Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Sve se slazem. Sto se tice prava na izbor vakcinacije, misli se naravno na ljude koji su obavesteni o svim korisnim i potencijalnim nezeljenim dejstvima, kao i za svaku drugu medicinsku proceduru, od strane lekara. Ko ne veruje svom izabranom lekaru, nek nadje nekog drugog kome veruje. Lekar je duzan da bude u toku sa aktuelnim medicinskim stavovima o trenutno bitnim temama. E sad, ako neko odluci da je njegov lekar od poverenja recimo Nestorovic, takodje mora da shvati da prihvata stav koji se kosi sa aktuelnim medicinskim preporukama koja je donela vecina ali i to je ok. Ne mora da postoji samo jedan pravi put.

Ako neko pak bas sumnja onome sto mu je servirano kao trenutna preporuka, onda je najbolje da samostalno krene u istrazivanje. Nikako se ne vezivati za pojedince i za samo jednu stranu price, pokusavajuci da se potkrepe vec negde doneseni licni stavovi i zaludjujuci se da kao trazimo prave odgovore, jer onda nigde necemo ni stici. Na kraju se sve zasniva na poverenju: ako neko veruje Nestorovicu sta prica, tesko ce mu bilo ko promeniti misljenje. Bez veze sam se uhvatio njega, jer mi se izdvojio kao pojedinac koji se najvise nalupetao od pocetka ove pandemije.

Treba definitivno imati trocasovnih emisija na RTSu na ovu temu jer nekako imam osecaj da je manjina, kako cesto i biva, preglasna. Ja bih licno voleo da se pojavi recimo Stevanovic ili Pelemis sa infektivnih, da se cuje njihov stav na trenutnu situaciju. Ovako mi malo zao onog Kona sto je kao predstavnik kriznog staba pa svi njega pljuju kao da je on sam donosio odluke. Sa druge strane i ja bih vise voleo da ostanem anoniman u celom ovom haosu ali je njihova duznost da se bore i da budu glasni.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, rbds said:

Zdrastveni sistem je pukao na ostalim poljima, ljudi ne dobijaju adekvatnu terapiju na vreme, ne mogu operacije da zakažu.. A ja se večeras ubeđujem sa dedom koji hoće da pobegne iz bolnice. 

Vidiš, baš zato mi ta tvoja dva stava nekako potpuno nisu u saglasju 🙂 U smislu već rekoh da ja lično od Korone nemam praktično nikakvu veću štetu, čak i da dobijem računam da sam relativno "zdrav i prav" da je najveća verovatnoća da ne bih imao nikakvih težih posledica i realno se više to nešto čuvam zbog same okoline nego zbog sebe lično da imam neki strah od bolesti, niti bi mi to bila primarna motivacija da se vakcinišem. S druge strane znam da je veliki problem ako na primer polomiš ruku (što realno svakome može da se desi) pa moraš na operaciju jer nema anesteziologa koji ne rade u crvenoj zoni. Znam i da onkološki pacijenti pred svaku hemoterapiju moraju da sami sebi plate test na Koronu jer jebiga (na sreću uvažava se makar onaj jeftiniji). Znam da keva godinu dana nije bila kod reumatologa za artritis jer "nije hitno", i tako dalje i tako dalje, činjenica je da je zdravstveni sistem u raspadu mnogo više nego inače i da se posledice toga osećaju, a tek će se i osećati, zahvaljujući Koroni. 

I sad iz moje neke lične perspektive koja može biti da nisam siguran (po nekom parametru) u vakcinu i neću da je primim. I to je na nekom nivou ok, ako gledamo samo lično. Ali na nivou društva ako vakcinu primi 20-30% ljudi onda su džaba i oni primali realno. U smislu možda su sigurni da se baš neće razboleti, ali nikakav realan benefit neće imati - i dalje će biti raznorazne restrikcije, i dalje će se nikako ili teško putovati, i dalje ako polomim ruku sam u problemu. I zato mi nije jasno protivljenje vakcinama pre svega medicinskih radnika, jer nekako cenim da bi ljudi koji u toj branši rade morali to da razumeju mnogo bolje nego ja. Naravno ne očekujem da je svaki medicinski radnik bude stručnjak za vakcine i imunologiju, ali nisam ni ja stručnjak za mreže pa verovatno pre znam kako se podešava ruter nego doktor, makar u nekom načelu.  

Edit: Samo da pojasnim - ja hoću da se vakcinišem jer su ono što meni deluje kao relevantne svetske/domaće institucije na tu temu dale takvu preporuku. Čitao sam i gledao o vakcinama verovatno i više od mnogih drugih, ali prosto nemam dovoljno znanja da bih ja o tome formirao neko mišljenje tipa ova ili ona je bolja. A i računam ako je primiše toliki milioni pre mene valjda neće baš samo mene nešto da usere 🙂

5 hours ago, Johnn1e said:

Ovo je ok, procenila si da ti korist/rizik od vakcine ne odgovara i donela si informisanu odluku. Odziv za vakcinaciju je generalno mali svuda u svetu (sem u izraelu), za par meseci kad dodje lepse vreme ce se smanjiti broj zarazenih kao prosle godine, pa od oktobra sve ponovo.

Meni je to najveći problem što ljudi ne kapiraju da ne postoji "nek se vakciniše neko drugi, ne moram ja". Tipa na ovom forumu smo svi manje više u kategoriji onih koji ne bi trebalo da imaju bilo kakve kontra indikacije za vakcinu (u smislu relativno mlađi, radno aktivni i sl), što bi logika bila da se onda svi vakcinišemo. A posebno mi je vrh što mi deluje da ljudi koji najviše kukaju na celu Korona situaciju imaju izgleda najmanje imaju nameru da se vakcinišu. Jer ako zadržimo procente vakcinisanih na nekoliko desetina onda neće samo 2020. biti teška godina, pa ni prva polovina 2021. nego onda govorimo o fazon narednim godinama, praktično neodređeno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ljudi ne vide drvo od sume, ili kako se vec kaze. Ali pravu istinu o svemu nazalost verovatno nikada necemo ni saznati, jer zivimo u takvom svetu odavno. Cinjenica je da se sada mora nekako izboriti sa pandemijom, ma kako da je ona nastala. Vakcina jeste najbolji nacin, ali normalno da su ljudi sumnjicavi kad cuju vesti tipa, farma kuce vise ne mogu da odgovaraju pred sudom za nezeljena dejstva. Btw, jel to samo u Usa ili je opet neka medijska patka?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, rbds said:

Radim u crvenoj zoni od aprila meseca (već prošle godine) , nisam lekar, medicinski tehničar sam sa 10 godina kliničkog iskustva i skoro završenom Visokom strukovnom pri Univerzitetu Odbrane. Iza sebe imam i skoro godinu dana radnog iskustva u vođenju odeljenja kao odgovorna sestra. 

Ne želim da primim vakcinu. Smatram da nema potrebe. Kao i velika većina mojih kolega u crvenoj zoni. Većinom oboljevaju stariji, gojazniji, sa neregulisanim hroničnim boljkama. Ako ne overe ovaj virus, neki sledeći će biti poslednji. 

I dalje smo u reproduktivnoj fazi. Drugarica iz Emirata priča kako nije preporučljivo, oni tamo praktikuju Kinesku i da su joj rekli ako primi, da ne planira decu narednih 2god.

Zdrastveni sistem je pukao na ostalim poljima, ljudi ne dobijaju adekvatnu terapiju na vreme, ne mogu operacije da zakažu.. A ja se večeras ubeđujem sa dedom koji hoće da pobegne iz bolnice. 

Meni nije jasna ova veza sa 'necu da se vakcinisem' i 'zdravstveni sistem je pukao'

Na koji nacin mislis da ce prestati ovo sranje ako ne vakcinacijom?
Da li mislis da bi se onih 70 medicinskih radnika iz Srbije koji su preminuli vakcinisali da su mogli?

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Johnn1e said:

Sve se slazem. Sto se tice prava na izbor vakcinacije, misli se naravno na ljude koji su obavesteni o svim korisnim i potencijalnim nezeljenim dejstvima, kao i za svaku drugu medicinsku proceduru, od strane lekara. Ko ne veruje svom izabranom lekaru, nek nadje nekog drugog kome veruje. Lekar je duzan da bude u toku sa aktuelnim medicinskim stavovima o trenutno bitnim temama.

Izvini, nisam skontao da ne zivish u Srbiji. U kojoj ti drzavi zivish?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto pisete o poverenju u sistem, struku, lekare, drzavu itd je vazilo mozda pre 20-30 god i vazi jos uvek u nekim drzavama mozda i kod nekih casnih izuzetaka. Ostale bukvalno boli kurac sta i kako se radi i da li je to dobro ili ne. Evo prvo lekari, da ne bude da pljujem po drugim strukama. I to nije samo kod nas tako, i u Nemackoj ovo sto imah kontakata na poslu prvo kao lekar med.rada, ai i privatno vidim da se niko ne cima previse. Nije kao kod nas izrazeno, mozda zato sto ovde ipak moze neko na sudu da odgovara, a mozda je u i nesto drugo u pitanju. Opet kazem cast izuzecima koji su nazalost u manjini. Druge struke su isto tako zaladjene i svako vata neke krivine i pravi se blesav. Evo c/p nekog teksta, ne slazem se bas sa svime, niti je idealna analogija, ali lik je ubo poentu...boldovao sam sustinu koga mrzi da cita 😄

Quote

NIJE KOVID KRIV, MI SMO GOVNA!
- 14. marta 1972. potvrđeno je prisustvo virusa Variola vera na tlu Jugoslavije, samo mesec dana nakon što je, kako je kasnijom ekspertizom utvrđeno, ušao na Kosovo i Metohiju. Dva dana posle, u ugroženim oblastima (Orahovac, Đakovica, Prizren) pristupa  se  vakcinaciji.
- 18, marta 1972. otpočela je vakcinacija zaposlenih u zdravstvu, miliciji, saobraćaju, i drugim ugroženim delatnostima na Kosmetu i Beogradu.
- 22. marta 1972. je proglašena epidemija za koju su znali samo upućeni medicinari i političari, i formirani su karantini.
- Istog dana je započela vakcinacija celokupnog stanovništva Jugoslavije bez ikakvih izuzetaka. Trudnice takođe, na sreću bez ijedne posledice (!), mada je posledica bilo među drugim kategorijama stanovništva. Tokom tog procesa je vakcinisano više od 18 miliona građana, što u zemlji koja je tada brojala oko 22 miliona stanovnika, predstavlja obuhvat od preko 90%. Kompletan Beograd od 1,2 miliona je na 727 punktova vakcinisan za samo 10 dana! Tako sveobuhvatna i vremenski brzo sprovedena vakcinacija nije zabeležena u istoriji svetske medicine! Prve vakcine su bile proizvedene u Zagrebačkom imunološkom zavodu, a kasnije su stizale kao pomoć iz čitavog sveta.
- 25. marta 1972. je vest o proglašenju epidemije preko sredstava javnog informisanja saopštena građanstvu. To saopštenje su u stvari lekari iznudili od ondašnjih političkih moćnika! (Zamislite takvu mogućnost danas!?)
- 21. aprila 1972. je Svetska zdravstvena organizacija čestitala Jugoslaviji na izuzetnom vođenju epidemije za koju je rekla da je na izdisaju.
- 1. maja 1972. je dr Ana Gligić na TV Beograd objavila da nema više nijednog novog slučaja Variole vere.
- 19. maja 1972. je poslednji izlečeni bolesnik napustio karantin. Za dva meseca je epidemija najsmrtonosnijeg virusa u istoriji čovečanstva bila gotova. Zbogom Variolo!
- 25. maja 1972. drug Tito je na stadionu JNA proslavio svoj 80. rođendan.
- Turistička sezona na Jadranu je spašena.
- 17. oktobra 1972. Jugoslaviji je u petodnevnu posetu došla britanska kraljica Elizabeta.
ŽIVOT JE KRENUO DALJE, BEZ IKAKVE "NOVE REALNOSTI"!
~:~
Sličnosti i razlike između virusa Variole i Kovida, i vremena i društvenih odnosa u kojima su se javljali:
- Variola vera je najsmrtonosniji virus s kojim se čovečanstvo suočilo IKADA! Odneo je više od 300 miliona života, a danas je jedina zarazna bolest koju smo uspeli da iskorenimo. Iskorenili smo je VAKCINOM!
Osim velike smrtnosti od oko 30%, zaraženi koji su je preživeli, suočavali su se sa užasnim posledicama, od ožiljaka do slepila. Poslednji ozbiljan napad na čovečanstvo, Variola vera je pokušala pre pedesetak godina u Jugoslaviji, preciznije u Srbiji. Nakon par kasnijih manjih i takođe neuspelih pokušaja, smatra se iskorenjenom i sada predstavlja najopasnije moguće biološko oružje.
U tom njenom poslednjem ozbiljnom pohodu u Jugoslaviji, ukupno je zaraženo 175 osoba od kojih je 40 umrlo. Među njima i dve medicinske sestre Dušica Spasić iz Beograda (22) i Milka Đurašić iz Čačka (24), koje su zaražene od istog pacijenta. Među žrtvama je nažalost bilo i devet beba.
Ovako ograničen broj zaraženih je bio moguć zahvaljujući munjevitoj reakciji države, koja je bila pod OGROMNIM uticajem struke, koja je sa svoje strane od samog početka shvatila ozbiljnost situacije. Efikasan odgovor države i društva zaustavio je broj na 40 umrlih.
O Varioli smo znali sve! O Kovidu još uvek ne znamo gotovo ništa. Variola se kao i Kovid, prenosi kapljično, dakle bliskim kontaktom sa zaraženom osobom. Za Variolu je postojala pouzdana vakcina za koju se decenijama znalo. Novostvorene Kovid vakcine odbijaju čak i eminentni lekari?!
Epidemiolog dr Zoran Radovanović kaže: 
- Tada su ljudi verovali u zdravstveni sistem, verovali su doktorima i autoritetima i to je bitna razlika. Sada ne veruju nikome jer su 30 godina varani i vučeni za nos, pa ne veruju ni doktorima, ni autoritetima, ni zdravstvenim vlastima i, nažalost, ta skepsa često nije neosnovana.
Đula Lošonc iz Subotice, u to vreme učenik završnog razreda medicinske škole, mobilisan na imunizaciji stanovništva u vreme Variole, za BBC govori:
- Bili smo sigurni da se vlada situacijom i da tu greške nema. Oko nas je sve upućivalo da je sistem veoma uređen jer se jasno znalo ko, kad i gde može biti vakcinisan, kako se prati uspeh vakcine, kome je i kako ograničeno kretanje.
Vojska i policija su regulisale kretanje koje je bilo zabranjeno svima koji nisu vakcinisani. Na ulazima i izlazima iz gradova su zaustavljana vozila. Na autobuske i železničke stanice se nije moglo bez potvrde o vakcinaciji.
- Tada smo imali "Torlak", "Imunološki zavod Zagreb", Nacionalne referentne laboratorije za sve moguće zarazne bolesti...
- Imali smo predsednika koji se za sve to vreme nijednom nije pojavio na TV, i koji nije kupovao vakcine i respiratore na crno.
- Imali smo državu koja je imala sistem! A u svetu je vladala solidarnost pred zajedničkim neprijateljem!
- Tada nije bilo nikakve psihoze i straha!
- Danas imamo Krizni štab u kome stručno i moralno kompromitovani lekari statiraju i glasno ili prećutno brane odluke svog političkog šefa.
- Danas imamo predsednika koji svoju vlast zasniva upravo na kreiranju kriza i hiper produkciji psihoza i straha, među onima u čije ime vlada.
- A svet? Svet je postao jedna obična septička jama, u kojoj su najveća govna ujedno i najveća elita!

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Jose Jimenez said:

Pusti ga, prolupao i počeo da pije Fantu svako jutro pre smene.

ukinuli nam dnevno sledovanje medicinskog alkohola pa me hvata delirijum tremens vec!

51 minutes ago, f4ts0 said:

Dule? Tito? Jugoslavija? Pozitivno? Napisi "amin" ako si dobro!

Ahaha, Djole mi hakovao nalog!

  • Haha (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sting said:

Izvini, nisam skontao da ne zivish u Srbiji. U kojoj ti drzavi zivish?

Slusaj medicinski deo kriznog staba i dobar si i ovako su smernice preuzete od drugih zemalja.

 

5 hours ago, Zwerko said:

Jer ako zadržimo procente vakcinisanih na nekoliko desetina onda neće samo 2020. biti teška godina, pa ni prva polovina 2021. nego onda govorimo o fazon narednim godinama, praktično neodređeno. 

Ako se pogledaju drugi korona virusi, izazivaci 'prehlade', imunitet koji razvijamo od njih traje izmedju pola godine do godinu dana, te ako je takav slucaj i sa CoV19, strategija Svedske sa pocetka godine je prilican fail. SARSa prakticno nema od 2004., dok je MERS endemsko oboljenje. Postoje indicije ukrstenog imuniteta sa CoV19, tj. da onaj ko je imao susret sa bilo kojim korona virusom, dobije laksi oblik ili uopste ne oboli od ove korone pa to kao objasnjava sarenilost simptoma trenutno prisutnih, nista dokazano. Takodje je poznato da svi korona virusi imaju veliki potencijal mutacija, srecom ne influenca level pa da potpuno izbegavaju vakcine i imuni odgovor. Sa druge strane SARS je i dalje prisutan kod zivotinja te moze opet da ispliva. Moracemo da sacekamo jos godinu dana sigurno da vidimo da li ovo moze da se iskoreni ili nam je to novi stalni pratilac.

 

5 hours ago, Dule_smor said:

Vakcina jeste najbolji nacin, ali normalno da su ljudi sumnjicavi kad cuju vesti tipa, farma kuce vise ne mogu da odgovaraju pred sudom za nezeljena dejstva. Btw, jel to samo u Usa ili je opet neka medijska patka?

I jeste i nije 🙃 Vakcine su izuzete od ostalih lekova, te nikad nisi ni mogao da tuzis farmaceutsku kucu za nezeljena dejstva, tj. zadnjih 40 godina fazon. Naravno izuzeti su slucajevi "defektnog proizvoda" kao i stavljanja droge u vakcine.🙃  Farma dobija od drzava garanciju, no-fault kompenzaciju od 'povreda izazvanim vakcinama', sto ce reci da drzave preuzimaju na sebe odgovornost za ispitivanje i eventualno isplacivanje odstete nastale nezeljenim dejstvima vakcina. Zakoni se razlikuju od zemlje do zemlje. U Americi imas tabelu stanja koja su naucno dokazano moguca kao nezeljeno dejstvo vakcine samo trebas da dokazes vremensko-posledicnu vezu i mozes da dobijes odstetu, dok u evropi toga nema vec trebas da imas odredjen nivo 'invalidnosti'. Stavise, skoro je u Evropi promenjen zakon da oboljenje ne mora da bude 'naucno dokazano' posledica vakcina vec samo da tipa nemas familijarnu predispoziciju, vremensko-posledicna veza i da postoji vise slucajeva tog oboljenja od iste vakcine, sto je izazvalo negodovanje kod lekara jer se ostavlja na sudovima da donose odluku o uzrocima oboljenja a ne na medicinskim studijama. Time su pokrivene sve standardne vakcine i samo se dodaju nove. Inace kazu nece niko da pravi vakcine. 🙃 TLDR Pare su danas u hemioterapiji i novim antikoagulansima a ne u vakcinama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Johnn1e said:

Pare su danas u hemioterapiji i novim antikoagulansima a ne u vakcinama.

a to je tek posebna prica, najezim se svaki put kad vidim da se skupljaju pare za nekog siromaha sa uznapredovalim tumorom za neku novu terapiju koja kosta arm and a leg po ampuli leka...i sto je najgore sve je to verovatno uzalud, tj nece se izleciti sigurno vec samo produziti zivot za tipa god dana..ok, kapiram da su te nove eksperimentalne terapije, tipa ciljane genetske ili inhibitori nekih tumor receptora jako skupe, ali da kostaju milione dolara jebiga bas...

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, rbds said:

Radim u crvenoj zoni od aprila meseca (već prošle godine) , nisam lekar, medicinski tehničar sam sa 10 godina kliničkog iskustva i skoro završenom Visokom strukovnom pri Univerzitetu Odbrane. Iza sebe imam i skoro godinu dana radnog iskustva u vođenju odeljenja kao odgovorna sestra. 

Ne želim da primim vakcinu. Smatram da nema potrebe. Kao i velika većina mojih kolega u crvenoj zoni. Većinom oboljevaju stariji, gojazniji, sa neregulisanim hroničnim boljkama. Ako ne overe ovaj virus, neki sledeći će biti poslednji. 

I dalje smo u reproduktivnoj fazi. Drugarica iz Emirata priča kako nije preporučljivo, oni tamo praktikuju Kinesku i da su joj rekli ako primi, da ne planira decu narednih 2god.

Zdrastveni sistem je pukao na ostalim poljima, ljudi ne dobijaju adekvatnu terapiju na vreme, ne mogu operacije da zakažu.. A ja se večeras ubeđujem sa dedom koji hoće da pobegne iz bolnice. 

Ok, smatras da nema potrebe. A sad zamisli da fasujes koronu (recimo asimptomatski) i tako preneses virus kolegama pa tako potencijalno nekog ozbiljnije ugrozis? I onda recimo s tim otezas zivot i kolegama sa istog tog odeljenja na kom radis (ne daj boze naravno, iz srca ti zelim najbolje zdravlje 🙂 ) Pa mislim ako prvi vi, medicinski radnici, ne zelite da se vakcinisete, onda ne treba da kenjate da vam je tesko i da radite po sto sati itd, jer sta da niko od populacije ne zeli da se vakcinise i onda tako u krug. Zato i kazem da mi je totalni nonsens da su medicinari antivakseri. 

A ovo sto ti je drugarica iz Emirata rekla ne znaci ama bas nista.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Шарлатан је више зајебанција, јер свако ко каже другачије од званичне медицине бива проглашен за шарлатана, па чак и два Нобеловца 🙂

Па ништа претерано конкретно, него човек прича да су анти-Ковид вакцине за огромну већину људи апсолутно непотребне, а такав став је прилично исмеван на форуму, па сам тебе питао за коментар као једног од два лекара овде, јер би се Дуле вероватно сложио са човеком

 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Bre na njega jednog dolaze dvadeset drugih virusologa koji kazu da vakcinacija ima smisla samo sto ih nema na youtubu. 🙃

Ali problem koji ja imam sa ovakvom vrstom klipa je da ima stvarno puno netacnih informacija koje ljudi koji nisu u medicinskoj struci ne mogu da primete a koje daju na kredibilitetu i tezini njegovih izjava. Za tebe moja rec ne mora puno da znaci jer ja nisam profesor nicega ali je sustina da ne mora covek da bude profesor da bi video kada neko iznosi netacne informacije.

Zato bih te opet zamolio ako bi jos jednom pregledao klip i samo mi citirao izjave, ili jos lakse samo mi reci od kog do kog minuta na par mesta, da ne reseciramo ceo video inace ode pola dana.

Dule jeste car, to nije dovodjeno u pitanje.😘

Link to comment
Share on other sites

Dajte onda te profesore na televiziju da objasne zashto nije tacno ovo shto covek sa velikim kredibilitetom kaze. Zashto toga nema? Nego nas covek "koji nije profesor" ubedjuje na RURu da ne moze sada da nam objasni ali nije u pravu?

Kao i sa ravnozemljashima, dokle god im se niko nije usprotivio na youtube, broj njih je rastao. Onda su neki ljudi poceli da prave odgovore na njihove video klipove sa jasnim i jednostavnim objashnjenjima koje skoro svako moze da razume i broj ljudi koji veruju i ravnu zemlju je krenuo drasticno da opada. Naravno uvek cesh imati ekstreme mishljenja o svakoj temi ili odluci, ali nas ne interesuju ekstremi per se vec kada ekstrem postane vecinsko mishljenje.

Ajde lepo daj neka objasnjenja po tackama shta i zashto nije tacno, ako uspesh da sidjesh sa te visoke pozicije "znalca" medju nas "neznalce". Ako vec odgovorni nece nishta da urade povodom toga, mozda mozemo medjusobno da se pomazemo. Zato cenim Duletove pokushaje da se pokrene diskusija i da se daju i drugaciji pogledi na ovu situaciju.

Edited by Sting
Ne znam da kucam

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Mozda je problem i u preteranom ubedjivanju.

Meni je nelogicno da jedna ovakva stvar bude uopšte predmet misljenja i rasprave. 

 

Ako je toliko zarazno i smrtonosno, nema sta da se prica. Ako nije, cemu onda tolika dzeva.

 

Meni pre deluje da niko nije ubedjen ni u jedno ni u drugo, sto pokazuje koliko je svet otisao u pogresnom smeru odavno.

 

Tako da, kad bude bilo obavezno primicu vakcinu (ili ako uslove putovanja sa njom), dok ne bude obavezno ja licno smatram da onda bolest i nije tolika pretnja svemu i svačemu kako mediji propagiraju.

 

Da rezmiram, rizik obaveznosti  vakcincije prema uočenoj pretnji je na državi da odredi i da preuzme rizik za tako nešto. Dokle god drzava nije ubedjena u rizik bolesti (a čim nije propisala obaveznu vakcinu nije), nisam ubedjen ni ja, pa se prema tome i neću vakcinisati.

 

Tužno je i ružno rizik prebacivati na obične ljude koji nemaju potrebna saznanja da bi doneli odluku.

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sting said:

Ajde lepo daj neka objasnjenja po tackama shta i zashto nije tacno, ako uspesh da sidjesh sa te visoke pozicije "znalca" medju nas "neznalce". 

Nema ljutnje, nije mi to bio cilj🙃 Zar nisam dovoljno piskarao ovde vec samo sto deluje da retko ko cita. Mozda ne umem da formulisem dovoljno dobro jerbo nisam profesor. 

Vec sam pisao o tome da mislim da je problem sto ljudi nece da proveravaju da li su tacne informacije koje im se pruzaju vec su skloni da veruju u nesto ako dolazi od osobe koja potvrdjuje ono u sta vec veruju. Hae ovako, da li si proverio to sto "covek sa velikim kredibilitetom" prica na oko 9min o kupljenim vakcinama i istrazivanju objavljenjom u lancetu? I da li si potrazio sam clanak u lancetu? Daj da vidim gde ce to da nas odvede. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Johnn1e said:

Nema ljutnje, nije mi to bio cilj🙃 Zar nisam dovoljno piskarao ovde vec samo sto deluje da retko ko cita. Mozda ne umem da formulisem dovoljno dobro jerbo nisam profesor. 

Vec sam pisao o tome da mislim da je problem sto ljudi nece da proveravaju da li su tacne informacije koje im se pruzaju vec su skloni da veruju u nesto ako dolazi od osobe koja potvrdjuje ono u sta vec veruju. Hae ovako, da li si proverio to sto "covek sa velikim kredibilitetom" prica na oko 9min o kupljenim vakcinama i istrazivanju objavljenjom u lancetu? I da li si potrazio sam clanak u lancetu? Daj da vidim gde ce to da nas odvede. 

Meni je vise verovatno da se grunula ozbiljna kinta svim tim virusolozima i organizacijama kako bi zagovarali pricu koja im odgovara, pa cak i stelovanje izvestaja i clanaka odnosno brisanje istih odnosno delova koji im ne idu u prilog jer ako si dovoljno glasan i cujes se svuda delovace da je sve sto kazes istina.

58 minutes ago, absolute said:

Tako da, kad bude bilo obavezno primicu vakcinu (ili ako uslove putovanja sa njom), dok ne bude obavezno ja licno smatram da onda bolest i nije tolika pretnja svemu i svačemu kako mediji propagiraju.

 

 

Ovo mi je tako pogresno razmisljanje a nisi usamljen.

Ti si hipoteticki spreman da dugorocno rizikujes zdravlje i zdravlje svoje porodice zarad nekog bednog putovanja od par dana ili gresim negde? 
 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...