Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

28 minutes ago, rbds said:

Očigledno da opet čekamo neki datum da prođe.. 😏

ja bukvalno ne znam šta sad treba da prođe, jedino što mi je palo napamet je otvaranje galerija tržnog centra :)) pošto kao beograd na vodi i to.

šta još ima bitno osim formiranja nove vlade, ne čekamo valjda izbore u americi? 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dule_smor said:

 

Da, to je poenta...al od tebe nisam drugaciji komentar ni ocekivao

Greta se sastala u Davosu sa Sorosem. tu se dalje gledanje obesmisljava. Greta ej!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dule_smor said:

Grupa nemackih pravnika podnosi kolektivnu tuzbu protiv WHO, Drostena i ostalih koji su pokrenuli celu ovu histeriju. Sumnjam da ce ista biti pored korumpiranog sudstva i svega, ali videcemo.

Ja donekle mogu da razumem tvoj sekpticizam prema "histeriji" kako nazivaš, čak se i mogu složiti da su neke mere preterane i nepotrebne (pogotovu recimo policijski čas, nošenje maski na otvorenom i sl) ali kako onda objašnjavaš toliki broj hospitalizovanih ljudi uprkos svim rigoroznim merama? Mislim cenim da je u pitanju neka druga respiratorna infekcija, na primer sezonski grip, a da imamo primenu ovakvih mera kao što su maske i sl, da bi stepen oboljevanja bio fazon 5 puta niži nego prosek poslednjih 10ak godina. A opet imamo situaciju da se bolnice pune?

Dakle je ne pričam o nekoj random cifri obolelih ili umrlih koju je neko objavio na televiziji ili na worldometers sajtu, pričam o ljudima kao što je Mara koja provodi dane u skafanderu na lečenju ljudi koji imaju neko ozbiljno respiratorno oboljenje, upalu pluća i sl?Jer je opcija ili da lepo kažemo za njih nema mesta u bolnici, pa pošto su većinom blaži slučajevi ko preživi pričaće ili da lekari i sestre u bolnicama rade 24/7 i da ne pitaju da li će ikad biti bolje? Cenim da bi smrtnost od korone bila značajno veća da nikome ništa ne pomažemo i primamo u bolnicu nego da se uzdamo u njihov imuni sistem i da piju tečnosti i da će im od toga biti bolje. 

Ili je druga opcija da je Mara bila na sastanku sa Gretom pa da joj je ova objasnila da mora ovde nama desetorici na RUR-u da širi propagandu?

Šta znam, ako je to da ja moram da nosim masku i da ne idem u bioskop ili ne putujem mi nije prevelika žrtva s moje strane ako će to značiti da će ljudi manje da oboljevaju ili u krajnjem slučaju i umiru od tog sranja.

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Мени кум ради у Ковид центру Земун, из прве руке информација да је тренутни број оболелих на нивоу статистичке грешке, ове позитивне лажне тестове и бројке не рачуна. 

Болнице тренутно нису уопште пуне, у јулу их јесу напунили али здравим људима, који су само позитивни на лажни тест, без икаквих симптома (конкретно он поуздано зна за КБЦ Бежанијска коса, за друге не могу да тврдим, али претпостављам да је слична прича), пацијенти фазон Ера Ојданић који пева сестрама или ови што су правили журке на Сајму.

Не знам колико су тешки случајеви код Маре, ово је оно за шта могу да тврдим из прве руке

 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Мени кум ради у Ковид центру Земун, из прве руке информација да је тренутни број оболелих на нивоу статистичке грешке, ове позитивне лажне тестове и бројке не рачуна. 

Болнице тренутно нису уопште пуне, у јулу их јесу напунили али здравим људима, који су само позитивни на лажни тест, без икаквих симптома (конкретно он поуздано зна за КБЦ Бежанијска коса, за друге не могу да тврдим, али претпостављам да је слична прича), пацијенти фазон Ера Ојданић који пева сестрама или ови што су правили журке на Сајму.

Не знам колико су тешки случајеви код Маре, ово је оно за шта могу да тврдим из прве руке

 

pa što sad onda veštački gruvaju cifre?

Link to comment
Share on other sites

Па сад, шта стоји иза свега можемо само да нагађамо (теорије завере), али свакако се ради са неким циљем, није тако само код нас, свуда у свету. Имаш пример и оног шпанског доктора

 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Ja donekle mogu da razumem tvoj sekpticizam prema "histeriji" kako nazivaš, čak se i mogu složiti da su neke mere preterane i nepotrebne (pogotovu recimo policijski čas, nošenje maski na otvorenom i sl) ali kako onda objašnjavaš toliki broj hospitalizovanih ljudi uprkos svim rigoroznim merama? Mislim cenim da je u pitanju neka druga respiratorna infekcija, na primer sezonski grip, a da imamo primenu ovakvih mera kao što su maske i sl, da bi stepen oboljevanja bio fazon 5 puta niži nego prosek poslednjih 10ak godina. A opet imamo situaciju da se bolnice pune?

Dakle je ne pričam o nekoj random cifri obolelih ili umrlih koju je neko objavio na televiziji ili na worldometers sajtu, pričam o ljudima kao što je Mara koja provodi dane u skafanderu na lečenju ljudi koji imaju neko ozbiljno respiratorno oboljenje, upalu pluća i sl?Jer je opcija ili da lepo kažemo za njih nema mesta u bolnici, pa pošto su većinom blaži slučajevi ko preživi pričaće ili da lekari i sestre u bolnicama rade 24/7 i da ne pitaju da li će ikad biti bolje? Cenim da bi smrtnost od korone bila značajno veća da nikome ništa ne pomažemo i primamo u bolnicu nego da se uzdamo u njihov imuni sistem i da piju tečnosti i da će im od toga biti bolje. 

Ili je druga opcija da je Mara bila na sastanku sa Gretom pa da joj je ova objasnila da mora ovde nama desetorici na RUR-u da širi propagandu?

Šta znam, ako je to da ja moram da nosim masku i da ne idem u bioskop ili ne putujem mi nije prevelika žrtva s moje strane ako će to značiti da će ljudi manje da oboljevaju ili u krajnjem slučaju i umiru od tog sranja.

 

htedoh da ti odgovorim, ali niti imam snage deseti put da pisem isto niti posle ovog tvog komentara to ima svrhe...evo mozes sa Igorom da circlejerkujes na fore sa Gretom itd, necu vas ometati...samo da kazem da ja nikad nisam tvrdio da virus ne postoji i neke 5g budalastine, vec da ove mere i histerija nemaju veze sa medicinom i naukom ma sta pricala ''struka''...slazem se skoro potpuno sa onime sto je ovaj spanski doktor rekao, a vi verujte Kisicki, dr Konju i ostaloj belosvetskoj bagri

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

htedoh da ti odgovorim, ali niti imam snage deseti put da pisem isto niti posle ovog tvog komentara to ima svrhe...evo mozes sa Igorom da circlejerkujes na fore sa Gretom itd, necu vas ometati...samo da kazem da ja nikad nisam tvrdio da virus ne postoji i neke 5g budalastine, vec da ove mere i histerija nemaju veze sa medicinom i naukom ma sta pricala ''struka''...slazem se skoro potpuno sa onime sto je ovaj spanski doktor rekao, a vi verujte Kisicki, dr Konju i ostaloj belosvetskoj bagri

mislim da mašiš šta je pitanje, prosto ljudi hoće da znaju mišljenje nekoga ko je stručan tj. lekar 🙂 jer kao, ko će da da informacije ako ne ti ili mara, ovde 🙂

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Па сад, шта стоји иза свега можемо само да нагађамо (теорије завере), али свакако се ради са неким циљем, није тако само код нас, свуда у свету. Имаш пример и оног шпанског доктора

ok, razumem ugao za vakcinu, to mi ima smisla. ali onda zar ne bi bila fora da na max sad udare a PČ ludilo umiremo da bi gurali vakcinu a ne "morate da bolje poštujete naše preporuke".

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lucky said:

mislim da mašiš šta je pitanje, prosto ljudi hoće da znaju mišljenje nekoga ko je stručan tj. lekar 🙂 jer kao, ko će da da informacije ako ne ti ili mara, ovde 🙂

ja sam moje misljenje 10 puta minimum do sada rekao, ko je hteo da cita zna sta mislim...tako da ako se ne slazemo nema potrebe ni svrhe da ubedjujemo jedni druge u svoje misljenje...niti imam nameru da se vise cimam da laicima ovde objasnjavam medicinu da bi me za uzvrat ismevali i izvrgavali ruglu

edit, evo unapred da odgovorim na sledeci vickasti post, olizete mi butthurtovani rch, a mozete i stankov usput, nho! 😘

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lucky said:

i🙂 🙂razumem ugao za vakcinu, to mi ima smisla. ali onda zar ne bi bila fora da na max sad udare a PČ ludilo umiremo da bi gurali vakcinu a ne "morate da bolje poštujete naše preporuke".

Чак и да је само то циљ, ја не верујем да би могли одмах да прогурају вакцину, све и да хоће, мало је времена прошло од почетка свега овога, чак и лаици знају да је потребно време да се испита

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dule_smor said:

ja sam moje misljenje 10 puta minimum do sada rekao, ko je hteo da cita zna sta mislim...tako da ako se ne slazemo nema potrebe ni svrhe da ubedjujemo jedni druge u svoje misljenje...niti imam nameru da se vise cimam da laicima ovde objasnjavam medicinu da bi me za uzvrat ismevali i izvrgavali ruglu

edit, evo unapred da odgovorim na sledeci vickasti post, olizete mi butthurtovani rch, a mozete i stankov usput, nho! 😘

Dule I have just the thing!

javi se kad dodjes sledeći put u bgd, meni pomaže!

BA5FDC8C-6FB4-4009-9004-4AABB432938C.jpeg

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

htedoh da ti odgovorim, ali niti imam snage deseti put da pisem isto niti posle ovog tvog komentara to ima svrhe...evo mozes sa Igorom da circlejerkujes na fore sa Gretom itd, necu vas ometati...samo da kazem da ja nikad nisam tvrdio da virus ne postoji i neke 5g budalastine, vec da ove mere i histerija nemaju veze sa medicinom i naukom ma sta pricala ''struka''...slazem se skoro potpuno sa onime sto je ovaj spanski doktor rekao, a vi verujte Kisicki, dr Konju i ostaloj belosvetskoj bagri

Deo sa Gretom je karikiranje jer čim neko u klip ubaci priču Greta/Gejc/Davos je realno da se na to svede klip, kako za one koji podržavaju tu priču tako i za one koji ismevaju. 

Meni nije poenta da očigledno postoje neki ljudi koji dobijaju virus i koji umiru od njega, sad o brojkama jbg, ne mogu ništa konkretno da kažem jer ne znam ko koliko laže i s kojom namerom (naši sigurno lažu, samo je pitanje u kom smeru). I nije mi uporedivo sa epidemijama Svinjskog gripa i Honkonškog gripa jer tada bukvalno nisu nikakve značajne mere uvođene, sa ovim merama koje su za Covid-19 mi deluje da te epidemije ne bi ni postojale bukvalno, kao što bi i sezonski grip imao pet do deset puta manju smrtnost. I konačno, sve mere koje su trenutno kod nas aktuelne su osim za par grana privrede (turizam, saobraćaj, organizovanje događaja, sport, muzička i filmska industrija i sl) praktično nebitne, svode se na manju neprijatnost. Da li sam oduševljen činjenicom da kada sam u kancelariji treba da sedim sa maskom na licu 8 sati i čukam po kompu - nisam, ali daleko od toga da ću se od iste ugušiti... Ako će to da pomogne da doktori ne pocrkaju po bolnicama i da pacijenti ne moraju da čekaju na druge za njihove živote bitne zahvate nemam stvarno problem s time. I meni se čini da je situacija u bolnicama trenutno mnogo bolja nego letos, dokle će to biti tako nemam pojma, ne znam ni da li su letos u bolnicama bili zdravi ljudi, ali znam par ljudi koji su imali ozbiljan problem i imali su problem da ih smeste u bolnicu. 

Na kraju krajeva azijske zemlje kao što su Kina, Japan, Južna Koreja pokazuju da se suštinski sa virusom može da se živi i da privreda ne pati zbog toga, pri čemu se radi o 2-3 dosta različita sistema države i ekonomije. Tipa mi (za koje i dalje mislim da se solidno borimo s problemom uprkos brojnim retardacijama i idiotskim potezima koji su sigurno mogli biti bolji) imamo više i zaraženih i umrlih od Južne Koreje koja ima 10 puta više stanovnika, dakle sigurno rade nešto bolje od nas 🙂 A da ne pričam tek o drugim zemljama Evrope koje su u trenutno u dosta goroj poziciji, ili čak Americi. A virus je isti i ovde i tamo. 

Hoću reći deljenjem klipova koji između ostalog imaju i Gejc/Greta tematiku se nikako ne pomaže da se prikaže prava istina koju "mejnstrim mediji neće da prikažu", naprotiv. Sa druge strane odlazak u klub gde peva Seka Aleksić pred 2000 ljudi koji se gužvaju znojavi jer Korona ne postoji svakako nije baš dobra ideja, ne toliko zbog tih koji će u samom klubu i biti, već zbog njihovih roditelja, poznanika, kolega i ostalih koji potencijalno mogu značajno da najebu.

Edit: Ili primera radi prošle godine sam išao u teretanu da trčim na traci i to, deluje mi da u ovom trenutku to nije baš preterano pametno u kontekstu širenja zaraze, idem da trčim napolju. Jel hladnije, komplikovanije, neudobnije? Jeste, ali neće mi ništa suštinski faliti... 

  • Like +1 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je u inostranstvima, ali kod nas je sam takav haos. Elem, ja sam letos, kad je bila on ''eksplozija'', fasovao covid. Soldino me zdrmalo, ali u kucnoj izolaciji sam sve to pregurao. Ja sam bio ''nezvanicno'' covid pozitivan. Prosle nedelje sam, drugim povodom, isao na analize krvi. Doktorka mi je predozila da odradim seroloski test, da proverim da li imam antitela. Ja joj rekao da najverovatnije imam, jer sam letos prelezao. Zena u fazonu, kako si prelezao kad te nema u sisitemu. Kaze da u sistemu ne stoji da sam primao bilo kakve terapije. Odradim seroloski test, imam i igg i igm pozitivno, kazu mi da opet imam covid. Odradim pcr, danas stignu rezultati, negativan test, nemam koronu. Doktorka koja je dezurala u covid ambulanti, kaze mi da je opsti haos. Imaju ljude sa pozitivnim testovima, bez ikakvih simptoma ili tegoba, ljude koji su negativni, a ne mogu da stoje na nogama, a imaju simptome covida. Kaze, za divno cudo, ovih dana nemaju puno pacijenata. Takodje, kaze, sad blaga histerija oko covida, a letos je bilo 10 puta gore nego sad, a nije bilo nikakve histerije.

  • Upvote (+1) 2

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Контеова влада наложила је затварање теретани и базена, а иако барови и ресторани могу да нуде услуге доставе, обедовање у обкекту мора се завршити до 18 сати. Биоскопи и позоришта такође ће се затворити, али музеји ће остати отворени.

Влада Шпаније прогласила је данас ванредно стање у земљи због коронавируса и увела полицијски час од 23.00 до 6 часова ујутру.

Прво је трајало од марта до јуна, а према незваничним наводима, друго би могло да траје чак до априла 2021. године.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, daniiL said:

Ne znam kako je u inostranstvima, ali kod nas je sam takav haos. Elem, ja sam letos, kad je bila on ''eksplozija'', fasovao covid. Soldino me zdrmalo, ali u kucnoj izolaciji sam sve to pregurao. Ja sam bio ''nezvanicno'' covid pozitivan. Prosle nedelje sam, drugim povodom, isao na analize krvi. Doktorka mi je predozila da odradim seroloski test, da proverim da li imam antitela. Ja joj rekao da najverovatnije imam, jer sam letos prelezao. Zena u fazonu, kako si prelezao kad te nema u sisitemu. Kaze da u sistemu ne stoji da sam primao bilo kakve terapije. Odradim seroloski test, imam i igg i igm pozitivno, kazu mi da opet imam covid. Odradim pcr, danas stignu rezultati, negativan test, nemam koronu. Doktorka koja je dezurala u covid ambulanti, kaze mi da je opsti haos. Imaju ljude sa pozitivnim testovima, bez ikakvih simptoma ili tegoba, ljude koji su negativni, a ne mogu da stoje na nogama, a imaju simptome covida. Kaze, za divno cudo, ovih dana nemaju puno pacijenata. Takodje, kaze, sad blaga histerija oko covida, a letos je bilo 10 puta gore nego sad, a nije bilo nikakve histerije.

skoro pa ista situacija kao sa kevinom nekom koleginicom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rbds said:

 

Histeriju ne podržavam, ali šunjav je osećaj kada ujutru uđeš u bus iz noćne, sa sve linijama na licu od maske i naočara, i gledaš kako ljudi ne nose maske. Listaš fb/insta da ubiješ vreme do kuće i naletiš na ludila/kafane/provode. Onda se zapitam koji ja matrag radim u skafanderu.. Ko je ovde lud? 😏

Kad si tako pomenula, a zasto nositi maske kad iste ne stite od kovida? Ako tvrdis da je zbog sirenja kapljica, zasto pre kovida bilo ko sa simptotima gripa nije nosio maske ili zasto im u zdravstvenim ustanovama nije skretana paznja na to? Jel bi ti bio sunjav osecaj da masku nosis narednih 10 godina a da te sunja osecaj da je sve mozda jedna velika prevara? 

  • Like +1 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Drzava se pravi luda. Mere ili imas ili nemas, sve izmedju je sviranje spolovilu. Ovaj nazovi krizni stab ne moze izmedju sebe da se dogovori, a hteli bi na nivou cele drzave nesto da sprovode. Ako trebaju maske da se nose, kazna za sve one koji je ne nose. Nema okupljanja, kazna za sve koji to krse. Kraj price. Ali mi imamo lament onih koji bi trebalo da budu najvise odgovorni (drzava), gomilu neodgovornih i maltretiranje onih koji se koliko toliko odgovorno ponasaju(mislim na ljude koji dodatno ne otezavaju situaciju). Dacu primer Priboja. Na prolece smo imali policijski cas, ljude zatvorene po kucama, samo se cekao sudnji dan. Da bi u junu imali nekakve oladinske igre, doslo je preko hiljadu omladinaca sa raznih strana. Pa su napravili povodom tih igara koncert na trgu, gde se nabilo preko 10 hiljada ljudi sto iz Priboja, sto iz okolnih gradova. Pa su ljudi masovno isli na mitinge u okolne gradove (tipa u Novi Pazar). Pa si imao izbore. I povrh svega dosla je gomil ljudia koja radi u inostranstvu. Zato je u julu bio opsto haos, covid ambulanta nije mogla da naprima pacijente, antibiotika nije bilo dovoljno u apotekama. S jedne strane imas prepunu covid ambulantu i bolnicu, a sa druge strane prepune kafice. I onda ljudima nije jasno sta se desava.

 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...