Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, togFU said:

@Dende @alfa

Ček, vas dvojica ste relativno nedavno preležali koronu, i sad posle mesec-dva se vakcinišete? Smem li pitati zašto? 🙂

Razloga ima nekoliko. Radio sam test na antitela i imao sam rezultat oko 15, sto i nije mnogo. Stoga, cenim da sam relativno malo zasticen cak i posle prelezane korone. Nikako ne zelim da ponovo prolazim kroz celo to iskustvo. Drugi razlog je zato sto vidim da se preporucuje (i u tome vidim da nema neke dvojbe) vakcinacija cak i nakon prelezane korone. Naravno, ni vakcina ne stiti 100% od zarazavanja ali ce makar bolest biti slabijeg intenziteta ako i dodje do zarazavanja. Konacno, zbog putovanja i izbegavanja karantina i troskova PCR testova.

Jedino sto su mi napomenuli je da treba da prodje minimum 30 dana od prestanka simptoma do vakcine, sto sam ispunio i preziveo prvu dozu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam preležao pre 3 meseca. Generalno nemam problem sa vakcinama. U početku nisam hteo da se vakcinišem jer imam stav da mora “po redu”, a to više nije problem. Drugo, posao mi je vezan za Irsku i US, ne bih da propuštam prilike zbog toga što nisam vakcinisan. Kako ne žurim, Fajzer mi je jedina opcija za ovu turu, najviše zbog geopolitike i mogućnosti da navedene zemlje ne priznaju Sputnik npr. Kada bude bila sledeća tura, kapiram da ću moći bilo koju 🙂
 

Ps. Preporuka lekara i jeste da se vakcinišu i oni koji su preležali, ima onaj video sa profama sa med faxa, koji treba da bude sticky za ovaj topik imho

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, absolute said:

Heh... Fasovao i ja korolju, biće imunitet prirodnim putem 😁

Večeras temp 38, al nemam neke druge probleme. 

Rekoh sebi kad (ako) preguram, dajem plazmu za bolesne... 

gledaj u sliku Koleta 3 puta po 10 minuta dnevno i biće sve ok.

 

11 hours ago, Highl1 said:

"nisu pazili svoje telo" - Nikola Peković imao obostranu upalu pluća i zaglavio na kraju državnu bolnicu i ležao 10 dana, Majkl Odžo umro od srca, KATu pomrla cela porodica bukvalno, a sigurno je mogao da im pruži najbolju negu na svetu koja postoji
prenapucana priča - https://www.wsj.com/articles/they-got-covid-one-year-ago-theyre-still-sick-11615838402
ok mohr druže, vidim da si trenirao i medicinu pored fudbala :tf: 

ortak umbro od srčke preko korone koju je fasovao pre x meseci pa ga stiglo, infRakt i ćao.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alfa said:

Ja sam preležao pre 3 meseca. Generalno nemam problem sa vakcinama. U početku nisam hteo da se vakcinišem jer imam stav da mora “po redu”, a to više nije problem. Drugo, posao mi je vezan za Irsku i US, ne bih da propuštam prilike zbog toga što nisam vakcinisan. Kako ne žurim, Fajzer mi je jedina opcija za ovu turu, najviše zbog geopolitike i mogućnosti da navedene zemlje ne priznaju Sputnik npr. Kada bude bila sledeća tura, kapiram da ću moći bilo koju 🙂
 

Ps. Preporuka lekara i jeste da se vakcinišu i oni koji su preležali, ima onaj video sa profama sa med faxa, koji treba da bude sticky za ovaj topik imho

tako sam i ja gledao, ali onda videh papir koji su dobili Izraelci sa kojima radim koji su se vakcinisali - pfizer daje "garanciju" 6 meseci da si zaštićen. Tako da, ako ne putuješ u sledećih 6 meseci, neće ti puno pfizer npr pomoći ako planiraš put zbog posla sledeće godine.  A evo i Dule je potvrdio isto, nisam ispratio sve postove

@Luckyja znam troje umrlih, na žalost, zato me i nerviraju ove priče "čemu panika, meni nije bilo ništa"

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

To sam manje vise i spomenuo, bitno mi je za to u narednih ~6 meseci, do tada ja verujem da ce prihvatiti sve vakcine i onda mi je u tom slucaju stvarno svejedno koju bih dobio.

A nisa mnogo ispratio, ostale "stite" duze?

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa da, proizvodjaci su tako rekli, 6 meseci za Fajzer, 2 god za Sputnik itd...e sad pitanje je koliko je to tacno i sta ce ko priznavati, ionako je haos trenutno. Na nasem sajtu recimo stoji da su od karantina izuzeti svi koji su vakcinisani u Srbiji. Jel to znaci ako se ja recimo ovde u Nemackoj vakcinisem moram u karantin? Ili ako se vakcinisem Sputnikom kod nas koji nije priznat u EU. Gluposti ako mene pitate i cista politika, medicina je odavno po strani ovde...

 

 

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Highl1 said:

tako sam i ja gledao, ali onda videh papir koji su dobili Izraelci sa kojima radim koji su se vakcinisali - pfizer daje "garanciju" 6 meseci da si zaštićen. Tako da, ako ne putuješ u sledećih 6 meseci, neće ti puno pfizer npr pomoći ako planiraš put zbog posla sledeće godine.  A evo i Dule je potvrdio isto, nisam ispratio sve postove

@Luckyja znam troje umrlih, na žalost, zato me i nerviraju ove priče "čemu panika, meni nije bilo ništa"

Znam ja mnogo vise od troje ali nije u tome poenta, jel realno da si za primere u prethodnom postu uzeo Pekovica koji se zadnji put sportom bavio dok se zvezda zvala FMP i zenu u godinama (towns-ova majka), imao je i 1 moj vozac obostranu upalu pluca i bio na respiraturo u Nashvillu, covek je dijabeticar, ima holesterol, poviseni krvni pritisak i 150+ kg,  stariji je svega par godina od mene i ne bih bio iznenadjen da covek nije pretekao iako naravno daleko bilo, imam sjajan odnos sa njim, drugom vozacu je preminula keva dijabeticar, starija zena, da je ebola pa i da razumem tvoj stav ali ziveti u strahu, pa bolje i ne ziveti uopste.

Link to comment
Share on other sites

“Živeti u strahu” za ljude koji su oprezni sa Koronom je isto kao što likovi koji jebu random ribe sa kondomom “u strahu” i nisu yolo 😄

Inače, upravo sam bio na komplet pregledu i kardiolog mi je rekao da odložim vakcinu i fizičku aktivnost još mesec dana, imam neki ožiljak na srcu. Ništa alarmantno, više neka predostrožnost. To se videlo na ultrazvuku, sve ostalo ok na srcu.

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ja se prijavio za sputnik, neka sam antitela vadio u decembru kada je zena dobila i  imao sam 4.5, eto vreme je sad

necu ni nakakve kontrole da idem, bolje da umrem mlad i lep 😄

jel i dalje vazi da ne sme da se pije rakija posle ruske vakcine ? 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, G!!! said:

ja se prijavio za sputnik, neka sam antitela vadio u decembru kada je zena dobila i  imao sam 4.5, eto vreme je sad

necu ni nakakve kontrole da idem, bolje da umrem mlad i lep 😄

jel i dalje vazi da ne sme da se pije rakija posle ruske vakcine ? 🙂

Meni rekose 5 dana strogo bez alkohola, ali najbolje do 3 nedelje nakon revakcine (ukupno 6 nedelja). Ako slusas Vucica i Nestorovica, onda ti vakcina i ne treba, samo ud'ri po rakiji :tf:

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alfa said:

“Živeti u strahu” za ljude koji su oprezni sa Koronom je isto kao što likovi koji jebu random ribe sa kondomom “u strahu” i nisu yolo 😄

Inače, upravo sam bio na komplet pregledu i kardiolog mi je rekao da odložim vakcinu i fizičku aktivnost još mesec dana, imam neki ožiljak na srcu. Ništa alarmantno, više neka predostrožnost. To se videlo na ultrazvuku, sve ostalo ok na srcu.

 

Sta ukljucuje taj komplet, i de si ga radio. I ja sam trenutno u razmatranju da li se vratiti na malo jace treninge i vakcinisati se 3 meseca posle kovida ili pricekati jos malo

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, G!!! said:

jel i dalje vazi da ne sme da se pije rakija posle ruske vakcine ? 🙂

ja evo nisam prek ujutru već mesec dana, nije mi lako! :)))

14 minutes ago, shoocky said:

Sta ukljucuje taj komplet, i de si ga radio. I ja sam trenutno u razmatranju da li se vratiti na malo jace treninge i vakcinisati se 3 meseca posle kovida ili pricekati jos malo

medigrup ima taj kovid pregled bio burazer od tetke, tj. ceo taj "sistematski" za post-covid (ili pre-covid, kako god ti se zalomi).

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, shoocky said:

Sta ukljucuje taj komplet, i de si ga radio. I ja sam trenutno u razmatranju da li se vratiti na malo jace treninge i vakcinisati se 3 meseca posle kovida ili pricekati jos malo

https://euromedic.rs/lekari/prim-dr-irena-matic/

 

Kod ove dr na preporuku sam otisao. Ne znam da li ima paket bas koji racuna i ultrazvuk koji je i najbitniji. Uglavnom, obican pregled srca, ekg i ultrazvuk ti treba. Pitaj bukvalno sve sto ti padne na pamet, bas je pro doktorka.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alfa said:

“Živeti u strahu” za ljude koji su oprezni sa Koronom je isto kao što likovi koji jebu random ribe sa kondomom “u strahu” i nisu yolo 😄

Inače, upravo sam bio na komplet pregledu i kardiolog mi je rekao da odložim vakcinu i fizičku aktivnost još mesec dana, imam neki ožiljak na srcu. Ništa alarmantno, više neka predostrožnost. To se videlo na ultrazvuku, sve ostalo ok na srcu.

 

da si vodio računa o svom telu, ne bi ti se to desilo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam preko moba, pa nisam wotovao

 

Ne moze da zna koliko je star, jer nisam nikada pre radio ultrazvuk srca. Treba da radim analize krvi, pa ce tada imati vise infoa. Rekla mi je da moze biti to od pre 10 godina od nekog gripa fazon. Ono sto je cinjenica je to da joj je dolazilo x ljudi koji su prelezali i dosta je imalo slican problem (pored raznih nekih drugih nuspojava, nevezano za srce). Generalno nije nista strasno, ali ne treba naprezati srce da bi to sto bolje zacelilo.

 

oziljak, kako je nacrtano meni debilu = listic perikarda nesto nesto

40 minutes ago, Highl1 said:

da si vodio računa o svom telu, ne bi ti se to desilo

previse droge i steroida me je kostalo!

  • Like +1 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...