Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Evo i ja da se podelim svoje iskustvo sa AstraZenekom. Dobih je u ponedeljak, u utorak sam imao temperaturu od podneva do uvece (kretala se od 37.5 do 38.7) i bolela me je ruka ( i danas bas malo boli). 

P.S. Godinama pratim forum ali sam u incognito modu 🙂 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, fuse.buca said:

Evo i ja da se podelim svoje iskustvo sa AstraZenekom. Dobih je u ponedeljak, u utorak sam imao temperaturu od podneva do uvece (kretala se od 37.5 do 38.7) i bolela me je ruka ( i danas bas malo boli). 

P.S. Godinama pratim forum ali sam u incognito modu 🙂 

nema veze, ima vas gomila, baš sam sa togfuom nešto na tu temu pričao!

što se ovih mojih koje znam tiče...

fajzer

1 doza - prespavao naredni dan do 15h 

2 doza - Dva dana sam bio poprilično polomljen. Jeza u čitavom telu... bolovi u mišićima i zglobovima... ali sad sam po starom.

fajzer 2

bol u ruci sve drugo kul

kineza svi koji su primili nikom ništa

 

Link to comment
Share on other sites

U subotu će sve raditi do 12 časova, a do ponedeljka do 6 časova ujutru radiće samo prodavnice hrane, lekova i goriva, rekao je član Kriznog štaba dr Predrag Kon i dodao i da će od ponedeljka onlajn nastavu preći srednje škole.

Link to comment
Share on other sites

U Svajcarskoj danas izjavili da ce da izdvoje brdo kesa za self testove.

I da ce svaki stanovnik dobiti po 5 testova mesecno, da moze da ih radi sam kuci, cak i kad ne oseca simptome, i da na taj nacin valjda podignu svest ljudi, i sprece ih da izlaze, ako slucajno imaju virus.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sttevann said:

U Svajcarskoj danas izjavili da ce da izdvoje brdo kesa za self testove.

I da ce svaki stanovnik dobiti po 5 testova mesecno, da moze da ih radi sam kuci, cak i kad ne oseca simptome, i da na taj nacin valjda podignu svest ljudi, i sprece ih da izlaze, ako slucajno imaju virus.

 

to je zanimljivo ali koliko će narod moći sam sebe da testira i koja će pouzdanost toga biti?

ok je kao neki vid "podizanja svesti" ali ovako realno ne može biti primenjeno ni za šta. 

posebno ako je ovaj što se gura u nos, nema teorije da ljudi sebi gurnu toliko duboko no homo ili park da se ne povrede.

Link to comment
Share on other sites

Nece da bude onaj "za kroz nos", nego valjda moze samo pljuvacka, i to je dovoljno. Samo sad cekaju zvanicnu potvrdu da su i ti testovi dovoljno pouzdani, i onda ce svako moci da ih preuzme besplatno u apoteci.

I primenjeno bi bilo na sledeci nacin - ako vidis da si pozitivan, odmah na pcr, i posle obavezna izolacija.

I da se sto vise ljudi zatvori ako vide da su pozitivni, cak i bez siptoma, jer smatraju da ti ljudi najvise sire virus.

Na taj nacin, testiras masovno, 5 miliona  gradjana(naravno da je to nemoguce, jer je ogroman broj ljudi ovde u fazonu da je sve laz, i nece sigurno da se tesitraju). 

Od tog broja ima ogroman broj pozitivnih, ali oni svi idu u izolaciju. Svakim sledecim testiranjem, broj ce biti manji, jer ce svi oni koji su sirili virus biti u izolaciji.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, sttevann said:

Nece da bude onaj "za kroz nos", nego valjda moze samo pljuvacka, i to je dovoljno. Samo sad cekaju zvanicnu potvrdu da su i ti testovi dovoljno pouzdani, i onda ce svako moci da ih preuzme besplatno u apoteci.

I primenjeno bi bilo na sledeci nacin - ako vidis da si pozitivan, odmah na pcr, i posle obavezna izolacija.

aha, ok, na pljuvačku test onda možda ima više smisla da bude "pouzdaniji" da tako kažemo.

U subotu je ispred ove covid ambulante kod nas inače bila žurka, bukvalno red za mleko devedesete.

Link to comment
Share on other sites

Бога ми, доста људи је најебало после вакцине, од другара ћале завршио на респиратору и умро 😕

Наравно, сви кажу није од вакцине, али много је случајева и премного случајности...

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Бога ми, доста људи је најебало после вакцине, од другара ћале завршио на респиратору и умро 😕

Наравно, сви кажу није од вакцине, али много је случајева и премного случајности...

Komšija je primio prvu dozu posle jedno 5 dana dobio kovid raspada se (doduše nije na respiratoru). 

tako da sad opet eto, kažu nije od vakcine nego kao nije bio zaštićen jer je samo jedna doza.

mislim, na takvog njega jednog evo sad iz glave znam 10ak ljudi koji su primili i ništa im ne fali posle mesec dana, čisto da ne bude da širim paniku.

Link to comment
Share on other sites

5 država u Evropi banovalo do daljeg AZ vakcinu. navode se potencijalno smrtonosni ugrušci.

učvršćujem se u uverenju da primim kinesku, alternativno rusku.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...