Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Nisu podsmesljivi na tvoj racun lol, vec na proteste queerdenkera bez maski 😁 Komunikacija preko foruma jeste krljava.

Brojke od letos i od 'prvog talasa' su se daleko promenile a da li su mere prave ili preterane to moze uvek da se diskutuje naravno. Cilj je kako god zastiti stare i one sa hronicnim bolestima a nas ostale od moguceg raspada zdravstvenog sistema. Se vidimo ako ne ostanem bez noge🙃

Edit: pade mi na pamet da mozda nisi ispratio AfD proteste za vreme lockdowna🙃

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Johnn1e said:

Pa nece da bude bas ni da je 0.2 🙃 Zemlje prijavljuju izmedju 0.4 do 3.5 (meksiko 8lul) ali vecina se slaze da je izmedju 0.5 i 1%

prevideh ovo...a sta cemo sa procenama da je 5-10 puta vise onih koji su bili zarazeni virusom, a nisu imali skoro nikakve ili su imali blage simptome pa nisu ni detektovani testovima? Pa nek je i duplo vise umrlih recimo koji nisu detektovani onda je mortalitet 5 puta manji te dolazimo na ovih 0.2% opet...prica koju smo ti i ja pricali letos, vise ne mislis tako?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dule_smor said:

prevideh ovo...a sta cemo sa procenama da je 5-10 puta vise onih koji su bili zarazeni virusom, a nisu imali skoro nikakve ili su imali blage simptome pa nisu ni detektovani testovima? Pa nek je i duplo vise umrlih recimo koji nisu detektovani onda je mortalitet 5 puta manji te dolazimo na ovih 0.2% opet...opet prica koju smo ti i ja pricali letos, vise ne mislis tako?

Onda cenis da su svi od influence bili detektovani testovima? Brojke su manje vise nebitne i sluze za uporedjivanje, ali je jasno da je i % smrtnost i hospitalizacija veci nego kod influence. I da nemamo nikakve brojeve ne bi bilo tesko zakljuciti koji virus prouzrokuje teze oboljenje gledajuci pacijente bo bolnicama.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dule_smor said:

Nisam ni rekao da nije tako, naravno da je teze. Ali nije isto dal je smrtnost 10 puta veca ili manja...al dobro ako su sad su brojke nebitne:)

edit, Laki idi bre, ne moze covek od tebe da odgovori da ne uletis:D

Izvini dule, suši mi se patos od pranja pa pauza! :)) A i spaseni smo!

17 hours ago, FATA said:

Nije zlato sve sto sija Laki. Zbog tog novca smo i otisli u aut i desava nam se sve ovo sto se desava. 

Da li mora ta amerika? Da li mora da se putuje da bi radili? Ima posla i ovde. 

uh kakav trol! :)) ko kaže da je u inostranstvu zlato? :)) mislim, da ne odgovaram ozbiljno na ovako nešto :))

edit: e da, i ima neka kutija sa majicom na kojoj piše FATA za tebe u HQ jedno 2 meseca stoji :))

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dule_smor said:

Nisam ni rekao da nije tako, naravno da je teze. Ali nije isto dal je smrtnost 10 puta veca ili manja...al dobro ako su sad su brojke nebitne:)

edit, Laki idi bre, ne moze covek od tebe da odgovori da ne uletis:D

Pa sad ti mene pravis blesavim, ja kazem da su nebitne brojke u smislu da su bolnice pune i bez obzira koja je brojka u pitanju. Idi pogledaj John Hopkins University mortality rate, srbija ima 3.7%, Nemacka 1.5%, sto ce reci da je onda korona 37 puta smrtonosnija u Srbiji od influence. Ti mozes da nadjes neke druge statisticke podatke kojima vise verujes, te zato kazem, brojka nije toliko bitna. I ispade da moguce statisticke greske oko detekcije se vaze samo za koronu a ne za influencu sa kojom uporedjujemo. 

I ne znam sto se cudis ako sam promenio misljenje, valjda je normalno da se misljenje menja sa razvojem situacije i kako saznajemo nove informacije. Kada smo mi pricali zadnji put na nasoj intenzivnoj je bilo izmedju 2 i 5 pacijenata u proseku, dok smo sada u jednom trenutku imali 27. Od nas 55 sa anestezije nakon sto smo se podelili u grupe ko ce sta da radi da ne bismo mesali anesteziologe koji rade u covid bolnici sa nasom bolnicom nastao je haos oko smena, a kad se neko razboli bukvalno se zatvara ta sala jer nema ko da uskoci sto se ne desava nikad lol. Kad se brojke vrate na one od letos opet ce da me bk za koronu 🙃

Link to comment
Share on other sites

Znaci varira sve oko korone, pocev od statistike pa do misljenja:). Zezam se malo, nebitno, neka i jeste sve to tako kako zvanicna statistika pokazuje, opet mislim da su ove reakcije Lockdowna cele planete i useravanja u zivot ljudima preterane. A vise ne verujem nikome, ni zvanicnim ni nezvanicnim izvorima, posto odavno zivimo u svetu lazi. Nadam se da gresim i da sam mnogo citao Hakslija, Orvela i gledao Black Mirror, ali pitacu vas jednog dana dok se budem smejao iz svog bunkera/podruma rakije gledajuci apokalipsu uzivo heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2021 at 1:29 PM, Sting said:

Ajde lepo daj neka objasnjenja po tackama shta i zashto nije tacno

Hae da se vratimo na temu,ja sam mislio da pokrecemo diskusiju. Ceo dan je prosao, nadjoste li clanak u lancetu koji kaze: studija u engleskoj, cesta lokalna nezeljena dejstva, profilakticki paracetamol, relativno mladi ispitanici? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Johnn1e said:

Hae da se vratimo na temu,ja sam mislio da pokrecemo diskusiju. Ceo dan je prosao, nadjoste li clanak u lancetu koji kaze: studija u engleskoj, cesta lokalna nezeljena dejstva, profilakticki paracetamol, relativno mladi ispitanici? 

Izvini, pogreshno sam te procenio.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

I u Usa je prijavljeno 20ak smrtnih slucajeva i nekoliko hiljada nezeljenih reakcija koje su zahtevale lekarsku intervenciju. Sad ce biti pa eto, umrli su stari sa hronicnim bolestima, nema to veze sa vakcinom za razliku od smrti od i sa virusom heh. Meanwhile posle godinu dana istraga Who lol, sve pohwale na azurnosti, sigurno ce zaključci biti objektivni

 

https://www.wsj.com/articles/who-mission-to-look-for-answers-to-covid-19s-origin-in-wuhan-11610566665?mod=e2fb

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Johnn1e said:

Lol, rece niko nikad, al ok kontam da sam smorio.

In adr njuz, Norveska prijavila 23 smrti potencijalno u vezi sa vakcinom. Krenulo je 😮

Jesu zavedeni kao smrt od korone ili? Xd

12 hours ago, Lucky said:

uh kakav trol! :)) ko kaže da je u inostranstvu zlato? :)) mislim, da ne odgovaram ozbiljno na ovako nešto :))

edit: e da, i ima neka kutija sa majicom na kojoj piše FATA za tebe u HQ jedno 2 meseca stoji :))

E ne trolujem, kucao uglavnom sa telefona dok sam radio nesto pa su mi misli letele, izvinjavam se ako je tako izgledalo. 

Evo Hajli se medju prvima javio a za njim i Absolute valjda. Plus imam 3 ortaka od ortaka koji imaju ortake od kojih je 1 bas antivakser. Ima 2 deteta koje nije vakcinisao uopste, ali je izjavio da ce primiti vakcinu u slucaju da ga uslove za putovanja. Inace radi pri maratonu pa mu se osladilo da putuje i ne verujem da su ljudi generalno spremni da bace zdravlje pod kamion zarad malo koristi. Ovo isto mislim i za Absolutovu situaciju sa porodicom. Sve to moze da saceka dok se ne proveri vakcina i vidi razvoj cele situacije. Naravno da je ovo na osnovu njihovih odgovora jer mozda se nista od pomenutog ne uvede. 

Eto me od ponedeljka da svratim po tu kutiju sa majicom, bio bas u guzvi oko posla pa sam i zaboravio. Mislio sam da ste je sipovali dalje xd

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dule_smor said:

U stvari 13, ali to je do kraja decembra. Naravno to nista ne mora da znaci da li je zaista povezano, a i nije neki broj na milione doza, ali opet.

Ma slazem se, smrt kao 'nezeljeno dejstvo' nikad nije dobro lol.

Rizikujuci da smaram opet jel moze neki link za tabelu? Dva datuma smrti su pre nego sto je Amerika uopste pocela vakcinaciju a jos dva pre nego sto je Modernina vakcina krenula u Americi pa je malo cudno.

9 hours ago, FATA said:

Jesu zavedeni kao smrt od korone ili? Xd

Antivakseri skupili neku kintu pa grunuli Norveskoj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnn1e said:

 

Rizikujuci da smaram opet jel moze neki link za tabelu? Dva datuma smrti su pre nego sto je Amerika uopste pocela vakcinaciju a jos dva pre nego sto je Modernina vakcina krenula u Americi pa je malo cudno.

 

drugar mi poslao, vidis da su ta dva unknown, znaci sigurno neki antivakserski sajt heh...lepo se uradi studija, broj smrti u vakcinisanoj grupi i broj smrti u grupi slicnih karakteristika koja nije primila vakcinu i ako ne postoji statisticki znacajna razlika onda nije vakcina problem, ako postoji onda jbga

12 hours ago, Dule_smor said:

nego kad vec pricamo, da se vratimo na izvor...sta mislite koliko je verovatno da se prirodno mutirani soj nekog virusa pojavi na jednoj od hiljada pijaca za prodaju pangolina/slepih miseva i ostalih djakonija, i to bas u gradu u kome je jedina kineska level 4 mikrobioloska laboratorija...ne kazem da je neko namerno pustio, verovatno se slucajno zarazio neko od radnika i izneo napolje...nestanak/iznenadne smrti par istrazivaca iz te laboratorije mi nekako ne deluju slucajno bas...ili je i to sve glupa teorija zavere koju su smislili antivakser ravnozemljasi?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nego kako! 

Mene zanima nesto vezano za brojke. 

Ako Svedska koristi model krda i ima zarazeno 5% stanovnistva a Germanija zatvara sve sa 2.5% dok imaju isti broj smrtnih ishoda od 2% koji je razlog da se ne kopira Svedski model? 

Ako je 98% smrtnih ishoda kod 60+ a verovatno vecina istih zavrsava na intenzivnoj i puni krevete, zar ne bi bilo ligicno samo njih vakcinisati? Ako nije, onda zasto? 

Vezano za 60+. Zar ne bi bilo isto logicno da se na njih odnose sve restriktivne mere jer njih najvise pogadja? Dozvoliti im tipa da napustaju domove izmedju 5-7 i 22-00. Obavezne beskorisne mere poput rukavica/maski/distance. U slucaju da zive sa porodicama propisati im pravila koja bi bila doneta unapred. Kontrolisati ih putem nekih aplikacija itd. 

Malo mi je nerealno za tu Nemacku da dok nije bilo zakljucavanja i dok su postojali kontakti nisu pravili toliki problem. Sad kad je krenula sezona gripa i kad je za ocekivati da se ljudi razbole i pokupe kasalj/temperaturu/respiratornu infekciju zatvaraju populaciju pod izgovorom povecanja broja zarazenih... Ono no shit sherlok ili treba i kaptejn obvijuz? 

Ako je toliko preopterecen sistem zasto ne modifikotvati sportske hale/terene u covid bolnice? Kod nas su to uradili na Sajmu i KD na fazon 2 nedelje. Ako je toliko opterecenost zasto onaj izrod od stvora peva u KD umesto da bude korisceno za obolele od kovida? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...