Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Jelena Đoković nije preko usta dobila od muža ni jednom, pa misli da može i sve nas ostale da jebava kao njega.

koza retardirana bezobrazna praznoglava umišljena.

meanwhile in USofA

 

Quote

Њујорк пост додаје да се у докумнету наводи и да ти људи могу бити остављени било где, а ако су на месту видљивом за јавност, препорука је да се тела ипак односе до најближе притворске јединице Њујоршке полиције.
 

democracy works!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Јбг, не могу да стигну да их одложе ђе треба. Чуо сам да имају шлепере као поректне привремене мртвачнице.

Исправите ако грешим, али Србија и Шведска су сличне по броју оболелих. Шведи имају око 2,5 више на отп 2 пута већу популацију. Ако се истастатистика води на обе стране?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

ja pratim OVAJ sajt.

po njemu, Švedska ima 5x više obolelih i 10x više mrtvih od Srbije. Srbija zapravo ima dobre, zapravo među najboljim rezultatima u Evropi.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Мај бед, ја сам на фону прочитао вест и видео као 1700 и нешто.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

da prevedem post iznad - dr Dule kaze da ovo nije ozbiljno u poredjenju sa drugim bolestima/uzrocima smrti i da treba da nastavimo regularno da zivimo, da se grlimo, kuliramo i idemo na koncerte, posecujemo bioskope, itd. nema veze sto je virus star par meseci i sto ce u mnogim zemljama tek da dostigne svoj vrhunac po broju zarazenih/umrlih u narednih par nedelja/meseci.

idem kuci da se izgrlim sa bakutom, dugo se nismo videli!

edit: sa istog sajta, upravo sad:

71479704_Screenshot2020-04-0217_48_21.png.0ed1f669bdc8b345cb4c60c6ea80b3a8.png

to bi znacilo izmedju datuma sa tvoje slike i danas (nedelju dana) broj smrtnih slucajeva povecao za 2.3x. za nedelju dana. hmhmh.

evo jos jedna gotivna slika:

1870127134_Screenshot2020-04-0217_55_04.thumb.png.cd84c9835a474ed461f9e91a8bb648cf.png

Edited by digrejzo
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

ne, samo sam gledao ovaj tvoj poslednji post i sliku gde izbija sarkazam. ako nisi to hteo da kazes, izvini, ali slobodno lepo napisi sta si hteo da kazes. i slobodno baci kontra-argument na ovo sto sam ja napisao i ovaj chart, da se opustim malo!

inb4 "ja sam rekao sta sam mislio, a vi ako ste toliko slepi da iz podataka ne vidite ocigledne stvari, malo promislite svojom glavom i donesete zakljucke, onda sta da vam radim"

Link to comment
Share on other sites

Bas tako, ako posle svih mojih postova i objasnjavanja mnogo pametnijih i strucnijih ljudi od mene koja su kacena ovde odlucujete da vam je relevantnija histerija medija i vlasti slobodno podlezite istoj dok ne odlepite, vasa stvar.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

 

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

car si Dule i gotivim(o) te, al si kao neka zena brate. cim ti neko nesto kaze, a niti te fazon vredjam, niti se nesto prepucavam, nego me iskreno zanima tvoje misljenje, ti se naduris, uzmes loptu i odes kuci jer neces da budes golman. i to ne samo ja, to si radio vec sedam puta u prethodnih par dana jer neko misli drugacije od tebe, ili te kvotuje, a ti mislis da misli drugacije od tebe, itd. jebemusunce =c

glup sam, ne pratim konstantno sve te izvore informacija, ne znam da li je fejk cela prica ili nije. ali eto, vidim ovu krivu rasta smrti i sigurno mi prva pomisao nije "u, pa ovo je i dalje manje smrti nego sezonski grip, vrh, nema mesta panici". nadam se da gresim, ali u narednih par meseci ce ove krive/brojke da budu gore i ne vidim nista sto ukazuje na suprotno, barem za sad.

Link to comment
Share on other sites

moraš da shvatiš da ne treba da čačkate Duleta između 3 i 6 popodne, jer tad kreće da ga trese pre nego što dođe kući i drmne rakiju. 

:))))))))))))

DULE MI TE VOLIMO!!!!!!!

ovo što je Dule okačio je na tragu "Oksvordskog modela", koji je muzika za uši za eugeničare i milijardere.

  • Haha (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Htedoh da pisem, al ponavljao bi se nema potrebe

http://demo.istat.it/index.html - italija, moze biti zanimljivo nekom da prati broj umrlih po mesecu, da vidi koliko izlazimo iiz okvira.

Jedan od sajtova.

Disclaimer : virus je nov, smrtonosan, postujte mere, ali ne budite ludi

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

počela nervoza...

24 minutes ago, f4ts0 said:

Htedoh da pisem, al ponavljao bi se nema potrebe

http://demo.istat.it/index.html - italija, moze biti zanimljivo nekom da prati broj umrlih po mesecu, da vidi koliko izlazimo iiz okvira.

Jedan od sajtova.

Disclaimer : virus je nov, smrtonosan, postujte mere, ali ne budite ludi

ne znam šta da gledam na sajtu.

podaci su da je smrtnost u prvom kvartalu na Severu Italije 80% (do 100%) veća nego u istim periodima prethodnih godina, dok je na nivou cele Italije 20% veća. to su OZBILJNE promene u smrtnosti.

edit:

dnevna smrtnost u martu, ispravljam se.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mozes li moi dati screenshot/link te tabele da je 100% veca. Ja vidim da otprilikke u italiji umre 180 000 ljudi za 3 meseca. istovremeno je od korone umrlo ove godine za 3 meseca 13000 - nekako mi ne slaze sa 20% do 100% vise.
Pokusacu da nadjem negde ukupan broj umrlih u italiji za 3 meseca 2020 (spomenuli su negde 2020. godine: - 166.407 ali nemam dokaz statisticki)

http://www.euromomo.eu/index.html - vidi se skok u ugorzenim zemljama ipak.

Ja samo pokusavam da nekako ocenim da li sve ove mere imaju smisla i sta je drugacije u odnosu ne prethodne epidemije/pandemije.

Jos jedan tekst : https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_detail_base%3BfqcHT4Pz6Uy6zaLDnvADuQ%3D%3D


 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

car si Dule i gotivim(o) te, al si kao neka zena brate. cim ti neko nesto kaze, a niti te fazon vredjam, niti se nesto prepucavam, nego me iskreno zanima tvoje misljenje, ti se naduris, uzmes loptu i odes kuci jer neces da budes golman. i to ne samo ja, to si radio vec sedam puta u prethodnih par dana jer neko misli drugacije od tebe, ili te kvotuje, a ti mislis da misli drugacije od tebe, itd. jebemusunce =c
glup sam, ne pratim konstantno sve te izvore informacija, ne znam da li je fejk cela prica ili nije. ali eto, vidim ovu krivu rasta smrti i sigurno mi prva pomisao nije "u, pa ovo je i dalje manje smrti nego sezonski grip, vrh, nema mesta panici". nadam se da gresim, ali u narednih par meseci ce ove krive/brojke da budu gore i ne vidim nista sto ukazuje na suprotno, barem za sad.
Pa koje moje misljenje vise, napisao sam X puta ovde i okacio X objasnjenja i normalno da me nervira kad to ignorisete, a kacite stvari u fazonu pomrecemo svi, bezte u brda. Pritom nije nista komplikovano ono sto sam kacio, mislim da svi razumete. Od prosecnih krivulja smrtnosti u Evropi koje ne odstupaju ove godine pa do pogresnog vodjenja statistike itd. Zaista nemam snage ni vremena sad sve da ponavljam i kucam sa telefona. Eto ja se izvinjavam ako sam nadrndan zbog toga, stvarno sam hteo da pomognem da bolje shvatite stvari, zao mi je ako nisam bio od pomoci.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, f4ts0 said:

mozes li moi dati screenshot/link te tabele da je 100% veca. Ja vidim da otprilikke u italiji umre 180 000 ljudi za 3 meseca. istovremeno je od korone umrlo ove godine za 3 meseca 13000 - nekako mi ne slaze sa 20% do 100% vise.
Pokusacu da nadjem negde ukupan broj umrlih u italiji za 3 meseca 2020 (spomenuli su negde 2020. godine: - 166.407 ali nemam dokaz statisticki)

http://www.euromomo.eu/index.html - vidi se skok u ugorzenim zemljama ipak.

Ja samo pokusavam da nekako ocenim da li sve ove mere imaju smisla i sta je drugacije u odnosu ne prethodne epidemije/pandemije.

Jos jedan tekst : https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_detail_base%3BfqcHT4Pz6Uy6zaLDnvADuQ%3D%3D


 

evo

1 minute ago, Dule_smor said:

Pa koje moje misljenje vise, napisao sam X puta ovde i okacio X objasnjenja i normalno da me nervira kad to ignorisete, a kacite stvari u fazonu pomrecemo svi, bezte u brda. Pritom nije nista komplikovano ono sto sam kacio, mislim da svi razumete. Od prosecnih krivulja smrtnosti u Evropi koje ne odstupaju ove godine pa do pogresnog vodjenja statistike itd. Zaista nemam snage ni vremena sad sve da ponavljam i kucam sa telefona. Eto ja se izvinjavam ako sam nadrndan zbog toga, stvarno sam hteo da pomognem da bolje shvatite stvari, zao mi je ako nisam bio od pomoci.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

ali, Dule, ima odstupanja. doduše, vidljiva na dnevnom nivou, pošto je (još) broj smrti od ovog virusa relativno mali (ali ubrzano raste).

ne mislim da ćemo svi pomreti, ali definitivno ovo kosi.

naposletku, ako kamionima odvode mrtve jer krematorijumi ne mogu sve da spale, ako ledene dvorane pretvaraju u mrtvačnice, ako iznajmljuju prikolice hladnjače itd, logično je da je u tim sredinama u tim danima smrtnost višestruko veća od uobičajenih vrednosti. time je i ukupna smrtnost veća, ali mora da se pravilno potraži odstupanje, jer je relativno malo za agregate. ako se bude videlo na agregatima, to znači da već imamo milione mrtvih.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

cek.

Ja okacim zvanicni sajt italijanski sa statistikama, ti meni das:

1031951339_Screenshot2020-04-02at19_09_00.thumb.png.64ef9e5f1a7ccac276438265813deb12.png

pa necemo tako da se igramo. Pls samo zvanicni sajtovi ili provereni, volokh kospirasi me ne zanima

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, f4ts0 said:

cek.

ali konzistentni su podaci dati u ovim statistikama sa zaključcima iz teksta.

evo lepo se vidi za Italiju i Španiju skok.

ne bih kačio tek tako da ne verujem u tekst, pa makar bila VOLOK ZAVERA

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa valjda nisam...

i dalje mislim da je obična influenca, samo je veće virulentnosti, što opterećuje zdravstvene sisteme poplavom kritičnih slučajeva.

od početka poštujem sve mere, čak i sam uvodim dodatne da sačuvam roditelje. ali sam i dalje opušten pred mogućnošću da se sam zarazim.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...