Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ја знам за пример жене коју су вратили са кардиологије, јер се болница претвара у мадафакин ковид болницу.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

nadam se.

čuo sam da su pravi brojevi zaraženih prošle nedelje višestruko veći od objavljenih, javljeno mi je i da se covid delovi bolnica samo povećavaju, mene lično nisu hteli ni da testiraju iako sam očigledno covid, tako da mislim da će ova prikrivana eksplozija morati da ima neke posledice. videćemo hoće li moći Veliki Prenemagač sa plavušom i Drkonom da nas zaključa opet.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

@Zwerko, odlučili su Zemun non - covid, a Bežaniju da otvore. Pacijente iz Zemunske prebacili dalje.

Brojke su veće nego što govore, opet se na brzinu umire. Za dve tri smene na Karaburmi znam da ih je bilo po 3-4..

Čitam na netu da su za sutra najavili sastanak kriznog štaba. Izgleda da ćemo opet da se gledamo od 15h u istom sastavu. 

FB_IMG_1586702196930.jpg

  • Haha (+1) 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, rbds said:

@Zwerko, odlučili su Zemun non - covid, a Bežaniju da otvore. Pacijente iz Zemunske prebacili dalje.

Brojke su veće nego što govore, opet se na brzinu umire. Za dve tri smene na Karaburmi znam da ih je bilo po 3-4..

Čitam na netu da su za sutra najavili sastanak kriznog štaba. Izgleda da ćemo opet da se gledamo od 15h u istom sastavu. 

FB_IMG_1586702196930.jpg

ahahahaaha nisam ovo video 🙂

13 hours ago, Debeli said:

nadam se.

čuo sam da su pravi brojevi zaraženih prošle nedelje višestruko veći od objavljenih, javljeno mi je i da se covid delovi bolnica samo povećavaju, mene lično nisu hteli ni da testiraju iako sam očigledno covid, tako da mislim da će ova prikrivana eksplozija morati da ima neke posledice. videćemo hoće li moći Veliki Prenemagač sa plavušom i Drkonom da nas zaključa opet.

Na kraju, kako je otkrio BIRN, ispalo je da je država krila i broj preminulih i zaraženih osoba tokom epidemije, odnosno, da su ove brojke znatno veće od zvaničnih: prema saznanjima BIRN-a, od od 19. marta do 1. juna od koronavirusa umrla su 632 pacijenata, što je za 388 više od zvanično saopštenog broja za taj period, koji iznosi 244. Isto tako, tokom prošle nedelje, kada se zvaničan broj novozaraženih kretao oko 90 dnevno, prema BIRN-ovim saznanjima taj broj se zapravo kretao između 300 i 400 dnevno.

ovo je isto vrh:

Institut Batut tražio je maksimalni zakonski rok od 40 dana kako bi nam dostavio tražene podatke, o čemu je BIRN prethodno pisao. Odgovor Batuta stigao je pet nedelja nakon što smo poslali zahtev, poslednjeg dana predviđenog roka, 16. juna, na kraju radnog vremena.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, rbds said:

@Zwerko, odlučili su Zemun non - covid, a Bežaniju da otvore. Pacijente iz Zemunske prebacili dalje.

 

Aha, ja sam bio shvatio da je i Zemun i Kosa sad covid, a onda ispadne da su ih samo rotirali. Samo mi nije bas jasna logika gde jednu bolnicu koja je vec bila u tom rezimu, gde ljudi imaju iskustvo i sve prebace na drugu bolnicu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, daniiL said:

Kod nas danas masovne kontrole po prodavnicama i lokalima, za sada samo dele opomene, sledece su kazne.

Baš su se iscimali iz kriznog štaba:

Quote

 

Od danas je obavezno korišćenje zaštitnih maski u gradskom i međugradskom prevozu i putnicima koji ne nose maske neće biti dopušten ulaz u prevozna sredstva, saopštila je Vlada Srbije.

Važno je napomenuti da maske ne moraju biti hirurške, kupljene u apoteci već građani mogu koristiti i pamučne maske ѕa višekratnu upotrebu i slično, navodi se u saopštenju.

Što se tiče zatvorenih prostora, krizni štab je uputio preporuku svim građanima da u svim zatvorenim prostorima nose maske, sa posebnim akcentom na pošte, banke, javne institucije kao i prodavnice i tržne centre.

 

šta uopšte kontrolišu po lokalima kada je za zatvoreni prostor samo preporuka, baš će da se spasu ovi što prodaju tj. rade.

Link to comment
Share on other sites

Само Сале Рошави. И мислим да би тако било и да нема пандемије.

А аргумент више у прилог томе, Вучића боли курац за њих, а Данило Вучић је прележао корону.

  • Haha (+1) 1
  • Thanks (+1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ребел said:

Само Сале Рошави. И мислим да би тако било и да нема пандемије.

А аргумент више у прилог томе, Вучића боли курац за њих, а Данило Вучић је прележао корону.

Hvala za pojašnjenje, mislio sam da je bio još neki.

Link to comment
Share on other sites

"За све активности које будемо спроводили морамо да размислимо колики је ризик и како да се заштитимо. Биће у превозним средствима особа која ће опомињати да се носе маске, али напомињем да сви треба да схватимо да тај контролор треба да буде у нашим главама", наглашава Кисић Тепавчевићева.

hahhaha, kisić nije pratila kako su prošli prvi dani od skidanja zabrana :))

Link to comment
Share on other sites

Bogami, Slovenija opet uvodi obavezne maske svugde i zabranila je ulaz iz gomile zemalja bez testa u Hrvatsku opet ne može bez testa, mnogima otkazana putovanja za Španiju (mada su i ti ludi što su hteli da idu) - izgleda ovaj drugi talas koji zovu i "drugi pik prvog talasa" stiže pre nego kasnije.

"Очекујем да ће грађани схватити да је ово последњи тренутак да уозбиљимо комплетну ситуацију. Нећемо имати потребе да се враћамо ригорозним мерама попут полицијског часа, али морамо да будемо много савеснији", поручује Тиодоровић.

Link to comment
Share on other sites

Ne smeju zbog ekonomije da nas zatvaraju u vandredno stanje. A da jeste strašno, veomaaa jeste. Kragujevac i Novi Pazar kao žarišta (opet su tu teže kliničke slike) , u Bgdu ludnica. Samo što se ćuti i zataškava. U VMA krenula je poliklinika sa radom - ambulantni pregledi, vojna policija/ obezbeđenje ima spiskove zakazanih pregleda. Civile striktno po spisku i niko preko, a vojni mogu da ulaze kako god. 

Smorila me je više maska, taman sam se ponadala da ću kada izađem sa Karaburme da prodišem. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, rbds said:

Ne smeju zbog ekonomije da nas zatvaraju u vandredno stanje. A da jeste strašno, veomaaa jeste. Kragujevac i Novi Pazar kao žarišta (opet su tu teže kliničke slike) , u Bgdu ludnica. Samo što se ćuti i zataškava. U VMA krenula je poliklinika sa radom - ambulantni pregledi, vojna policija/ obezbeđenje ima spiskove zakazanih pregleda. Civile striktno po spisku i niko preko, a vojni mogu da ulaze kako god. 

Smorila me je više maska, taman sam se ponadala da ću kada izađem sa Karaburme da prodišem. 

naravno da ne smeju zbog ekonomije da zatvaraju pa već sad je ludilo sa ova dva meseca što se nije radilo, zamisli kako bi bilo i nadalje. 

doduše letnji period je uvek nešto malo relaksiraniji po pitanju svega, ali pitanje je kakva će biti jesen.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

To je ta struka logika, sad ne sme lockdown zbog ekonomije, a pre dva meseca je smeo, swe pohwale

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

normalno :)) Kon kaže "teorija zavere" :))

btw, RTS oduševljava izborom slika, šta je ovo :))

slika.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...