Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Fato, sve su to 100% legitimna pitanja i skroz si u pravu. samo, treba ubaciti u jednačinu da su lokdauni u funkciji "velikog reseta" o kojem ekipa sa Davosa priča godinama (jer nema odgovor na "fundamentalne protivrečnosti" svojih propalih sistema), a ne radi zaštite zdravlja i života pučanstva.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2021 at 6:37 PM, Dule_smor said:

Slazem se sa vecinom sto si napisao, samo cu se na ovo osvrnuti, jos je neko imao slican stav. Sad cu opet da zvucim kao onaj ludi Dule, ali mislim da vise nijedna drzava nema svoj suverenitet i sama donosi objektivne i odluke u interesu sebe i svog naroda. Mozda jos nekoliko najvecih sila ima slobodu po tom pitanju, ali i to nije sigurno. Inb4, svetom upravljaju reptili sa Sirijusa heee. Tako da oslanjanje na to da ce drzava da odluci sta mora i sta je dobro i nije bas neka garancija da je to zaista tako. Primer toga je jos jedna u nizu nelogicnih odluka, da se ne uvazavaju medjusobno vakcine drugih zemalja, tipa sa ruskom ne mozes u nemacku i obrnuto. Dokaz samo da se ipak sve vrti oko para i interesa mocnika, a ne zelje za normalizacijom i okoncanjem pandemije. I posle se cude sto narod vise nema poverenja u nauku i struku. Elem, sto je govorio nas drugar Pesma koga nema vise na forumu na zalost, gadite mi se. Ne vi ofc, vec jebeni svet koji je otisao u kurac.

edit, ovog Bhakdija sam slusao ranije nesto, nemam sad snage, usrase me na poslu do 6 skoro, pogledacu sutra

Bukvalno citam svaki dan forum, samo me smara da ucestvujem i da pisem 🙂

Ali ljubav za doktora ❤️

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ali vakcinisu samo stare i posle prior. Med radnike.

meni je zao sto rusim sliku o zlim rotsildima (umro jedan juce) ali ovde po zapadu se eksplicitno kaze da ce vakcinisati samo starije od 65. Ostali ako zele, nece biti obavezno niti ce vakcinacija imati + ili - uticaj na necija prava.

kakav reset? Ja vidim ovde ugnjetavanje uglavnom evro-skog stanovnistva. U aziji se rejvuje po wuhanu, south america je u haosu odavno, aftika lol.

jel reset podrazumeva da se sjebu restorani i usluzne delatnosti?

ja i dalje sa sve vise izvesnosti tvrdim da se dogodine nece ni pricati o kovidu, s vrlo verovatno cemo ovo leto putovati. I jiti ce zapad propasti, niti istok, sve po starom. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pesma-mrtve-dece said:

Bukvalno citam svaki dan forum, samo me smara da ucestvujem i da pisem 🙂

Ali ljubav za doktora ❤️

nho! 😘

1 hour ago, f4ts0 said:

Ali vakcinisu samo stare i posle prior. Med radnike.

ali ovde po zapadu se eksplicitno kaze da ce vakcinisati samo starije od 65. Ostali ako zele, nece biti obavezno niti ce vakcinacija imati + ili - uticaj na necija prava.

 

pa prvo stare i med. i ostale radnike bitne za funkcionisanje drzave, posle ostale...ja ne znam gde si ti to eksplicitno cuo da se ostali nece vakcinisati, u Nemackoj ne govore nista o tome...ovo za uticaj na prava, tipa putovanja itd, naravno da bih voleo bih da si u pravu, ali sam nesto skeptican...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

U belgiji je eksplicitno receno u zvanicnom saopstenju, da niko ispod 65 ne mora da se vakcinise, niti da ce trpeti korist/stetu od te akcije. Takodje vakcinacija opste pop nece poceti pre leta.

 

https://www.info-coronavirus.be/en/vaccination/
verovatno postoji i u nemackoj isti sajt.

Evo i infografik, ne fr je ali je razumljiv

85FBF992-DC3D-49CB-8378-0C8321342543.thumb.jpeg.5385ce6aa86f53c3bdcbb5480c964418.jpeg
meni sve deluje prilicno transparentno, objektivno, bez histerije i budalastina

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dule_smor said:

nego kad vec pricamo, da se vratimo na izvor...sta mislite koliko je verovatno da se prirodno mutirani soj nekog virusa pojavi na jednoj od hiljada pijaca za prodaju pangolina/slepih miseva i ostalih djakonija, i to bas u gradu u kome je jedina kineska level 4 mikrobioloska laboratorija...ne kazem da je neko namerno pustio, verovatno se slucajno zarazio neko od radnika i izneo

Nije nemoguce lol. Mada ja kada bi sutra procitao vesti da je neko i namerno izneo virus ne bih se narocito iznenadio...

Link to comment
Share on other sites

На прес-конференцији владе су данас у Бечу потврђене још оштрије антиепидемијске мере. Аустрија остаје закључана до 7. фебруара. Неке области, као туризам, гастрономија или школе, вероватно до марта. Разлог је динамично ширење изузетно инфективних мутација вируса из Велике Британије и Јужне Африке.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

 

meni sve deluje prilicno transparentno, objektivno, bez histerije i budalastina

btk kad nisi zdr.radnik!

1 hour ago, Johnn1e said:

Nije nemoguce lol. Mada ja kada bi sutra procitao vesti da je neko i namerno izneo virus ne bih se narocito iznenadio...

samo da kazem da nisam ja hakovao Dzoniju nalog!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FATA said:

Nego kako! 

Mene zanima nesto vezano za brojke. 

Ako Svedska koristi model krda i ima zarazeno 5% stanovnistva a Germanija zatvara sve sa 2.5% dok imaju isti broj smrtnih ishoda od 2% koji je razlog da se ne kopira Svedski model? 

Ja vidim da se ti opet istom filozofijom vodis a to je da pustis ljude dumru strikane 🙃

Model "imuniteta krda" kaze da ako je dovoljan broj ljudi u jednom drustvu imun, zaustavlja se dalje sirenje infekcije. S tim sto ne postoji odredjen magicni procenat vec on moze da se okvirno izracuna za odredjenu populaciju u odnosu na gustinu naseljenosti, drustvene kontakte, mere preduzete za suzbijanje infekcije itd., te on moze da varira od 10ak% do 90+%. To ce reci da ako imas gusto naseljenu oblast koja ima puno socijalnih kontakata i ne preduzimaju se nikakve mere zastite potrebno je da 90+% bude inficirano da bi se sprecilo dalje sirenje (na ostalih 10%lol) Koliki je tacan % za svedsku ne znam da li je izracunat ali kazu da nije ni priblizno dostignut.

Potreban procenat imunih da bi se postigao kolektivni imunitet sluzi za proracunavanje vremena kada moze eventualno da dodje do smanjenja broja zarazenih i postize se vakcinacijom! Ili realnije, kombinacijom prirodnog zarazavanja i vakcinacijom. Definitivno se ne postize tako sto pustis da se svi zaraze novim virusom lol! Jednostavno nije eticki. I dalje nije sigurno koliko traje imunitet od covid19, ako je kao drugi korona virusi onda je do godinu dana. Tek tada cela ideja nema smisla.

Amerika je razmatrala u jednom trenutku da krenu svedskim modelom ali zbog glasnih kritika od strane njihovih strucnjaka brzo su se predomislili. Za sada su uglavnom dobili kritike jer uporedjujuci brojke sa dve zemlje sa kojima se granici, Norveskom i Danskom, ne izgleda dobro🙃 

 

20210117_180328.jpg

20210117_180623.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, FATA said:

Ako je 98% smrtnih ishoda kod 60+ a verovatno vecina istih zavrsava na intenzivnoj i puni krevete, zar ne bi bilo ligicno samo njih vakcinisati? Ako nije, onda zasto? 

 

Igor ti je odgovorio vec. Takodje postoji problem kod vakcinisanja starijih da njihov imuni odgovor zna da bude slabiji nego kod ostalih. Postavljalo se pitanje da li ima smisla 'trositi' prve vakcine na one koji mogu najlosije da ih 'iskoriste' ali su ipak oni najugrozenija grupa. A i zasto ne vakcinisati vecinu? Valjda je cilj da se zaustavi sirenje virusa i izbegne bolest? Sem ako ne racunas da bi radije oboleo nego bio vakcinisan.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Johnn1e said:

 

Amerika je razmatrala u jednom trenutku da krenu svedskim modelom ali zbog glasnih kritika od strane njihovih strucnjaka brzo su se predomislili. Za sada su uglavnom dobili kritike jer uporedjujuci brojke sa dve zemlje sa kojima se granici, Norveskom i Danskom, ne izgleda dobro🙃 

 

Ali isto tako ako uporedimo statistiku broja umrlih na milion sa nekim drugim zemljama koje su imale Lockdown i sve druge mere tipa Spanija, Italija, Francuska, Belgija, njihove brojke su vece nego u Svedskoj, to smo vec pominjali letos.Tako da statistika je sranje, dokazuje sve i nista. Nego reci ti meni ako me nisi trolovao gore nego zaista smatras da postoji realna mogucnost da je virus namerno pusten iz laboratorije kako onda mozemo dalje da verujemo dalje u ceo narativ i da se eto WHO i svetske vlade polomise da sacuvaju nase zivote. Eto cisto hipoteticki receno, ne tvrdim da je tako.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

Ali isto tako ako uporedimo statistiku broja umrlih na milion sa nekim drugim zemljama koje su imale Lockdown i sve druge mere tipa Spanija, Italija, Francuska, Belgija, njihove brojke su vece nego u Svedskoj, to smo vec pominjali letos.Tako da statistika je sranje, dokazuje sve i nista. Nego reci ti meni ako me nisi trolovao gore nego zaista smatras da postoji realna mogucnost da je virus namerno pusten iz laboratorije kako onda mozemo dalje da verujemo dalje u ceo narativ i da se eto WHO i svetske vlade polomise da sacuvaju nase zivote. Eto cisto hipoteticki receno, ne tvrdim da je tako.

Zato i uporedjujemo sa slicnim zemljama iz okruzenja a ne sa Amerikom koja se raspala. 😅

Pa nisam ja nigde do sada pisao da znam odakle virus. Oni kazu da je od strokavih kineza, sta znam, moz i ne mora da bude. 🙃 Ne mogu da kazem da pratim politicka zbivanja pa da znam ko bi i zbog cega nesto uradio ali ne mogu ni da iskljucim. Da kazemo da mi ne vredja logiku da zamislim da je virus nasih ruku delo. Bio asistent sa mikroba koji se hvalio da steka soj antraksa za posebne prilike lol

Link to comment
Share on other sites

Ahaha pustite me sa tim, ko sto ti rece, virus je sada tu, daj da se izborimo sa njim, odakle je dosao je manje bitno. Nego reci ti meni svoju pretpostavku: do sada prijave samo pojedinacnih slucajeva smrti od vakcine i uglavnom sumnjive a Norveska prijavljuje 23 i to na 30k vakcinisanih lol. Skoro 1:1000.

Edited by Johnn1e
Typo
Link to comment
Share on other sites

ja mislim da je bitno odakle je došao. jer, ako je deo zavere, onda sve što se radi oko virusa ima sasvim drugu notu, koja gotovo da isključuje medicinu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

S tim sto mere zapravo imaju smisla za ono za sta se koriste. Ja kontam da ima politike, sto rece Dule ono za razlicite vakcine ili da ja ne mogu da putujem iz jednog mesta u drugo a oba su podjednako rizicna. Ali ne razumem sta ima da se diskutuje o maskama, dezinfekciji, odrzavanju rastojanja, zabrani skupova itd....

Link to comment
Share on other sites

pa ima veze ako je posredi sociološki eksperiment ili najavljeni "veliki reset", koji traži samo povoljan povod. ako je to po sredi, onda je dužnost stanovništva da se suprotstave takvoj krajnjoj nameri, nevezano za povod i narativ.

 

ne mislim da ulazim u antivakserske ili antimaskerske priče ili priče koje negiraju viruse, 5g i ostalo, kažem samo da nije svejedno da li je ovaj virus deo zavere ili nije. ako jeste, onda ga treba tretirati kao zaveru, a ne kao virus. samo toliko.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

S tim sto mere zapravo imaju smisla za ono za sta se koriste. Ja kontam da ima politike, sto rece Dule ono za razlicite vakcine ili da ja ne mogu da putujem iz jednog mesta u drugo a oba su podjednako rizicna. Ali ne razumem sta ima da se diskutuje o maskama, dezinfekciji, odrzavanju rastojanja, zabrani skupova itd....

Nemam nista protiv normalnih, logicnih i naucno utemeljenih mera. Ali ostale gluposti koje ili nemaju veze sa mozgom ili se selektivno primenjuju su samo useravanje ljudima u zivot. 

Za Norvesku i vakcine nemam pojma, jeste cudan toliki broj, a i tesko je sad dokazati da li ima ili nema veze sa vakcinom.

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aha, ako sam dobro shvatio, kineska je u stvari jedina vakcina koja je radjena od "umrtvljenog" virusa, a ostale su neka vrsta rnk lol...

Znači ako bude moralo, da primam kinesku 🙂

Ona je verovatno pravljena od pangolina i šišmiševa 😄

 

Ja i daljem mislim da ako država prepoznaje epidemiju kao veliku pretnju stanovništvu, onda nema mesta razgovora o obaveznosti vakcine. Ona onda mora biti obavezna. Ovako, ispada da je Dule samo malo lud...

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Eh sad...ne volim je tako jaka reč...

Ne volim ih koliko ne volim i ostale...samo ne mislim da su nas nesto posebno zaduzili...

 

Ja sam shvatio da je ruska neka kombinovana metoda i da je Chajna jedina klasična.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

i ja sam razumeo da je kineska jedina klasična. ne znam kakva je ruska, ali Fajzerova je mRNA. meni nije jasno zašto se izbacuje prirodni korak u mehanizmu vakcine, sumnjivo mi to. pogotovo što klasične sasvim lepo rade.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...