате кисеоник (на основу "науке"), а сутра ћете да их бодете ни криве ни дужне (рекла "наука"), софтвер за праћење је већ спреман за употребу (за наше добро) - погледај најаве званичника, не мораш да слушаш нас теоретичаре завере, слушај само оно шта кажу људи који се питају за нешто у свету

Bukvalno za sve ovo postoje naucni dokazi, ali se vi informisete na srbin.info kanalu. 😄

'Где је научни доказ да вакцине помажу? - не постоји ниједан једини.'
Bar 3 od 10 nas na forumu je prezivelo zahvaljujuci raznim vakcinama.


Voleo bih da mozete da skapirate kako zvucite, a zvucite isto kao ravnozemljasi.

3 hours ago, FATA said:

Drug lizr deluje kao SNS materijal pa ni ne treba ocekivati da dobaci daleko...



The average adult with no chess training will beat the average five year old with no chess training 100 games out of 100 under normal conditions.
The average 1600 Elo rated player – who'll probably be a player with several years of experience – will beat that average adult 100 games out of 100.
A top “super” grandmaster will beat that 1600 rated player 100 games out of 100.
This distribution is pretty similar across other domains which require purely mental rather than physical skill, but it's easy to measure in chess because there's a very accurate rating system and a record of millions of games to draw on.
Here's what that means.
The top performers in an intellectual domain outperform even an experienced amateur by a similar margin to that with which an average adult would outperform an average five year old. That experienced amateur might come up with one or two moves which would make the super GM think for a bit, but their chances of winning are effectively zero.
The average person on the street with no training or experience wouldn't even register as a challenge. To a super GM, there'd be no quantifiable difference between them and an untrained five year old in how easy they are to beat. Their chances are literally zero.
What's actually being measured by your chess Elo rating is your ability to comprehend a position, take into account the factors which make it favourable to one side or another, and choose a move which best improves your position. Do that better than someone else on a regular basis, you'll have a higher rating than them.
So, the ability of someone like Magnus Carlsen, Alexander Grischuk or Hikaru Nakamura to comprehend and intelligently process a chess position surpasses the average adult to a greater extent than that average adult's ability surpasses that of an average five year old.
Given that, it seems likely that the top performers in other intellectual domains will outperform the average adult by a similar margin. And this seems to be borne out by elite performers who I'd classify as the “super grandmasters” of their fields, like, say, Collier in music theory or Ramanujan in mathematics. In their respective domains, their ability to comprehend and intelligently process domain-specific information is, apparently – although less quantifiably than in chess – so far beyond the capabilities of even an experienced amateur that their thinking would be pretty much impenetrable to a total novice.
This means that people's attempts to apply “common sense” - i.e., untrained thinking – to criticise scientific or historical research or statistical analysis or a mathematical model or an economic policy is like a five year old turning up at their parent's job and insisting they know how to do it better.
Imagine it.
They would not only be wrong, they would be unlikely to even understand the explanation of why they were wrong. And then they would cry, still failing to understand, still believing that they're right and that the whole adult world must be against them. You know, like “researchers” on Facebook.
That's where relying on "common sense" gets you. To an actual expert you look like an infant having a tantrum because the world is too complicated for you to understand.
And that, my friends, is science.
- Tom Denton -
8 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

софтвер за праћење је већ спреман за употребу

Da Kolumbo, zove se Gugl.(izmedju ostalih)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su ljudi vise u zbunu zbog tekstova na web portalima nego zbog nauke ili nedowtatka iste.

uglavnom dok se sirotilja svadja, ja uzeo najskuplju, moderninu, idemo dubai, milano

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, leisure said:

Bukvalno za sve ovo postoje naucni dokazi, ali se vi informisete na srbin.info kanalu. 😄

'Где је научни доказ да вакцине помажу? - не постоји ниједан једини.'
Bar 3 od 10 nas na forumu je prezivelo zahvaljujuci raznim vakcinama.


Voleo bih da mozete da skapirate kako zvucite, a zvucite isto kao ravnozemljasi.

 

Буквално не постоје, али ти се информишеш на РТС-у 🙂

"Bar 3 od 10 nas na forumu je prezivelo zahvaljujuci raznim vakcinama." - Ако и даље причамо о Ковид вакцинама онда 😂😂😂
 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Буквално не постоје, али ти се информишеш на РТС-у 🙂

"Bar 3 od 10 nas na forumu je prezivelo zahvaljujuci raznim vakcinama." - Ако и даље причамо о Ковид вакцинама онда 😂😂😂
 

Ako tebi u 2021. godini treba dokaz da su vakcine korisne, sta god da ti kazem, neces skontati i nastavices da pricas da je 'zemlja ravna ploca'

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ако теби у 2021. није јасно колико је дебилна етикета "антиваксер" за људе који су примили брдо вакцина, вакцинисали сву своју децу редовно, само не желе да приме ту једну јер апсолутно нема потребе за тим, онда теби стварно нема помоћи, слободно можеш да наставиш да баљезгаш о равној плочи, јер за боље и не знаш 

  • Like +1 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Ако теби у 2021. није јасно колико је дебилна етикета "антиваксер" за људе који су примили брдо вакцина, вакцинисали сву своју децу редовно, само не желе да приме ту једну јер апсолутно нема потребе за тим, онда теби стварно нема помоћи, слободно можеш да наставиш да баљезгаш о равној плочи, јер за боље и не знаш 

Tebrex, fora je samo sto ja priznajem da ne znam, pa slusam ljude koji su najstrucniji na svetu u toj oblasti. Ti si umislio da znas i pricas neke loco teorije zavere.

'Где је научни доказ да вакцине помажу? - не постоји ниједан једини. '
Odgovorio sam ti na ovo.
Cak i za Covid imas dokaza koliko hoces da pomazu.
Dzoni ti je lepo sve objasnio.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2021 at 9:27 PM, Johnn1e said:

 

E moj Fato, ja sam samo bio dovoljno kulturan da zadnji put zaobidjem tvoja ponovna pitanja na temu o kojoj smo vec pisali tako sto sam te zvao na dotu i to samo zato sto se znamo, da je neko drugi bio verovatno bih odgovorio drugacije. Nakon celog wall of texta onomad ti si na sledecoj strani pitao opet skoro pa iste stvari te sam odlucio da dignem ruke, ali mozemo i drugacije da pricamo. Sad opet postavljas ista pitanja kao da su najvece misterije sveta u pitanju...

Tebi mora da bude jasno da ti i ja ne mozemo da "diskutujemo" na ovu temu jer ne posedujes potrebna bazicna medicinska znanja da bi imalo smisla diskutovati. Ti mozes samo da pitas nesto a ja da ti odgovorim, kao ranije o fiziologiji treninga i ishrane a tvoje je da usvojis to ili da trazis odgovore negde drugde. To je naravno ok, ne mogu svi u sve da se razumeju, zato ja ne idem okolo i prosipam znanje o politici i ekonomiji recimo. Nema ljutis 😘

Torimax, nisam ja neka nesigurna feministikinja kojoj fali vitamina D pa da mi se izvinjavas!!!11 Ja isto tako razumem da nisam dovoljno medicinski potkovan i zato ako nisi primetio ne diskutujemo, vec kao sto si rekao, postavljam pitanja a isto je bilo i ranije. Odgovore na pitanja nisam dobio, bar ne u meri u kojoj sam mislio da cu dobiti a da to nije bilo nesto sto do tada nisam znao. Otud moja ponovna pitanja i onomad i sada. Dosli smo u vremena kada se puno pise a maltene nista ne bude receno (mozda su moji kriterijumi i dalje visoki u odnosu na ostatak komune, mada to i nije preterano tesko kad su sa druge strane vitamini D i Stanije). 

Ti i Dule ste jedini koji su dovoljno obrazovani da mogu nesto da kazu na ovu temu ali se nekako najmanje cujete ili najmanje pisete. Verovatno se sto sta promenilo od kad je cela prica pocela a nekako mi deluje da ti imas isto misljenje kao i na pocetku. (mozda ne?) Kad je medicina u pitanju Dule mi deluje slobodniji i kreativniji od tebe dok si ti vise baj d buk, ali zato Dule instant implodira ako se neko ne slozi sa njim ili ga istroluje/kontrira pa ode u pasivu ili pokusava da udovolji nesigurnim lezjbekama. 

Evo npr. @Lucky je izjavio da Android ili iOS nisu isto. To sto iOS ima karakteristike oko ~20% androida i sto je malo tvikovan u labaratoriji pa sad srce bateriju na hard ne znaci da nije isto, ali zato kao i uvek windows spas za sve nas! (ovo sam hteo da uprostim kako mnogi ne znaju da je zapravo isto) 

Ono sto je jasno kao dan je da niko nema potpune informacije, a sa informacijama koje su nam dostupne poput smrtnosti koja je blago receno smesna i simptoma koji su u vecini slucajeva neprimetni do temperature (khm gripa) i famoznog gubitka ukusa i mirisa, napravio izbor da se ne vakcinisem bila to zavera ili ne. 

Ovo sam sve napisao pre tvog poslednjeg posta pa nisam hteo da brisem. 

Evo npr. Ti bombardujes sa nekim informacijama koje nisu nuzno tvoje slobodno misljenje vec genericki kopi pejst sto me generalno ne zanima, jer takvih mogu da nadjem stotine po netu. 

Teoriju koju ja zagovaram jeste da je Covid19 samo upgrejdovana verzija Influence koja je instalirana da se proveri koliko daleko moze da se ide sa ljudskim pravima, napune dzepovi velikih ili uniste sitni proizvodjaci (sta god, razloga je milion). Misljenja sam da je trebala da bude tretirana kao i bilo koja druga Influenca do sada i pusti da priroda ucini svoje. U slucaju da je smrtnost virusa bila lupam 5-10% razumeo bih paniku i mozda sve ludacko sto se radilo do sada. 

I dalje mi 1% stelovane smrtnosti ne deluje kao nesto strasno, pogotovo kad uzmemo u obzir da su to uglavnom kategorija 60-75g.

I da Torimax, rizikovao bih dotle da po cemu smrti nekolicine sa gerijatrije koji su ionako beskorisni, sacuvam razum i zdravlje mladjih koji nisu proziveli ni pola svog zivota. Da ne pominjem ekonomsku stranu novcica

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ako budem ziveo kao i vecina njih aka bez ikakve fizicke aktivnosti hraneci se jeftinim splacinama, primajucu neproverene vakcine i ne zasluzujem bolje...

Isto tako, veci mi je rulet kad sednem u auto da odem do centra. Samo gledam kako ce neka moroncina da me unakazi jer ne zna pravila saobracaja ili kako ce dok mu budem otvarao lobanju da izvuce srafciger i da mi ga zarije u oko.

Ljudi se danas plase povisenog tona ili ako se nedaj boze ne slozis sa njima oko neke gluposti. Realno ni ne treba da postojimo kao rasa ako smo dotle dosli

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...