Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, deK!sa said:

Марко Ђурић, Маја Гојковић и Вулин позитивни...

I Čadež i Avdalović - bogami žurka proslave pobede na izborima uzima danak :))

1 hour ago, rbds said:
Quote

 

- Ako bismo svi nosili maske velika je zaštita. Ja sam za kažnjavanje u autobusu ko se maska ne nosi. I to nije prihvaćeno. Mi se sada nalazimo u najpovoljnijem periodu. U jesen i zimu nas čeka nešto ozbiljnije. Ostavimo najrestriktivnije mere za taj period. Nikada mi nismo prihvatili švedski model i besan sam za ovaj naslov da smo žrtvovali živote ljudi - zaključio je Kon.

"Kolektivno smo pogrešili"
Govoreći o trenutnoj situaciji, doktor Kon je objasnio da je jasno da smo svi pogrešili, a da se mere, govoreći o utakmicma, nikada nisu ukidali, ali da je veliko pitanje da li su se sprovodile.

 

čisto kao najava za jesen 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Epidemiolog Predrag Kon kazao je da je "postojao pritisak", u smislu potrebe da se život odvija normalno, da se prošlonedeljni izbori održe, što je u datom trenutku bilo "epidemiološko nepovoljno".

On je na TV Prva objasnio danas da je prethodno govorio o "ekonomskom pritisku" da se pojedine restriktivne mere ukinu kako bi se u slučaju izbora samo postavljalo pitanje pridržavanja zaštitnih mera i zdravstvenih preporuka.

 

pa kako sad bilo pritiska? :))

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Jose Jimenez said:

Biće zanimljivo čuti Kona u Utisku Nedelje

gostuje danas a?

bogami to bi trebalo gledati 🙂 

Realno ako su izbori bili rizik trebalo bi i ovi ponovljeni sa 200k glasača da takođe budu rizik, kako li će se prema tome postaviti 🙂

Super je ona montaža Ivanovićeva sa "izbori nisu rizik", "virus slabi", "nema razloga za merama" i onda posle izbora "narod je nedisciplinovan vraćamo mere" :)))

Quote

 

Zdravstveni sistem u Novom Pazaru na ivici je pucanja - respiratori ne rade, a više od stotinu pacijenata je sa teškom kliničkom slikom, piše Sandzakpress.net.

U ovom gradu, koji je proglasio vanrednu situaciju, kao što je Nova.rs već pisala, Vojska postavlja šatore pred bolnicom, društvenim mrežama kruže informacije o novim žrtvama, koje niko zvanično ne potvrđuje, priča se o pretrpanosti bolničkih soba. Ukupan broj inficiranih u Novom Pazaru premašio je 500.

 

Link to comment
Share on other sites

javljeno mi da u Nemačkoj ne radi gotovo ništa. Dule, molim za osvrt. makar u Prusiji kako je, Nemačka može i da propadne, što se mene tiče.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Prvo nisam u Prusiji/istocnoj Nemackoj vise, rekoh cini mi se vec...drugo ne znam ko ti javlja i sta podrazumeva pod tim da ne radi gotovo nista? Od starta pandemije ne rade teretane, sportski klubovi, kafici su otvoreni skoro, javne sluzbe minimum rada, sve sto se moze online se odradjuje...ostalo sve funkcionise od prevoza, snabdevanja, supermarketa itd...cak su i skole otvorene za ovih poslednjih mesec dana skolske godine

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

tipa ne rade prodavnice bilo čega osim hrane, tržni centri, fabrike, restorani (kažeš od skora su ih otvorili), bioskopi, pozorišta, galerije itd... drugar koji putuje Evropom kaže da je u Nemačkoj sve zatvorenije nego bilo gde drugde u EU.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Debeli said:

tipa ne rade prodavnice bilo čega osim hrane, tržni centri, fabrike, restorani (kažeš od skora su ih otvorili), bioskopi, pozorišta, galerije itd... drugar koji putuje Evropom kaže da je u Nemačkoj sve zatvorenije nego bilo gde drugde u EU.

pa ne bas...restorani su otvoreni pre nekih mesec dana, muzeji i pozorista pre par nedelja, trzni centri pre vise od mesec dana, skole pre mesec itd...fabrike ne znam zaista, ali mislim da vecina radi uz neka ogranicenja...a Nemci su generalno asocijalni, tako da im ove mere nisu tesko pale...u Kemnicu je recimo i pre bio prazan grad uvece, nije neka razlika u odnosu na epidemiju 😄 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

To tebi tako deluje jer ti je oko neuvezbano. Osnovno pravilu u svetu špijuna je sve je suprotno od onog kako izgleda. Draškov kolega ima lajku sa posebnom optikom koja vidi što smrtnici ne vide i ima ugrađen teleks. Depeša depešu stiže! 

Salim se drusko, ali malo ti je tetralno to '' javljeno mi je '' kao da si neko mudo u vrhovnom štabu komsomola

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa koristim srpski jezik. kao "čuo sam", "rečeno mi je"... pa tražim potvrdu, što, doduše, jeste prvo pravilo u svetu špijuna - potvrditi informaciju.

:)

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, f4ts0 said:

Kad stiže sve to na teleks da ti javi...naravno da ništa ne radi svi umrli. 

nisu umrli, moraće za Kalifat da se radi, ljudi su resurs, i to ne samo zbog bubrega i plućnih krila...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...