Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

2 hours ago, Highl1 said:

da si vodio računa o svom telu, ne bi ti se to desilo

Ne znam za druge ali sam se namerno zarazio od keve da prelezim kad vec moram u karantin na dve nedelje minimum i apsolutno sam ocekivao ovakav ishod i da necu imati nikakvih problema a sa druge strane, u pocetku sam brinuo za nju jer je srcani bolesnik i pije lekove preko 30 godina ali je cak i ona osim malaksalosti i temperature nekih 2 dana prosla bez problema.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:

Naravno, to se slazem...samo sam rekao da ne treba sve apriori povezivati sa koronom:)

Ne treba ofc, samo je dodatna opreznost sa njene strane. Na vecem uzorku pacijenata koji su prelezali virus se pojavljuju neki bagovi, koji mogu biti ez ako se lepo zaceli i poy (sada ili za 10 dina ili ...) ako se iskulira. Pri tome, nema veze to sto sam ja lagano prelezao virus i to sto nemam nikakve tegobe, na pregled sam otisao iskljucivo preventivno jer sam poprilicno fizicki aktivan, a i poceo sam da ronim na dah, pa zbog toga moram svakako na redovne preglede.

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Izvini prijatelju ali ja placam 300 dolara mesecno za porez takodje, a imas i ljude koji ne placaju, jel ja sad treba da ih ganjam ili nesto trece, ne razumem, kao sto sam vec rekao, prelezao sam (zapravo sam radio pune 3 nedelje cak i 1 vikend ceo dezurao) taj virus bez ikakvih poteskoca i nije mi padalo na pamet da idem kod lekara ili nesto slicno, mnogo zajebanije ce da mi padne sad kad krene lepo vreme i polen na sve strane 🙂

Edited by mohr
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ako se ne slazes sa nekom grupom, uvek ti deluju kao sekta.

recimo, od avokado-vegan-levičar-fašista nema gore sekte, ali to je moje vidjenje jer ih ne podnosim. A vakseri ili nevakseri mi he deluju tako jer me ne tangiraju.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa da ali zato sto tebe tema zanima ili tangira. Priznajem dosta su nadmeni u odnosu na protivnike vakcine (recimo profilna na drustvenoj mrezi sa ‘’js sam vakcinisan”’), ali sa druge strane ja ne razumem cemu toliki otpor vakcinama. Prica “ne verujemo drzavi “ prosto nema logike.

  • Like +1 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Дигитално насиље, ака Интернет данас. Мање-више се људи понашају исто у вези са било којом темом. Питање је само да ли је значајна - објективно или субјективно. Претње смрћу и полног општења са децом, схваћено озбиљно или не, је добијао лик који je играо и коментарисао видео игру "како не треба".
Ако се ради о озбиљнијој теми, као вакцинација, гласова је више, интензитет је јачи а и тебе лично занима. Али исто би доживео да се не слажеш на Мрежи с неким у вези са било чим другим.
Да се искењам до краја, ти примећујеш глобално одсуство пристојности и расправе или размене мишљења и аргументације, које је ту већ јако јако дуго.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Једина етикета која ти пристаје је дебил, арогантни дебил који не види даље од свог носа, јбг

Не бих да будем вулгаран, само ћу те подсетити реченице коју је Шешељ рекао у Хагу, обоје знамо шта је у питању, те не морамо даље да дискутујемо. 
Истина нос ми је већи, шта да радим поводом тога. Ал` ми барем није мозак мали, као у твом случају.

6 minutes ago, overkind said:

Ово што си написао у овом пасусу је оно на шта сам мислио, само сам другим речима изразио. Није проблем кад изнесеш аргументе у дебати. Проблем је кад урлаш и псујеш.
Да цитирам твог ћалета: " Не желим да будем изложен будалаштинама и да имам контакт са таквим полусветом." Рекао човек у једној реченици како изгледа Нет данас.

Слажем се, ево претходног коментара, који сам исто цитирао на конто теме.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Beograd -- Prvi smrtni slučaj kao posledica kovida 19 u Srbiji se dogodio 5. februara, mesec dana pre zvanično potvrđenog prvog slučaja infekcije u našoj zemlji.

To je dokazalo istraživanje grupe od 12 naučnika okupljenih na Medicinskom fakultetu u Beogradu.

Jedan od istraživača na tom projektu doktor Milenko Bogdanović kaže da je to bilo moguće na osnovu uzorkovanja krvi, urina i tečnosti staklastog tela iz oka preminulog.

"Taj pacijent je imao simptome – od otežanog disanja do obostrane upale pluća, i ti simptomi su se vrlo brzo razvijali i doveli do smrtnog ishoda. Na osnovu naknadne hemijsko-toksikološke analize, utvrđeno je prisustvo virusa, iako u vreme kada je obdukcija rađena nije bilo saznanja i podataka o koronavirusu", objasnio je Bogdanović.

 

@SATAN @Elvis J. Kurtovic plox samo u kulturnim okvirima diskusije 🙂 jeste stana malo neobičan na svoj način, ali da znate kakav je pre bio, sad je cveće! :))

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam zapazio da su "vakseri" i "antivakseri" u vecini veoma agresivni...premalo ih je koji kazu vakcinisem se i ne popujem svima koji nece, ili ne vakcisem se ali ne popujem protiv vakcinacije...

 

ja sam prvi trenutno nevakcinisan. vagacu jos do jeseni dal cu se vakcinisati tada ili ne. Ali vidim da ima gomila antivakser gluposti (5g, chipovanje i sl). Opet i ima agresvnih vakcinisanih kako ih ja ugrozavam sto se nisam vakcinisao...gluposti sa obe strane

 

Slazem se jedino da ne smeju stavi protiv vakcinacije da se javno sire jer stvaraju paniku. i tu sloboda govora mora biti ogranicena. Isto tako i drzave moraju da uvedu da je obavezna vakcinacija (ako mora tako zaista), da te ne teraju da potpisujes da si razumeo sve oko vakcine i rizika...Ovako kad neko vakcinisan kaze da ga ugrozavam sto se nisam vakcinisao (a vakcina NIJE obavezna) je ista glupost kao kad neko kaze da nece vakcinu jer ce ga "chipovati"...

 

 

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, qwert00 said:

ja sam zapazio da su "vakseri" i "antivakseri" u vecini veoma agresivni...premalo ih je koji kazu vakcinisem se i ne popujem svima koji nece, ili ne vakcisem se ali ne popujem protiv vakcinacije...

 

ja sam prvi trenutno nevakcinisan. vagacu jos do jeseni dal cu se vakcinisati tada ili ne. Ali vidim da ima gomila antivakser gluposti (5g, chipovanje i sl). Opet i ima agresvnih vakcinisanih kako ih ja ugrozavam sto se nisam vakcinisao...gluposti sa obe strane

 

Slazem se jedino da ne smeju stavi protiv vakcinacije da se javno sire jer stvaraju paniku. i tu sloboda govora mora biti ogranicena. Isto tako i drzave moraju da uvedu da je obavezna vakcinacija (ako mora tako zaista), da te ne teraju da potpisujes da si razumeo sve oko vakcine i rizika...Ovako kad neko vakcinisan kaze da ga ugrozavam sto se nisam vakcinisao (a vakcina NIJE obavezna) je ista glupost kao kad neko kaze da nece vakcinu jer ce ga "chipovati"...

 

 

"Ne postoji nijedan razlog da razmišljamo o uvođenju obavezne vakcinacije", rekla je premijerka Ana Brnabić.

Premijerka Srbije rekla je da vakcinacija u Srbiji ide odlično i bez obavezne vakcinacije.

za sad ništa od toga 🙂 i dalje je @absolute bez odgovora! 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

ja sam zapazio da su "vakseri" i "antivakseri" u vecini veoma agresivni...

ja sam zapazio da su veoma agresivni po internetima, sto i ima smisla haha kao za vecinu stvari, uzivo jos nisam ni licno imao situaciju a ni prisustvovao situaciji gdje neko nekome kenja/popuje sto se jeste ili nije vakcinisao

bukvalno se sve svodi da kazes jesi li ili se nisi vakcinisao, kojom vakcinom i simptome koje si imao ako si imao

Link to comment
Share on other sites

Људи, надам се да се разумемо да изјава да је вакцинација ок, поткрепљена научним чињеницама, и став да они који неће треба да плаћају своје лечење није исто што и залагање за паљење на ломачи и сл. Мислио сам да то не мора да се наглашава, али очигледно је тако. 

На конто онога што сам споменуо да 20-30% деце није вакцинисано у Србији:

European rights court backs mandatory pre-school jabs

https://www.bbc.com/news/world-europe-56669397

Edited by SATAN

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

Људи, надам се да се разумемо да изјава да је вакцинација ок, поткрепљена научним чињеницама, и став да они који неће треба да плаћају своје лечење није исто што и залагање за паљење на ломачи и сл. Мислио сам да то не мора да се наглашава, али очигледно је тако. 

  Reveal hidden contents


Ovo i nije baš validan argument. Prvo, ako neko plaća uredno zravstveno zašto bi plaćao lečenje. Drugo, nuspojave posle vakcinisanja je realna stvar i ljudi se leče u bolnici od toga, jer i oni treba da plaćaju? Da ne ulazim u to što nije ni pravno ni moralno ispravno, a i što neko ne sme da primi vakcinu.

Prinudna ili uslovna vakcinacija je jedno rešenje, sa čime se ne slažem. Bolje i pravilnije rešenje, po mom mišljenju, jeste organizovanje javnih stručnih tribina, debata, istraživanja itd. od strane države. Ukratko, edukacija pa neka bira ko šta hoće. Ovako imaš teletabise na obe strane, koji su obično i glasniji. 
 

Sa  druge strane, skroz mi je ok da za događaje/grupna okupljanja postoji neki uslov poput vakcine/pcr/antitela, dok traje epidemija. Nešto kao za putovanja, pa da ljudi mogu da biraju.

 

 

 

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Хипотетички причам, надам се да ће бити довољно памети и разумевања да се сви вакцинишу. Поента је да ово није ИНДИВИДУАЛНИ избор, да нечија неодговорност може угрозити животе свих, а не само појединца. А опет, видим да овде дувају ветрови "насиља на интернету" и "слободе избора, јер то је моје тело". Тај део друштва, што се мене тиче, може да иде у тунгузију, да живи ван цивилизацијских токова, а не да има опцију да бира хоће ли се вакцинисати или не (окачио сам чланак, који укратко описује у чему је проблем ако се не вакцинишу сви). 

Хипотетички, неко ко одбија да се вакцинише исто тако хипотетички угрожава мене и не желим да му ја, хипотетички, омогућавам лечење зато што је доведен у заблуду да тако треба. Али то је тек врх леденог брега и постоји нешто што се слободно може сматрати оружјем 21 века а то су лажне вести...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

A neko je nehipoteticki dao izbor ljudima da se vakcinisu ili ne vakcinisu, smetalo to tebi ili ne. Takodje, hipoteticki, zdravstveni sistem opterecuju i ljudi koji ne vode previse racuna o svom zdravlju, a u ovu grupu spada vecina ljudi. Jel treba da se skinu sa zdravstvene nege ljudi koji se lose hrane, piju, puse, koji su slabo fizicki aktivni? Zamisli i oni trose vreme i resurse zdravstvenog sistema, a sami ne vode racuna o svom zdravlju.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

О овоме ја управо причам. Стављати у категорију људе који не воде рачуна у себи и особе које неће да се вакцинишу у друштву где се вакцинација одвија, ТЕ ОТВАРА МОГУЋНОСТ ДА ВИРУС МУТИРА И СВЕ ПОТАМАНИ КАО РАИД БУБАШВАБЕ, говори сасвим довољно проблематици а то је : мешање баба и жаба. 

Битно да си ми одбрусио: сметало то теби или не, а то што немаш појма о чему причаш нема везе. 
Због овога немам социјалне мреже, пун ми је к***** оваквих сподоба. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

evo satko, ja sam procitao ovaj tvoj linkedin link, i bio je super zanimljiv

ali objasni mi zasto onda dule koji je doktor i zna vise od tebe i mene kaze da je ovde u pitanju profit a ne medicina (i pogledaj ako nisi njegov link)

a ovo mi je zapalo za OKO

Suggesting that there are serious issues with existing vaccines, being hidden by millions of doctors, nurses, and scientists around the world for me is difficult to understand. This is simply not feasible from what I understand about how the healthcare system works. It would also be illegal in almost every country, against medical ethics, and I would say basic humanity.

ono ekskjuz mi for being sceptic, ali pre samo 75god je bilo normalno da see milion ljudi ugusi u gasnim komorama npr 😄 ne pricam ovde o nekoj globalnoj zaveri nego ljudska bica se ovako u krdu nisu pokazala kao najbistrija 😄

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Мени је запало за око да се чита само оно што жели да се види остало не. Нпр да треба преиспитивати које вакцине, од кога и како се дају, коме и како и када и где. Али је очигледно земља равна и 5г убија. Само ви фурајте своју причу, радите шта желите, али као што рекох НАДАМ се да постоји довољно памети, да се све то спроведе како треба.

И да:

ИПАК СЕ ОКРЕЋЕ!

 

п.с. Добра ствар око ове короне и изолације је што се коначно види ко је ко, те 5гејаши, антиваксери, равноземљаши и остало умоболници нису у мом личном окружењу. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...