Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

pa ne znam, ako tebi cifra koju si napisao nije mnogo, a moze da se spreci deo tih smrti onda dobro 😄

mislim kapiram ja da tebi smeta sto ne mozes u svom kabrioletu i airmax patikama, da kruziras kroz brisel, ali par meseci karantina nije nikog ubilo 🤣

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, beba isus said:

pa ne znam, ako tebi cifra koju si napisao nije mnogo, a moze da se spreci deo tih smrti onda dobro 😄

mislim kapiram ja da tebi smeta sto ne mozes u svom kabrioletu i airmax patikama, da kruziras kroz brisel, ali par meseci karantina nije nikog ubilo 🤣

Fala bogu da se nisi potrudio ni da procitas sta sam napisao.
Mogu da kruziram, niko ne jebe zabrrane 3 posto. 
S tim sto ja sedim kod kuce. Izadjem sa decom svaki dan na 1 sat na sunce, jer je to bolje nego da sede u kuci ceo dan. I pazim da se ne guramo u grupe.

A par meseci karantina ce pobiti sve.

a 10 000 mrtvih u svedtu od korone za 3 meseca, izvini, nije mnogo

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, f4ts0 said:

i, jel po tebi to razlog za ovakvu kampanju i histeriju koja je nezabalezena do sada?
Pazi, ovde skorro svi idu na skijanje u italiju (osim mene, ne saljem decu jer sam stipsa). Pola dece kod petra i milice je bilo bolesno u skoli, isli slinavi posle zimovanja, ovi moji sline na sve strane - ako je OMG KORONA, onda smo svi zarazeni - i to vec 2 nedelje.

Jelenina sestra sa decom i muzem zivi u trs'
Ne znaju nikog ko zna nekog sa koronom. 

Ne znam, prosto ne znam. Kad mi posalju na viber "I MLADI U BOLNICI!!! DEVOJKA IZ BRISELA IMA 30 GOD i vec 7 DANA LEZI BOLESNA U KUCI", pozelim da se ubijem od muke ko hoda svetom 😄

 

ti, kao ugrožena kategorija preko 80 godina bi trebalo da se samoizoluješ od slinave dece.

spavaj u kolima pišaj u flašu i neka ti donose takose na prozorče.

:tf: 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, togFU said:

Dule, a kako tačno lek proziv virusa deluje? Pitam jer sam pre par dana uhvatio nekog lekara na TV-u koji reče: "virus se ne može ubiti, ne postoji sredstvo koje ubija virus, taj koji to izmisli dobiće verovatno nobelovu nagradu." Kako onda taj lek deluje? Uspori ga nekako, šta?

ima vise mehanizama dejstva...virusi imaju kapsid (omotac) sa receptorima kojima se kace za celiju i ulaze u istu...neki lekovi blokiraju ove receptore...kad udje u celiju dnka ili rnk virusa se integrise u dnk celije pomocu posebnih enzima (rnk imaju posebnu reverznu transkriptazu koja od rnk pravi dnk da bi mogao da se ubaci u dnk celije...jedinstven enzim u celom zivom svetu)...neki lekovi blokiraju ove enzime...kad se integrise u dnk celije onda  tera celiju da proizvodi njegove enzime i proteine i gradivne sastojke omotaca i naravno umnozava njegovu dnk ili rnk...neki lekovi deluju na ovaj korak i blokiraju sintezu delova virusa...i na kraju se virus izlucuje iz celije u posebnim vakuolama i  ciklus se ponavlja...ima jos tu grupa lekova, zaboravih sad, pisem iz glave...ali jeste jako tesko unititi virus van celije kad je u ljudskom telu, sve se zasniva na ovim mehanizmima blokade zivotnog ciklusa virusa...eto, nadam se da je korisno i razumljivo objasnjenje:)

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Debeli said:

pa da vidimo... Zapad je pukao, ostaje im vladavina strahom, ali virus će proći, a ostaće recesija. možda zato samo produže vanredne mere.

nije uopšte isključeno da mračnjaci imaju planove za "dominaciju punog spektra". ali ČOVEK SNUJE A BOG ODLUČUJE!

SAMO OVO JE TEMA ZA ONAJ DRUGI TOPIK.

KAKO SAMO LALE UMNOŽAVA!!!!

evo ga tu je u tom topicu!

edit: Evo jedan zanimljiv grafikon ako neko nije naleteo na njega ili kačio već, nisam video:

https://informationisbeautiful.net/visualizations/covid-19-coronavirus-infographic-datapack/

Link to comment
Share on other sites

Elem, za 3 meseca je umrlo 10k ljudi sirom sveta. Znaci oko 40k za godinu dana. Neka bude i 100k, to je opet 5 puta manje nego sto umre ljudi od obicnog gripa u svetu godisnje. Ima tu jos stvari, nisu samo obicne brojke u pitanju. Jedan nemacki epidemiolog je ovde u intervjuu izneo zanimljive cinjenice i stavove, napisacu ukratko sta je rekao kad budem imao vremena.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, f4ts0 said:

Ne znaju nikog ko zna nekog sa koronom.

Video sam na FB neke pozive nekih tamo teoretičara zavere, da se javi bilo ko ko poznaje nekoga ko je zaražen, ili nekog ko je premiuno. Nisam pratio dalje da li se neko javio, ali zanimljiva tema svakako. Posebno ako se uzme u obzir ona fora da u 10 koraka (poznanstava) možeš doći do bilo koga na svetu.

I zašto se nigde ne objavljuju neki intervjui sa ovima što su preležali, nešto tog tipa, ili generalno neki podaci tog tipa, malo pozitive...  - razumem da se medijima više isplati da pišu o mrtvima, ali sama ova činjenica ide u korist teoriji da je osnovni cilj ove priče izazivanje straha.

 

edit: Hvala Dule na onom objašnjenju gore, dovoljno je jasno napisano 🙂

Edited by togFU
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Mediji pumpaju stvari do nenormalnih visina, to je činjenica. Ali je takođe činjenica i da mi pojma nemamo koliki je realan broj zaraženih, on je tamo izmeren 200 i kusur hiljada trenutno ali realno može da bude par puta, ako ne i par desetina puta veći. Ako uzmemo u obzir kako se kod nas testira nije uopšte nemoguće da je bar par desetina puta veći od prijavljene brojke :) 

I opet se vraćam na glavnu poentu, koja nije dizanje panike nego sagledavanje realnosti - ako je kod nas 10.000 zaraženih na primer, koji se moraju izolovati i sl to nije toliko problem pod uslovom da smo zauztavili širenje. Od toga nek umre 5-6%, to je 500-600 ljudi, to je opet manje nego od sezonskog gripa. Ono što je problem jeste što naš zdravstveni sistem ne može da funkcioniše kako treba ni u redovnim uslovima. U uslovima pokušavanja izolacije 10.000 ljudi to znači da se na primer 70-80% celokupnog zdravstvenog sitema bavi samo time a ljudi sa strane umiru od raka, srca, upale zanoktice jer ne mogu da odu u bolnicu. Čak i sada kad je broj potvrđenih slučajeva relativno mali bar 20-30% resursa se troši na obuzdavanje zaraze, a sama zaraza je sigurno izazvala poremećaj u celokupnom sistemu zbog čega ljudi trpe sa uobičajenom zdravstvenom negom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ili kako ljiudi citaju rezultate 😄
Sa duletovog linka:

1237279695_Screenshot2020-03-19at11_59_54.thumb.png.31500190b0f310932caf479910466d5c.png

 

"glupane, i ti kazes mozda korona nioje opasna, vidi tu je sa spanskim gripom koji je ubio destine miliona"
sah-mat

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Debeli said:

recimo da ti prihodi nisu ugroženi i da koristiš neplaćanje rata ova 3 meseca. ulaziš u likvidonosnu zamku i počinješ NENAMENSKI da trošiš te pare (namenjene rati). posle 3 meseca, kad krene VEĆA RATA (jer kamata od ova 3 meseca će biti raspoređena na period otplate koji je ostao), upadaš u krizu likvidnosti. i onda to boli.

ova mera je namenjena prvenstveno privredi, jer će imati pad prihoda (zamrznute su plate i zabranjeno je otpuštanje, tako da privatnim licima ne bi trebalo da bude potrebna ova mera).

kontakt preko skajpa? 

 

Da, poslao sam jednoj clanici SNS-a iz Zrenjanina koja je u Skupstini, valjda ce prosledi presvetom vodji i njegovom timu.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

pa da, to je to, znamo da dolazi sranje i ekonomska kriza ponovo, ajde da bude da je sve zbog pandemije

3 minutes ago, Ребел said:

Ја знам двојицу заражених.

znas mnogo vise verovatno, samo nemaju simptome nikakve...evo jos jednom podsecanje, trenutno i dalje 10 puta vise ljudi umire dnevno od obicnog gripa nego od korone:

O7UROYj.jpg

edit, da ne bude zabune u fazonu lol pa kako kad je 500 umrlo u italiji juce (ovo je posebna prica, napisacu i o tome nesto kasnije da li je su zaista sve te smrti iskljucivo zbog korone)...brojka se odnosi na prosecan broj od pocetka pandemije...tipa za 100 dana je umrlo oko 9k ljudi, znaci oko 90 dnevno

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Кажем двојицу са потврђеним коронавирусом. Обојица су наши, старости 40-50 година. Један у Љубљани, други у Бриселу.

 

 

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Elem, evo onog intervjua koji sam obecao. Prepricacu otprilike ukratko, a okacicu i link za one koji znaju nemacki. Radi se o renomiranom doktoru pneumologu i epidemiologu Wolfgangu Wodargu. Intervju je od prosle nedelje, ali to ne menja sustinu. Prvo govori da postoje talasi povecane smrtnosti u opstoj populaciji koji su uzrokovani upravo respiratornim infekcijama obicno zimi, te da je ove godine taj talas cak i blazi nego prethodnih (https://www.euromomo.eu/). Onda objasnjava da ima mnogo virusa iz Korona familije kao i drugih virusa uostalom koji cesto mutiraju i menjaju se, te da nije praksa dokazivati poseban soj kao uzrocnika, jer ih jednostavno previse ima i svi daju slicnu simpomatiku (koja moze biti i sa teskim smrtnim ishodom kod starijih i bolesnih). Tako bi svake godine mogli da se nadju razni novi sojevi kod obolelih kod respiratornih infekcija, to je jednostavno normalna pojava. Prosecno 15% svih respiratornih infekcija izazivaju Korona virusi upravo i to je svake godine tako. Tako je i u Italiji trenutno i tako bi bilo svugde da se testiraju ljudi sa respiratornim infekcijama, 15% bi imalo Korona virus. A u bolnickim uslovima jos vise naravno jer se virusi prenose u bolnickim uslovima jos vise nego ovako. I sad kad bi testirali sve pacijente iz bolnica verovatno bi 30% ili vise imalo Korona virus. Velika vecina (pogledajte raspodelu po starosti i prethodnim oboljenjima) koji se vode kao preminuli od Korone (namerno ovako formulisem) su stari i hronicno bolesni pacijenti koji su ili vec lezali u bolnicama ili su generalno u losem opstem stanju. I sad kad se svi ti pacijenti koji umiru testiraju na Koronu, naravno da ce medju preminulima biti hiljade pozitivnih na Koronu. Isto tako i jos vise bi bilo pozitivno na influencu ili neke druge respiratorne viruse. Podseticu vas da je u Italiji samo 15ak mladjih od 50 preminulo i vecina je imala vec neke hronicke bolesti. Pogotovo sto je tacan uzrok smrti kod te kategorije pacijenata elastican pojam, moze se reci on je umro od komplikacija njegove osnovne bolesti, pa bio to grip ili nesto drugo. Statistika je kurva kao sto kazu, lako se moze iskriviti prava slika i prikazati onako kako zeli neko. Slicno je bilo i kod H1N1 epidemije svinjskog gripa gde su posle pocetne histerije i panike na kraju jednostavno prestali da testiraju ljude i vodili je kao normalnu pandemiju gripa, sto na kraju po smrtnosti i jeste bila. Takodje kaze ono sto smo ucili ranije, pandemija nije samo ako se neka bolest rasiri po celoj planeti, vec ako je ta bolest opasna i smrtnost od nje velika. WHO je promenio tu definiciju pandemije, sad je sve pandemija pa makar smrtnost bila i 0.01%. Na kraju govori o testu za Koronu, koji uopste nije validiran, te je samim tim neprecizan. Tako da je po njemu sve ovo preterano, a mislim da je i ljudima to jasno ako malo pogledaju brojke i razmisle svojom glavom, a ne podlezu histeriji. U teorije zavere, pozadinu i posledice svega ovoga ne bih ulazio, ali je ocigledno da tu nesto smrdi. Vodite racuna o sebi i svojima, higijena, dezinfekcija, izbegavanje guzvi i postovanje vanrednog stanja naravno, ali ne dajte da vam pune glavu panikom i histerijom. Eto toliko od mene za sad, vreme ce pokazati da li sam bio u pravu.

https://www.youtube.com/watch?v=va-3zS9q1yo&feature=emb_err_watch_on_yt

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

večeras u 20:00 dobijaš aplauz.

mogao bi nam reći kako je unutar zdravstvenog sistema Nemačke, iz prve ruke. imaš li nove procedure, šta se promenilo u redovnom radu?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam juce intervju sa Wolfgangom Wodargom, zanimala me je druga strana price. Verujem da je jedan deo umrlih pripisan koroni. EDIT: WW je politicar jos od 1988. Podatak koji nije zanemarljiv.

Mislim da je najvalidnija Juzna Koreja, jer imaju najvise testiranja, pa im je samim tim i procenat smrtnosti od ukupnog broja zarazenih mnogo manja, jer je dosta ljudi asimptomaticno ili sa blagim simptomima. Sa druge strane, dosta ljudi u Italiji koji imaju ili su vec prelezali koronu nisu testirani.

 

Ne kapiram sto bi se dizala tolika histerija, svet usao u recesiju, totalni haos svuda da stvarno nije velika opasnost po ljude?
Tek je krenulo sranje, a bolnicki kapaciteti u Lombardiji su vec popunjeni. Lombardija koja je verovatno najrazvijenija italijanska regija, ima unapredjeno i efikasno zdravstvo. Sta bi bilo da se to jednostavno bez ikakvih mera pusti u stanovnistvo, te da se mnogo vise ljudi zarazi odjednom? Gde bi se lecili svi ti ljudi i kolika bi onda bila smrtnost? Ne verujem da bi bilo ko vise pricao da je to kao sezonski grip, sto ljudi stalno rade i koriste kao argument, a zanemaruju da je ukupan broj obolelih od gripa daleko veci od ukupnog broja obolelih od SARS CoV2., a procentualno manji. Koliko stvarno manji jos uvek niko ne zna tacno, ali ne deluje mi da ce biti dobro.
 

 

 

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Буквално, Деб1 шта год напише иде у "није се десило" категорију.

11 minutes ago, Majstor bora said:

 nije pio iboprufen

 

ИБОПРУФЕН БУААХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХА

 

ПА КРВ ТИ ЈЕБЕМ ДЕБ1ЛНУ! 🤣

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...