Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

15 hours ago, rbds said:

Moraju da igraju na kartu straha, a da nas opet ne zabrave.. 😂

Očekujem novi talas mera za par dana.. 

znam ali ovo je kao neki horor film slika :)) skoro kao silent hill 🙂

Vidim crnogorci već zabranili, ofc delom zbog litija, a ima i ovaj što je rekao ... tako da je realno da budu neke mere malo "jače" - ovo sa prevozom je naravno smejurija pola ni ne nosi masku.

 
 
0
 Advanced issue found
 
 
Quote

Građani Srbije moraju pod hitno da shvate da su obmanuti zato da bi se održali izbori, a da su sve mere nakon vanrednog stanja neopravdano ukinute, odnosno, da su morale biti postepeno ukinute, rekao je predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Rade Panić, dodajući da su lekari iscrpljeni, da ih nema dovoljno, kao ni zaštitne opreme i da nemaju sa čime da leče pacijente.

“Svakodnevno se vrši pritisak, preti i ucenjuje svaki zdravstveni radnik koji je pokušao da progovori o onome šta se zaista dešava u zdravstvenim ustavnovama”, rekao je Panić za NovaS.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, rbds said:

Po meni je logično ukinuti/zabraniti sve skupove u zatvorenom, paaa i na otvorenom. 

kaže Vučić sad nije frka lako se prevazilazi virus! :)) Pre dva meseca bila frka na svim nivoima! 🙂

Quote

 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas iz Brisela da građani Srbije moraju biti odgovorniji i disciplinovaniji kad je reč o zaštiti od koronavirusa, te istakao da ne isključuje mogućnost od uvođenja mera, ako to ne bude tako.

Vučić je, u izjavi novinarima, povodom aktuelne situacije sa širenjem koronavirusa, rekao da moramo biti ozbiljniji i disciplinovaniji, naročito u Beogradu, iako virus aktuelno nije ništa tragično, sem za starije i one sa drugim bolestima, jer ga 95 odsto mladih lako prevazilazi.

 

 

A za događaje na otvorenom sad kad su prošli derbi i izbori kapiram može, jedino pitanje zbog guče i exita!

2 hours ago, overkind said:

Се рачунају тениски турнири?

naravno, to je kao ono u simpsonovima "no homers club - we are allowed to have one" (ili kako ide) tako i ovde, jedan turnir može, preko toga ne!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, rbds said:

Po meni je logično ukinuti/zabraniti sve skupove u zatvorenom, paaa i na otvorenom. 

oces da kazes da je sad gore nego u martu/aprilu?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je gore. Karaburma je uvek puna i prepuna, primila je udar ovog pritajenog talasa. Sada traže nas koji smo ranije izašli da se vratimo. Srećom pa mene jošuvek ne diraju, načelnik klinike me pušta da odem posle ispita na godišnji/plaćeno odsustvo, samo da nisam u vidokrugu dešavanja, a glavna sestra zateže.. 😏

"Krizni štab za suzbijanje zarazne bolesti COVID 19 23. juna doneo je zaključak po kom sve medicinsko osoblje može biti premeštano i poslato na rad u bilo koju zdravstvenu ustanovu ili privremenu bolnicu, po usmenom nalogu poslodavca. Po ovom aktu, koji je lično potpisala premijerka Ana Brnabić, svi koji odbiju premeštaj, automatski će dobiti otkaz. "

https://nova.rs/drustvo/lekarima-koji-ne-pristanu-na-premestaj-automatski-otkaz/?ref=fbnova

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Lucky said:

iz onog domena "ko poznaje nekog sa covidom" ja onomad nisam znao nikog odnosno jednog negde pred kraj, sad sigurno 5-6 ljudi (ne računam draleta! 🙂

Bukvalno. Poceo sam da sumnjam u razne teorije zavera tokom onog prvog pika jer nikoga nisam poznavao od zarazenih, kao ni moji prijatelji/poznanici. A evo sad mi se prvi komsija zarazio, a I to saznam na tv-u. Doduse, komsija mi je Nikola Jokic, al opet.. 🙂

Link to comment
Share on other sites




"Krizni štab za suzbijanje zarazne bolesti COVID 19 23. juna doneo je zaključak po kom sve medicinsko osoblje može biti premeštano i poslato na rad u bilo koju zdravstvenu ustanovu ili privremenu bolnicu, po usmenom nalogu poslodavca. Po ovom aktu, koji je lično potpisala premijerka Ana Brnabić, svi koji odbiju premeštaj, automatski će dobiti otkaz. "
https://nova.rs/drustvo/lekarima-koji-ne-pristanu-na-premestaj-automatski-otkaz/?ref=fbnova


Ahaha jebo im ja mater usranu, cak nije ni vanredno stanje

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

meni su stigle info da je u Novom Pazaru PAKAO NA ZEMLJI da im je danas umrlo 14 ljudi, ali zvanični podaci su da je umro 1 u celoj Srbiji. 

nema testova, ja sam danas platio serološki jer testove samo umirući dobijaju.

Drkisić i Drkon ne nameravaju da dezertiraju. ova će u ministarsku fotelju pošto je dokazala stručnost (čitaj: obraz - đon). 

mnogo mi je žao lekara i sestara i svog osoblja. 

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Debeli said:

meni su stigle info da je u Novom Pazaru PAKAO NA ZEMLJI da im je danas umrlo 14 ljudi, ali zvanični podaci su da je umro 1 u celoj Srbiji. 

Prvi put čujem da je OBIČAN GRIP napravio PAKAO NA ZEMLJI :tf:

6 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha jebo im ja mater usranu, cak nije ni vanredno stanje

Mislim da smo tehnički i dalje u onom nekom statusu epidemije od posebnog značaja ili kako se već zove, što im formalno-pravno omogućava da sprovode sve te mere, pogotovu za zdravstveni sistem. Što je u prevodu da je vanredno stanje koje je tražio ministar odbrane i koje služi za rat samo jedno proseravanje da zamajavaju narod, ali aj sad. Mislim da sve mere mogu da primene i bez toga. 

Inače vidim da su i Zemun i Zvezdaru vratili kao Covid bolnice, što znači da je samo VMA non-Covid bolnica u gradu. Sreća njihova pa imaju već godinama inter-hospitalne infekcije zahvaljujući idiotskom sistemu klimatizacije i održavanja istog 🙂 Mada kao nisu sad cele bolnice Covid nego samo po jedna zgrada u Zemunu i Zvezdari, ali cenim da će se i to relativno brzo promeniti nažalost. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Debeli said:

meni su stigle info da je u Novom Pazaru PAKAO NA ZEMLJI da im je danas umrlo 14 ljudi, ali zvanični podaci su da je umro 1 u celoj Srbiji. 

nema testova, ja sam danas platio serološki jer testove samo umirući dobijaju.

Drkisić i Drkon ne nameravaju da dezertiraju. ova će u ministarsku fotelju pošto je dokazala stručnost (čitaj: obraz - đon). 

mnogo mi je žao lekara i sestara i svog osoblja. 

Може ПЦР да се плати 6000 и да се добије.

 

Наравно, не иде као по лоју, али тестирају те. У Пазару јесте пакао, потврђено из директног извора.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zwerko said:

Prvi put čujem da je OBIČAN GRIP napravio PAKAO NA ZEMLJI :tf:

a ti si kao čuo mnogo ali ovo nisi.

:tf:

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno nemam pojma da li je istina, nesam školovao statistiku

“Poasonova distribucija se očekuje kod ovakvih procesa, a kazuje nam koliko se posmatranih događaja (smrti) očekuje u fiksnom vremenskom intervalu (u ovom slučaju: dan) u zavisnosti od prosečne stope (umrlih za dan)”, piše Smolić.

On objašnjava da kada je srednja vrednost manja od 1, kao što je to ovde slučaj (18/21, odnosno 0,86),  očekuje se da je broj dana kada nema preminulih osoba veći od broja dana kada premine jedna osoba, a nisu ni toliko malo verovatni dani kada se očekuje da umre dve i više osoba.

“Pošto su u pitanju slučajni procesi, postoji verovatnoća da je ova razlika u zvaničnoj i očekivanoj distribuciji nastala slučajno. Ali statistički testovi (npr. Kolmogorov-Smirnovljev i hi-kvadrat) pokazuju da je verovatnoća da je to posredi značajno manja od 1%. Ukratko, zvanični podaci ne odgovaraju očekivanoj distribuciji”, objašnjava Smolić.

17 hours ago, DJAPEH8 said:

Bukvalno. Poceo sam da sumnjam u razne teorije zavera tokom onog prvog pika jer nikoga nisam poznavao od zarazenih, kao ni moji prijatelji/poznanici. A evo sad mi se prvi komsija zarazio, a I to saznam na tv-u. Doduse, komsija mi je Nikola Jokic, al opet.. 🙂

ja znam za još jednog forumaša (ime poznato REDAKCIJI), čuvamo mu intimu!

14 hours ago, Debeli said:

meni su stigle info da je u Novom Pazaru PAKAO NA ZEMLJI da im je danas umrlo 14 ljudi, ali zvanični podaci su da je umro 1 u celoj Srbiji. 

nema testova, ja sam danas platio serološki jer testove samo umirući dobijaju.

Drkisić i Drkon ne nameravaju da dezertiraju. ova će u ministarsku fotelju pošto je dokazala stručnost (čitaj: obraz - đon). 

mnogo mi je žao lekara i sestara i svog osoblja. 

realna priča da kisić ide da bude min zdravlja, šteta (po kona) što je vulin psiho pa ne da vojsku ali bi u suprotnom metli kona da bude ministar.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...