Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Keva bila danas da se testira ponovo posle tacno 2 nedelje i sve kul, negativna je, sve je bas kako treba a ona je srcani bolesnik i ima 62 godine, cale i ja se takodje super osecamo, tako da ne znam, znam da se ne manifestuje jednako kod svih osoba ali sam iskreno imao ujed komaraca koji mi je pravio veci problem nego li ovaj virus...odradicu jos jednu nedelju od kuce cisto reda radi pa natrag u labaratoriju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Мислим да је време да се оформи РУР кризни штаб и да се поставе РУР стручњаци како би својим знањем и исукуством, у борби против опаких болести, допринели коначном спасенију човечанства.

  • Upvote (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2021 at 3:44 PM, Neptune said:

Serbia and Pakistan have agreed to participate in the Phase 3 trials of CNBG’s vaccine candidates while Sinovac has received approval from Turkey and Bangladesh. The two companies are seeking more data from overseas as new cases in China are dwindling.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-china-idUSKBN25W0BA

E sad, da li je dizajn testa uključivao placebo, jebemliga.

ali kad je ovaj test rađen kod nas, ne sećam se tih priča a nije baš da možeš da "skloniš" 50.000 ljudi sa testa ... neka bude i 5000 ljudi ... Plus Sinovac kod nas ni ne daju.

17 hours ago, Dule_smor said:

posto smo tako uleteli u proces masovne vakcinacije bez razmisljanja sada kao jedino resenje ostaje potpuno zatvaranje svega na par meseci kao u Kini i u medjuvremenu vakcinacija preko 70% populacije...samo sto mi se cini da je to prakticno neizvodljivo osim mozda u S.Koreji...tako da nam verovatno sledi sve ovo na repeat sa svakim novim dominantnim sojem, super scenario za odrzavanje sveta u lockdownu neograniceno...ali opet, ne bih da budem ptica zloslutnica, nadam se da gresimo mi koji mislimo ovako...bolje valjda da ja ispadnem lud nego da ceo svet ode u kurac 😄

čekaj sve ovo napišete o krabi i onda ne okačite sliku, pa moram da guglam da vidim kako izgleda? 🙂

heikegani-73a6d2fc-0e48-44f6-8c48-bc07889d348-resize-750.jpeg

SS2671546.jpeg

 

Vesić vs Brnaba:

Quote

 

Премијерка Србија Ана Брнабић изјавила је да данас неће бити седнице Кризног штаба за борбу против коронавируса, јер "никад није била ни заказана".

То су спекулације у медијима, рекла је Брнабићева у гостовању на телевизији Хепи.

Заменик градоначелника Београда Горан Весић изјавио је у суботу да ће Кризном штабу у понедељак предложити отварање угоститељских објеката.

 

:)))

Link to comment
Share on other sites

Juče uzeo da vozim bajs i sad tradicionalno prolazim tamo ispod mosta na Adi, ima neki mini-kružni tok baš na izlasku sa Sajma gde nema skoro nikada nikoga, juče opšta gužva. Ja kao WTF? tek pogledam sve tablice Bosna, Skoplje, Podgorica... Još ne znam kako mučenici ne znaju da uključe neku navigaciju, vidi se da se ne snalaze, pa gledaju gde će, šta će, kako da okrenu, bukvalno mi za par njih delovalo kao da će ono da na kraju otvore kiosk s viršlama tu da ne umru od gladi... 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

A sa sajma i Gazele pogled na Beograd na vodi, sve same visoke zgrade i kranovi, vrhunski je Aca ovo odradio, vredi mu glavni konsultant svaki dinar 😄

 

ko, toni bler? ili beba popović? :))

šalu na stranu, najjača akcija koju je skoro izveo, plus još malo para od stranaca, benzin, putarina, hotel, malo šopinga, šetnja knezom - doduše zatvoreni kafići ali ajd' sad ... pa onda opet sve to isto za 6 nedelja 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2021 at 3:09 PM, Dule_smor said:

 

Evo koga je mrzelo da gleda/cita sazetak, kolega Vladica Velickovic je to lepo i razumljivo objasnio na pola strane:

 

posto smo tako uleteli u proces masovne vakcinacije bez razmisljanja sada kao jedino resenje ostaje potpuno zatvaranje svega na par meseci kao u Kini i u medjuvremenu vakcinacija preko 70% populacije...samo sto mi se cini da je to prakticno neizvodljivo osim mozda u S.Koreji...tako da nam verovatno sledi sve ovo na repeat sa svakim novim dominantnim sojem, super scenario za odrzavanje sveta u lockdownu neograniceno...ali opet, ne bih da budem ptica zloslutnica, nadam se da gresimo mi koji mislimo ovako...bolje valjda da ja ispadnem lud nego da ceo svet ode u kurac 😄

vikend je, pijan si, oprosteno ti je!
DULE ANTIVAKSER!1

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Kaže Dr Stevanović da oće da naprave obaveznu vakcinaciju za zdravstvene radnike https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=03&dd=30&nav_category=12&nav_id=1834880

Quote

"Jedine dve mere za koje znamo da daju rezultate su distanca i maske i vakcinacija. I to nam je problem, jer se one ne primenjuju dovoljno. Još jedan od zahteva je da vakcina postane obavezna za zdravstvene radnike - time bismo zaštitili zdravstvene radnike i one koji se leče, a i dali bismo zamah vakcinaciji u Srbiji", kazao je Stevanović.

 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2021 at 2:10 PM, G!!! said:

cisto da dodam da ameri sede na 70 miliona astra zeneke i ne daju je nikom, ali se i ne vakcinisu sa njom 🙂 mozda su nesto promenili stav poslednjih 10 dana 

Dali su Kanadjanima par miliona. Pocela u goste da se nosi Astra Zeneca, s jedne slave na drugu, k'o rakija djonara 😄

  • Haha (+1) 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Do danas je Astra Zeneca davana samo mladjima od 65 god, u Nemackoj makar. Od sutra se daje samo starijima od 60 😄

Quote

According to a decision by the Federal Health Ministers and Länder, AstraZeneca's coronavirus vaccine will only be used for people aged 60 and over (as of: 30.03., 20 pm) from Wednesday. Under 60-year-olds should be able to continue to get vaccinated ′′ at the medical discretion and with individual risk analysis after careful education according to the decision of Tuesday evening.

much science, such wow

  • Like +1 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnn1e said:

Bas sam gledao ovo, "pokazano je da ipak moze da izazove trombozu, ali SAMO kod mladjih'', kod starijih ne 😅 Treba da ih je sramota ej...

takođe prevedeno sa tog jezika - dajemo tim matorima jer nas zabole a i ako riknu reći ćemo da je od toga što im je došlo vreme 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...