Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Moje ocekivanje : pandemija ce krenuti lagano da se gasi za 2-3 meseca. Do tada naravno da nece krenuti masovna vakcinacija
Vakcinacija ce svakako ubrzati kraj.
Vakcinisace zdravstrvene radnike i ljude u starackim domovima
Ostalo, mozda vojsku/policiju

Ostatak ako hoce, dobrovoljno.
Ja ne znam, jos nisam tolko mator, verovatno je i jesam prelezao.

Nece biti nikavih kovid pasosa i slicno, za 1 god cemo sve zaboraviti, 2023 ce ameri snimiti film sa Robert PAtisonom u glavnoj ulozi, jedva cekam 

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dule_smor said:

Eto, o tome upravo pricam...ja se ubi objasnjavajuci i onda me onelinerom klasifikujes u teoreticara zavere...i posle sta se ljutis Dule nemoj da si butthurtovan...nebitno, blago svakim kuj sta zna, sto je govorila moja baba...inace nezvanicno se za vakcinu izjasnilo nepunih 20% lekara kod nas...verovatno su svi ovi ostali neznalice i teoreticari zavere

 

dule, batali čupri, priznaj da si ubeđen da je zemlja ravna ploča

Edited by manager
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Andrija Milosevic i Ivan Ivanovic se valjaju od smeha na vase fore phuephue

A Voja Nedeljković? :))

 

Председник Скупштине Србије Ивица Дачић, министар унутрашњих послова Александар Вулин и државни секретар у Министарству здравља Мирсад Ђерлек примили су руску вакцину "спутњик".

Дачић је нагласио да је важно што државни званичници примају вакцине различитих светских произвођача, што, како каже, има за циљ да створи поверење грађана у вакцинацију.

Link to comment
Share on other sites

Ako dobro shvatam Duleta, ruska vakcina je "staromodna", pravljena klasicnim metodom, a zla germanska je pravljena novom metodom. Zaključak bi bio da je bolje onda rusku primiti? Ako vec mora, mada ja ne bi bas hrlio sa primanjem....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2021 at 3:07 PM, f4ts0 said:

Moje ocekivanje : pandemija ce krenuti lagano da se gasi za 2-3 meseca. Do tada naravno da nece krenuti masovna vakcinacija
Vakcinacija ce svakako ubrzati kraj.
Vakcinisace zdravstrvene radnike i ljude u starackim domovima
Ostalo, mozda vojsku/policiju

Ostatak ako hoce, dobrovoljno.
Ja ne znam, jos nisam tolko mator, verovatno je i jesam prelezao.

Nece biti nikavih kovid pasosa i slicno, za 1 god cemo sve zaboraviti, 2023 ce ameri snimiti film sa Robert PAtisonom u glavnoj ulozi, jedva cekam 

teško da će za godinu dana biti minoran broj obolelih i da ćeš nesmetano moći da se krećeš po svetu bez bojazni da negde na putu dobiješ kovid i da ti se to iskomplikuje zbog nepravovremenog lečenja koje možda nećeš dobit odmah. Ja ću primiti vakcinu samo zbog toga (i pre naginjem ka pfizer ili moderni nego Rusima, Kinezi tek nikako sa svojih 74% uspe[nosti), prvo moram da putujem zbog posla, drugo želim da putujem jer imam već mogućnost remote rada, i želim da na neki način budem sigurniji van svoje zemlje i mirniji u glavi (neću da lažem, ne osećam se preterano sigurno sad u gužvama, imajući u vidu da mi je keva ozbiljan srčani bolesnik i da je vidjam minimum jednom nedeljno zbog nabavke hrane i ostalih stvari za nju, a nju kovid može da ubije na keca).
Sa druge strane, toliko djubreta sam do sada uneo u organizam, pijem koka-kolu, konzumiram alkohol, duvam, jedem junk hranu, i sad odjednom se brinem zbog neke tamo vakcine, deluje mi to skroz nerazumno
 

viber_image_2021-01-08_18-53-30.jpg

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, f4ts0 said:

Mislim da će proći ove god

Tj nadam se, malo optimizma. 

možda prođe ove godine globalno pandemija u smislu manje obolelih etc ali će ceo trip oko putovanja, pravila, testova i slično sigurno ostaviti do naredne 😞

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dule_smor said:

Vrlo verovatno...a nesto mislim da ce ostati na snazi za sve, vakcinisane ili ne

zavisi kako kome odgovara ... tipa turističke zemlje će verovatno lakše ukinuti sve da bi prosto preživele, dok će ono neke tipa Norveška šta god na ovaj način prosto napraviti dodatnu "vizu" - nikome se ne daje 100e za testiranje tek tako ako ne mora da ide ili može da izabere alternativu.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9119431/Miami-doctor-58-dies-three-weeks-receiving-Pfizer-Covid-19-vaccine.html?fbclid=IwAR07d8TcdWrfgM-ptMfuQU1Hv7QykWmzTTYSD4Pqqa9MRdPWRjVmfIQDmeY

Ја искрено не видим зашто би се ико вакцинисао, али свако одлучује за себе, најгоре је што ће многи "морати" да приме због силних уцена

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, absolute said:

Ako dobro shvatam Duleta, ruska vakcina je "staromodna", pravljena klasicnim metodom, a zla germanska je pravljena novom metodom. Zaključak bi bio da je bolje onda rusku primiti? Ako vec mora, mada ja ne bi bas hrlio sa primanjem....

Od nekoliko ljudi sam čuo taj komentar "sačekaću da primim vakcinu još malo" pa me baš živo interesuje a šta sačekati? Koliko sam ispratio trenutno je u svetu različite vrste vakcina primilo skoro 20 miliona ljudi, svakako svaku od vakcina po više miliona. Dok mogućnosti vakcinacije dođe do prosečnog Srbina koji nije u prioritetnoj grupi ta cifra će verovatno biti više stotina miliona ako ne i milijarda ljudi. I na tom uzorku se relativno pouzdano tvrditi da ti neće posle primanja vakcine izaći novi penis na čelu, tj bar ja za takve slučajeve nisam čuo ili ih farmakomafija dobro čuva od nas! Sa druge strane kapiram da nije nemoguće da se neka neželjena pojava pojavi fazon 5 godina kasnije, ali suštinski je onda to isto kao i načelno odbiti da primiš vakcinu generalno. U tom smislu uvek pitam ljude koji bi da sačekaju, a šta se čeka? Recimo jedan moj prijatelj mi je rekao da čeka bar šest meseci i bar 30% stanovništva kod nas da se vakciniše, zašto pojma nemam, to su mu bile neke cifre koje su mu prihvatljive :)

S druge strane vidim dosta ljudi koji razmišljaju - a koja je moja direktna korist od vakcine? Kao i dalje mora da se nosi maska, i dalje ne može da se putuje itd itd. Međutim tu mi opet nije jasno kako ljudi ne kapiraju generalnu ideju vakcina, a to je da se mogućnost prenosa virusa značajno smanji. U tom smislu što više ljudi primi vakcinu jasno je da će zaražavanje morati da opadne samim tim i mere i sve druge gluposti, ne samo za one koji su primili vakcinu nego za sve. Jedino ako je logika "pa nek prime svi drugi, ne moram baš ja" ali mi to ne deluje kao preterano društveno odgovoran stav. 

Da se razumemo - ja na sreću nisam imao nekog značajnijeg kontakta sa koronom, nekoliko ljudi u mojoj okolini je bilo obolelo, ali na svu sreću niko ko mi je baš blizak nije imao neki ozbiljniji problem. Čak ni poslovno čak nisam imao bilo kakvog negativnog efekta od Korone osim što sedi malo više kod kuće i što nisam mogao da putujem, ali ništa nešto dramatično. I nisam jedan od onih koji je patio što protekle godine nije mogao da ide na more, išao sam na planine, zajebavao sam se, nemam utisak da mi je kvalitet života nešto opao. A opet razmišljam da idem da se vakcinišem čim to bude bilo moguće jer mi prosto to deluje logično - ako su neki ljudi koji o tome znaju realno mnogo više nego ja rekli da je to ok nemam neki specijalni razlog da im ne verujem. Uvek postoji mogućnost da je to neka svetska zavera ali ja do sada nisam video nijedan valjan argument koji bi po mom mišljenju bio odgovarajući da u to zapravo poverujem. Na kraju krajeva kada mi doktor kaže "pij ovaj antibiotik" ili "nemoj da piješ antibiotike za virus jer jebeno nema smisla" ja ga poslušam, ne pitam šta je u antibiotiku i na kome/čemu je testiran i koliko dugo. 

Edit: Samo se plašim da će biti situacija do juna neće niko da se vakciniše, a onda tipa kaže Grčka "može da dođe ko ima ili negativan PCR test ili potvrdu da je vakcinisan" onda se traži veza da bi se vakcinisao jer naravno retko ko hoće da da fazon 300 evra za četvoročlanu porodicu samo za PCR testove za putovanje u Grčku. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Johnn1e said:

Ja se ne zezam uopste, jer nam je ova pandemija pokazala na koliko smo polja fejlovali kao drustvo. 😅

Na podrucju Afrike krece da mutira virus hiva i biva prenosiv sada kapljicnim putem. S obzirom da je infekcija takva kakva jeste, nema posebnih ranih znakova bolesti i sero-konverzija zna da traje i po par meseci, mutirani hiv se rasirio vec po svim kontinentima dok nismo skontali sta se desilo. Prvi bivaju pogodjeni opet najstariji kod kojih je imuni sistem vec slab i po starackim domovima se javljaju oportunisticke infekcije sto stvara sumnju na hiv. Naucnici u Svedskoj izoluju novi soj virusa, potvrdjuju mutaciju i nazivaju ga hiv-3.

U Srbiji na tvu se pojavljuje Nestorovic da kaze kako nista smesnije nije cuo i da verovatno po tim svedskim starackim domovima neki deda natego par baba i sve ih zarazio.

'Strucni stabovi' sirom sveta upozoravaju od opasnosti od nove pandemije i predlazu set mera za borbu protiv novog soja hiv3. Ljudi protestvuju po gradovima zbog uskracivanja gradjanskih prava, simbolicno noseci kondome na glavama. Po medijima se ustalio novi naziv 'hajv' dok na drustvenim mrezama novi virus nazivaju 'hajp'. 6 meseci nakon pocetka pandemije 0.3% inficiranih razvilo tesku klinicku sliku AIDSa, dok je vecina i dalje ne pokazuje ikakve znake bolesti. Intenzivne jedinice na granici kapaciteta pre svega zbog atipicnih i teskih upala pluca. Sve farmaceutske kompanije se okrecu ka razvijanju vakcine protiv hiva. Toalet papira sve manje po prodavnicama, ovoga puta sa dobrim razlogom jer hiv dijareja nije zajebancija.

Nestorovic kaze da se ovaj virus uopste ne razlikuje od obicnog hiva i da ce ovaj hajp uskoro da prodje. Citira nobelovca Kary Mullisa koji je izmislio pcr test i koji je govorio da hiv zapravo nema nikakve veze sa aidsom i da pcr ne sluzi za otkrivanje virusa u krvi i da su testovi vecinom lazno pozitivni. Canak postavlja pitanje zasto se ne koriste imunoglobulini za lecenje pacijenata a palma pokrece akciju protiv pedera i lezbejki.

Ispitivanja javnosti kazu da: 30% ljudi misle da su maske stetne za nosenje i da su one prouzrokovale upale pluca. 30% se pita zasto se ne rade obdukcije da se vidi od cega ljudi zaista umiru. 30% sumnja da ih truju bojnim otrovima iz aviona i da hiv3 ne postoji. 9% krive Elona Muska i nove elektricne automobile koji emituju elektromagnetna zracenja i slabe imuni sistem. 1% veruje lekarima i pridrzava se propisanih mera. 

 Jedinice intenzivne prepunjenje, jer se nakon poslednje korona epidemije broj intenzivnih kreveta vratio na ispod 10 na 100 000 stanovnika, vlasti sirom sveta zatecene novonastalim stanjem, pacijenti se lece po sportskim halama, situacija nije mogla da se predvidi. AV gradi pet novih bolnica! Sve zemlje u lock downu, u Srbiji produzeno radno vreme kafica pred praznike ali sa zabranom orgijanja.

Godinu dana nakon prvih zabelezenih slucajeva zaraze novim hiv3 virusom prva vakcina ulazi u zadnju fazu studija i ubrzo biva i zavrsena. Postavlja se pitanje kakva su ovo djavolja posla ako nismo mogli zadnjih 35 godina da izmislimo vakcinu, odakle sad za godinu dana i gde je vakcina za rak i sta se zapravo nalazi unutra. Vecina odlucuje da se leci dobro proverenom HAART terapijom, tj. oni koji imaju da izdvoje 1k evra mesecno, iako ostaju pozitivni prenosioci bolesti, jer vakcina jednostavno nije dovoljno proverena. Deo populacije veruje da Elon stoji iza vakcine i da sve hoce da nas pretvori u transformerse.

 Mikroorganizmi i klimatske promene ce da nas dokrajce ako nas ne unisti pre toga nuklearni rat.

 

Pero, mislim da moze lock?

  • Like +1 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Vrhunski naslov i tekst, bas odmereno receno. Al ajde to na stranu, meni je i dalje fascinantna ova prica sa limenim sanducima, hlorom itd. Mislim da nema potrebe da objasnjavam koliko je to nepotrebno u ovom slucaju, osim ako ne misle da ce neki gravedigger da kopa po grobljima ili necromancer da raisuje mrtve.

http://www.sindikatlfs.rs/vakcinacijom-birate-izmedu-imuniteta-i-sanduka/?fbclid=IwAR3RX25kZtGE1QmE70DroEEi95by7jnpcwLdjyQrIYPXpSCxSM8eS2ABlCY

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

I koja je tvoja poenta? Sajt je zvanicni sindikata lekara i farmaceuta, a izjava njegovog predsednika, nije bas da je trece oko link.

 

A drugo ovo za metalne sanduke i hlor se radi po celom svetu iako je budalastina. Plasticna hermeticka vreca i zatvoren sanduk su sasvim dovoljni, nisu kontaminirani radijacijom ili sporama antraksa koje mogu da prezive decenijama, vec virusom koji moze da prezivi van zive celije tipa 24h

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...