Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

34 minutes ago, rbds said:

ahaha da, videh ovo i setih se cele priče 🙂

6 minutes ago, Dule_smor said:

da bre, sad ce odjednom da olabave sve mere, kao prosla je opasnost sve kul...nidje veze sa mozgom i prethodnom pricom o virusu i svemu, al sreca pa kod naroda sve moze da prodje

stigla "direktiva" završili smo posao dok je kovid bio dimna bomba, popuštajte sve! 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dule_smor said:

da bre, sad ce odjednom da olabave sve mere, kao prosla je opasnost sve kul...nidje veze sa mozgom i prethodnom pricom o virusu i svemu, al sreca pa kod naroda sve moze da prodje

mislim da su doterali do zida i da bi dalje dramoseranje i ljutkanje na narod doveli do sve gorih posledica po imidž, a ni ekonomski efekat nije zanemarljiv.

12 minutes ago, Lucky said:

ahaha da, videh ovo i setih se cele priče 🙂

stigla "direktiva" završili smo posao dok je kovid bio dimna bomba, popuštajte sve! 🙂

jeste i to. recimo Rio Tintu su dali dozvolu u ovom vanrednom stanju da od rajske Gruže napravi mesečev pejzaž. zlotvori.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nije tačno, broj poseta RUR-u je porastao zbog povećanog broja "povratnika". Slično kao što su se gastosi vratili u Srbiju. AV je pre neki dan izjavio da će biti zadovoljan ako bar 10% povratnika pronađe postao i odluči da ostane u Srbiji. Mene zanima koji procenat zadržanih rur povratnika bi bio zadovoljavajući za RUR predsenika?

Link to comment
Share on other sites

kao i rl povratnici i ovi RUR povratnici su uvek i zauvek vezani za RUR i uvek će se vraćati. nema sreće van RURa i na Zapadu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Možda nije loše izbegavati citate iz britanskog Informera

Naslov

Quote

Germany sends China £130billion bill for 'coronavirus damages' – sparks fury in Beijing

Tekst

Quote

Germany has sparked outrage in China after a major newspaper put together a £130bn invoice that Beijing "owes" Berlin following the impact of the coronavirus pandemic.

Naravno nemački Bild kao i domaći retardirani novinari ima ideju kako da poveća čitanost, teško baš da ima veze sa zvaničnim stavom Nemačke. 

Što ne znači da svi na Zapadu ne traže neko žrtveno jagnje pa su im sad Kinezi baš dobra meta, a ovi naravno pizde zbog toga, ali realno jedni ne mogu bez drugih i sve te priče su samo dnevnopolitički rijaliti šou predvođen Trampom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa u minusu je zaista neko vreme u nekim delovima SAD. prodaje se za nula dolara uz naknadu troškova transporta i/ili skladištenja.

:)))))))))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne moze nishta dobro da izadje iz toga, ne znam shto se smejete toliko :). Samo imamo srece da je racun toliko veliki da mi verovarno necemo moci to da platimo svojim unishtenjem pa ce morati na nekog veceg da krenu 😛

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Interesantan tekst

https://www.nytimes.com/2020/04/20/opinion/coronavirus-testing-pneumonia.html

Quote

In emergency departments we insert breathing tubes in critically ill patients for a variety of reasons. In my 30 years of practice, however, most patients requiring emergency intubation are in shock, have altered mental status or are grunting to breathe. Patients requiring intubation because of acute hypoxia are often unconscious or using every muscle they can to take a breath. They are in extreme duress. Covid pneumonia cases are very different.

A vast majority of Covid pneumonia patients I met had remarkably low oxygen saturations at triage — seemingly incompatible with life — but they were using their cellphones as we put them on monitors. Although breathing fast, they had relatively minimal apparent distress, despite dangerously low oxygen levels and terrible pneumonia on chest X-rays.

I kaže da neki uredjaj pulse oximeter (kako se ovo zove kod nas i da li ima da se nabavi po apotekama?) može da pomogne za detektovanje covid 19 pre nego što dodje do ovih komplikacija.

 

Link to comment
Share on other sites

kostao 30 eura dobar na amazonu pre korone, sad je isti 60. Oximeter se zove, i ne zelis ga, jos jedan izvor hipohondrije

Ovaj sam ja uzeo, sad je 60 eura....
685779670_Screenshot2020-04-21at08_53_48.thumb.png.03ca68c4c447eba23510a19b52882f0b.png

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pulsni oksimetar je prenosni uređaj za neinvazivno određivanje zasićenosti arterijskog hemoglobina kiseonikom (SpO2) i merenje pulsa kod odraslih i dece.

Toliko različitih patoloških stanja mogu da izazovu nisku saturaciju tj nisku vrednost zasićenost kiseonika.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tek skoro saznao da su u većini gradova pijace na otvorenom, well - zatvorene. Nije mi jasno, Lidlovi, ideje i ostali rade, ljudi se guraju unutra, i dahću jedni druguma za vrat u redovima ispred, a pijace koje su na otvorenom i provetrene da provetrenije ne može biti su zabranjene. Takođe su i direktno izložene toploti i UV zračenju od sunca, cenim da je to mnogo nepogodnija sredina za širenje virusa? Kod nas u Šapcu rade pijace na otovrenom, maska i rukavice obavezni i to je to. Jesu zaista zavorene po drugim gradovima, ili je i ovo neka propaganda? :-)

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

fora je sto je postojalo i ogranicenje broja ljudi po marketima u zavisnosti od povrsine (koje izgleda ne postuju vise), koje ne bi mogli da sprovedu na pijacama nikako.

a inace, naravno da su sve dosadasnje odluke potpuno idiotske, a ovi ce radije da ih sprovode do kraja iako skapiraju da su idiotske jer bi u protivnom morali da priznaju da su pogresili.

od samog starta - policijski cas od 20h, a preko dana rade svi kafici, koji su naravno bili puni. onda pozatvaraju kafice, a produze policijski cas, tako da prakticno sve ljude nabiju u tih par sati da pokupuju namirnice, izadju na vazduh ili sta vec. 

na veliki petak je napolju bilo 7 milijardi ljudi, jer ce naravno svi izaci na lepo vreme pre nego sto ih zatvore na 4 jebena dana, makar bombe padale napolju.

jednostavno je trebalo zatvoriti sve, posavetovati ljude da drze distancu kad god mogu i to je to. ljudi koji paze bi mogli da organizuju svoj zivot da izgleda koliko toliko normalno a da prakticno nijednom ne pridju nikome na 2 metra, umesto sto su primorani da se krecu medju ljudima zbog odredjenog dela stanovnistva koji bi lizao kvake i pricao "ma kakva korona"

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, tortky said:

jasno je da su ovi naši na vlasti

čitali razne studije slučaja pa su došli na zaključak šta je najbolje rešenje

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Meni ovo zvučalo otprilike ovako

bunny.jpg.d9b08fdb39d087282835eb361cb1f6b0.jpg

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2020 at 12:50 PM, togFU said:

nije tačno, broj poseta RUR-u je porastao zbog povećanog broja "povratnika". Slično kao što su se gastosi vratili u Srbiju. AV je pre neki dan izjavio da će biti zadovoljan ako bar 10% povratnika pronađe postao i odluči da ostane u Srbiji. Mene zanima koji procenat zadržanih rur povratnika bi bio zadovoljavajući za RUR predsenika?

Internet i načini komunikacije evoluiraju, hteli mi to da prihvatimo ili ne! Svaki RUR povratnik koji želi da se druži i postuje u duhu dobrosusedskih odnosa je dobrodošao!

 

On 4/20/2020 at 1:05 PM, Debeli said:

kao i rl povratnici i ovi RUR povratnici su uvek i zauvek vezani za RUR i uvek će se vraćati. nema sreće van RURa i na Zapadu.

Tako je draško!

 

On 4/20/2020 at 8:47 PM, Dule_smor said:

i ja bih voleo da neko plati za ovu histeriju i unistenu privredu i zivote milione ljudi koji su ostali bez posla i hleba, ali nema nista od toga

Ovo mi je misao koja mi bukvalno svakog dana makar jednom padne napamet ... neviđeno nešto - stvarno se nadam da su oni koji su izveli eksperiment makar zadovoljni rezultatima da ne bude da smo sve ovo džabe radili.

 

11 hours ago, millanče said:

Ja sam tek skoro saznao da su u većini gradova pijace na otvorenom, well - zatvorene. Nije mi jasno, Lidlovi, ideje i ostali rade, ljudi se guraju unutra, i dahću jedni druguma za vrat u redovima ispred, a pijace koje su na otvorenom i provetrene da provetrenije ne može biti su zabranjene. Takođe su i direktno izložene toploti i UV zračenju od sunca, cenim da je to mnogo nepogodnija sredina za širenje virusa? Kod nas u Šapcu rade pijace na otovrenom, maska i rukavice obavezni i to je to. Jesu zaista zavorene po drugim gradovima, ili je i ovo neka propaganda? 🙂

naravno da su zatvorene. tj. bile su zatvorene do utorka od kada su ponovo otvorene. ja lično vid'o kad sam probao da ipak odem da kupim kafu na pijaci kao računam ovi što valjaju robu iz mađarske su se negde sa strane zaštekali. Kad ono nisu.

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2020 at 4:55 PM, Debeli said:

Švedska top 10 zemalja (ne računajući San Marino) po smrtnosti na milion stanovnika.

pozz

zz

Švedsk 88/1 mil, BJELARUS 2/1 mil. 

BRATE LUKAŠENKO MI TI SE DIVIMO! JEBI IM MATER SVIMA!!!!

propade Svedska bez lockdowna Drale, pomrese svi!

https://www.meinbezirk.at/niederoesterreich/c-politik/schweden-epidemie-geht-ohne-lockdown-zu-ende_a4042380?fbclid=IwAR3LlSe3DgwN2TIP9HtjVijh3QtHfHQCQ_qFxFSUptdTfekDvy-AaDNucHM#gallery=null

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...