Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

3 hours ago, G!!! said:

moje zence nema miris vec 4 meseca  \o/

 

НЕ МОРАШ СА СЕ КУПАШ ЛОЛ! :tf:

On 3/14/2021 at 3:03 PM, Dule_smor said:

bolje da pije 2 litra rakije :tf:

elem, evo jos jedne budale antivaksera..

Где су нам равноземљаши на форуму? 👽

 btw:

Тестиран сам два пута, негативан, ддимер ми је 185, крвна слика ок, АЛИ:

Трчим већ неко време рекреативно (2019 сам истрчао оцц 1000км укупно), почетком фебруара истрчао пар пута дистанце од 10 и 15 км. Пре три недеље добијем следеће симптоме: бол у грудима кад дишем, сув кашаљ, малаксалост, бол у мишићима, немогућност да се фокусирам (мирис је био ту и нисам имао температуру АЛИ три дана кад ме је ломило узимао сам парацетамоле). Видим да неки овде причају о замарању при седењу. Да исто то, не могу да седим пар сати без да одремам (ја никад у животу нисам дремао поподне).

Ево већ трећа недеља, прошетао сам лагано 10ак км, дакле човек који је пре пар месеци истрчао ко зна колико км, и осећам се као да ме је неко премлатио. У једном моменту те шетње сам размиљао да позовем ортака да ме врати кући, али као тврди Руровац сам издржао ковид муке. Дакле, тај умор је последица ковида гарант. Нисам радио антитела, следеће недеље ћу. 

Бонус вађење крви: ковид амбуланта вс приватна лабораторија:

Ковид Амбуланта:

Spoiler

IMG_20210315_102130.thumb.jpg.364eb3b2f288f1d072dbacb4df4fa71e.jpg

 

Приватна Лабораторија:

Spoiler

IMG_20210315_102109.thumb.jpg.2a53393cb9c76c2da16ca8bf0368b28a.jpg

 

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Nesumnjivo je taj umor posledica kovida. Ja sam prosle nedelje krenuo u teretanu opet, prvi trening sam mislio da cu se onesvestiti. Uradio mozda pola treninga i vratio se kuci. Ove nedelje je vec bolje. Svaki trening je malo laksi, misic nekako moze da digne kilazu ali overall imam osecaj da lebdim izmedju svesti i nesvesti.

Inace, treniram redovno negde od 2012., rane 30te, cca. 110kg na 193cm visine. Samlelo me je da je samo sepurika ostala. U to ime:

 

Link to comment
Share on other sites

Keva danas pozitivna, cela ta ekipa koja radi u apoteci je pozitivna pa tako i ona, ima blagu temperaturu malo preko 37 i bila je malaksala za vikend, srcani je bolesnik pa se nadam da ce da ostane na ovome, pretpostavljam da sam i ja pozitivan ali za sad nista od simptoma, najvise me ubija sto moram da radim od kuce i vec prvi dan sam se jako smorio...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, voodoo_ said:

Tačno 😄

Istekao mi karantin prošle nedelje, odem da uradim Igm (16. dan od prve temperature) - i dalje pozitivan 😄

Dosta bolje funkcionišem, ali isto nema teorije da npr sedim i hodam osam sati bez da povremeno prilegnem. Već posle sedam uveče jedva funkcionišem, u devet ako ne legnem, oću se onesvestim od umora.

burazer od tetke ima isto to - kao funkcioniše nekako ceo dan, ne umara se toliko (ali nije i da je nešto aktivan pa da ima od čega, ne trči trke i to 🙂 ali zato uveče već oko osam "posle dnevnika" kreće kljucanje i regulare se komira tako i onda opet "jedva" ustane sutradan u 7 ...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alfa said:

https://www.facebook.com/Vlajkony/posts/10158065143133036

 

Meni ovaj post ima dosta smisla.

Mada mi je sumnjiv nesto, nema neki cudan kanal i template pozadinu!

ma ovaj je u njihovom džepu garant, Harvard, Stanford, neka Hartman grupa (Soroševa produžena ruka 100%), ne bih ja ovome verovao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

drugar pozitivan - par dana temp i kako je sam rekao spavao je po ceo dan sem kad jede... a nazalost njegov otac izgubio bitku sa koronom 😞

 

ovo za umor i spavanje je sada bas cesto dakle

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

i meni je bilo umor i spavanje 4-5 dana, sa blagom temperaturom prvog dana

samo tada nisan znao (tj nije se generalno o tome na taj nacin ni pricalo)  da ne treba se bas naprezati posle korone, pa sam otisao da trcim i da treniram kao konj posle 2 nedelje... iz ove perspektive to sigurno ne bih radio 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Johnn1e said:

Pricam sa kolegama danas, nece biti nista od ovoga, samo su prekinuki bez veze, morace ponovo da nastave kad tad lol.

Meni ta cela prica oko stopiranja AZ u pojedinim EU zemljama skroz nije jasna bas iz te perspektive komunikacije koju sam pominjao. Oni su sustinski zaustavili dok se ne utvrdi da li je neki tamo simptom potencijalno povezan za vakcinom, pa ako zakljuce da nije onda ce nastaviti. U smislu bolje da proverimo za svaki slucaj. A sustinski ce to da dovede da i kada se otkloni ta sumnja mnogo veci broj ljudi prosto nece hteti da se vakcinise tom vakcinom (a verovatno ni drugima, dakle pravi sranje generalno) sto ce im posao dodatno otezati. U medjuvremenu UK vakcinise AZ vakcinama u milionima doza i ne prijavljuju nikakve ozbiljne nezeljene efekte. Bukvalno mi deluje mnogo skuplja dara nego mera... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zwerko said:

Meni ta cela prica oko stopiranja AZ u pojedinim EU zemljama skroz nije jasna bas iz te perspektive komunikacije koju sam pominjao. Oni su sustinski zaustavili dok se ne utvrdi da li je neki tamo simptom potencijalno povezan za vakcinom, pa ako zakljuce da nije onda ce nastaviti. U smislu bolje da proverimo za svaki slucaj. A sustinski ce to da dovede da i kada se otkloni ta sumnja mnogo veci broj ljudi prosto nece hteti da se vakcinise tom vakcinom (a verovatno ni drugima, dakle pravi sranje generalno) sto ce im posao dodatno otezati. U medjuvremenu UK vakcinise AZ vakcinama u milionima doza i ne prijavljuju nikakve ozbiljne nezeljene efekte. Bukvalno mi deluje mnogo skuplja dara nego mera... 

čista politička odluka ofc

Link to comment
Share on other sites

jel neko poslusao duletov klip? 😄 vidim da mu niko nije odgovorio... ali mi je bio zanimljiv i ima mi smisla(naravno nemam pojma ni o cemu) - al sigurno da jednako verujem ovom liku kao i konu npr 😄

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

e pazi i ja sam slicno pomislio 😄 nazalost mene je mrzelo.a hteo sam da ga pitam i jel ima sazetak onog sazetka na 7 stranica 😄 ali opet mislio bi covek da ga zajebavam 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Grupa Nauka na FB dodelila nagradu "Crni štetoskop" dr. Nestoroviću.

Nekoga nije mrzelo da prikupi njegove izjave na jedno mesto 😄

Quote
  • Pčele koriste propolis i zato u košnici bolesti nikada nema ..
  • Pčele tačno osete kada im maticu ubijete na 5km udaljenosti i tek tada napuste košnicu, kako one to znaju, pa povezane su sa njom telepatski 🤣...
  • Parapsihologija je u ekspanziji i tek će biti, ta teorija je uobličena u delu biologa Ruperta Sheldrake...
  • Mi smo umreženi u nevidljivu vezu telepatskih veza.. Moje kuče mene svako veče čeka kad ja dođem...
  • Kovid je treća najslabija varijanta Sarsa, zatvaranje granica, avioni ne lete, potpuna besmislica...
  • Žene su zaštićene estrogenom i ne umiru... Slobodno žene u šoping...
  • Beli luk najbolji antibiotik na svetu, izvanredan antivirusni lek je i zova, borovnica, to su vrhunski lekovi mnogo bolji nego farmaceutska industrija...
  • Vakcina za grip uvek ispadne bez veze...
  • Prošle godine sam pročitao da može i dodirivanjem očiju grip da se prenese...
  • Imao sam druga koji je mogao sugestijom da se ne znoji... neki mogu da zaustave dah 6 sati i rad srca 🤣...
  • Miševima odsečete brkove i oni su u strahovitom stresu, udave se za minut u toploj vodi, onima kojima nisu odsečeni plivaju 90 min...
  • Mi ne znamo da li je vakcina opasnija od virusa 🤣..
  • Znamo da se nigde u svetu ni jednom vakcinom ne vakcinišu stariji od 80 g...
  • Maske nemaju nikakav uticaj na širenje Kovida...
  • Fajzer 2 doze košta 400 $...
  • Bolnice su pune, jer su se ljudi uplašili, javljaju se i kada imaju kijavicu, zašto ima 98% manje gripova u svetu, ubrojali su ih u Kovid...
  • Samo preventiva, vit D, cink, jedina bolest gde preventivno vredi davati antibiotike je grip...
  • Jako bih voleo da odem na Mars ili svemirsku stanicu da vidim kako je zemlja okrugla 🤣...
  • Plave oči ima 25% ljudi, a zelene 2%, slučajno sam naišao na knjigu nekog Amerikanca koji je ozbiljan čovek i piše da su oni došli sa Marsa, jer je on dalje pa je sunce tamo slabije...
  • naš biološki ritam je podešen ne na 24 sata nego na 25 kao na Marsu...
  • Smanjen unos holesterola, dijabetes u porastu...
  • Za imunitet jodirana so, kažu diže pritisak što je diskutabilno, nema mnogo dokaza da ovo ima efekat na vrednosti krvnog pritiska, Japanci koji jedu velike količine soli, imaju nizak krvni pritisak...
  • Za imunitet je najbolje slatko od dunja, kafa i rakija, to je moj recept, pa pekara...
  • Najbolje je skidati temperaturu nekim “seljačkim metodama” recimo koncentrovana kafa na svaka 4 sata je odličan antipiretik...
  • Uviješ se u ćebe, tresneš dve rakije ..
  • Virus kad mutira on gubi na snazi...
  • Klinička slika od Kovida je bizarna, nema takvog virusa...
  • Moje objave su uvek citiranje zvaničnih dokumenata sv. agencija...
  • Maske ne znače ništa...
  • Vakcina je razlog da se obrne para...
  • Prevencija alchajmera, video igrice...
  • 10% ljudi ne stvara imunitet na vakcine nikada, znači 10% će ostati inače nevekcinisano... ,
  • Umro pravoslavni pop u Americi od vakcine, umro i dobrovoljac od 20god, imate na internetu...
  • Broj upala pluća je identičan kao prošle godine...
  • Ko preleži Kovid praktično se 2. put ne može razboleti...
  • Kovid je slabiji od gripa, preležalo ga je 60% ljudi u Srbiji, od 1000 umre 2 i to stariji od 70g...
  • Vakcinu neću primiti...
  • Ako razmišljaš da ćeš se razboleti, razbolećeš se...
  • Za ponavljana zapaljenja ušiju žvakati žvakaće gume...
  • Dobro je što mladi imaju zapaljenje pluća, svi ćemo se mi zaraziti u nekom trenutku, ne događa se ništa dramatično...
  • Prolaskom kroz veliki broj ljudi Kovid je oslabio, do 15. juna će nestati iz Srbije...
  • Sep.2019. je bilo Kovida. a tek je otkriven u jan...
  • Sv. zdravst. org. je mafijaška org.,.
  • Amerikanci ne žive duže od 60g...
  • Ako su ti dedovi gladovali živećeš dugo...
  • Sirotinja nema astmu ni alergiju to se zna iz svetskih ispitivanja...
  • Postoji bakterija iz stajnjaka koja kada se unese odlazi u mozak i poveća inteligenciju...
  • Pustite psa da liže dete po licu, on mu daje 4 vrste probiotskih bakterija, mačke ne jer izazivaju jake alergije...
  • Ima na jutjubu o gajenju lososa, teški metali u lososu, živa itd, kad smo to gledali prestali smo da ga jedemo...
  • Penzioneri treba da zabodu neki stručak luka ili paradajz koji ide u visinu i dobiju paradajza lepog domaćeg zdravog koji nije prskan...
  • Vađenje krajnika je glupost...
  • Epidemija se najbolje leči nečitanjem novina...
  • Kažu babe kad sanjaš da ti ispada zub razbolećeš se, tu ima logike...
  • U mraku kod male dece sa tankom lobanjom se vidi u glavi plava svetlost epifize...
  • Žene ne mogu da leče pritisak lekovima, bolja im je biljka sladić, pivo, vino, čaša ujutru, čaša uveče ...
  • Vakcine najslabije deluju na najrizičnije kategorije za oboljevanje od respiratornih infekcija, a to su mala deca i stari...
  • Sok od crne zove je 8 puta bolji u borbi protiv gripa od bilo kog leka...
  • Amiši žive 20g. duže od nas, izmenjen im je dnk i nemaju rak, ni jedan član njihove zajednice ne prima vakcinu...
  • Bolje konstruišu traktor inženjeri koji ga nikada nisu konstruisali, nego oni sa iskustvom...

 

https://www.facebook.com/groups/117202582284906/permalink/729674601037698/?__cft__[0]=AZX2b0UnzEUo3850rKWG5w5-UxikHsZd7HswEzqoy42I08z7dv2opSeXRMQFevpG7ri6Z_qRT8rVGA34EEfrlgaS_za8w1KHE43mAVubiGHJUVtdQ4p2E3AAKAlOdJKnGve29jZc9gljnBOHaUZbUuKlaL_2pURgdIQLGyR3XRWhbph2yaLLZeAkfkiqLxZ4g3g&__tn__=%2CO%2CP-R

 

Link to comment
Share on other sites

мени се не чини да је ово побројано све одреда глупост...

мислим да Нестор само размишља "ван кутије". кад стигнеш до краја постојећих сазнања, и пукне пред очима црнина непознатог, храбри умови направе следећи корак. истина је да онда звуче несувисло и њихове приче ништа из постојећег сазнања не може подржати, али то не значи да се у том "црнилу неоткривеног" не виде неке ствари које се не виде пре те границе. упоредио бих то са дизањем увис по сунчаном дану, где је атмосфера досадашње сазнање. ономе на Земљи, макар био и на планини, небо је плаво, али оном ко стигне до границе свемира, до краја атмосфере (досадашњег сазнања) небо је црно. и како оном на Земљи, уроњеном у атмосферу, може да звучи изјава да је небо црно? као да је неко луд, слеп, са поквареним намерама...

Edited by Debeli
  • Like +1 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Johnn1e said:

Taj rad, jako los potez generalno ali bi svi da se ograde od bilo kojeg potencijalnog sranja...

ali fora je što nema ograđivanja u ovom FFA covid festu trenutno - sve je random, sve traje po 2-3 dana i menja se - ja se ne bih toga bojao, jer sutra stiže nešto novo i divlje 🙂 no više je bitno u toj velikoj politici biti faca.

1 hour ago, Jose Jimenez said:
  • Beli luk najbolji antibiotik na svetu, izvanredan antivirusni lek je i zova, borovnica, to su vrhunski lekovi mnogo bolji nego farmaceutska industrija...
  •  

ja se izvinjavam šta ovde nije tačno! :))

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Debeli said:

мени се не чини да је ово побројано све одреда глупост...

мислим да Нестор само размишља "ван кутије". кад стигнеш до краја постојећих сазнања, и пукне пред очима црнина непознатог, храбри умови направе следећи корак. истина је да онда звуче несувисло и њихове приче ништа из постојећег сазнања не може подржати, али то не значи да се у том "црнилу неоткривеног" не виде неке ствари које се не виде пре те границе. упоредио бих то са дизањем увис по сунчаном дану, где је атмосфера досадашње сазнање. ономе на Земљи, макар био и на планини, небо је плаво, али оном ко стигне до границе свемира, до краја атмосфере (досадашњег сазнања) небо је црно. и како оном на Земљи, уроњеном у атмосферу, може да звучи изјава да је небо црно? као да је неко луд, слеп, са поквареним намерама...

U toj analogiji Brat Nestor nije taj koji se diže u balonu da nađe crnilo, neko drugi je. Brat Nestor za to vreme na Hepiju objašnjava kako ti u balonu nemaju pojma, jer su drevni Atlantiđani davno dokazali da je svemir zelene boje, zbog čega danas potomci Atlantiđana imaju zelene oči.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Jose Jimenez said:

U toj analogiji Brat Nestor nije taj koji se diže u balonu da nađe crnilo, neko drugi je. Brat Nestor za to vreme na Hepiju objašnjava kako ti u balonu nemaju pojma, jer su drevni Atlantiđani davno dokazali da je svemir zelene boje, zbog čega danas potomci Atlantiđana imaju zelene oči.

prihvatam da možda Nestor nije sedeo u balonu, ali je skupio svedočanstva "ljudi u balonima" i širi ih među nama "atmosfercima", sa Hepija. moguće je, čak izvesno, da su neka svedočanstva koje širi netačna, lažna, izmišljena. ono što hoću da kažem je da treba da budemo otvoreni za nepoznato, umesto što apriori odbacujemo sve kao glupost. mi, koji se o medicini informišemo sa neta, treba da budemo svesni svog neznanja i da ne donosimo zaključke olako i brzo.

15 minutes ago, daniiL said:

Cela ta strucna ekipa iz kriznog staba je fail. Sve sami beskicmenjaci, oportunisti i attention whores, a neki su sve to u jednom.

moguće da je Nestoru prijala pažnja i da se zaneo. međutim, on se povukao jer nije mogao da izdrži pritisak, što govori da je ušao srcem u priču, bez širih agendi. dakle, on je autentičan lik i njega izuzimam iz inače tačne tvoje definicije Kriznog štaba. izdvojio bih i dr. Stevanovića, brutalnog profića koji ne potpada pod definiciju.

Edited by Debeli
  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...