Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

elem jedno pitanje vezano za vakcinu, pade mi na pamet jos ranije...mrzi me da guglam i da citam sad neke radove, mozda je neko ovde vec citao nesto o tome, ne moram ja bas sve da znam:D...jel ima negde strucno objasnjeno kako ce to jedna iili dve doze vakcine da stiti od korone trajno ako je dokazano vec da ljudi vise puta mogu da obole od korone...pri tom je to isti virus, a ne razni podtipovi kao za sezonski grip pa je potrebna nova vakcina svake godine...sve vakcine, pa i ova nova mRNA vakcina, aktiviraju imuni odgovor istim ili vrlo slicnim putem kao i prirodna infekcija...ako vec posle prirodne infekcije ne ostaje duzi imunitet, kako ce ga vakcina obezbediti...ako pak virus konstantno mutira kao virus HIVa ili parazit malarije onda je nemoguce napraviti dobru vakcinu protiv njega, kao sto vec 30+ godina ne moze da se napravi protiv pomenutih oboljenja...ali eto ovu vakcinu vs korone napravise u rekordnom roku za 6 meseci, ne bih bas rekao da je toliko napredovala tehnologija...razmisljam samo naglas, nemojte odmah 5G Soros fore heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2020 at 9:05 PM, Dule_smor said:

elem jedno pitanje vezano za vakcinu, pade mi na pamet jos ranije...mrzi me da guglam i da citam sad neke radove, mozda je neko ovde vec citao nesto o tome, ne moram ja bas sve da znam:D...jel ima negde strucno objasnjeno kako ce to jedna iili dve doze vakcine da stiti od korone trajno ako je dokazano vec da ljudi vise puta mogu da obole od korone...pri tom je to isti virus, a ne razni podtipovi kao za sezonski grip pa je potrebna nova vakcina svake godine...sve vakcine, pa i ova nova mRNA vakcina, aktiviraju imuni odgovor istim ili vrlo slicnim putem kao i prirodna infekcija...ako vec posle prirodne infekcije ne ostaje duzi imunitet, kako ce ga vakcina obezbediti...ako pak virus konstantno mutira kao virus HIVa ili parazit malarije onda je nemoguce napraviti dobru vakcinu protiv njega, kao sto vec 30+ godina ne moze da se napravi protiv pomenutih oboljenja...ali eto ovu vakcinu vs korone napravise u rekordnom roku za 6 meseci, ne bih bas rekao da je toliko napredovala tehnologija...razmisljam samo naglas, nemojte odmah 5G Soros fore heh

koliko ja procitah ta vakcina ce da se prima jednom godisnje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa eto, tek onda nidje veze...jedina vakcina koja se prima godisnje je vs gripa, jer se dominantni sojevi influence menjaju svake sezone pa onda ekstrapoliraju koji ce da budu i protiv njih prave vakcinu...sve ostale vakcine pruzaju zastitu od minimum 10 godina, a neke i dozivotnu...Covid-19 je jedan virus, nije kao influenca da ima desetine podtipova pa da mora svake godine nova vakcina da se pravi

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa pustace svake godine novog mutanta :tf:

Jos nema vakcine, polako da vidimo oce li je biti. To sto se hvale da je  ima i sto zvone na sav glas, obesimo to macki o  rep

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa kako sad ovo kad smo pod kontrolom i sve super i kidamo u odnosu na druge?

Нове рестриктивне мере – од уторка забрана рада угоститељских објеката и продавница од 21 до 5 ујутру

čekajte ima i ovo:

Брнабић: Идеја поделе по зонама глупа
Премијерка Ана Брнабић истакла је да је идеја о подели Србије по зонама, поводом мера против коронавируса, за коју се она сама залагала, била прилично глупа.

:)))

Link to comment
Share on other sites

Први рођендан коронавируса
Пре годину дана регистрован је први случај коронавируса. Био је то 55-годишњи мушкарац из кинеске провенције Хубеи. Од тада до данас број заражених у свету премашио је 55 милиона, а од последица које је изавао овај вирус преминуло је више од 1.300.000 људи.

Веровали или не, али коронавирус прославља свој први рођендан. Када је забележен први случај, нико није ни слутио да ће вирус толико опстати, а камоли да ће од њега умрети толико људи.

Нулти пацијент регистрован је, према писању Чајна Морнинг поста, 17. новембра 2019. године у кинеској провинцији Хубеи.

То је више од месец дана пре него што су лекари регистровали прве случајеве у Вухану.

Научници сумњају да је ковид-19 са слепог миша прешао на другу животињу коју је касније конзумирао човек, па је тако почео да се шири међу људима.

Стручњаци тврде да је од 17. новембра прошле године свакодневно пријављивало неколико пацијената да би 15. децембра 2019. године тај број био 27.

very funny oops GIF by America's Funniest Home Videos

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2020 at 10:18 AM, Dule_smor said:

Nema vakcine jel, a ovo sto su stotine hiljada ljudi po svetu primili je bogojavljanska vodica?

za kovid?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Not sure if trolling. Da, za Kovid. Ako nisi znao u toku su treca i cetvrta faza klinickog ispitivanja razlicitih vakcina vs Kovida u bar desetak zemalja sirom sveta na desetinama hiljada ljudi. Pricali smo vec da tek posle 5 godina od ove faze neki lek ili vakcina moze da dobije dozvolu tek kad se vide kasna nezeljena dejstva. Ali to ovde izgleda nece biti slucaj.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...