Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Nema ljutnje... Okacio sam zato sto se znalo za virus u julu prosle godine pa nije bilo takvog haosa kao npr. danas... A onda imas nekog poput rebela i dizejgra koji su pod strahom a nisu ni svesni da ako su napustali zemlju u tom periodu ili bili sa nekim ko jeste mogli su npr. vec da budu inficirani, da prenesu i pregrme bolest. Dule kaci klipove gde strucnjaci kazu da bolest ne bi ni postojala da je medija ne preduvavaju a ljudi i dalju nerviraju dula 😁sve je ovo jedan veliki fejk cirkus... Da li je od kamile, slepog misa ili pangolina mislim da nema puno veze, mogu da kaze sta hoce... 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Тебра, коронавируси су врста вируса.

 

сарс-цов-2 није постојао прошле године у јулу. Друго, не знам одакле ти ја у тој причи о страху, буквално могу да аргументујем свако мишљење изречено на тему ове пандемије. Нажалост, ретко се деси да неко рационалном аргументацијом одговори на моје поруке на ову тему. Тако да, ако ме поредиш са Банетом Несторовићем у смртном сам страху. Алтернатива је да си ме помешао с неким. 🙂

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Nema ljutnje... Okacio sam zato sto se znalo za virus u julu prosle godine pa nije bilo takvog haosa kao npr. danas... A onda imas nekog poput rebela i dizejgra koji su pod strahom a nisu ni svesni da ako su napustali zemlju u tom periodu ili bili sa nekim ko jeste mogli su npr. vec da budu inficirani, da prenesu i pregrme bolest. Dule kaci klipove gde strucnjaci kazu da bolest ne bi ni postojala da je medija ne preduvavaju a ljudi i dalju nerviraju dula sve je ovo jedan veliki fejk cirkus... Da li je od kamile, slepog misa ili pangolina mislim da nema puno veze, mogu da kaze sta hoce... 

A jesi pročitao u tekstu da se odnosi na virus MERS-Cov? Zato i jeste ilustracija kamile jer se za njega zna da je prešao sa kamile na ljude. Plus on ima značajno veću stopu smrtnosti od ovog sad, na našu sreću mnogo se teže prenosi. Korona virusi su grupa virusa, uključujući i običnu prehladu i razne podvrste gripa https://www.who.int/docs/default-source/sri-lanka-documents/what-is-coronavirus-english.pdf

 

A i to što si pregrmeo MERS nema nikakvog efekta na tvoj imunitet u odnosu na Covid-19. Jedino što ako si pregrmeo taj opasniji je verovatnije da ćeš pregrmeti i ovaj načelno lakši.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hej, @FATA!
To u tekstu je MERS i nastao je kada je sand nigger karao kamilu. MERS je dosta smrtonosniji ali se dosta teze prenosi, tako da imamo srece 🐵

2019-nCoV je iz iste porodice, a uklucuje obicnu prehladu i razne vrste gripa.

Imas na ovom linku objasnjeno:


https://www.who.int/docs/default-source/sri-lanka-documents/what-is-coronavirus-english.pdf

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites




 
Kako onda objasniti činjenicu da su kapaciteti u PRAVIM bolnicama puni u smrdiji trenutno, ako je loliška viruščić?


Ne znam stvarno kako objasniti pune kapacitete sa trenutno 2500 potvrdjenih slucajeva, od toga nesto preko 100 ozbiljnih koji zaista zahtevaju bolnicko lecenje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@FATA, ne zivim u nekom strahu, nego samo pokusavam da budem obazriv, jer imam par ljudi do kojih mi je stalo i koji mogu da prodju prilicno lose ako se zaraze. nesto ne izlazim preterano napolje da bih blejao kao da se apsolutno nista ne desava, al' cak i kad izadjem ne nosim maske, rukavice, itd. jednostavno drzim odstojanje i ne unosim se ljudima u facu. klasicno pranje ruku, tu i tamo devojka  predje brave alkoholom kada mislimo da bi trebalo i to je to otpriliko. juce je ortak iz Bora javio da mu je stric posle 10 danja lezanja u bolnici sa visokom temperaturom preminuo. to da li su mu pluca bila u losem stanju jer je jebiga covek iz Bora i vazduh je bulja, pa ga je ovo samo dokrajcilo, to ne znam. al' nekako mi ne pada na pamet da mu kazem da je virus fejk, sta znam.

Edited by digrejzo
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Tuga smo teska, a jos je tuznije koliko ljudi zabijaju glavu u pesak. Neki ljudi za koje sam smatrao da su normalni, skroz su me razocarali stavovima tipa sve treba zatvoriti, narod je bezobrazan, nema ovo veze sa politikom... Ljudi su potpuno prolupali.

  • Upvote (+1) 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Светска банка упозорава да је Хрватска на путу дубоке рецесије док Србију очекује минималан пад БДП-а од 0,5 одсто

neka pogledaju u svoje nestajuće dvorište. neka Indeks kaže za koju bagatelu će Srbi otkupiti od ustaških pirata svoja imanja po Dalmaciji u toku narednih godinu dve.

NDH je na putu nestanka, a oni ne mogu a da ne gledaju nas. ceo svet im se smeje kako zbog pokušaja zaštite propale sezone kriju stvarno stanje, dok hvale kako se Srbija ponela u krizi, od Pekinga do Londona. to što je AV jadan, što mu saradnici imaju kupljene diplome, ne može da umanji a kamoli prikrije činjenicu da je Srbija velesila za provincijski improvizorijum - NDH2.

  • Haha (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

takodje ne kapiram bas odusevljenje ovim tekstom. to da je lud kao zvono i da je okruzen polupismenim teletabisima, to vec znamo, ali nisam siguran da primecujem potpuni kolaps drzave i katastrofu izazvanu ovim virusom, koja se opisuje u tekstu.

sto neko rece, ljudi umiru kao kerovi po podovima bolnica u njihovoj predivnoj evropskoj uniji, a bas im je problem srbija sa par hiljada zarazenih.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja vas i kapiram da ima fazon ~263 virusa u grupi korona, ali koliko vas bi pomislilo na covid19 citajuci onaj tekst sa batutovog sajta? Koliko vas zna za razliku izmedju MERS-CoV i SARS-CoV-2 osim sto dolaze sa razlicitih lokacija? Ja ne znam, ali nisam nesto uveren da neko sa foruma zna.

Imali smo pokusaje histerije za vreme svinjskog gripa onomad pa narod nije preterano reagovao iako su umirali mladji od 65... Statistika kaze 1.5b zarazenih i 150-500k mrtvih (0.01-0.03)... Medjutim danas kada umire gerijatrija kojoj su dani svejedno odbrojani dizemo paniku i zatvaramo granice, idemo u krajnost. 

Zverko kaze visoka stopa smrtnosti MERS virusa i koliko toliko slabo prenosenje. Ja bih voleo da pitam po cijim to standardima? Prvo caj teo bliski istok moze da nam zavidi na zdravstvenom sistemu... Jesu puni para i spavaju na nafti, ali arapi su genaralno toliko neorganizovani da im ne bih verovao ni na jednoj informaciji/statistici. Bio sam u jordanu/iranu/kuvajtu i omanu i ono je pregolema tuga. 

Zola i overkind su dali info iz Svedske da ne mozes da banes sa dobar dan imam kasalj hocu kupim test da se testiram na koronu vec samo teski slucajevi koji zaglave bolnicu. I to u jednoj bogatoj i prilicno organizovanoj zemlji. Da li treba onda da pricamo o statistici u ostalim i manje razvijenim zemljama? 

A u zemlji sa 7m stanovnika uvodi policijski cas zbog 2.000 zarazenih (0.03%) 60 mrtvih (0.0009%) i nekolicine tvrdoglavih sto kaze danil i podstrekuje zatvaranje ljudi.

Rebele/dizejgro jbg internet... Na nacin kako ste pisali imao sam predstavu da ste paranoicni vise nego sto bi trebalo iako je to subjektivno kod svakoga.

Meni se desilo pre 5g da mi se baka od 83g razboli i dobije temperaturu. iako u dobrom stanju 3 dana, 4 se probudila sa plavim usnama i otezanim disanjem... Da sam bio prisebniji i da je odvezem u bolnicu na respirator mozda bi uspela da se izbori jer je bila strasan borac, ovako su joj prsnuli nesto pod jezik ovi iz hitne i napustila nas je ubrzo zatim. Prva reakcija ovog iz hitne je bila pneumonija ili tecnost u plucima. Jel treba sad da javim da mi je baka preminula od korone kako bi apdejtovali statistiku? 

Previse mi je sve ovo sumnjivo i naduvano da gledam kroz prste nekim ociglednim povezanostima. 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, FATA said:

Zverko kaze visoka stopa smrtnosti MERS virusa i koliko toliko slabo prenosenje. Ja bih voleo da pitam po cijim to standardima? Prvo caj teo bliski istok moze da nam zavidi na zdravstvenom sistemu... Jesu puni para i spavaju na nafti, ali arapi su genaralno toliko neorganizovani da im ne bih verovao ni na jednoj informaciji/statistici. Bio sam u jordanu/iranu/kuvajtu i omanu i ono je pregolema tuga. 

Ne kažem ja da su sad Arapi nešto super i čak bih se to i složio sa tobom. Ali to nema veze s virusom, podatke gledaš one koje su dostupni i koji su zabeleženi na nekom svetskom nivou i to što gledam i čitam uglavnom uzimam sa WHO jer mi to deluje kao najmanje pristrasan izvor, što ne mora da bude tako ali ne znam za bolji. Ako je od MERS-a od 2013. godine kad je prvi put prepoznat zaraženo ukupno 2506 ljudi, a od toga umrlo 862 rekao bih da je mnogo veća smrtnost nego od Covid-19 gde je do sada registrovano 1.544.000 slučajeva a umrlo oko 90.000 (u ovom trenutku, mada ne vidim velike promene u tendencijama), matematika je jasna. Pritom slučajevi MERS nisu registrovani samo kod Arapa, jeste da je najviše bilo u Saudijskoj Arabiji, ali je značajan broj bio i u Južnoj Koreji. I tu opet dolazimo do snage zdravstvenog sistema jer je u Koreji značajno manja smrtnost od virusa, oko 20%, dok je kod Arapa generalno bila oko 30-40%. 

A što se prenošenja tiče najbitnije je da je kod MERS-a registrovano samo prenošenje sa vidno obolelih ljudi i to isključivo na članove porodice koji su sa njima bili u bliskom kontaktu i na medicinsko osoblje. I nekako je prenet s kamila na ljude, kapiram da ne valja jebati kamile što oni verovatno rade...

Kod Covid-19 imaš mnogo asimptomatskih prenosioca, mnogo ljudi koji imaju običnu prehladu i tako prenose, prenosi se kapljičnim putem pa neko ko uđe u gradski autobus može da zarazi 100 ljudi i slično. I opet to itekako pokazuju brojke jednog i drugog virusa. Ali na ogroman broj zaraženih Covid-19 je i značajno veći broj umrlih. Većina njih jeste imala i neko drugo stanje, kao što je slučaj i sa gripom koji odnese mnogo starih ljudi i kod nas svake godine, ali opet kažem ovde je problem veća zaraznost od virusa kao i nepostojanje vakcine, tj načina za njegovo efikasno suzbijanje. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Сложио бих се са Стингом у потпуности, брдо болесних људи чекају операције/терапије, које неће добити, неки ће умрети можда, онај човек са Звездаре је имао инфаркт, болеле га груди, па су га прво послали на тест за Корону где је изгубио драгоцено време и умро.

Много ће људи да прсне и психички, што од затвореног простора, плус што доста људи је остало без посла, немају да плате кирије, рачуне, па и да једу, све ће то да утиче на психу јако. Какав ће ти старији људи имати имунитет после 2 месеца проведена код куће? Доста њих је и болесно и треба им кретање. 

То је оно кад је лек гори од болести.

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

A jebote, prenosite članke s Indeksa, da l ste normalni...

Pošto ga pratim gotovo redovno, taj Indeks je samo prividno "prosrpski" sajt (za to važi u Hrvatskoj) a u stvari je perfidno konjušarsko leglo gde se od vesti iz "regiona" prenosi striktno crna hronika i šta su lupili Vučić i Dodik. Ekipa na komentarima je klasična ustašija, a čak i ovi što su "umereniji" pod "poštenim Srbima" podrazumevaju samo one što se polivaju govnima, dok su ostali četnici i velikosrpski agresori.

Dako da nabijem ih na kurac sa sve analizom.

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tortky said:

Moje neko mišljenje je da ukoliko jedna osoba odlučuje o apsolutno svakom aspektu funkcionisanja države - onda ta država kao institucija i ne postoji? To je bar moje viđenje trenutne situacije i ima jako puno aspekata koji pokazuju da je Srbija kao DRŽAVA zatajila. Isto tako se slažem da mi bolji "kadar" u ovom trenutku nemamo i da se izvlači određeni maksimum, ali je moglo bolje i direktan krivac za to je ta jedna osoba koja hoće da ima totalnu kontrolu.

 

mi imamo kvalitetne ljude, koji izgaraju u senci ovog dramosera. ovaj sistem i opstaje na samopregoru posvećenih znalaca i profesionalaca, rodoljuba koji služe na čast ovoj zemlji u ovom i svakom drugom trenutku.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...