Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

9 hours ago, f4ts0 said:

socd.thumb.jpg.ac9a76a0e137b7c802b591930e2f68b3.jpg

U suštini ovako isto izgleda i Beograd danas, tako da je pitanje zašto policijski čas sasvim legitimno, džabe smo maltretirali ljude mesec ipo dana. A pogotovu je nebulozno da za vikend ponovo sve bude zatvoreno, ko se zarazio, zarazio se 🙂 S tim da verujem da će Veliki Vođa da sutra izađe u susret narodu i da im podari vikend za šetnju. 

A evo jednog drugog pogleda na smrtnost https://www.ft.com/content/6bd88b7d-3386-4543-b2e9-0d5c6fac846c

Poredili su ukupnu smrtnost od svih uzroka u pogođenim državama u odnosu na višegodišnji prosek i došli do zaključka da je stvarna smrtnost od Covida-19 možda i do 60% veća!!!! Mislim da je takav zaključak svakako bullshit, ali nije nemoguće da je više ljudi umiralo tamo gde su zdravstveni sistemi bili preopterećeni zbog virusa pa su ljudi umirali od drugih stvari ili prosto ljudi nisu hteli da idu u bolnice da se ne bi zarazili. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne  od korone, nego ZBOG korone (mada ko umre svejedno mu je). 

Dakle OD korone je umrlo manje nego sto zvanicno kazu, ZBOG korone verovatno vise, ali opet jebiga.  
Pitanje je da li ima poente ovoliko maltretiranja i ekonomske katastrofe zbog virusa koji nece desetkovati svetsku populaciju.
i euro momo sad daje cistije podatke : https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

Opet, po grafu potpuno je bespredmentno pricati da li je od ili zbog korone - ocito je jak skok u smrtnosti, a eto korona je prisutna u tom periodu, pa ima smisla kazati da je povecala znacajno mortalitet

Jebiga, ako pitas klince, ili ljude do 50, pa niko nije umro...

225369991_Screenshot2020-04-27at19_36_19.thumb.png.9b60d39cc7e4fdc2078ad5100b0444d8.png

za 0-15 godina:

1527308348_Screenshot2020-04-27at19_35_59.thumb.png.cb52d89b79c869fd4f29a9ad459b01d2.png

ofc opet je pitanje kako se vodsi stats. U austriji recimo korona dize iz mrtvih (ne korona, nego nesto, da budemo neutralni)

1531118043_Screenshot2020-04-27at19_41_45.thumb.png.cc769d1b959d2e3098089d44964e5626.png

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Malo pre na ulicama samo penzioneri i ja. Do centra mi je trebalo 15+min gradskim prevozom (sa Ceraka). 

"“Svi koji ulaze će morati da nose maske, ulaziće se na jedna a izlaziti na druga vrata, u vozilima će biti iscrtana mesta kako građani ne bi stajali jedni pored drugih. Uvešćemo i konduktere koji će procenjivati koliko ljudi ulazi i izlazi iz prevoza, kako on ne bi bio izvor zaraze”, rekao je Vesić."

Baš da vidim kako će funkcionisati ta iscrtana mesta i da li će nas ostavljati na stanici da čekamo sledeći bus, jer se ovaj baš iscrtano napunio. 🙄😏

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, rbds said:

Malo pre na ulicama samo penzioneri i ja. Do centra mi je trebalo 15+min gradskim prevozom (sa Ceraka). 

"“Svi koji ulaze će morati da nose maske, ulaziće se na jedna a izlaziti na druga vrata, u vozilima će biti iscrtana mesta kako građani ne bi stajali jedni pored drugih. Uvešćemo i konduktere koji će procenjivati koliko ljudi ulazi i izlazi iz prevoza, kako on ne bi bio izvor zaraze”, rekao je Vesić."

Baš da vidim kako će funkcionisati ta iscrtana mesta i da li će nas ostavljati na stanici da čekamo sledeći bus, jer se ovaj baš iscrtano napunio. 🙄😏

 

jel to znaci da cemo morati da validiramo kartu svaki put kada udjemo u gsp?

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2020 at 12:08 AM, Jogi_ said:

Moguce i to, mada sumnjam da je citav cirkus ovih razmera napravljen samo zbog novca, mislim da je tu novac vise propratni efekat u fazonu never waste a good crisis

 

tako je, ali prosto to je samo jedna od stvari koja se radi dok se bavimo covidom.

Evo čak je i Pentagon sad odlučio da objavi snimke i prizna NLO viđanja :))

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, killYg0r said:

Ovo lupanje u serpe je smislio neki paor na nivou Boska Obradovica

Није, то је рециклирана фора из деведесетих, за време Милошевићевог дневника.

 

Не кажем да није ретардирано, него није ново.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Војска је током дана демонтирала и однела кревете из "Штарк арене", а очекује се да се и паравани сутра уклоне. Након тога следи дезинфекција простора.

"Штарк арена" је била превиђена за привремену ковид-болницу за прихват пацијената са лакшом клиничком сликом, али није било потребе да ту буду смештени пацијенти.

1 hour ago, Dule_smor said:


 

 


Wat? Nije im dosta korona da slude narod i rade sta hoce pa sad i to?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

 

The US Department of Defense has released three declassified videos of "unexplained aerial phenomena".
In its statement, the Pentagon said: "After a thorough review, the department has determined that the authorised release of these unclassified videos does not reveal any sensitive capabilities or systems, and does not impinge on any subsequent investigations of military air space incursions by unidentified aerial phenomena.
"DOD [Department of Defense] is releasing the videos in order to clear up any misconceptions by the public on whether or not the footage that has been circulating was real, or whether or not there is more to the videos. The aerial phenomena observed in the videos remain characterized as 'unidentified'."

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-52457805

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ребел said:

Није, то је рециклирана фора из деведесетих, за време Милошевићевог дневника.

Не кажем да није ретардирано, него није ново.

Ostali smo mozdano u tom dobu. A ona ista muda, da svi izadju na ulice i olupaju miliciju i dobiju batine, su se skupila odavno.

Poz za Igora iz Brisela koji je pio pendreke i vodene topove \o

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, killYg0r said:

Ostali smo mozdano u tom dobu. A ona ista muda, da svi izadju na ulice i olupaju miliciju i dobiju batine, su se skupila odavno.

Poz za Igora iz Brisela koji je pio pendreke i vodene topove \o

Nisam, bezao sam kao rogue jebote, noge su radile kao parni klipovi. kolarceva - pravni mislim da sam pretrcao brze nego visnjicka banja-centar.
Peske

ali da poracavajuce je da je nakon 23 god opet mlacenje serpi u modi. A mozda i nije, c'est la vie!

23 minutes ago, Majstor bora said:

Pa ima po podacima koji su namesteni. Direktiva odgore je da ne sme da bude vise od 250 kad se podvuce crta do kraja pandemije i tako ce i da bude.

kaze se podatcima

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Majstor bora said:

Pa ima po podacima koji su namesteni. Direktiva odgore je da ne sme da bude vise od 250 kad se podvuce crta do kraja pandemije i tako ce i da bude.

Ево деби1 је све раскринкао, дојавом из дубоке државе.

 

1 hour ago, f4ts0 said:

kaze se podatcima

Тролујеш?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Pa da se kaže podacak bilo bi podacima, a pošto se kaže podatak kaže se podatkima, ali imamo prelaz k u c, pa se kaže podatcima

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...