Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

2 hours ago, manson said:

https://idp.trezor.gov.rs/ 

onih 100 evrića

 

edit: nego, ne želim da uzimam, ali opet, ako se ne prijavim, bojim se da neko od organizatora ne uzme (ili je ovo paranoja iz mene sada). da li uzeti i uplatiti u neke dobrotvorne svrhe?

ne verujem da je paranoja, naravno da će prebaciti u predizborni budžet sve što ljudi ne klejmuju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Uzeti i otkupiti glasove SNS-a.
Oni placaju 1000 din glas, platiti 2000 da se ne glasa za njih. Svako moze da plati 5-6 osobe.

Bar da se ovi potkupljeni okrenu 😄

mislim da su se toga već setili ovi sa druge strane :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

Uzeti i otkupiti glasove SNS-a.
Oni placaju 1000 din glas, platiti 2000 da se ne glasa za njih. Svako moze da plati 5-6 osobe.

Bar da se ovi potkupljeni okrenu 😄

U praksi će ljudi da obećaju svima da će da glasaju za njih za koju hiljadu, samo je pitanje ko može da sprovede kontrolu u praksi toga šta je plaćao a to je verovatno samo SNS koji će da im da kružne listiće, bugarske vozove i slično :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Krajnje loshe reshenje. Kupiti glas sa vishe novca? Uskoro cemo imati aplikaciju na kojoj cesh moci da prodash glas. Bolje je pokushati ubediti ljude koji inace ne izlaze da glasaju i povecaju broj izashlih.

A za ljude koji inace prodaju svoj glas za par crvenih, nemam reci. Zasluzuju zivot koji imaju.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sting said:

Krajnje loshe reshenje. Kupiti glas sa vishe novca? Uskoro cemo imati aplikaciju na kojoj cesh moci da prodash glas. Bolje je pokushati ubediti ljude koji inace ne izlaze da glasaju i povecaju broj izashlih.

A za ljude koji inace prodaju svoj glas za par crvenih, nemam reci. Zasluzuju zivot koji imaju.

Misljenja sam da je ovo nemoguc scenario iz prostog razloga jer je previse novca ulozeno da se opozicija diskredituje na ovaj ili onaj nacin. Stoji da ni sami sebi ne pomazu svojim postupcima i slicnim glupostima a i sastavljeni su od sljam de la creme ekipe.

Zasto mislim tako jeste da npr. u razgovoru sa familijom ili bliskim/sirim drustvom postoji taj mentalitet da je cela opozicija sastavljena od "satelita" (njihove reci) koji igraju po AV pravilima i to uglavnom u "mladjoj kategoriji" oko 35. Ovi stariji 50+ tvrde kako im je opozicija gadna i kako im se povraca od iste "bosko, djilas i redje pomenuti trifunovic" pa tako nece ni izaci na izbore jer eto to je njihovo pravo.

Ono sto velika vecina obe grupe ne kapira jeste da taj glas protiv vucica nece mnogo promeniti jerbo ima gomilu sigurnih glasova i da ce AV i njegova masinerija i dalje biti na vodecim mestima. Ono sto moze da se promeni jeste odnos snaga u stali. Pa tako umesto 55% > 5% imacemo 40% - 20% i goveda nece moci da glasaju i usvajaju kako im se prohte.

Jos jedna stvar koja isto tako ne pomaze jeste brdo ljudi koji su ranije bili za dveri i njihovu politiku su odjednom promenili kurs u poslednjih par godina i uzeli im glas iz nekih diskutabilnih razloga (slucajevi iz okruzenja a i ovde sa foruma, znaju oni koji prate duze).

Slazem se ovim sto si rekao gore, ali mislim da je trenutno situacija takva kakva je i da ne postoji bolje resenje. Sjajno bi bilo kada bi opozicija mogla da se organizuje na drzavnom nivou (sto je nerealno... da je SNS u pitanju ne bih 2 puta mislio)) i da otkupi te glasove i popisaju se po SNS.

Jos jedan veliki problem:

23 hours ago, manson said:

https://idp.trezor.gov.rs/ 

onih 100 evrića

 

edit: nego, ne želim da uzimam, ali opet, ako se ne prijavim, bojim se da neko od organizatora ne uzme (ili je ovo paranoja iz mene sada). da li uzeti i uplatiti u neke dobrotvorne svrhe?

Evo recimo reci mansona. Ne znam decka po nicku, ali vidim da je clan od 2003. Recimo da je tada imao nekih ~15g znaci da sada ima 32-35+. Nije jedini jer sam uhvatio par takvih izjava na drugim mestima. Znaci brdo nase pokretacke snage odnosno neko ko nije vise zaslepljen klinac koji veruje u sve sto mu se kaze, vec odrasla osoba koja treba da razmislja racionalno i donosi odluke se odrice para koje ce verovatno kroz namete platiti duplo, zarad finansiranja vlasti verujuci u bolje sutra. 

I onda imas sledecu situaciju: SNS ulaze brdo nasih para za njihove kampanje i projekte punjenja dzepova. Tim kampanjama oni sebi KUPE 2 miliona glasova ~50%, na ovaj ili onaj nacin a od kusura i mansonovih para kupe novine/TV stanice. Tim istim parama se isto tako finansiraju unutrasnji sukobi i razdvajaju manje opozicione stranke koje su u jednom trenutku imale zavetrinu, da bi danas ostale na pucini bez da i malo pirucka... I onda se kaze da je kupiti glas sa vise novca lose resenje. Misljenja sam da bi bilo idealno ovim novcem finansirati nerede na ulicama ili kupovina glasova kako bi se povratio bar kakav takav balans dok ne sacekamo patch nove verzije.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

U praksi će ljudi da obećaju svima da će da glasaju za njih za koju hiljadu, samo je pitanje ko može da sprovede kontrolu u praksi toga šta je plaćao a to je verovatno samo SNS koji će da im da kružne listiće, bugarske vozove i slično 🙂

Од кога ли су то видели? 🤔

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

Jebote, sprdao sam se, pa naravno da nije pametno resenje da se otkupe potplaceni 😄

 

Jbg samoizolacija uzela danak rezonovanju 😆

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ребел said:

Од кога ли су то видели? 🤔

Zapravo u nekom periodu 2001.-2012. je toga bilo jako malo, da kažemo zanemarljivo, najčešće u nekim malim sredinama gde je neki lokalni debil računao da na taj način može da dobije glasove. U krajnjoj instanci u tom periodu smo imali ono što pre i posle nismo - smenjivost vlasti. 

A kružni listić i kao koncept i kao termin je skovao SPS 90ih i sada ga ista ekipa ponovo sprovodi. 

Inače https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3464089/kurir-saznaje-nove-mere-vlade-srbije-ko-ne-nosi-masku-skupo-ce-da-plati-kazna-od-20000-do-150000

Quote

Naime, Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti predviđa da vladamože uvesti rigoroznije mere kako bi se obuzdala epidemija koronavirusa ukoliko ponovo bukne. Stoga, svi naši građani koji ne budu nosili zaštitne maske rizikuju da plate kaznu od 20.000 dinara ukoliko se obistine strahovi epidemiologa i broj zaraženih koronavirusom počne naglo da raste od 18. maja!

Imamo neke nove strahove :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pojačane epidemiološke mere važile bi i za bašte ugostiteljskih objekata kada je zajedno za jednim stolom više od dvoje ljudi, ali i za sve političke i druge skupove na koji dolazi veliki broj ljudi. 

Ovo posebno! 

Inače je počela priča da se VMC neće ni zatvoriti, bez najave da ćemo imati rotaciju osoblja i mogućnošću da koristimo godišnje odmore koje smo pisali krajem prošle godine. Uskoro će biti mesec i po dana kako smo tamo. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zwerko said:

Zapravo u nekom periodu 2001.-2012. je toga bilo jako malo, da kažemo zanemarljivo, najčešće u nekim malim sredinama gde je neki lokalni debil računao da na taj način može da dobije glasove. U krajnjoj instanci u tom periodu smo imali ono što pre i posle nismo - smenjivost vlasti.

Стварно?!? Од 2008-2012 није било тога?!?!

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, rbds said:

Pojačane epidemiološke mere važile bi i za bašte ugostiteljskih objekata kada je zajedno za jednim stolom više od dvoje ljudi, ali i za sve političke i druge skupove na koji dolazi veliki broj ljudi. 

Ovo posebno! 

Inače je počela priča da se VMC neće ni zatvoriti, bez najave da ćemo imati rotaciju osoblja i mogućnošću da koristimo godišnje odmore koje smo pisali krajem prošle godine. Uskoro će biti mesec i po dana kako smo tamo. 

GO MARA GO!!!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ребел said:

Стварно?!? Од 2008-2012 није било тога?!?!

Kao što rekoh ne mogu da tvrdim 100%, ali definitivno nije bilo organizovano. S tim da ti je period malo čudan pošto u tom periodu nije bilo izbora, bili su jedni 2008 i drugi 2012, nije bilo ništa između. 2008. je DS došla na vlast vrlo tankom većinom a s obzirom da je bila u sukobu sa dotadašnjim koalicionim partnerom (DSS koji je kontrolisao i MUP) to bi na većem nivou bilo jako teško sprovodivo. S druge strane i 2012. je teško da je neko organizovano pravio kružne listiće na izborima koji su izgubljeni i to praktično od protivnika koji je bio otpisan. Možemo se prisetiti na primer džaka koji su sadašnji lideri Srbije istresali sa glasačkim listićima ispred Skupštine kao krunski dokaz o krađi. Sva sreća pa je ta priča dobila sudski epilog i krivci su popili zatvor! Oh, wait... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

šmrc nakantali vas vadikali sa stiroporom i džakovima, šmrc, EU čestitala Tomi u pola 6 uveče, šmrc šmrc demokratija ljudska prava liberalizam, šmrc, evroatlantske integracije, šmrc šmrc...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 12:21 PM, FATA said:

I onda se kaze da je kupiti glas sa vise novca lose resenje. Misljenja sam da bi bilo idealno ovim novcem finansirati nerede na ulicama ili kupovina glasova kako bi se povratio bar kakav takav balans dok ne sacekamo patch nove verzije.

uzeti novce pa posle videti šta i kako 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zwerko said:

Kao što rekoh ne mogu da tvrdim 100%, ali definitivno nije bilo organizovano. S tim da ti je period malo čudan pošto u tom periodu nije bilo izbora, bili su jedni 2008 i drugi 2012, nije bilo ništa između.

Је л' реално ово, јеботе?

[roflmao]

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...