Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

On 2/26/2021 at 4:23 PM, Sting said:

Shta ti nije jasno? To su braca, momci, muzevi i roditelji koji cekaju da se zavrshe kupovine ostatka ekipe 😄

da je tako ja bih to razumeo ali kad baciš letimični pogled vidiš da nije tako 😞

4 hours ago, Debeli said:

сад кад је ковид напао Золу знам да ће се епидемија брзо завршити.

 

:)))))))))))))

hahaha

mada, spiking of, sad je opet krenuo onaj period kada svako zna par njih koji su zapatili ... kao onaj drugi kad je krenuo nakon izbora ...

kod nas u okruženju kumovi zaradili i on i ona, povraćaju, proliv, temperatura, nema ukus nema miris plus imaju blizance oboje imaju 39 ... naravno klince nisu testirali ali su oni pozitivni.

na poslu isto dvojica kolega u protekloj nedelji, srećom pa je remote i dalje aktuelan inače bi bilo čupavo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Ja dobio prošle nedelje, žena pozitivna od pre neki dan, vučemo se ko prebijene mačke (pijemo terapiju ofc) ali na šta to izgleda s troje dece u kući, bolje da ne znate.

od jutros još jedan na poslu - bukvalno situacija kao jun ili kad beše ono... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

Ja dobio prošle nedelje, žena pozitivna od pre neki dan, vučemo se ko prebijene mačke (pijemo terapiju ofc) ali na šta to izgleda s troje dece u kući, bolje da ne znate.

И још ти сви причају треба да одмараш што више, хау јес ноу 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Debeli said:

држи се Вудси, знам како је. трајаће 2-3 дана...

Sedam dana od početka temperature i simptoma (temperaturu sam imao dva dana), ali se i dalje zamaram stravično, da me neko tera da stojim deset minuta bukvalno bih se srušio.

Link to comment
Share on other sites

I zenu i mene sve sto radimo bas brzo umara, cak i posle 2 meseca od kako smo prelezali. 
Oboje prelezali bez nekih jacih simptoma (osim kod mene uzasne upale misica, do te mere da nisam mogao da hodam, stojim, sedim).

I zena se pozalila pre nekoliko dana da ne moze da napuni pluca vazduhom iz prve, tek posle nekoliko pokusaja joj uspe, pa je zakazala pregled uskoro da proveri to.

Inace, od par ljudi koje znam u Srb da su zakacili ranije, moram da pohvalim zdravstvo, jer su svi dobili neke terapije, vitamine, kurce palce. Kum mi je slikao nekih 15ak razlicitih stvari koje je imao, i sta su mu sve rekli da uzima.

Ovde su nam samo rekli - ostanite u stanu, ne izlazite napolje, ne morate nista od lekova, vitamine kako hocete, to je uvek dobro, i to je to, pozvoz.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sttevann said:

I zenu i mene sve sto radimo bas brzo umara, cak i posle 2 meseca od kako smo prelezali. 
Oboje prelezali bez nekih jacih simptoma (osim kod mene uzasne upale misica, do te mere da nisam mogao da hodam, stojim, sedim).

I zena se pozalila pre nekoliko dana da ne moze da napuni pluca vazduhom iz prve, tek posle nekoliko pokusaja joj uspe, pa je zakazala pregled uskoro da proveri to.

Inace, od par ljudi koje znam u Srb da su zakacili ranije, moram da pohvalim zdravstvo, jer su svi dobili neke terapije, vitamine, kurce palce. Kum mi je slikao nekih 15ak razlicitih stvari koje je imao, i sta su mu sve rekli da uzima.

Ovde su nam samo rekli - ostanite u stanu, ne izlazite napolje, ne morate nista od lekova, vitamine kako hocete, to je uvek dobro, i to je to, pozvoz.

to si u pravu, daju ljudima raznorazne i različite stvari, čak i ovi kumovi koje sam pomenuo dobili dva različita seta terapija i lekova, iako su u isto vreme dobili i otišli itd.

Link to comment
Share on other sites

Cudno je to sa umaranjem. Moja keva jos uvek ima taj problem, mada stara zena pa nije ni cudo. Ali ujakov kum, covek sportista ceo zivot, bivsi rukometas, sada trener, ko od brda odvaljen i uvek u kondiciji, nakon prelezanog covida, covek posle 200m lagane setnje mora da odmara.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Medicinski deo Kriznog štba ne može ni na koji način drugačije da predlaže, svu težinu odgovornsti mora da preuzme čitavo društvo, medicinski deo jasno zna da je ovakva mera ekonomski udar, ali bez obzira na to, to je mera koja štiti živote, i to moramo otvoreno i javno da kažemo. Predlog je da mora da se zabrane nezaštićeni kontakti inače ćemo puknuti k'o zvečka i tek tada će biti jasno šta to znači kad pukne zdravstveni sistem", rekao je epidemiolog.

kako sad ovo, kad je Dr. Kon već X puta rekao da policijski čas više nije opcija, sad mu je odjednom jedina opcija! 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

I zenu i mene sve sto radimo bas brzo umara, cak i posle 2 meseca od kako smo prelezali. 
Oboje prelezali bez nekih jacih simptoma (osim kod mene uzasne upale misica, do te mere da nisam mogao da hodam, stojim, sedim).

I zena se pozalila pre nekoliko dana da ne moze da napuni pluca vazduhom iz prve, tek posle nekoliko pokusaja joj uspe, pa je zakazala pregled uskoro da proveri to.

Inace, od par ljudi koje znam u Srb da su zakacili ranije, moram da pohvalim zdravstvo, jer su svi dobili neke terapije, vitamine, kurce palce. Kum mi je slikao nekih 15ak razlicitih stvari koje je imao, i sta su mu sve rekli da uzima.

Ovde su nam samo rekli - ostanite u stanu, ne izlazite napolje, ne morate nista od lekova, vitamine kako hocete, to je uvek dobro, i to je to, pozvoz.

srpsko zdravstvo je veličanstveno u ratnim i vanrednim uslovima i nema mu premca u svetu. u miru, nije ni blizu...

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Zato shto smo kao narod vrlo nedisciplinovani pa briljiramo samo kada apsolutno moramo, odnosno u situacijama koje nas na to nateraju (krizna situacija). Josh ako drzavni birokratski aparat nema vremena/zelje da se umesha (kao u ratnom stanju) onda smo josh efikasniji.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

a ovi drugi u kriznom štabu sve vrh vrhova 🙂

ne znam doduše šta Vesara radi tamo, ali on kida sa svojim izjavama u proteklih 7 dana kako je "sve bio u pravu" :)))

Trebao im knjževnik, kao protivteža lekarima i političarima.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Jose Jimenez said:

Trebao im knjževnik, kao protivteža lekarima i političarima.

mudro, nisam se setio toga, u pravu si. Ima i one naočare i sve.

nisam čitao knjigu verujem da je dobra.

inače, prolazim svaki dan pored kovid ambulante ovde na vračaru, moram da kažem da do pre 3-4 dana stvarno nije bilo praktično nikoga ispred, evo od tad redovno 10ak - 15 ljudi bleji ispred.

Link to comment
Share on other sites

Na Nbgd je onako svaki dan poprilicno red. Inace drugarova sestra koja je pedijatrijski hirurg dobila da ide na rotaciju u Bataju u Covid, idu svi i iz Tirsove i Instituta za majku i dete. Do sada makar ti sto lece decu nisu prebacivani u Covid bolnice ali izgleda da ozbiljno fali lekara. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...