Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

3 hours ago, Jose Jimenez said:

Ima li neko drugare u Zvezdinim grupama? Jedno je da vođe navijača zabrane prozivanje Vučića - oni imaju direktan interes da ostanu u Vučićevoj milosti. Ali kako su pešadiju nabedili da organizuju bakljadu za Vučića?

I koje je rezonovanje?

 

Нису то само цигани.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mohr said:

Uzece izbore peder lagano,isuvise penzionera u zemlji + ce glasati i ovi koji nisu medju zivima,tako je uvek bilo,barem u Nisu,ono sto provereno znam

ponovimo, vise je mladih <=30 za AV nego penzosa

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Dule_smor said:

i sta bi sad, ne mora vise policijski cas, nedeljom ne napada virus, struka tako rekla hehe

Bio je neki super naslov ne znam više gde, tipa "Virus najopasniji radnim danima posle 20h i nedeljom, osim u crkvi" (mislim da je nešto sa Index.hr npr) :)))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mohr said:

Uzece izbore peder lagano,isuvise penzionera u zemlji + ce glasati i ovi koji nisu medju zivima,tako je uvek bilo,barem u Nisu,ono sto provereno znam

dal je to ikada bilo dovođeno u pitanje? mislim da i on zna da svi ovi što lupaju u šerpe zapravo lupaju protiv njega i nemaju ni najmanju ideju za koga bi inače glasali na izborima. Pa ja više ne znam ni ko je sa kim u priči i ko protiv koga i ko bojkotuje a ko ne a kao nešto pratim vesti.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, tortky said:

zato i treba da nas jebu

redakcija sprema muziku u 20:30, zwerko vodi navijanje

Pa jebeš ga teško da mogu da budem i žut i za bakljadu u isto vreme. Nešto ti ne ide logika, oni se bore protiv mene!

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

https://thehill.com/opinion/healthcare/494034-the-data-are-in-stop-the-panic-and-end-the-total-isolation?amp

 

Leaders must examine accumulated data to see what has actually happened, rather than keep emphasizing hypothetical projections; combine that empirical evidence with fundamental principles of biology established for decades; and then thoughtfully restore the country to function.

 

rln

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dule_smor said:

Opa, struka se oglasila!

http://hronograf.net/2020/05/03/vucic-kraj-vanrednog-stanja-u-srbiji-na-djurdjevdan/

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

kakva šarada :)) 

po prognozama mmf 100.000 nezaposlenih više zbog čitave ove dvomesečne zezancije.

najjači je kon sa "mi nećemo da zabranimo penzionerima kad će napolje, oni neka sami procene" - svi penzosi kod mene bili napolju i dok im je bilo zabranjeno.

danas sam morao do pošte nešto, svi kafići rade, gomila ljudi u njima - tamo gde ima hrana ofc su i kečap i so i biber na stolu, u kafićima standardni oni stakleni dozeri za šećer itd itd.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fikser said:

"Relaksiranje mera" = ionako ih niko vise ne postuje, al "postepeno", da ne ispadnemo totalne pice...


Улазак путника у возило биће могућ само на предњим вратима, док ће излазак путника бити на вратима обележеним за излаз.

Извештај Татјане Зиндовић из погона ГСП-а на Новом Београду
У аутобус улази једна по једна особа, а код врата ће стајати редар који ће контролисати да ли путник има персонализовану карту. Уколико нема, мораће да има радни налог - сваки дан мора да има нови радни налог.

Возач је физички одвојен од путника, а означена су седишта на којима може да се седи, односно места на којима може да се стоји.

Свако друго седиште је забрањено за коришћење, направљен је модел као и у другим европским градовима - дозвољено седење до прозора, забрањено седење до пролаза, у тим међуредовинма остављен је простор за стајање путника. 

На поду су обележене траке и стрелице воде путнике од уласка на предња врата, према вратима за излаз.

koliko li će se dugo ovoga ljudi pridržavati.

Link to comment
Share on other sites

Procena je da ćemo od 1. juna moći ponovo u bioskope i pozorišta, a 15. ćemo se "povnovo ljubiti tri puta".

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/sada-je-vreme-da-svi-izadu-napolje-i-zaraze-se-osim-najstarijih-dr-nestorovic-tvrdi/qgeee4k

 

🤐

Inače na Karaburmi se stanje ne stišava. Sve što je civilstvo prolazilo na samom početku, nas sustiže. Osoblje i pacijenti pozitivni, zatvorenici iz CZa, starački dom i grupa pelenaša od 90tak godinica. Srećom pa je bilo blago zahlađenje, pa je u skafanderu podnošljivije. Iste ekipe su pisane i za septembar u pripravnosti da budemo. Druge bolnice se prazne za dezinfekciju i da se koliko može osposobi zdrastvo. Na lečenje se dolazi sa covid negativnim nalazom. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, rbds said:

Pulmolog, dr Branimir Nestorović rekao je danas da je sada vreme da svi izađemo napolje inficiramo se korona virusom, jer ćemo na taj način uspeti da steknemo imunitet i sprečimo njegovu ponovnu pojavu, a šanse da do težih kličičkih slika dođe gotovo su nemoguće.

ahaha, pa kida ova struka, kida!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Pulmolog, dr Branimir Nestorović rekao je danas da je sada vreme da svi izađemo napolje inficiramo se korona virusom, jer ćemo na taj način uspeti da steknemo imunitet i sprečimo njegovu ponovnu pojavu, a šanse da do težih kličičkih slika dođe gotovo su nemoguće.

ahaha, pa kida ova struka, kida!

ja na početku rekoh da mladi i zdravi treba da se zaraze prvi. 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa o tome i pricam, sto to nije odmah uradjeno kao u Svedskoj, Belorusiji i jos par zemalja bez ovih mera koje je pitanje da li su ista donele...i zasto je sad trenutak za tako nesto, sad znaci nema opasnosti od skoka krive, prepunjenih bolnica itd, koja je logika tu...ajde da je prelezalo pola populacije pa da kazu ok, ajd i ostali pa da zavrsimo sa time...ili su onda podaci o broju zarazenih netacni te ih ima sto puta vise...ovamo pustaj sve, nek se pravi imunitet grupni, nema opasnosti, ovamo zatvorene granice, zabrana putovanja, najava placanja testiranja na aerodromu 200 evra ko hoce da putuje i ostale nebuloze...obrni okreni lazu i poturaju kontradiktorne price, a narod ionako ne zna gde udara, tesko ga zaludeti nacisto

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko vas slusa podkast Dzoa, ali Musk pominje nesto zanimljivo ovde i prilicno je siguran u to sto prica... E sad, znam da je US zdravstveni sistem u kurcu, ali koliko se zapadno evropski sitem razlikuje od US? Da li je moguce da na osnovu broja obolelih/preminulih naplacuju isto tako nerealne cifre od osiguravajucih kuca ili pak to zdravstveno pokriva?
 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 2:02 PM, rbds said:

Inače na Karaburmi se stanje ne stišava. Sve što je civilstvo prolazilo na samom početku, nas sustiže. Osoblje i pacijenti pozitivni, zatvorenici iz CZa, starački dom i grupa pelenaša od 90tak godinica. Srećom pa je bilo blago zahlađenje, pa je u skafanderu podnošljivije. Iste ekipe su pisane i za septembar u pripravnosti da budemo. Druge bolnice se prazne za dezinfekciju i da se koliko može osposobi zdrastvo. Na lečenje se dolazi sa covid negativnim nalazom. 

kako li će da bude sad kad je ponovo "normalan" prevoz, živo me zanima za dve nedelje situacija 😞

On 5/6/2020 at 10:33 PM, Dule_smor said:

pa o tome i pricam, sto to nije odmah uradjeno kao u Svedskoj, Belorusiji i jos par zemalja bez ovih mera koje je pitanje da li su ista donele...i zasto je sad trenutak za tako nesto, sad znaci nema opasnosti od skoka krive, prepunjenih bolnica itd, koja je logika tu...ajde da je prelezalo pola populacije pa da kazu ok, ajd i ostali pa da zavrsimo sa time...ili su onda podaci o broju zarazenih netacni te ih ima sto puta vise...ovamo pustaj sve, nek se pravi imunitet grupni, nema opasnosti, ovamo zatvorene granice, zabrana putovanja, najava placanja testiranja na aerodromu 200 evra ko hoce da putuje i ostale nebuloze...obrni okreni lazu i poturaju kontradiktorne price, a narod ionako ne zna gde udara, tesko ga zaludeti nacisto

pa kad nemaju pojma šta rade samo prate trendove šta rade drugi :))

Link to comment
Share on other sites

Nestor kida :))

Nestorović: Virus se neće vraćati; Egzit i Guča će se sigurno održati

"Zamislite čoveka koji ima zanatsku radnju koja ne radi i on ostaje bez novca. On mora da proceni rizik zato što će korona proći. On će se možda zaraziti, ali teško da će umreti. Ako mu umre radnja, on će sigurno da umre. Njegova deca postaće socijalni slučajevi", dao je primer Nestorović.

On kaže da ljudi moraju da shvate da ovo više nije virus.

Nestorović kaže da mu je termin socijalnog distanciranja "totalno odvratan".

"Kakvo socijalno distanciranje? Izbegavaj bliske kontakte sa nepoznatim ljudima. Tako se to zove na srpskom. Socijalno distanciranje je kada si potpuno otuđen, to nije u prirodi nas, Srba. Vidim da su ljudi počeli da se rukuju, što je lepo i da se grle, dočekali su taj momenat", kaže Nestorović usput naglasivši da je bitan i mentalni povratak u normalu.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2020 at 2:48 PM, rbds said:

@Lucky na sve to danas prebacuju 40tak sa sajma.. 😂

Gledam danas u frizerskom salonu, samo ja nosim masku u zatvorenom prostoru i frizerke ofc. Jedna mušterija kašljuca, na 15kvm ima nas 6. Jutros oko 10h na B.brdu uđoše 10+ penzionera u bus, kao eksurzija. Stanje je kao da ništa nije bilo.. Relaksirano.. 

Sve se nadam da će do prvog juna da nas zatvore, pa me čeka dve nedelje izolacije. Postaje mučno oblačenje i skidanje skafandera, iste procedure dezinfekcije, svaki put kupanje kada izlazimo iz crvene zone (to nijedna bolnica ne radi). Večeras noćna, pa tri dana libero.

Pisalo negde da ima još 70ak ljudi na sajmu, zamisli koliko je tek na njih svako zaboravio sad kad više "nema korone" :))

Ovo sa autobusom je imalo smisla dok su mislili da će biti taj neki redar, sad da kao neko ne sedne na mesto na kojem piše da nije za sedenje, pa to niko neće da poštuje. Doduše našeg drugara @Kurgan su izbacili iz autobusa pre neki dan jer nije imao masku 🙂

Juče sam išao do banke nešto, tamo oko hrama gde je onaj lik uleteo sa puškom svaki kafić je pun a na ulici ljudi u 12h kao da je subota popodne.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Vlada_ said:

s obzirom kako se ljudi trenutno ponasaju ili ce korona eksplodirati i jebati nam kevu potpuno, ili je cela prica do sad bila laz / plod ekstremnog neznanja

ako bismo mogli nekako da eliminišemo mogućnost da neko umre, onda bi scenario broj 1 zapravo bilo veoma interesantno videti, ali mislim da smo realno bliži ovoj opciji 2 i potvrđivanju @Dule_smor teorije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...