Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

16 minutes ago, f4ts0 said:

Pa da se kaže podacak bilo bi podacima, a pošto se kaže podatak kaže se podatkima, ali imamo prelaz k u c, pa se kaže podatcima


Piše se podaci.

Kada se suglasnik t nađe ispred glasa c, vrši se uprošćavanje suglasničke grupe (gubljenje suglasnika) radi lakšeg izgovora reči. Glas c sliven je od glasova t i s, pa se t gubi kako ne bi došlo do nagomilavanja istih glasova ili glasova koji se isto izgovaraju.

Promena po padežima (jednina; množina):

• nom. – podatak; podaci

• gen. – podatka; podataka

• dat. – podatku; podacima

• aku. – podatak; podatke

• vok. – podatak; podaci

• ins. – podatkom; podacima

• lok. – podatku; podacima

https://www.opsteobrazovanje.in.rs/kako-se-pise/podaci-ili-podatci/

Mislio sam prvo da trolujes ali ima i ona da je pravopis poslednje utociste onih koji nemaju argumente.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Majstor bora said:


Piše se podaci.

Kada se suglasnik t nađe ispred glasa c, vrši se uprošćavanje suglasničke grupe (gubljenje suglasnika) radi lakšeg izgovora reči. Glas c sliven je od glasova t i s, pa se t gubi kako ne bi došlo do nagomilavanja istih glasova ili glasova koji se isto izgovaraju.

Promena po padežima (jednina; množina):

• nom. – podatak; podaci

• gen. – podatka; podataka

• dat. – podatku; podacima

• aku. – podatak; podatke

• vok. – podatak; podaci

• ins. – podatkom; podacima

• lok. – podatku; podacima

https://www.opsteobrazovanje.in.rs/kako-se-pise/podaci-ili-podatci/

Mislio sam prvo da trolujes ali ima i ona da je pravopis poslednje utociste onih koji nemaju argumente.

Hvala, razvejao si mi sumlje koje sam imao

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Ребел said:

И даље је полицијски час. Само није локдаун за викенд, али зато јесте у петак!

kao i do sad, sve savrseno logicno i u skladu sa strukom!

edit, drale, stvarno mislis da se Vucko usrao zbog rejtinga pa zato ovo radi?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мени делује да је Вучко у фазону како ће да јебе кад крене званично предизборна кампања и да је смислио нешто како да их јебе, толико да једва чека и не може да се искулира.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:

kao i do sad, sve savrseno logicno i u skladu sa strukom!

edit, drale, stvarno mislis da se Vucko usrao zbog rejtinga pa zato ovo radi?

jeste. on ne trpi aktivnu opoziciju makar bila i neorganizovana poput lupanja u šerpe. ne da ništa da ga glocka. njemu je rejting podatak sa kojim ustaje i leže od kako se bavi politikom. samo to mu je zaista bitno.

narodu je dopizdelo, stvarno niko nije na po 84 sata zatvarao celu naciju u kućni zatvor. i stvarno zveči Beograd u 08:05. a on mora da raspiše izbore do 3.6. 

tako da odjednom jenjava epidemija, struka koja je govorila o relaksaciji mera posle Đurđevdana je odjednom promenila mišljenje. prekoredno unapređeni major dr Peca i Ona-sa-minusom-u-prezimenu. (što ovi naprednjaci vole plave kobile to nigde nisam video. bila danima kampanja kako je lepa kako joj nude sledeći brak. toliko je dobra da kao zamenik direktora institucije i zaova ministarke pravde ne silazi sa tva.)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko drugare u Zvezdinim grupama? Jedno je da vođe navijača zabrane prozivanje Vučića - oni imaju direktan interes da ostanu u Vučićevoj milosti. Ali kako su pešadiju nabedili da organizuju bakljadu za Vučića?

I koje je rezonovanje?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Ima li neko drugare u Zvezdinim grupama? Jedno je da vođe navijača zabrane prozivanje Vučića - oni imaju direktan interes da ostanu u Vučićevoj milosti. Ali kako su pešadiju nabedili da organizuju bakljadu za Vučića?

I koje je rezonovanje?

 

citali im tolstojevskog.

Mislim kako je to pitanje pobogu kali?? Sta su kao navijaci zvezde osvesceni rodoljubi koji imaju politicki stav ili uopste stav?
Isto su radili 5og oktobra, isto uvek - gledaju da rade posao.

U stvari kkad razmisli covek, ispadose najpametniji. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...