Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Histerija je policijski čas, vandredno stanje, online nastava.. 

Drugo je to što smo navikli da idemo na posao, među ljude i družbe sa blažim respiratornim infekcijama, što po meni predstavlja nepoštovanje prema drugima. Jer ne znate šta ti ljudi imaju kod kuće, možda teškog pulmološkog pacijenta. 

Prevara nije, jer ja te covid+ ljude stvarno vidim. Temperature koje lome, gušenja.. Pad saturacije, od nazalnog katetera prelaze na masku, pa sa maske obične prelaze na masku sa rezervoarom od 15l/min protoka O2, pa kada i to ne bude dovoljno ide se na mašinu.. Jer običan dovod kiseonika u bolnicama nije dovoljan.. Takvi pacijenti su često uznemireni, teško podnose te visoke protoke kiseonika i preko 60l/min i da im je 24/7 maska preko celog lica.. I za kraj intubacija.. To je realnost, a ne brojka.. 

  • Like +1 2

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

evo i ja imam kovid, upravo... imao sam visoku temperaturu 2 dana, pa nisku narednih 4-5 on and off, izgubio miris/ukus, pozitivan test. sada me vec prolazi

u kovid bolnici su mi vadili krv 2x, mere mi stalno kiseonik u krvi, za 7 dana su me pregledali 3-4x, snimali su mi pluca, radili pcr test, sve rezultate imam online. prepisali terapiju, zovu na telefon pitaju kako se osecam... stvarno su vise nego korektni. pri tome ukupno tamo rade 2 doktora koji se smenjuju, i 2 sestre. ubijaju se od posla. a 20 metara od njih ovi sto rade normalno, opsta praksa itd zevaju po ceo dan. organizacija top

 

22 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Мени кум ради у Ковид центру Земун, из прве руке информација да је тренутни број оболелих на нивоу статистичке грешке, ове позитивне лажне тестове и бројке не рачуна. 

 

ja bas mislim da su ovi pcr testovi pouzdani.... svi koje sam vidjao u kovid bolnici su negativni, doktorka kaze dnevno da imaju 2-3 pozitivna. a testiraju dosta ljudi

Edited by psy
  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

U pitanju je izmishljena MEME licnost "Slavica iz Bajmoka".

Najverovatnija je kombinacija sledecih stvari:

*nesposobnost birokratije svih drzava

* preterane reakcije drzavnih tela i politicara zbog straha od odgovornosti

*pojedinih interesa vezanih za finansijsku krizu koja bi svakako usledila. Mozda cak i SAD vs Kina "trgovinski rat"

Svaka od ovih tema zasluzuje post od solidno napisane strane teksta. Ali ukratko ne verujem da je u pitanju zavera tajnih centara moci, vec jedinstvena kombinacija puno faktora, sa pomenuta tri kao glavna i sa najvecim doprinosom rezultatu koji danas imamo: totalna konfuzija, potpuno izgubljeno poverenje u institucije vlada i kontradiktorni stavovi medicinskih strucnjaka.

  • Like +1 1

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Мени делује као смишљена превара на глобалном нивоу, много тога се подудара, а ту је и криминална СЗО.

Ако је то онда ти нико не може рећи који је циљ, осим да пије кафу са Сорошем и Ротшилдима, ми остали можемо само да нагађамо, можда нешто као онај Дулетов видео или ко зна шта

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

A dobro, ne kazem da sad svi znaju cilj, nego vise sta je to u sta ljudi koji misle da je to prevara veruju.

Odgledah Duletov video, i iskreno, u pocetku mi je i delovao koliko toliko "normalan" i mozda da te natera da se zamislis, ali onda kako se blizio sa tim poentiranjem, iskreno meni totalni rofl. 

18 minutes ago, Sting said:

U pitanju je izmishljena MEME licnost "Slavica iz Bajmoka".

 

Da, lupih samo MML na brzinu.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sting said:

U pitanju je izmishljena MEME licnost "Slavica iz Bajmoka".

Najverovatnija je kombinacija sledecih stvari:

*nesposobnost birokratije svih drzava

* preterane reakcije drzavnih tela i politicara zbog straha od odgovornosti

*pojedinih interesa vezanih za finansijsku krizu koja bi svakako usledila. Mozda cak i SAD vs Kina "trgovinski rat"

Svaka od ovih tema zasluzuje post od solidno napisane strane teksta. Ali ukratko ne verujem da je u pitanju zavera tajnih centara moci, vec jedinstvena kombinacija puno faktora, sa pomenuta tri kao glavna i sa najvecim doprinosom rezultatu koji danas imamo: totalna konfuzija, potpuno izgubljeno poverenje u institucije vlada i kontradiktorni stavovi medicinskih strucnjaka.

meni je ovo najverovatniji i najbitiji razlog...sto opet nista ne mora da znaci, mozda je ko zna koji stoti razlog, a ovim teorijama zavere se samo pravi dimna zavesa...a zasto mislim da je 'prevara'...pa zato sto skoro sve ovo sto se radi toliko nema veze sa mozgom i realnim medicinskim razlozima i doktrinama i toliko je puno rupa i nelogicnosti da je malo cudno da su sve to koincidencije...makar mi to govori moje poznavanje struke i istorije medicine, moguce da sam pogresno ucio heh

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja gadjam :

 

*nesposobnost birokratije svih drzava

* preterane reakcije drzavnih tela i politicara zbog straha od odgovornosti

I dodajem 

* tupane u nasim redovima

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

meni je ovo najverovatniji i najbitiji razlog...sto opet nista ne mora da znaci, mozda je ko zna koji stoti razlog, a ovim teorijama zavere se samo pravi dimna zavesa...a zasto mislim da je 'prevara'...pa zato sto skoro sve ovo sto se radi toliko nema veze sa mozgom i realnim medicinskim razlozima i doktrinama i toliko je puno rupa i nelogicnosti da je malo cudno da su sve to koincidencije...makar mi to govori moje poznavanje struke i istorije medicine, moguce da sam pogresno ucio heh

Mnogo ljudi zaboravlja sta se sve izdesavalo u poslednjih 10 godina i da je ovo samo kulminacija svega nakupljenog. 

2011 - pocetak rata u siriji koji nije dobro prosao po zapad i neuspeli pokusaj uvodjenja demokratije. 

2012 - prica o grexitu koji se razvlacio nekoliko godina dok ih nisu prodali za saku dolara 2015.

2014 - sankcije rusiji

2014 - uvodjenje demokratije libiji

2015 - mesanje rusije u rat u siriji

2016 - pocetak brexita

2018 - USA - kineski trgovninski rat. I pocetak povlacenje jedinica iz sirije

2019 - neuspelo uvodjenje demokratije venecueli

2019 - pregovori o zvanicnom datumu brexita

2020 - brexit

2020 - odbijanje rusije da zaustavi proizvodnju nafte i prilagodi cene opecu itd. 

Verovatno ima jos puno toga, ali ovo mi je prvo proletelo kroz glavu.

Ko god misli da je korona ledzit prica treba da stavi prst na celo i da razmisli jos jednom. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Zasto mora da je podmetnut? Kovid postoji i realna je stvar.  Na osnovu jako razlicitih reakcija zarazenih, laicki mozda moze da se zakljuci da je vishe virusnih oboljenja obelezeno kao jedno. To mozda potvrdjuje ova prica sa PCR test u stvari nije osetljiv na covid-19 vec na celu grupu korona virusa.

Ja licno pricam o neadekvatnom odgovoru i loshim merama. Da li mozda mislish da u kini nema nesposobnih birokrata, straha od odgovornosti i interesa oko (globalne) finansijske krize? Kina je najvece finansijsko trzishte i buducnost te industrije. Jedino josh gde se mogu ostvariti nenormalni dobici kakvi su bili u americi 80tih. Sve finansijske institucije i kompanije gledaju tamo bez prestanka. Pola razloga za trgovinski rat je da li ce kina dozvoliti ulaz na svoje finansijsko trzishte (vishe od 50% vlasnishtva da imaju strane kompanije u privrednim subjektima koji tamo mogu da posluju)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ali trenutno deluje da je najmanja šteta od korone upravo po Kinu? Posle inicijalnog šoka u februaru/martu oni su maltene sve svoje proizvodne kapacitete vratili u pogon u punoj snazi. A i verovatno ima nesposobnih ali svakako pokazuju najbolje rezultate u borbi protiv Korone u kontekstu da više ne postoji histerija, da rade poslovi, rade škole, postoje neke mere ali se sa time koliko-toliko normalno živi. 

Mislim daleko od toga da su oni savršeni, pre neki dan čitam kako su testirali celu oblast od ~5 miliona stanovnika zato što je neki klinac bio bolestan, definitivno to i nije baš normalan rezon, ali u globalu to deluje značajno bolje nego EU/USA/Rusija/Južna Amerika.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

You jelly? Ima ih milijardu i diktatura su 75 godina. Boli ih kurac, rade shta im se hoce. Normalno da imaju najbolje rezultate, savrsheno su drushtvo za reagovanje na ovakvu situaciju.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, sttevann said:

A dobro, ne kazem da sad svi znaju cilj, nego vise sta je to u sta ljudi koji misle da je to prevara veruju.

Odgledah Duletov video, i iskreno, u pocetku mi je i delovao koliko toliko "normalan" i mozda da te natera da se zamislis, ali onda kako se blizio sa tim poentiranjem, iskreno meni totalni rofl. 

Da, lupih samo MML na brzinu.

bogati hoće da se još obogate a sve ovo ostalo je nusprodukt toga što vlade nemaju pojma da rade svoj posao i gledaju šta rade drugi, odlučuju preko noći šta će i kako će jer niko nije planirao ništa ovog tipa i otuda opšta konfuzija. prate jedni druge, kad je krenuo lockdown svi lockdown, onda skapirali čekaj propade ekonomija sad na deset puta veće brojke nema lockdown ali neki ipak imaju, pa svi čekaju poslednji trenutak pa vagaju dal će bolje da nema lockdown i pune bolnice ili obrnuto i šta i kako, kao ono deca u vrtiću na odmoru kad trče u krug sudaraju se, udaraju u ograde i to.

Link to comment
Share on other sites

Samo da jednu cinjenicu izbacimo ovde. Koji je najveci broj hospitalizovanih od kovida u isto vreme bio u Srbiji? 500? Potpuna panika i havarija je nastala i nema dovoljno mesta i lekara za odjednom 500 obolelih u Srbiji? Samo josh jednom da kazemo, u pitanju je pet stotina ljudi. Neka je 5000 (pet hiljada). Vi hocete da mi kazete da drzava Srbija ne moze da izdrzi pritisak 5000 ljudi kojima je iznenada potrebna hospitalizacija? A shta ako se desi neka nesreca, zemljotres ili pozar, poplave, napad skakavaca ili nesto? Da bude 10-15 hiljada ljudi (0.2% populacije) kojima je potrebna pomoc ili hospitalizacija? Ostaje nam da poumiremo na ulicama kao psi? Zato su se i usrali svi politicari, jer znaju kakvo je pravo stanje i koliko zapravo se ne bave onime shto treba i koliko kradu zbog cega nemamo nikakve "safety nets". Zato je i preterana reakcija.

  • Like +1 2

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ako preležite covid i dugo posle se osećate slabo i nikako, nemate snage ni za šta, obavezno pregled srca. Drugar je preležao, i ni za ku**c nije sad, umara se kao da je preležao infarkt. BIo mi je jedan lik koji je preležao , kupovao teleofn, isto tako slabost i malaksalost konstantna, ispostavilo se da je oboleo od miokarditisa dok je preležao covid. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ceste su pojave kardio vaskularnih problema nakon Korone, cudi me da te informacije nema vise u medijima. Ja sam zaglavio 2 tromba nakon korone i znam za jos slicnih primera...

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

tripuješ se Zola, kaže Fata da korona nije ledžit priča

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Prvi link koji sam nasao-> Uzroci i faktori rizika tromboze za arterijske ugruške uključuju:

gojaznost,
nedostatak fizičke aktivnosti,
visok krvni pritisak,
visok holesterol,
dijabetes,
pušenje.

Verovatno kao i svaki rurovac, olicenje sportiste i pandan Herkulu ima NE kao odgovor na svaki od gore pomenutih uzroka pa je jedino razumno resenje povezati koronu sa kardiovaskularnim oboljenjima...

 

Da li ste bre realni ljudi? Kad smo bili deca pa i tamo negde do 25, organizam nam je funkcionisao besprekorno. Aktivni i zdravi, hraneci se domacom hranom koja je bila pripremljena u porodicnim kuhinjama sa namirnicama koje su bile nesto najpribliznije prirodnim. I tada kad te strefi temperatura od 38.6 ili 39.2 pa te iskrivi na 10 dana, grlo se naduje pa 5 dana nema niceg sto nije supa ili caj, a nos zapusi pa sve mirise na paljevinu. Jebeno ne mozes do vecea da odes kako treba a kad si u krevetu drhits i znojis se u isto vreme pa ne znas da li da se pokrijes ili otkrijes... Tada nije bilo korone, ali zato danas, to je jedino sto vreba iza coska! Danas kad smo vec u nekim godinama gde je organizam prosao vrhunac odavno i krece polako (kod nekog brze) u opadanje da ne kazem propadanje, gde smo fizicni neaktivni sto dovodi do toga da smo gojazni a sto dalje dovodi do toga da nam je visok i pritisak i holesterol onda nalazimo svaki moguci izgovor osim onog najociglednijeg. Hranimo se djubre hranom koja nije 5% onoga sto smo jeli pre 20g, a kad kazem to mislim na sve jebene moguce zemlje evrope i razvijene azije ukupno 34 koje sam posetio i gde sam probao istu pa mogu da tvrdim to sto tvrdim. Namirnice su sumnjivog kvaliteta, hrana je sumnjivog kvaliteta a kuvari sumnjivog morala. Lekovi i vakcine sumnjivog kvaliteta a doktori/strucnjaci placenici raznoracnih mafijaskih lobija, ali zato prvo sto uradis kad te zaboli glava ili stomak dohvatis se tih istih lekova! Sve to konzumiramo na dnevnom nivou uz sav stres koji organizam trpi zbog nacina zivota koji vodimo. Da li vam je palo na pamet da se i najbolji auto raspadne ako se ne odrzava kako treba? Grunite casu secera sledeci put kad sipate pun rezervoar pa testirajte i javite rezultate. Jebeni svet se lagano pretvara u Idiocracy i WALL-E i umesto da saberete 2 i 2 uvek je neko drugi kriv samo zato sto ima drugacije misljenje.

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Kovid+ bolesnici imaju zanimljiv lab nalaz. Povišen D-dimer i zbog toga dobijaju lek za razređivanje krvi, u zavisnosti koja je vrednost u pitanju određuje se doza Fraxiparina (0,3/0,6ml) jednom ili dva puta dnevno. Pre par dana sam videla da su jednom čoveku uključili od 0.9ml dva puta. Virus ima hiperkoagubilni potencijal. 

"D dimer je produkt degradacije (razlaganja) fibrina i ukazuje na aktuelnu aktivaciju procesa zgrušavanja krvi.

Merenje nivoa D dimera u krvi se radi u cilju otkrivanja ili  isključivanja duboke venske tromboze, plućne embolije, diseminovane  intravaskularne koagulacije (DIK) ili praćenja ovih stanja."

Edited by rbds
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Ценим да је хиперкооагулација прекомерно згрушавање крви, односно повећани ризик од тромбозе? Ако да, онда има смисла што један другар који је преболео Ковид данас има проблем с тромбовима. Вероватно код њега постоји и неки од узрока који је ФАТА навео, али и Корона. Ја нисам поверовао да Ковид има везе с тим. Изгледа да сам се зајеб'о ...

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Misljenja sam da bi to imalo smisla tek onda kad bi imali vise informacija poput broja pacijenata sa trombom iz prethodnih godina i procentom istih koji su imali neke respiratorne probleme sto nije realno jer se takva statistika verovatno ne prati. Da li svi covid+ pacijenti imaju povisen Ddimer bez obzira na godine? Da li postoji razlike u nalazima izmedju onih sa simptomima, onih bez i onih koji su preminuli? Ima puno pitanja, malo informacija i malo odgovora a previse zakljucaka. 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...