Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

18 hours ago, Ребел said:

Да су протести утицали имао би свакодневно по хиљаду потврђених заражених, а не исти број као прошле недеље, док су се дешавали.

procena od pre 10ak dana je da se dnevno 3.000 ljudi zarazi samo u beogradu

 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, prota_ said:

jel ti znas brate kako se virus prenosi? ja razumem da si protiv vlasti ali nece virus sigurno da zaobidje sirenje u masi samo jer je masa pravedna i protiv vlasti

Ne znam kako mozes da iznosis konacne zakljucke i ucis druge, osim ako u medjuvrmenu nisi sa PN presao na virusologiju? 

 

Toliko je nepoznatih i nelogicnih stvari vezano za ovaj virus da mi je cudno da je neko toliko siguran u to sto prica (ne brini, nisi jedini). 

 

Evo recimo da te pitam nesto. Dan pred proteste imas istu tu masu od ~5.000 koji ne znaju sta ce sizoje izjaviti na D-day i da ce ih to trigerovati da izadju do skupstine. 

 

Tih istih 5.000 su rasuti po raznim Bg opstinama. Svi od pomenutih su taj dan bili u nekom kaficu, restoranu, tempu, pijacama, adi, lidu, keju, trznim centrima itd. gde su izmedjuostalog bili izlozeni guzvama odnosno slicnim uslovima kao i na protestima. 

 

Kako si dosao do tvog zakljucka ako znamo da je na protestima vecina ucesnika bila ispod 35-40g? Vise od 50% je nosilo maske. Vecina njih je drzala distancu osim onih koji su dolazili u grupicama poznanika/prijatelja. Oni koji su bili bolesni verovatno nisu napustali kuce. I ono najbitnije da ne znamo koliki je procenat te mase zapravo zarazen?

 

 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ok recimo da se slazemo oko svega pomenutog, kako bi prokomentarisao sledecu statistiku:

Japan - 22890 / 985;

Juzna Koreja - 13672 / 293;

Austrija - 19270 / 711

Srbija - 19717 / 442

3 pomenute drzave su svetlosnim godinama ispred nas po odgovornosti, organizovanosti i uredjenju a recimo i svesti naroda. Kako objasnjavas da imaju vecu smrtnost i sve to bez derbija, izbora protesta i ostalih sranja za koje vlast krivi narod? 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

objasnjavam pre svega time sto nasa drzava ne daje prave podatke, pogotovo ne u odnosu na organizovanije i uredjenije drzave. delom zato sto ni sama nema kompletne podatke kao posledica sveopsteg haosa, a drugim delom zato sto podacima koje ima manipulise

druga stvar je sto postoji lag izmedju porasta broja zarazenih i broja umrlih od nekih 20 dana, prema iskustvu svake od navedenih drzava. a to pokazuje i cinjenica da kod nas u periodu bez izlazaka, derbija i izbora 11 mrtvih u danu (prema zvanicnim podacima jel) je bio rekord, sad je standard. pa ti izracunaj koliko je vremena proslo od izbora do skoka broja umrlih

ovo je osnovna logika zdravog razuma i nema nikakve veze s politikom, kao sto ne bi ni trebalo da ima

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

zaboravite na analizu nasih podataka jer ih peglaju i lazu vec jako dugo. sad je tek besmisleno oslanjati se na brojke jer je, koliko sam pohvatao, jedino sto znam, posto je cetvoro bliskih ljudi zavrsilo medicinu i radi na raznim mestima, je da je zaista haos vec dugo, jos od pre izbora naravno.

  • Like +1 1

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Osnovna logika svakog zdravog razuma je da ako neko umre usled zdravstvenih problema bude tako i zaveden, a ne da bude zaveden kao zrtva C19 samo zato sto je testiran pozitivan. Tako se radilo u pocetku a verovatno se radi i dalje. Imajuci to u vidu, a i to sto si pomenuo da se brojkama manipulise, kako mozes da se oslanjas na statistiku i na bilo sta receno i sta nam se servira putem medija? 

Ono sto je transparentno je smrtnost C19 po starosnim dobima. Slika dole. Kad pogledas to i uporedis to sto ti pominjes dolazis do sledeceg:

Izbori: glasalo je oko 3mil stanovnika od toga sigurno vise od 50% onih u kriticnim grupama. Zatvorene prostorije bez maltene ikakvih zdravstvenih mera na izbornim mestima.

Derbi i protesti gde je u 4 navrata prisustvalo ~50.000 ljudi na otvorenom prostoru u grupama gde je smrtnost ispod 1% plus diskutabilno koliko je zarazenih prisustvovalo istim. 

Samim tim ne vidim kako ocekujes toliko drasticni porast zarazenih koji zagovaras prilikom derbija/protesta gde su prisutne uglavnom mladje populacije. 

Edit: slika je statistika iz Italije da ne bude zabune

 

 

Screenshot_20200717_151222.jpg

Edited by FATA
  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

sama ova slika je beskorisna jer procenat od 14 posto ne govori nista. Ne uzima u obzir broj po grupi, i da ne duzimo, virus ocito postoji, masovan je pa mnogo ljudi zavrsi u bolnici  - neki mozda i ne moraju, ali niko nece da rizikuje.

Citam pevace/pevaljke/starlete kako su zamalo umrle od korone, a bili 7 dana u bolnici...
Onda ERA koji djuska po bolnici (zauzima mesto jelte) i onako, jebi ga.

i ako se u bgd na dan zarazi 3000, to je opet nekako nista na occito "transferabilan virus" mada mozda srbija postane prva sa imunitetom krda...

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

14% je valjda procenat preminulih u odnosu na broj zarazenih pa od tog broja onda ide sortiranje po starosnoj grupi... 

Ovo sranje od kako je pocelo ima 4 meseca. Tek u poslednje 2 nedelje sam prvi put cuo da je neko koga znam pozitivan na C19 i to bez simptoma nego su odradili test da provere. Svi treniraju BJJ i pokupili su ko zna gde a mozda cak i izmedju sebe. Par njih neka temperatura, par njih culo mirisa i ukusa i to je to niko se nije preterano zalio. 

Inace 

 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ребел said:

Не знам никог код мене у теретани да се разболео, нико са фудбала који играм се није инфицирао на фудбалу, нико за кога знам да је био на протестима се није инфицирао.

Ne znam nikog ko se zarazio majke mi .... Teska prica

Link to comment
Share on other sites

Много си ти нешто пустио муда. 
Дођи на батајничу пијацу сутра, код рибарнице, поведи ортаке и понеси мармен спреј.

  • Like +1 2

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2020 at 7:38 PM, Dule_smor said:

Ko nije ispratio, vest od pre par dana koju je preneo i bivsi direktor KCS prof. Ristic o obdukcijama preminulih od Korone kojima su navodno svi unutrasnji organi unisteni itd...naravno vest je potpuno netacna sto je prof. Savic sa Sudske medicine dokazao...kao sto od pocetka govorim, ovo je vise politicka pandemija nego medicinska, nadam se da ce jednog dana neko odgovarati za sve ove lazne vesti i zla nanesena ljudima zbog svih posledica ove histerije, ali tesko...

lažne vesti imaš svakog dana na sve žive teme, neće niko odgovarati.

samo je sad tema lažne vesti ista za sve "na planeti" a u "mirnodopsko" vreme su targetovane po zemljama u skladu sa potrebom 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2020 at 4:09 PM, FATA said:

14% je valjda procenat preminulih u odnosu na broj zarazenih pa od tog broja onda ide sortiranje po starosnoj grupi... 

Ovo sranje od kako je pocelo ima 4 meseca. Tek u poslednje 2 nedelje sam prvi put cuo da je neko koga znam pozitivan na C19 i to bez simptoma nego su odradili test da provere. Svi treniraju BJJ i pokupili su ko zna gde a mozda cak i izmedju sebe. Par njih neka temperatura, par njih culo mirisa i ukusa i to je to niko se nije preterano zalio. 

Inace 

 

pa ovo se vrti po televiziji još od aprila otprilike 🙂 reklama je naravno glupava, ali nije ništa novo.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, isto kao što je zabranjivala obdukcije nad onima što su bili konkurenti Zemunskom klanu :tf:

WHO ne može ništa ni da naredi ni da zabrani, WHO je savetodavna organizacija koja daje preporuke, država može da ih primenjuje ili ne. I naravno da su rađene obdukcije u mnogim zemljama, primera radi evo iz USA šta su zaključili na osnovu nekog iole relevantnog uzorka obdukcija https://www.washingtonpost.com/health/2020/07/01/coronavirus-autopsies-findings/

Činjenica da u momentu kad ti je zdravstveni sistem prenapregnut i kada umire dosta ljudi verovatno nije top prioritet raditi obdukcije, to više može biti bitno u kontekstu nekog daljeg istraživanja virusa, ali ovo što je on rekao je prosto glupo. 

Edit: Dule, kapiram donekle tvoj skepticizam po pitanju Korone, ali je činjenica da mi trenutno imamo prenatrpane bolnice ljudi koji imaju teške upale pluća. Čak je pre neki dan neki doktor, mislim iz Čačka, izjavio da oni zapravo ne primaju ljude u bolnici bez lošeg rentgena pluća, tj bez ozbiljne upale pluća. I ovo je jedna konstatacija na tu temu, mislim čoveka znam lično, bio mi je komšija dok nije otišao u inozemstvo, vidim i da se na taj post razvila takođe diskusija, ali meni ovo obrazloženje deluje relativno suvislo, nevezano za kasniju obdukciju od čega je kontkretno neko umro

 

 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nece da mi otvori clanak o obdukcijama u Usa, sta je zakljucak? A vidim sve nelogicnosti i lazi oko cele ove price, kojih je bilo mnogo, se odmah zaborave cim neko izadje sa apokalipticnom pricom kao npr. ono govno Ristic pre neki dan o organima koje korona pretvara u pihtije.

 

Edit, a sto se tice preporuka WHO, nesto mi se cini da ih svi postuju.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

WHO je relano govance, i naravno da ne moze da ti zabrani direktno sta ces i kako ces da radis, ali moze indirektno da utice na to

 

o virusu se zna da se ne zna nista

nista nije 100% sigurno utvrdjeno, ni kako se prenosi, ni kojim tempom, ni da li se stice imunitet, niti koliko antitela traju, niti da li si zarazan dok imas antitela, niti da li imasj jace ili slabije simptome kada se ponovo zarazis,  simptomi mogu da nestanu pa da se ponovo vrate i da budu jos jaci itd itd ....  ali bukvalno nista se javno ne govori, koliko procitah vidim da se kaze samo da nema dovoljno podataka da je 6 meseci malo

niti jedan test nije pouzdan

a pricamo o 21. veku, era interneta i olakog razmenjivanja informacija bilo kakve vrste, i mi imamo globalnu pandemiju koju je proglasio WHO (hm) i ne postoje relevantni globalni podaci, ali zato mimovi se seruju brzinom svetlosti... 

deluje da jedini realan razlog  zasto se cuti o podacima o virusu jer je trka za vakcinu odavno pocela

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...