Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

dule izgleda ima takve reakcije na neslaganja, da su ljudi poceli preemptivno da se ogradjuju u svojim komentarima :d

'dule, majke mi, svega mi, ne dovodim ovo tvoje u pitanje ni 1%, niti kazem da ja ista znam i o cemu, samo ako mooozes, molim te, bez ljutnje, da kazes sta mislis o ovoj blagoj nelogicnosti...'

Dule: 'MA PUSITE MI KURAC ETO, VI SVE ZNATE'

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sttevann said:

Da li mislis da bi smrtnost od gripa bila manja da su svake godine na snazi iste ili bar slicne masovne mere zastite koje su trenutno protiv korone (maske, lockdown, kurci palci) ? 

Ne tvrdim nista, samo me zanima misljenje lekara.

sigurno da bi bila manja, pogotovo u apsolutnim brojevima, jer bi se manje ljudi zarazilo pa samim tim i manje teskih/smrtnih ishoda bilo...relativni brojevi tj. procenat smrtnosti bi verovatno ostao priblizno slican

4 hours ago, mladenq said:

dule izgleda ima takve reakcije na neslaganja, da su ljudi poceli preemptivno da se ogradjuju u svojim komentarima :d

'dule, majke mi, svega mi, ne dovodim ovo tvoje u pitanje ni 1%, niti kazem da ja ista znam i o cemu, samo ako mooozes, molim te, bez ljutnje, da kazes sta mislis o ovoj blagoj nelogicnosti...'
 

  Hide contents

Dule: 'MA PUSITE MI KURAC ETO, VI SVE ZNATE'

 

ahaha pa jebemu misa nije valjda da stvarno tako zvucim:D jbga sto rece Drale, pismena komunikacija na internetima ce uvek imati svoje nedostatke

54 minutes ago, leisure said:

De nemamo Dule, svi se lecimo jedna rakijica ujutru na gladan stomak kako si nam rekao hehe

😁

ofc, da skine rosu sa srca heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Британски премијер Борис Џонсон је на конференцији за новинаре рекао да је нова варијанта коронавируса заслужна за убрзано ширење заразе на југоистоку Енглеске.


"Нови вирус се можда преноси и до 70 одсто лакше, али то су први подаци који ће бити подвргнути испитивањима", рекао је Џонсон.

Поновио је да нема доказа да нови сој вируса изазива тежу клиничку слику, повећава морталитет или да ће бити отпоран на вакцину.

Главни научни саветник британске Владе Патрик Валанс је рекао да је нови сој коронавируса први пут откривен у Лондону и Кенту средином септембра.
You sent Today at 11:49 PM
Саопштио је да је влада одустала од најављеног ублажавања рестриктивних мера током божићних празника због пораста броја новоинфицираних заразнијом варијантом вируса.
You sent Today at 11:49 PM
На питање новинара како је за само три дана промени став, Џонсон је рекао да се приступ мора променити када се промене и околности, те да се не сме занемарити брзина којом се шири нова варијанта вируса.

 

pa ovo bi bila najjača stvar - dođe novi soj otporan na vakcine :)))

16 hours ago, Jose Jimenez said:

Belgijski ministar objavio cene koje njegova zemlja plaća za vakcine:

  • Oxford/AstraZeneca: €1,78
  • Johnson & Johnson: $8,50
  • Sanofi/GSK: €7,56
  • Pfizer/BioNTech: €12
  • CureVac: €10
  • Moderna: $18

ovoj sa oksforda nešto fali sto posto!

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2020 at 11:50 PM, Lucky said:

pa ovo bi bila najjača stvar - dođe novi soj otporan na vakcine :)))

ovoj sa oksforda nešto fali sto posto!

ta oksfordska je cini mi se pravljena na stari nacin kao i ruska i kineska, kako se prave vakcine vec 100 godina...pre bi njih primio nego ove ostale nove RNK nastancovane na brzaka

8 hours ago, Lucky said:

Posebnu zabrinutost izazvalo je upozorenje britanskog ministra zdravstva Meta Henkoka da je "novi soj virusa van kontrole".

seems legit

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dule_smor said:

ta oksfordska je cini mi se pravljena na stari nacin kao i ruska i kineska, kako se prave vakcine vec 100 godina...pre bi njih primio nego ove ostale nove RNK nastancovane na brzaka

seems legit

ma šalim se, više na konto cene.

posle sam čitao da su morali da obrišu tvit, ovi svi poskakali kako sme da objavljuje cene i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Ekonomija je spašena! Čadežovi vapaji su urodili plodom, možemo da odahnemo!

Quote

 

Весић: Медицински део Кризног штаба био против тога да све ради за викенд
На данашњој седници Кризног штаба одлучено је да за викенд све ради до 20 сати, потврдио је Танјугу заменик градоначелника Београда Горан Весић.

Додао је да на данашњој седници није било речи о мерама за Нову годину и да ће се о томе одлучивати у понедељак.  

Навео је и да је медицински део Кризног штаба био против тога да све ради за викенд. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prebolovah ovo sranje, 15. decembra se testirao i bio pozitivan. Simptome počeo osećati možda 13. uveče, kada su nos i grlo počeli zezati jer sam se nagutao neke prašinčine sređujući hitno jedan računar. Najgora stvar je što je vrlo malo falilo da odbacim u potpunosti mogućnost da sam imao koronu, i da sve podvedem pod jaču alergiju na prašinu, iskuliram dan dva i nastavim po starom i da sejem to sranje okolo 😐 

Sreća u nesreći je, i čudno je to reći, što nisam bio od onih što preguraju sa skoro pa nikakvim simtomima, već su me temperature i bolovi  glava-oči-ramena-vrat-leđa-krsta dovoljno jako ujebali da ipak 15. odem i testiram se. Znači neki srednji slučaj je bio, pet dana temperature do 37.5 i totalno usran nikakav i sve boli, i još para dana samo visoke temeprature sam merio, 38-38.5, a uopšte mi nije bilo nešto loše sa tom temperaturom. Njabitnije je da, kako stvari stoje, nije otišlo na pluća. 

Jbg, ne znam šta da vam kažem, perfidna je i zajebana stvar, čuvajte se :)

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, rbds said:

realno sve.

Енглеска и Шкотска се закључавају од среде – трећи "локдаун" у Британији
Британски премијер Борис Џонсон је у вечерашњем обраћању позвао грађане Енглеске да остану у својим домовима, пошто Енглеска улази у трећи "локдаун" од почетка епидемије коронавируса.

Разлог закључавања је брзина ширења новог соја коронавируса, због чега је здравствени систем на горњој граници попуњености капацитета.

Џонсон је поручио да људи морају да остану код куће и да британска влада саветује људима који су најугроженији да предузму додатне мере заштите.

Додао је да ће од сутра основне и средње школе и факултети почети наставу на даљину, а да ће влада обезбедити опрему за наставу и бесплатне оброке деци којој је то неопходно.  

Британски премијер је први пут признао оно што просветни радници тврде месецима – да су школе расадници вируса.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...