Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

a ja recimo imam troje doktora s kojima sam jako blizak, dvoje bilo bas slomljeno koronom pre par meseci, zakacilo jos dosta njihovih kolega tokom prosle godine, svi se vakcinisali i svi bez simptoma nakon vakcine. vakcinisalo se jos bar 10 bliskih ljudi i takodje nikom nista. nesto mi govori da svi ti OMG OMG 500 LJUDI OKO MENE ZAKACILO NAKON VAKCINE A PRE TOGA NIKO OMG likovi nisu bas najiskreniji.

  • Upvote (+1) 1

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Dule_smor said:

Auu koliko smarate svi sa tim argumentom koji prvo uopste nije validan, a drugo nisam ja to ni tvrdio, makar ne u takvom kontekstu.

nemoj molim te, sad ce da objasne eminentni strucnjaci  kardiologu kako je glupi teoreticar zavere...odmah da se ogradim dok nisu skocili, ne kazem da vakcina izaziva bolest, vec ili da je virus mutirao u smeru patogenijih sojeva sto se ne desava u normalnim epidemijama ili da vakcine ne daju toliko dobru zastitu kao sto se svi hvale...

moguce i da je imuni sistem iscrpljen nakon te reakcije na vakcinu pa je onda posebno osetljiv ... mozda lupam gluposti ali ne znam stvarno, bolje da to sve iskomuniciraju transparentno pa da ljudi znaju kako da se ponasaju, nego da se kuvaju teorije zavere

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vlada_ said:

a ja recimo imam troje doktora s kojima sam jako blizak, dvoje bilo bas slomljeno koronom pre par meseci, zakacilo jos dosta njihovih kolega tokom prosle godine, svi se vakcinisali i svi bez simptoma nakon vakcine. vakcinisalo se jos bar 10 bliskih ljudi i takodje nikom nista. nesto mi govori da svi ti OMG OMG 500 LJUDI OKO MENE ZAKACILO NAKON VAKCINE A PRE TOGA NIKO OMG likovi nisu bas najiskreniji.

Recimo moj dobar drugar zapati Koronu baš jedno 3-4 dana od revakcine kineskom vakcinom, evo ga bio na snimanju pluća, ima upalu ali nije još za hospitalizaciju. I naravno da se tamo čak i kaže da kineska deluje otprilike 2 nedelje posle revakcine ali bi neko to mogao da iskoristi kao argument. S druge strane kolega ima neke prijatelje koji su doktori i koji su se vakcinisali Fajzerom odmah na početku i revakcinisali i sve, i posle tipa mesec dana dobili oboje Koronu. S tim da su prošli ono bukvalno temperatura 3 dana i to je to ali su bili pozitivni na testu. 

Samo da se ogradim da su ovo primeri koje neko može da koristi u argumentu "a vakcina ne šljaka, čipuju nas, ovo-ono", jer znam nekoliko koji poznaju dotične ljude koji su to baš tako shvatili. Naravno da i dalje zastupam stav da svi treba da se vakcinišu, ja sam se vakcinisao i znam cirka 100 ljudi koji su se vakcinisali, a eto znam 2-3 slučaja da su nakon toga zarazili. Naravno to moje nije baš statistički relevantno ali fakat upada u taj neki procenat efikasnosti vakcina o kome se priča. S tim da naravno ima i potpunih debila koji se vakcinišu i onda se tri dana kasnije ponašaju kao da je sve lalalend i da ne mogu da dobiju koronu, to po mom mišljenju isto nije normalno, treba se ponašati kao i do sada, pogotovu sa ovako velikim brojkama zaraženih svakog dana. 

S druge strane neka ženina drugarica stomatolog krenula s pričama u nekoj njihovoj vajber grupi - a to su sve budalaštine, ne sme niko mene da natera da se vakcinišem, to je teror, bla bla (btw pričale su o tome ko se vakcinisao, niko nikoga nije terao ni na šta 🙂. Malo je reći da sam bio šokiran, zapravo me zdravstveni radnici u tom smislu najviše šokiraju. Mada su na dobrom drugom mestu studenti koji neće da se vakcinišu. 

Inače interesantno je ovo istraživanje gde su pitali ljude da li planiraju da se vakcinišu po zemljama

Quote

Of all 15 countries surveyed, the United Kingdom shows the highest level of vaccination intent: Nine in ten British adults (89%) who say they have not been vaccinated against COVID-19 agree they would get a vaccine if it were available.

Among the other countries, intent to take a COVID-19 vaccine is:

Very high in Brazil (88%), China (85%), Mexico (85%), Italy (80%), Spain (80%), Canada (79%), and South Korea (78%);
Fairly high in Australia (73%), the United States (71%), and Germany (68%);
Middling in Japan (64%), South Africa (61%), and France (57%); and,
Low in Russia (42%).

Ovo Kina i sl mi nije toliko čudno, ali moram da priznam da sam baš iznenađen procentima za UK i USA, mislio sam da će biti dramatično manji. A mi smo tu kapiram negde ispod Rusije, bar prema trenutnoj situaciji mi tako deluje, možda i ispod 30%. Jedino može da nas izvuče ako ubace pitanje "vakcinisao bih se ako bih mogao da idem u Grčku na more" 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2021 at 8:57 AM, togFU said:
  Reveal hidden contents


ponedeljak 8.3, posle fudbala oko 21h bio je neki vetar, hladno, slabo se obukao, baš me produvalo na putu od kola do stana... par sati kasnije sam onako osetio da ću se prehladiti. Sutradan temperatura nešto preko 37, kontam to je to, prehlada zbog toga od sinoć, nije sigurno korona. sreda popodne nemam temperaturu, kontam rešeno... međutim sreda posle 22h vrati se temperatura, tad odlučim da odem u kovid ambulantu, pregledaju me i urade onaj brzi test - pozitivan. Nikakve simptome osim te temperature nisam imao, koja je bila dovoljna da ne mogu da radim, po ceo dan sam spavao od te temperature, kao neka beba ili mačka... međutim u narednih nekoliko dana krenem da kašljem (suvi kašalj), ali jako retko, tipa na svakih 4 sata se zakašljem malo i to je to... odem posle 3-4 dana opet u ambulantu, jer mi nisu snimali pluća prvi put plus temperatura je sve vreme bila prisutna. snimak pluća ok, ubace mi i antibiotike da pijem, i nakon nekih 8-9 dana od prvog javljanja u ambulantu sam ok, temperatura normalna, mogu i da radim (pošto i inače radim od kuće).

tl:dr verzija: imao sam koronu, od simptoma samo temperatura i povremeni kašalj.

E sad, tripujem se oko ovog "post corona" perioda, pre svega zbog bavljenja sportom. Trenutno se tripujem da kad udahnem duboko da osetim nešto oko srca 😄

na primer mi ovo deluje zanimljivo, šta je ovo tačno?
Jedino što znam je da ne treba sad da krenem da se forsiram odmah, ali ne znam koliko čekati, kako, šta?

U vezi Bel Medic post-kovid paketa, ja sam otisao jer mi osiguranje pokriva, inace je preskupo - 30.000 + 4.000 ako hoces pregled sportskog. Plus sam ja uradio i ORL jer su mi sinusi najvise stradali, bio sam na pragu infekcije iako sam pio antibiotike. Inace mozes sve te iste preglede i laboratoriju pojedinacno da uradis negde drugde upola cene (mislim 10.000 za krvnu sliku, lol). A sto se tice samih pregleda, naravno, dobro ih je uraditi, jer je cesta post-kovid pojava zapaljenje srcanog misica, i centralnog nervnog sistema (cak kod mild simptoma cesce nego kod moderate i serious), i u tom slucaju bi bas trebalo da izbegavas fizicku aktivnost dok se ne smiri.

Naravno, ne treba odmah krenuti u trening kao da ti nista nije bilo, vec postepeno, i pratiti sta ti telo govori. Ne treba se zajebavati, mnogo je podla bolest.

Edited by Neptune

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Znam i ja par slučajeva (kolega IT-evac najbliži) koji su zapatili korolju posle vakcine, i to kineske (dva dana posle prve doze).

Prilično je bio bolestan, imao upalu pluća, ali nije morao u bolnicu.

Verovatno je imao vec virus, pa mu je vakcina malo oslabila imunitet i eto...naravno, ovo je misljenje mene kao laika.

Ja ne primam vakcinu još par meseci, da vidim ja koliko je to uspešno...kad je vec eksperiment, da vidimo i rezulate eksperimenta i posle nekog vremena...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2021 at 2:55 PM, Vlada_ said:

a ja recimo imam troje doktora s kojima sam jako blizak, dvoje bilo bas slomljeno koronom pre par meseci, zakacilo jos dosta njihovih kolega tokom prosle godine, svi se vakcinisali i svi bez simptoma nakon vakcine. vakcinisalo se jos bar 10 bliskih ljudi i takodje nikom nista. nesto mi govori da svi ti OMG OMG 500 LJUDI OKO MENE ZAKACILO NAKON VAKCINE A PRE TOGA NIKO OMG likovi nisu bas najiskreniji.

Мени је другару ћале умро у Земунској болници 2 дана после ревакцине је заглавио, другаров стриц је у Мишовићу на респиратору, тешко да ће преживети, комшија је умро (не знам где), од другара брат и снаја су навукли упале плућа, нису баш најбоље, има случајева, за искреност је лако проверити ако имаш некога по тим болницама.

Притом, није као да се ти људи нису чували, како лаје екипа из кризног штаба.

Има и онај анестезиолог, млад момак који је критично, човек је и објављивао на свом Твитеру развој ситуације, кога не мрзи може да погледа

https://mobile.twitter.com/dr_anexate?lang=en

Делује ми да је ово чиста лутрија, како ће чији организам да одреагује на вакцину (исто као и вирус, уосталом), али ја свакако не бих изазивао ђавола.

 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2021 at 8:16 PM, Dule_smor said:

Ahaha...vise stvarno nemam zivaca da pratim sve nebuloze ko je se desavaju, evo tipa jedne takve vesti:

https://nova.rs/svet/oglasila-se-astrazeneka-vakcine-cuvane-za-siromasne-zemlje/

Inace Merkelova pre neki dan najavila hard lockdown ovde za Uskrs njihov, bez mrdanja iz mesta boravista, sve zatvoreno itd, a danas se izvinjava narodu i kaze kako je to eto bila njena greska i nista od svega heh...vidi se od koga je ucio Vucko...a tek ove nebuloze sa priznavanjem vakcina i putovanjima, svako ce na kraju samo svoje priznavati ahaha...zaista da nije tuzno i iritantno bilo bi smesno...ali mislim da je vise i vrapcima na grani jasno da ovo nema veze samo sa zdravljem ljudi i suzbijanjem virusa vec nazalost drugi faktori igraju vecu ulogu...mozda i nece trebati kometa ako nastavimo ovako kao civilizacija

kometa odavno neće biti potrebna dragi moj doktore 🙂

a da svako gleda svoje dupe i da je politika odavno dominatna u covidu znamo još od maja prošle godine - bez obzira da li neko veruje u covid ili ne, on je samo tu tako eto "ogolio" političke priče 🙂

On 3/24/2021 at 8:59 PM, Neptune said:

Inace, jedna zanimljivost, bio sam u belmedic na post-kovid kardio paketu, i pricam sa kardiologom koji je imao identicnu situaciju kao ja (pozitivan pet dana nakon vakcinacije), i kaze mi da je deset njegovih kolega isto tako proslo, razbolelo se nedugo posle vakcine, a cele godine lecili pacijente i nista.

imam slične primere ali i one koji su prošli ok posle vakcinacije tj. nemaju problema i sad sve više se tripujem da te vakcine, koja god, zapravo ne služe ničemu 🙂 tj. da se ti likovi nisu razboleli zbog vakcine kao što se drugi nisu ne-razboleli zbog vakcine već eto stigao njihov red da se razbole kad je došao britanski zarazniji soj.

 

On 3/25/2021 at 8:57 AM, togFU said:

Samo da prijavim ovde da preležah i ja pravu stvar (ništa vakcina), detaljnije u spoileru.

EDIT: KOLIKO JE SRANJE FORUM? Zašto mi je sve strpao u spoiler i sad ne mogu da editujem to??

  Reveal hidden contents

tl:dr verzija: imao sam koronu, od simptoma samo temperatura i povremeni kašalj.

E sad, tripujem se oko ovog "post corona" perioda, pre svega zbog bavljenja sportom. Trenutno se tripujem da kad udahnem duboko da osetim nešto oko srca 😄

na primer mi ovo deluje zanimljivo, šta je ovo tačno?
Jedino što znam je da ne treba sad da krenem da se forsiram odmah, ali ne znam koliko čekati, kako, šta?

pa ti izvuci iz spojlera 🙂 ako se baš ne snalaziš ovako u kodu klikni na SOURCE i uz malo sors brisanja sredi šta treba 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2021 at 7:18 PM, Dule_smor said:

To stoji, samo pokazuje koliko je ljudima postalo bitno samo da im niko ne dira njihov mali balon komfornog zivota, sve ostalo je nebitno, makar govna jeli. Ne govorim za vakcinu sada, ali zaista je tako, postali smo konzumeristicka govna ispranog mozga...neka kombinacija Idiocracy/Black Mirror/Brave new World...inb4, Dule oladi sa rakijom malo heh

Tako je dobri nas Dule.

edit: tako je u smislu da se slazem, ne da oladis sa rakijom

mislim, oladi rakiju ako tako vise volis(mada kontam da ne mozes da izdrzis da se ohladi)

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

tri zemlje gde se dosta ljudi vacc:

1881049214_Screenshot2021-03-26at19_48_07.thumb.png.1dd02c20e4b980ab4eb3a3303361537b.png214825989_Screenshot2021-03-26at19_47_27.thumb.png.28d77a0d6e1cc0782c777c9628b27813.png1428291029_Screenshot2021-03-26at19_47_09.thumb.png.84d8066a9fb3bcbdd8c9c0ce7f47f7c0.png

ocito (a i kako mi kolege odatle kazu) rade vacc.

Eto i ja znam u srb za starije ljude koji su se vac/revac kineskom, dobili kovid posle (+ na testu) ali sa jako blagim simptomima. I za vecinu vacc je receno da ne stite 100 posto od kovida vec od teskog oboljevanja

Takodje znam da je bilo i ljudi koji su sa balgom temp i smrcavi primali vacc pa se upropastili. Ali to je vec do njihove pameti

Ono sto mene cudi je da se ne radi test pre vacc. stvarno je glupo da primis vacc bolestan

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

f4ts0 ali ljudi hoce garanciju (stopostotnu), dakle ako se vakcinisu da im nece biti apsolutno nista, da ce imati 100% zastitu od korona virusa. Ti ljudi kad bi to i dobili, verovatno bi trazili pride garanciju da ce dobiti i super moci. I jednostavno ne mozes pobediti "to je tvoje misljenje" ljude. Negde sam skoro procitao foru tipa:

- Aspirin je antibiotik.

- Nije.

- To je tvoje misljenje.

49 minutes ago, f4ts0 said:

Ono sto mene cudi je da se ne radi test pre vacc. stvarno je glupo da primis vacc bolestan

Ovo bi imalo smisla jedino ako ljudi osecaju neke simptome pa da rade test, mada opet ako se osecaju lose i imaju sve simptome kovida, logicno je negde da se neces i vakcinisati (bar ne tad). Da su testovi 200din onda svakako da, ali posto su 100eura... ko bi se toga naplacao 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

pa ti izvuci iz spojlera 🙂 ako se baš ne snalaziš ovako u kodu klikni na SOURCE i uz malo sors brisanja sredi šta treba 🙂

E pa fora je u tome što nemam nigde da kliknem "SOURCE" kao što je moglo nekad, jasno da bih tako lako rešio... a ovako "na dugme" ne vidim kako može nešto da se izvuče iz spojlera a da se ne obriše... sorry za off topic

 

21 minutes ago, DJAPEH8 said:
1 hour ago, f4ts0 said:

Ono sto mene cudi je da se ne radi test pre vacc. stvarno je glupo da primis vacc bolestan

Ovo bi imalo smisla jedino ako ljudi osecaju neke simptome pa da rade test, mada opet ako se osecaju lose i imaju sve simptome kovida, logicno je negde da se neces i vakcinisati (bar ne tad). Da su testovi 200din onda svakako da, ali posto su 100eura... ko bi se toga naplacao 🙂

Delim mišljenje sa korisnikom f4ts0, mislim ako imaš već koronu, negde mi je logično da vakcina može samo da dodatno napravi sranje...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DJAPEH8 said:

Ovo bi imalo smisla jedino ako ljudi osecaju neke simptome pa da rade test, mada opet ako se osecaju lose i imaju sve simptome kovida, logicno je negde da se neces i vakcinisati (bar ne tad). 

Logika je otisla na odmor. ja sam bio ubedjen da ce ljudi biti srecni zbog mogucnosti da se vacc. Prosto, malo mi nemoguce zvuci da je neko odlucio da stotinama miliona ljudi uvali smrt vacc. 
Mislim, ocito je da ce korona proci kad je vecina sveta prelezi (proci u smislu pandemije). Dal proci prirodno il vacc, izbor je tu. Meni je nekako lakse vacc.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

e da, jel i kod vas sto ste van Srbije (a koji ste se vakcinisali) - bila obaveza da potpises taj dokument da je na licnu odgovornosti ili tako nesto?

 

ne pravim ja dramu oko tog papira, ali mislim da to drzave prosto ne treba da traze jer to pojacava antivakcinacija stavove...

takodje mi nije jasno zasto ne propisu da je obavezno, i da ako se vecina ne vakcinise ugrozava  i sebe i druge (ako je tako zaista). Pa da onda drzave daju benefite ko se vakcinisi..Naravno 5g, mikrochipovi i ostali teoritericari zavere da lepo imaju opciju da se ne vakcinisu. Svakako ili male kazne ko se ne vakcinise ili nikakve...

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se niko u eu nije vacc 😂😂😂

gordi albion i izrailj su se lepo obezbedili, ovi nesposobnjakovici su neverovatni.

35 minutes ago, qwert00 said:

takodje mi nije jasno zasto ne propisu da je obavezno, i da ako se vecina ne vakcinise ugrozava  i sebe i druge (ako je tako zaista). Pa da onda drzave daju benefite ko se vakcinisi..Naravno 5g, mikrochipovi i ostali teoritericari zavere da lepo imaju opciju da se ne vakcinisu. Svakako ili male kazne ko se ne vakcinise ili nikakve...

Zato sto je demokratija. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam to hteo da kažem, tačnije da citiram lepo šta tamo piše u formularu koji dobijaš:

Quote

Изјављујем да: CAГЛACAH САМ, HИСАМ САГЛАСАН (означити) са спровођењем активне/пасивне имунизације (уписати назив имунолошког лека):
Лекар ми је објаснио предности и ризике од спровођења активне/пасивне имунизације наведеним имунолошким леком.

I iznad toga su tvoji lični podaci a ispod potpis. Pritom sam poprilično siguran da se slično nešto potpisuje pre svake hirurške intervencije koja nije hitna i gde je pacijent svestan i nije direktno životno ugrožen. Tipa ako će da ti operišu komplikovaniji prelom ruke ti potpisuješ da ti je lekar objasnio rizike, na primer da u nekom slučaju može da se desi da se ne probudiš iz anestezije. Alternativa ti je da budeš 100% siguran da se to neće desiti i da ti ruka zaraste krivo ili da u nekom gorem slučaju dobiješ neku komplikaciju pa rikneš od toga. Point being - ništa nije 100% sigurno. 

8 hours ago, qwert00 said:

takodje mi nije jasno zasto ne propisu da je obavezno, i da ako se vecina ne vakcinise ugrozava  i sebe i druge (ako je tako zaista). Pa da onda drzave daju benefite ko se vakcinisi..Naravno 5g, mikrochipovi i ostali teoritericari zavere da lepo imaju opciju da se ne vakcinisu. Svakako ili male kazne ko se ne vakcinise ili nikakve...

Pa da kako imaju opciju da se ne vakcinišu ako je obavezna? 🙂 Ako je obavezno jedini smisao je da budu ozbiljne kazne za one koji ne žele da se vakcinišu a mogu (tj nije medicinski kontraindikovano). Inače u zemljama kao što je Izrael, USA i UK vakcinacija nije obavezna što ih koliko vidimo nije sprečilo da idu ka visokom procentu vakcinisanih. Dakle nije sve samo u prisili. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, leisure said:

Tako je dobri nas Dule.

edit: tako je u smislu da se slazem, ne da oladis sa rakijom

mislim, oladi rakiju ako tako vise volis(mada kontam da ne mozes da izdrzis da se ohladi)

dobro si odradio edit, bilo bi napeto da je video samo prvu rečenicu! 🙂

 

14 hours ago, f4ts0 said:

ocito (a i kako mi kolege odatle kazu) rade vacc.

 

ovi prvi (emirati) me najviše zapravo zanimaju, mislim da su oni jedini izrokali kineza kao i mi, posebno u većim količinama.

 

13 hours ago, togFU said:

E pa fora je u tome što nemam nigde da kliknem "SOURCE" kao što je moglo nekad, jasno da bih tako lako rešio... a ovako "na dugme" ne vidim kako može nešto da se izvuče iz spojlera a da se ne obriše... sorry za off topic

 

Delim mišljenje sa korisnikom f4ts0, mislim ako imaš već koronu, negde mi je logično da vakcina može samo da dodatno napravi sranje...

1. proveriću za source, trebalo bi da imaju svi.

2. i ja se slažem da ne treba bolestan da primaš vakcinu, ali često se desi da ljudi nisu svesni da su bolesni - a niti trenutno imamo brzi test za covid niti je jeftin.

2 hours ago, Zwerko said:

Inače u zemljama kao što je Izrael, USA i UK vakcinacija nije obavezna što ih koliko vidimo nije sprečilo da idu ka visokom procentu vakcinisanih. Dakle nije sve samo u prisili. 

čitao sam negde da izraelci kreću masovno u segregaciju vakcinisanih i onih ne, po pitanju u koje radnje smeju šta smeju da rade, koncerti (vesara video od njih) itd. malo mi smešno to obeležavanje .... u ... izraelu ... :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...