Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, FATA said:

a previse zakljucaka. 

Necu da sad zapocinjem neku raspravu, ali bas ti u prethodnom postu donese zakljucke da svi jedu sranje hranu, ili su debeli, ili puse, ili su srcani bolesnici, ili se kljukaju lekovima za svaku sitnicu.

Evo ja npr ne pripadam nijednoj od tih grupa. Pogotovo sto se tice hrane, sada se hranim i zdravije nego sto sam u periodu od svoje 10-30 god, imam 73kg na 178cm, cigaru nisam zapalio bar 5god, lekove izbegavam maksimalno sem ako ih bas ne prepise lekar (kod kojeg ne idem cesto), itd... 

Ne kazem da nisi u pravu, i ja se slazem sa tim da nemaju svi koji preleze koronu direktne posledice i da treba da se ima bas dosta podataka kako bi se doslo do validnih odgovora, samo hocu da odem malo offtopic i kazem da si prenaglio sa tim zakljuckom da svima nama nesto fali 🙂

Edit: Pocinjem opet post na isti nacin, kao da sam botina neka 

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sttevann said:

Evo ja npr ne pripadam nijednoj od tih grupa. Pogotovo sto se tice hrane, sada se hranim i zdravije nego sto sam u periodu od svoje 10-30 god, imam 73kg na 178cm, cigaru nisam zapalio bar 5god, lekove izbegavam maksimalno sem ako ih bas ne prepise lekar (kod kojeg ne idem cesto), itd... 🙂

pa zato i nemas srcanih problema? :tf:

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sttevann said:

Necu da sad zapocinjem neku raspravu, ali bas ti u prethodnom postu donese zakljucke da svi jedu sranje hranu, ili su debeli, ili puse, ili su srcani bolesnici, ili se kljukaju lekovima za svaku sitnicu.

Evo ja npr ne pripadam nijednoj od tih grupa. Pogotovo sto se tice hrane, sada se hranim i zdravije nego sto sam u periodu od svoje 10-30 god, imam 73kg na 178cm, cigaru nisam zapalio bar 5god, lekove izbegavam maksimalno sem ako ih bas ne prepise lekar (kod kojeg ne idem cesto), itd... 

Ne kazem da nisi u pravu, i ja se slazem sa tim da nemaju svi koji preleze koronu direktne posledice i da treba da se ima bas dosta podataka kako bi se doslo do validnih odgovora, samo hocu da odem malo offtopic i kazem da si prenaglio sa tim zakljuckom da svima nama nesto fali 🙂

Edit: Pocinjem opet post na isti nacin, kao da sam botina neka 

Zapravo gresis da ne treba zapocinjati raspravu jer u protivnom ako samo klimas glavom i slazes se sa svima dolazimo do sranja u kome se nalazimo. Svi olako prihvataju resenja szo i naseg kriznog staba, prihvatajuci bez trunke rezerve to sto je receno... Eto samo zato sto je receno na TV pa mora da biti istina. Bez obzira sto je to receno od lopova, prevaranata, partijskih koristoljuba i ostalih lesinara koji jedino sto zasluzuju je da robijaju. 

Ja nisam doneo zakljucak vec samo usao u diskusiju. Zola je napisao nesto tipa "fasuje se tromb nakon korone" a hajli trolnuo, na sta sam ja prvim searchom sa gugla nasao koji su najcesci uzroci tromba a koji su jako rasprostranjeni i bliski nasem nacinu zivota (gejmera, itijevca, trejdera, pokerasa i ostalih kancelarijskih pozicija). 

Lepo ti je odgovorio mladen xd

  • Upvote (+1) 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skontao Zolu, nije rekao da se fasuje tromb, nego da je "cesta pojava", jer je to kod njega slucaj, i na jos par mesta. Znaci, covek je podelio svoje iskustvo. Moze da laze, ili da ne laze, ne znam ga, ali eto samo je pomenuo da moze da se desi, i da se ljudi cuvaju/provere.

Naravno, mozda to nije zbog korone, mozda je on, i ti ostali ljudi koje zna, neka od ovih 5-6 kategorija koje si naveo, pojma nemam.

Ne cutim i ne klimam glavom, nisi razumeo moj razlog da ne zapocnem raspravu - nisam hteo da zapocnem raspravu na ovu stranu sa tobom, jer se sa vecinom stvari koje si i ti sam rekao licno slazem. Zasto bih se onda raspravljao sa tobom? 🙂 Moja konstatacija je bila vise u fazonu - ako jedna strana donosi tako zakljucke na osnovu premalo informacija, nemoj ni ti.

Sto se tice kriznog staba i tih debila(ne pricam samo o Konu, i Kisicki, nego i o kriznim stabovima drugih zemalja), naravno da im ne verujem skoro nista, pokusavam da se informisem na drugim mestima, i vise od ljudi kojima verujem a da su iole strucni u odredjenim stvarima. Takodje, pokusavam da sebe "zastitim" i organizujem onako kako ja mislim da treba, ili je dovoljno, a opet sa ciljem da zastitim svoju porodicu i sebe, a da to ne bude ekstrem, odnosno da zivimo normalno (skoro) kao i do sada.

Opet, sa druge strane, ne verujem skoro nista ni drugoj strani, koja je u fazonu "sve je laz".

Moje licno misljenje je da ima neke sredine, i to se trudim da prokljuvim tacno koja je, i da li naginje vise ka jednima ili drugima. 

Uglavnom - kontam da se nismo razumeli ranije, tj da ja nisam razumeo tvoj post najbolje, a nakon toga ni ti mene.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sttevann said:

Koliko sam skontao Zolu, nije rekao da se fasuje tromb, nego da je "cesta pojava", jer je to kod njega slucaj, i na jos par mesta. Znaci, covek je podelio svoje iskustvo. Moze da laze, ili da ne laze, ne znam ga, ali eto samo je pomenuo da moze da se desi, i da se ljudi cuvaju/provere.

Naravno, mozda to nije zbog korone, mozda je on, i ti ostali ljudi koje zna, neka od ovih 5-6 kategorija koje si naveo, pojma nemam.

Gojaznost, visok pritisak, dijabetes i ostalo je vec sa nama brdo vremena... Kontam da se istrazuje jos od 50ih, znaci lupam nekih 70g (nek me isprave dule i mara) i to su cinjenice. Dodje korona o kojoj ne znamo bukvalno nista a jos manje da li je ledzit ili ne. Napise neko (nije bitno da li je zola, mohr ili neko treci) e nabo sam tromb posle korone a cuo sam isto na jos par strana. Ponovi to dovoljno puta i postace istina bez ikakvih validnih argumenata. 

 

42 minutes ago, sttevann said:

Ne cutim i ne klimam glavom, nisi razumeo moj razlog da ne zapocnem raspravu - nisam hteo da zapocnem raspravu na ovu stranu sa tobom, jer se sa vecinom stvari koje si i ti sam rekao licno slazem. Zasto bih se onda raspravljao sa tobom? 🙂 Moja konstatacija je bila vise u fazonu - ako jedna strana donosi tako zakljucke na osnovu premalo informacija, nemoj ni ti.

Da jbg nismo se razumeli jer si 2 posta poceo sa necu da se raspravljam pa sam mislio da si suprotnog misljenja koje neces da izneses iz nekog razloga. Ono sto meni donkele smeta kao i duletu jeste da se iznose zakljucci bez ikakve potpore a zanemaruju ili stavljaju u drugi plan misljenja struke. 

I mislim da si pogresno protumacio moj odgovor kao zakljucak iz nekog razloga. Kucao sam na guglu "najcesci uzroci tromba" i pejstovao prvi link. To je ono sto su dosadasnja istrazivanja pokazala i sto se manje vise zna. 

Verovatno se slazemo oko dosta stvari, samo je to nekad tesko objasniti preko foruma. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

I keva je letos u isto vreme kao i ja dobila covid. Samo sto je ona bas nagrabusila. Skoro mesec dana je bila u bolnici, od toga skoro celu nedelju je bila na intezivnoj nezi, prikljucena, kako su mi rekli, na neivnazivnu kiseonicku podrsku. Receno joj je da obavezno mora da prima fraxiparin, dal zbog covida ili neceg drugog, stvarno ne znam. Primila je neki 40ak komada. Posle covida pocela joj kosa da opada. Da zena ima skoro 70 godina, kosa opada sa godinama, ali ne u obimu u kom njoj opada. Skoro saka kose dnevno joj opadne dok se ceslja. Zena nikad nije imala problema sa aritmijom. Puls joj skace na 150 otkucaja u minuti. Takodje ima problema sa crvenilom, obrise se peskirom, pocese se, koza joj se sva zacrveni. E sad sta je posledica covida, a sta terapije boga pitaj. Na kontrolama lekar joj je rekao da je to zbog nervoze. Jedva je izmolila da dobije uput za kardiologa, jer kao nema potrebe da pregleda srce. Kad je kardiolog video njen EKG, nije mogao da veruje da joj je puls nakon 15 minuta odmora od blagog napora skoro 130. Kad je spomenula da su joj rekli da to zbog nervoze, kardiolog joj je rekao da to samo idiot moze da izjavi. A kardiologa je trazila jer se brzo zamarala i srce joj je toliko lupalo da je jedva disala, plus dok je lezala u bolnici, pored nje je bila devojka od 25-30 godina koja je zavrsila na Dedinju zbog problema sa srcem, a to je bila posledica covida jer pre toga nikad nije imala srcanih problema.

E sad, dal je covid uzrokovao zdravstene probleme koje pre nisi imao ili ubrzao neke za koje nisi ni znao, ko ce to znati. Ali dosta ljudi je imalo neobicne dijagnoze i posledice od covida. 

  • Like +1 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, FATA said:

Prvi link koji sam nasao-> Uzroci i faktori rizika tromboze za arterijske ugruške uključuju:

gojaznost,
nedostatak fizičke aktivnosti,
visok krvni pritisak,
visok holesterol,
dijabetes,
pušenje.

Verovatno kao i svaki rurovac, olicenje sportiste i pandan Herkulu ima NE kao odgovor na svaki od gore pomenutih uzroka pa je jedino razumno resenje povezati koronu sa kardiovaskularnim oboljenjima...

 

Da li ste bre realni ljudi? Kad smo bili deca pa i tamo negde do 25, organizam nam je funkcionisao besprekorno. Aktivni i zdravi, hraneci se domacom hranom koja je bila pripremljena u porodicnim kuhinjama sa namirnicama koje su bile nesto najpribliznije prirodnim. I tada kad te strefi temperatura od 38.6 ili 39.2 pa te iskrivi na 10 dana, grlo se naduje pa 5 dana nema niceg sto nije supa ili caj, a nos zapusi pa sve mirise na paljevinu. Jebeno ne mozes do vecea da odes kako treba a kad si u krevetu drhits i znojis se u isto vreme pa ne znas da li da se pokrijes ili otkrijes... Tada nije bilo korone, ali zato danas, to je jedino sto vreba iza coska! Danas kad smo vec u nekim godinama gde je organizam prosao vrhunac odavno i krece polako (kod nekog brze) u opadanje da ne kazem propadanje, gde smo fizicni neaktivni sto dovodi do toga da smo gojazni a sto dalje dovodi do toga da nam je visok i pritisak i holesterol onda nalazimo svaki moguci izgovor osim onog najociglednijeg. Hranimo se djubre hranom koja nije 5% onoga sto smo jeli pre 20g, a kad kazem to mislim na sve jebene moguce zemlje evrope i razvijene azije ukupno 34 koje sam posetio i gde sam probao istu pa mogu da tvrdim to sto tvrdim. Namirnice su sumnjivog kvaliteta, hrana je sumnjivog kvaliteta a kuvari sumnjivog morala. Lekovi i vakcine sumnjivog kvaliteta a doktori/strucnjaci placenici raznoracnih mafijaskih lobija, ali zato prvo sto uradis kad te zaboli glava ili stomak dohvatis se tih istih lekova! Sve to konzumiramo na dnevnom nivou uz sav stres koji organizam trpi zbog nacina zivota koji vodimo. Da li vam je palo na pamet da se i najbolji auto raspadne ako se ne odrzava kako treba? Grunite casu secera sledeci put kad sipate pun rezervoar pa testirajte i javite rezultate. Jebeni svet se lagano pretvara u Idiocracy i WALL-E i umesto da saberete 2 i 2 uvek je neko drugi kriv samo zato sto ima drugacije misljenje.

gojaznost ne
nedostatak fizičke aktivnosti ne 
visok krvni pritisak ne
visok holesterol ne
dijabetes ne
pušenje da

Pri tome je sama korona bila "smesna' sto se tice tegoba, imao sam ozbiljnijih prehlada.

A povezao je nisam ja vec svedski lekari. U svedskim medijima je to ispracena tema a ovde nema panike, drame, lockdowna i slicno. Odnose se prema tome profesionalno i to je to. No kapiram da ti bolje znas pa te ne bih vise zadrzavao sa "mojim" stavovima.

13 hours ago, rbds said:

Kovid+ bolesnici imaju zanimljiv lab nalaz. Povišen D-dimer i zbog toga dobijaju lek za razređivanje krvi, u zavisnosti koja je vrednost u pitanju određuje se doza Fraxiparina (0,3/0,6ml) jednom ili dva puta dnevno. Pre par dana sam videla da su jednom čoveku uključili od 0.9ml dva puta. Virus ima hiperkoagubilni potencijal. 

"D dimer je produkt degradacije (razlaganja) fibrina i ukazuje na aktuelnu aktivaciju procesa zgrušavanja krvi.

Merenje nivoa D dimera u krvi se radi u cilju otkrivanja ili  isključivanja duboke venske tromboze, plućne embolije, diseminovane  intravaskularne koagulacije (DIK) ili praćenja ovih stanja."

Nidje veze, procitaj sta Fata zna

Dakle to je do:

gojaznost,
nedostatak fizičke aktivnosti,
visok krvni pritisak,
visok holesterol,
dijabetes,
pušenje.

Kakva korona, kakvi bakraci...

😂😂

9 hours ago, sttevann said:

Koliko sam skontao Zolu, nije rekao da se fasuje tromb, nego da je "cesta pojava", jer je to kod njega slucaj, i na jos par mesta. Znaci, covek je podelio svoje iskustvo. Moze da laze, ili da ne laze, ne znam ga, ali eto samo je pomenuo da moze da se desi, i da se ljudi cuvaju/provere.

Naravno, mozda to nije zbog korone, mozda je on, i ti ostali ljudi koje zna, neka od ovih 5-6 kategorija koje si naveo, pojma nemam.

Ne cutim i ne klimam glavom, nisi razumeo moj razlog da ne zapocnem raspravu - nisam hteo da zapocnem raspravu na ovu stranu sa tobom, jer se sa vecinom stvari koje si i ti sam rekao licno slazem. Zasto bih se onda raspravljao sa tobom? 🙂 Moja konstatacija je bila vise u fazonu - ako jedna strana donosi tako zakljucke na osnovu premalo informacija, nemoj ni ti.

Sto se tice kriznog staba i tih debila(ne pricam samo o Konu, i Kisicki, nego i o kriznim stabovima drugih zemalja), naravno da im ne verujem skoro nista, pokusavam da se informisem na drugim mestima, i vise od ljudi kojima verujem a da su iole strucni u odredjenim stvarima. Takodje, pokusavam da sebe "zastitim" i organizujem onako kako ja mislim da treba, ili je dovoljno, a opet sa ciljem da zastitim svoju porodicu i sebe, a da to ne bude ekstrem, odnosno da zivimo normalno (skoro) kao i do sada.

Opet, sa druge strane, ne verujem skoro nista ni drugoj strani, koja je u fazonu "sve je laz".

Moje licno misljenje je da ima neke sredine, i to se trudim da prokljuvim tacno koja je, i da li naginje vise ka jednima ili drugima. 

Uglavnom - kontam da se nismo razumeli ranije, tj da ja nisam razumeo tvoj post najbolje, a nakon toga ni ti mene.

Mene najiskrenije zabole da li ce neko da mi veruje ili ne. Vise sam to komentarisao da ljudi eventualno imaju u glavi da obrate paznju na moguce kardio vaskularne komplikacije kao posledicu kad preleze.

Edited by ZOLA
  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

RTS: Колико се у Београду поштују мере, РТС обишао кафиће у главном граду

Also RTS: Снимање у унутрашњости локала углавном нам није било дозвољено.

:))))

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Према инструкцијама о уласку власника некретнина из Србије, од 1. новембра дозволиће се улазак у Грчку до 400 особа сваког месеца, лицима са сталним боравком у Републици Србији, наводи Амбасада Грчке у Србији.

ahahaha pa ovo kao loto :))

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Uživo na B92 TV i B92.net: Otvara se najveći tržni centar u regionu, prisustvuje Vučić
Beograd -- Otvara se objekat Galerija Belgrade u okviru projekta Beograd na vodi, prisustvuje i predsednik Aleksandar Vučić, a događaj možete pratiti na B92.net i B92 TV.

Prisustvuje i predsednik kompanije "Igl hils" Mohamed Alabar.

 

Evo Vučić otvara danas tako da u ponedeljak nove mere!

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2020 at 9:56 PM, ZOLA said:

Ceste su pojave kardio vaskularnih problema nakon Korone, cudi me da te informacije nema vise u medijima. Ja sam zaglavio 2 tromba nakon korone i znam za jos slicnih primera...

E zanimljivo, jeste primecenja povecanja incidenca od mikrotromboze i tromboze (trenutno nije poznat tacan mehanizam), zato se i daje profilaksa ko sto rece rbds. Ovde gde sam ja se trenutno diskutuje da li davati svim pozitivnim pacijentima a ne samo hospitalizovanim neku vrstu antikoagulacije. A sto se Fatalko zalece odma da kenseluje ljude, nemo da si toksican prike! 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prelezao sam koronu u Julu, 3-4 nedelje bio kuci, upala pluca, temp isla do 39 prvih 5-6 dana, nisam imao vecih problema sa disanjem, osecaj malaksalosti(dok je trajala temp). Otisao tek posle nedelju dana kod lekara, dali mi dve vrste antibiotika. (jedno plucno krilo bilo zahvaceno)
Ne pusim, hranim se prilicno zdravo, nemam nekih zdrastvenih problema(osim psihickih ololol), umereno treniram, planinarim itd.

Prosli su ljudi i mnogo gore, ali ni ovo nije bila zajebancija.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Jose Jimenez said:

Hvala Dule, ali uspeo sam da saznam. Opšte je rasulo, gomila osoblja pozitivno, i lista čekanja za operacije je već nenormalno duga.

Da, saznadoh isto burazerov klinac treba na neku operaciju pola lekara u bolnici od covida i vratili ih kući tog jutra kad su išli.

Link to comment
Share on other sites

Niko i ne kaze da ce svako ko dobije koronu umreti.
Ono sto ravnozemljasi ne kapiraju je da korona moze da ostavi trajne posledice po zdravlje. (bubrezi, srce, pluca), da je neuporedivo zajebanija od gripe.
Nazalost, tek nam sada krece zezanje, pa ce po obicaju ljudi kojima je lakse uterati u bulju nego u glavu, skontati kada se teze razboli neko koga poznaju.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...