Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

27 minutes ago, Johnn1e said:

Kombinacija bradikardije i vazokonstrikcije joj je dovela do trenutnog smanjenja dotoka krvi u mozgu sto se automatski regulisalo kad se "opruzila", nije se sve iskljucilo. 🙃

ma dobro, jasno da ima neki fail safe, ne razumem se apsolutno u čitavu stvar, verujem da je to neki zaštitni sistem organizma tipa "gasi sve da ne nastane neko veće sranje" ali je weird 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

Ja prošle nedelje prvu dozu, prvi dan ništa, drugi dan bez temperature ali malaksao i boleli me zglobovi, treći dan instalirao Starcraft bootleg lokalizovan na ruski koji sam dobio još '99 direktno iz Moskve.

Čuo sam da ima i mutiran soj, HOMM3 bootleg kampanja. Potrebni meseci da se oporaviš.

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Cuj meseci, ceo zivot heh

Inace jedenje govana se nastavlja, Sputnik jos nije dobio licencu u EU, odugovlaci se mesecima sa odlukom. Zvanican stav ce izgleda biti da su od karantina i istalih mera oslobodjeni samo oni vakcinisani vakcinama licenciranim u EU. E pa mamu im jebem fasisticku, ima iz inata da se vakcinisem ruskom ili kineskom kad odem na odmor sad za par nedelja pa cu da svadjam i tuzim ovde ako treba.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dule_smor said:

Cuj meseci, ceo zivot heh

Inace jedenje govana se nastavlja, Sputnik jos nije dobio licencu u EU, odugovlaci se mesecima sa odlukom. Zvanican stav ce izgleda biti da su od karantina i istalih mera oslobodjeni samo oni vakcinisani vakcinama licenciranim u EU. E pa mamu im jebem fasisticku, ima iz inata da se vakcinisem ruskom ili kineskom kad odem na odmor sad za par nedelja pa cu da svadjam i tuzim ovde ako treba.

Videh negde neku vest da Nemci spremaju "benefite" za sve vakcinisane i one koji su preležali covid, ali za vakcinisane samo ako su primili EU approved :))

Link to comment
Share on other sites

Pfizer/moderna shot je $23, svi ostali su $3-$5. Zato su i astrazenecu izbojkotovali, ne mislim da je u pitanju geopoliticka igra. Nego se stvara mRNA monopol za maksimizaciju profita. A ne daj boze da neko postavi pitanje koliko kosta pfizer i sto se ne uzmu jeftinije vakcine. A i realno koga boli kurac, narod placa iz budzeta, sisaj ovce.

Edited by Neptune

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Pa da, a zar nije bila prica u pocetku da su mrna vakcine jeftinije i lakse/brze za proizvodnju i upravo zato su bolje u ovakvoj situaciji

Videh negde neku vest da Nemci spremaju "benefite" za sve vakcinisane i one koji su preležali covid, ali za vakcinisane samo ako su primili EU approved :))
Ma da bre, bezobrazluk, nek se nose, ima stvarno da se inatim sad

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dule_smor said:

Pa da, a zar nije bila prica u pocetku da su mrna vakcine jeftinije i lakse/brze za proizvodnju i upravo zato su bolje u ovakvoj situaciji

Brže jesu za proizvodnju, ali je problem i logistika. -20C Moderna, -70C Pfizer su skladištene temperature. Ako nemaš specijalizovana transportna vozila, ostaješ sa čitavim regionima koje ne možeš vakcinisati.

Za malu zemlju poput Srbije to nije problem, ali za vukojebine poput onih u Americi, Rusiji ili Australiji je nepremostiva prepreka.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Eh kad bi izmislili vakcinu za srpski inat, bilo bi nam svima bolje kao društvu.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Pa da, a zar nije bila prica u pocetku da su mrna vakcine jeftinije i lakse/brze za proizvodnju i upravo zato su bolje u ovakvoj situaciji

Ma da bre, bezobrazluk, nek se nose, ima stvarno da se inatim sad

tako je dule samo snažno!

Link to comment
Share on other sites

Eh kad bi izmislili vakcinu za srpski inat, bilo bi nam svima bolje kao društvu.

Da jeste, to je glavni problem ovde, bravo

 

Cali, zar nije po novom da moze normalno da se skladisti, a ne na -70...tako su ovde rekli makar, jedno u nizu moze da bude, al ne mora da znaci korona otkrica heh

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam citao i informisao se kako koja vakcina radi i izbor se sveo na Fajzer i Sputnik, sto su i imali taj dan kad sam isao da se vakcinisem. Odlucio sam se za Sputnik i drago mi je da jesam. 

Oslobodili su me karantina u Nemackoj i sa Sputnjikom. Kad vide da si vakcinisan, ni ne traze PCR test na granici. Koliko cujem ovde, bice sve priznato kad dodje vreme. Nemci su inace u teskom kurcu, tako da cu odraditi ovo sto sam planirao ovde i nazad u majku Srbiju i lagano home office 😎

344456468_SputnikV.thumb.png.b3506620fc9c3b9581e178c5feacab22.png

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dende said:

 

Oslobodili su me karantina u Nemackoj i sa Sputnjikom. Kad vide da si vakcinisan, ni ne traze PCR test na granici.

stvarno? pa super ako je tako u praksi, posto ovde po medijima i zvanicnim sajtovima zavoda za javno zdravlje i Robert Koh instituta jos uvek stoji da se vaze samo vakcine licencirane u EU...kad si putovao i koliko ti je vremena proslo od druge doze vakcine do putovanja?

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da samo treba da sledimo preporuke naučnika i da se uzdamo u relevantne stručnjake i da ćemo prebroditi i ovo i da će nas samo učiniti jačim.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Богме после другог Спутњика сам имао температуру и био распаднут два дана (малаксалост и бол у леђима). После два дана као нов. 
Завршено и то. Иначе:

https://tass.com/world/1283807

 

 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dende said:

Ja sam citao i informisao se kako koja vakcina radi i izbor se sveo na Fajzer i Sputnik, sto su i imali taj dan kad sam isao da se vakcinisem. Odlucio sam se za Sputnik i drago mi je da jesam. 

Oslobodili su me karantina u Nemackoj i sa Sputnjikom. Kad vide da si vakcinisan, ni ne traze PCR test na granici. Koliko cujem ovde, bice sve priznato kad dodje vreme. Nemci su inace u teskom kurcu, tako da cu odraditi ovo sto sam planirao ovde i nazad u majku Srbiju i lagano home office 😎

344456468_SputnikV.thumb.png.b3506620fc9c3b9581e178c5feacab22.png

jel radiš ovu majicu? 🙂

4 hours ago, G!!! said:

nema fajzera u sloveniji ? jesi stavio bar 100 evara sestri sto te bocnula 😄

realno je trebalo, ovamo "jadna srbija, jedva čekam da dobijem slovenački pasoš da zapalim srpski, bla bla" a onda jao jao srbijo majko dolazim da se besplatno cepim!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...