Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Evo ko zna nemacki neka pogleda, steta sto nije titlovano. Ukratko doktor kaze da u njegovoj praksi vec nedeljama uopste nema pacijenata sa simptomima respiratornih infekcija, da je cela prica prenaduvana, da nema drugog talasa o kome stalno pricaju, da Robert Koh Institut daje preporuke koje nemaju veze sa situacijom na terenu, pogresno interpretira statistiku itd. Takodje da uprkos tome sto mnogi lekari i profesori dizu svoj glas protiv ovih nelogicnih mera i cele histerije, oni ne dobijaju nikakvu medijsku paznju, vec naprotiv budu proglaseni ludim teoreticarima zavere bez ikakvog osnova. Da su obdukcije pacijenata navodno preminulih od Korone obustavljene jer se pokazalo da je kod vecine uzrok smrti bio nesto drugo (patolozi iz Hamburga, Hanovera, Ciriha itd su ovo potvrdili). Recimo 2017. je u Nemackoj 20 hiljada ljudi umrlo u sezoni gripa od obicne influence (od Korone za sad 9 hiljada) pa nije bilo nikakvih mera. Vakcina posebna prica, preskacu se sve etape klinickih studija, nezeljenih dejstava, testiranja koja traju godinama itd. Ali dzabe sve price izgleda, velika vecina ljudi jednostavno podleze medijskoj masineriji i propagandi sa milijardama vesti o Koroni, nema nikakve konstruktivne diskusije i drugog misljenja, takvi se automatski diskredituju kao teoreticari zavere. Welcome to the Brave new world heh.

 

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Licno ne znam, ali tipa cujem za nekoga ko je pozitivan. Ali nije to poenta price, ne poricem ja da virus postoji, vec samo da ovakve u istoriji nezamapcene epidemioloske mere nemaju veze sa mozgom, jer se vec pokazalo da su patogenost virusa i mortalitet od istog jedva nesto veci nego kod obicne influence, cak i sa ovakvom prilicno pristrasno vodjenom statistikom.

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

to su sublimalne poruke, zaista. cilj je da se misli da svet nije isti zbog korone. a svet zaista više neće biti isti.

već nije isti. ni ekonomski, ni društveno, ni politički.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dule_smor said:

Licno ne znam, ali tipa cujem za nekoga ko je pozitivan. Ali nije to poenta price, ne poricem ja da virus postoji, vec samo da ovakve u istoriji nezamapcene epidemioloske mere nemaju veze sa mozgom, jer se vec pokazalo da su patogenost virusa i mortalitet od istog jedva nesto veci nego kod obicne influence, cak i sa ovakvom prilicno pristrasno vodjenom statistikom.

Сећам се свега што си причао још од почетка. Нисам питао с неком задњом намером, него у фазону ако неко има додирних тачака, имаш ти због професије.

 

Од свих људи које знам, знам само за једну особу да је званично била потврђен ковид случај.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Pa trenutno nemam bas kontakta sa pacijentima tako da nisam merodavan:). Al kazu kolege i u Srbiji i u Nemackoj da je bilo dosta potvrdjenih, ali se broj dosta smanjio. Videcemo sta ce sad da izmisle, drugi talas ili nesto novo hehe.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 9:47 AM, Dule_smor said:

Pa trenutno nemam bas kontakta sa pacijentima tako da nisam merodavan:). Al kazu kolege i u Srbiji i u Nemackoj da je bilo dosta potvrdjenih, ali se broj dosta smanjio. Videcemo sta ce sad da izmisle, drugi talas ili nesto novo hehe.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

ne znam šta kaže @rbds ali "kolaju priče" o punim bolnicama kovidaša!

Link to comment
Share on other sites

Izašla sam sa VMCa početkom meseca, 14 dana izolacije uz slobodu kretanja i preporuku da izbegavamo velike skupove. 10tog dana su nam je bilo testiranje. U sredu radila test, u petak došao negativan nalaz. Tražila sam ranije da izađem zbog školovanja, uz debelo cimanje i sa vezom u upravi su me pustili.

Stanje na terenu je haotično, zvanično tj konačno otvaraju i drugu renoviranu bolncicu u okviru VMCa, stara zgrada je skoro pa puna, 50+ pacijenata stalno. Sajam zatvorili prošle nedelje. Veliki udar na vojno zdrastvo, osoblje koje je ostalo je skoro 3 meseca u kontinuitetu bez odmora i najave da će biti rotacija i korišćenja starih godišnjih odmora.  U svakom slučaju mučno, krenule vrućine u punoj ratnoj opremi je jezivo. Sa druge strane osoblje u sistemu vojnog zdrastva koje ne želi da dođe na Karaburmu i pronalazi način da ostanu izvan cele priče, otvarajući bolovanja i slično.. 

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

supruzi potvrđen covid, mene nisu hteli da testiraju jer nisam imao temperaturu, iako sam imao sve ostale simptome. doktorka rekla da je Majin test relevantan za svo nas troje. i bebica je zakačila. svi smo pregrmeli za 2 dana. bilo malo čupavo, ali su Maji odmah uveli hemomicin i sad je dobro. sad smo svi dobro. ni za kakve kontakte nisu pitali, samo su rekli da sedimo kući 14 dana jer smo sad bez simptoma. 4 dana smo čekali rezultate i za to vreme smo pregrmeli. rekli su nam da obavestimo ljude s kojima smo bili u kontaktu da se jave na testiranje ako dobiju simptome. naši su izgleda odjavili epidemiju, biće lečite se po kućama.

moja interna epidemiološka istraga je pokazala da sam ja najverovatniji nulti kućni pacijent i da sam fasovao s posla. 10ak % mog sektora je bolesno zaključno sa danas.

što se tiče toka bolesti, ovo je OBIČAN GRIP. beba i žena su imali do 39 temperaturu i to ih je lomilo oko 40 sati. ja uopšte nisam imao temperaturu. izgubili smo miris i ukus, povremeno produktivno kašljemo. izapušeni nosevi i sinusi delimično. i to je to.

bar neću morati da nosim maske ubuduće.

toliko o tome.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Komšinica je stradala malo pre 100. žrtve. Vozač sanitetskog vozila za dijalizu se zarazio preko drugog pacijenta, i preneo većini putnika. Njen sin se zarazio od nje, i sa lakim simptomima je bio zatvoren na Sajmu dok su mu majku sahranjivali.

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li se zvao CARES kad je uveden, što ga dovodi u vezu sa covid-om, ali je činjenica da su SAD znale da su pukle ekonomski još pretprošle godine. ovo je zakon o raspodeli sredstava primarne emisije (naštampanih para), čekao se samo povod.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2020 at 11:08 AM, rbds said:

Izašla sam sa VMCa početkom meseca, 14 dana izolacije uz slobodu kretanja i preporuku da izbegavamo velike skupove. 10tog dana su nam je bilo testiranje. U sredu radila test, u petak došao negativan nalaz. Tražila sam ranije da izađem zbog školovanja, uz debelo cimanje i sa vezom u upravi su me pustili.

Stanje na terenu je haotično, zvanično tj konačno otvaraju i drugu renoviranu bolncicu u okviru VMCa, stara zgrada je skoro pa puna, 50+ pacijenata stalno. Sajam zatvorili prošle nedelje. Veliki udar na vojno zdrastvo, osoblje koje je ostalo je skoro 3 meseca u kontinuitetu bez odmora i najave da će biti rotacija i korišćenja starih godišnjih odmora.  U svakom slučaju mučno, krenule vrućine u punoj ratnoj opremi je jezivo. Sa druge strane osoblje u sistemu vojnog zdrastva koje ne želi da dođe na Karaburmu i pronalazi način da ostanu izvan cele priče, otvarajući bolovanja i slično.. 

znači nema više nikoga na sajmu? pošto sam negde video da su prebacili neke iz smedereva na sajam u neku malu halu? mada je verovatno fejk onda.

On 6/16/2020 at 3:04 PM, Jose Jimenez said:

Komšinica je stradala malo pre 100. žrtve. Vozač sanitetskog vozila za dijalizu se zarazio preko drugog pacijenta, i preneo većini putnika. Njen sin se zarazio od nje, i sa lakim simptomima je bio zatvoren na Sajmu dok su mu majku sahranjivali.

deset puta više ljudi sad čujem da su sa koronom nego kad je bila cela halabuka (što ima smisla kad se priča o tome da nema više restriktivnih mera itd). A zato je fascinantno da je EXIT najavljen bez problema i tako to 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...