Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Jel ista procedura za vakcinu i za lek? Kolko znam do sada se koristi lek za hiv i ebolu. Laicki sam eto pomislio da to moze da se unapredi mnogo pre vakcine. Ako sam bas lupio jebiga.

The first vaccines we get will go to health care workers and critical workers. This could happen before 18 months if everything goes well but we and Fauci and others are being careful not to promise this when we are not sure. The work is going at full speed.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Постоје законске процедуре и научна тестирања која захтевају проток времена, да се утврди прво је ли безбедна, а затим да ли ради и како. 18 месеци је, штавише, ненормално брзо.

 

Причам о вакцини, наравно. Пошто не постоји ниједан други "лек" за вирус.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Pogresan kvot sam kvotovo

A therapeutic could be available well before a vaccine. Ideally this would reduce the number of people who need intensive care including respirators. The Foundation has organized a Therapeutics Accelerator to look at all the most promising ideas and bring all the capabilities of industry into play. So I am hopeful something will come out of this. It could be an anti-viral or antibodies or something else.

One idea that is being explored is using the blood (plasma) from people who are recovered. This may have antibodies to protect people. If it works it would be the fastest way to protect health care workers and patients who have severe disease.

evo link ako nekog zanima https://old.reddit.com/r/Coronavirus/comments/fksnbf/im_bill_gates_cochair_of_the_bill_melinda_gates/

Edited by badnick

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Ребел said:

Постоје законске процедуре и научна тестирања која захтевају проток времена, да се утврди прво је ли безбедна, а затим да ли ради и како. 18 месеци је, штавише, ненормално брзо.

 

Причам о вакцини, наравно. Пошто не постоји ниједан други "лек" за вирус.

naravno da postoje antivirusni lekovi raznih grupa sa razlicitim mehanizmima dejstva koji deluju na razne viruse...samo sto nisu uvek dovoljno efikasni i imaju ogranicen spektar delovanja i indikacija...a kacih i link za novi lek koji su japanci skoro isprobali, kinezi su potvrdili da deluje na covid 19

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_antiviral_drugs

inace da, za vakcine je normalna procedura minimum par godina pre upotrebe na ljudima, a u Americi su prosle nedelje vec testirali na ljudima vakcinu protiv Korone...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

misli sta hoces, bmk, svi sve znate najbolje, sta pitate onda uopste...ja sam samo rekao da nije tacno da ne postoje lekovi protiv virusa i naveo ovo kao primer, da li deluje zaista ne znam, nisam ja testirao...secate se tamiflua, kad je bio svinjski grip, to je bio isto antivirusni lek koji je usporavao umnozavanje virusa....antivirusnih lekova ima raznih kao sto rekoh, od obicnog aciklovira protiv herpesa do ribavirina protiv hepatitisa B itd

  • Upvote (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

А, јеботе, да знам, не бих питао. И ко, побогу, зна више од тебе, осим ако има још неки лекар на Руру.

Ја сам ево вечерас први пут чуо за лекове против вируса. И то није никаква сумња у тебе, нити у твоје знање, него гледам колико је сам извор поуздан.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Dule, a kako tačno lek proziv virusa deluje? Pitam jer sam pre par dana uhvatio nekog lekara na TV-u koji reče: "virus se ne može ubiti, ne postoji sredstvo koje ubija virus, taj koji to izmisli dobiće verovatno nobelovu nagradu." Kako onda taj lek deluje? Uspori ga nekako, šta?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, badnick said:

Jedino Juzna Koreja(i pored fijaska sa kruzerima) i Nemacka deluju da su spremni za prvi talas.Problem je sto u delovima kine i tog dela azija polako se ljudi vracaju na posao...Slika iz metroa tokija jutros je jeziva.

da, svih deset miliona turaka u nemačkoj će biti na nivou discipline južne koreje :)

Link to comment
Share on other sites

Reče kolega njegovi neki što su radili u hotelu Šumadija su dobili pre jedno 2-3 nedelje ugovore na minimalac a od ove nedelje hotel uopšte ne radi 😞

@dovlagsi pomenu da se SaintTen renovira jer nema nijednog gosta.

Na društvenim mrežama samo izbacuju objave restorani i kafići da se totalno zatvaraju dok traje vanredno stanje (što je i logično jer je jasno da im je tek od 19h najjača poseta).

Tržni centri rade od 10 do 18 što znači da je bolje da se totalno zatvore jer u tom periodu ionako nema nikoga u njima.

Cineplexx je zatvorio sve bioskope, verujem i Kombank, Tuck itd.

Što će reći gomila ljudi koja je ili na neplaćenom ili su skroz dobili šut kartu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Vićsa said:

Daj neki potencijalni primer posledice za nas koji nemamo maštu.

recimo da ti prihodi nisu ugroženi i da koristiš neplaćanje rata ova 3 meseca. ulaziš u likvidonosnu zamku i počinješ NENAMENSKI da trošiš te pare (namenjene rati). posle 3 meseca, kad krene VEĆA RATA (jer kamata od ova 3 meseca će biti raspoređena na period otplate koji je ostao), upadaš u krizu likvidnosti. i onda to boli.

ova mera je namenjena prvenstveno privredi, jer će imati pad prihoda (zamrznute su plate i zabranjeno je otpuštanje, tako da privatnim licima ne bi trebalo da bude potrebna ova mera).

13 hours ago, Zr.ninja said:

Dobio sam ponudu od partnera jednog koji ujedno i prodaje igre za maske i korona testove, pa prosledite nekom, ja ne znam sta sa tim da radim:

 

WTS
Protection Mask 3 Layer
CE Certified
QTY: 1 mio 
MOQ: 100.000
Price EXW L&A Holland: 0,52€
ETA: 7 days after confirmation
Payment: 50% Advance and 50% after inspection

Fotos about ownership, Certificates are all available
 

 

We can also supply
Surgical Masks 3 ply for Hospitals only
Price is 0,70€ exw L&A Holland
Moq 500k
ETA 7-10 days to Holland

Corona Tests
Price is 9€ exw L&A Holland
Moq 50k
ETA 7-10 days to holland

This special masks are available only for suppliers of Hospitals and Medical inistutes

 

Skype: live:m.shamsan

 

 

kontakt preko skajpa? 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, tortky said:

Priča se da Kina neće skinuti vanredno stanje sve dok dve nedelje ne bude prošlo, a da se ne desi ni jedan novi slučaj - vrlo verovatno je da ćemo i mi da pratimo taj trend. S tim u vidu, mislim da će vanredno stanje kod nas da traje još najmanje 2 meseca, a vrlo verovatno i više.

Ono što je trenutno najveći problem po narod (pored virusa, naravno) je uslužna delatnost i svi koji rade tamo jer niko ko radi u kafićima, restoranima i sl; vrlo verovatno neće primati platu sve dok nema "posla". To će nas odvesti u jako velike probleme nakon vanrednog stanja i očekujem jako krizan period nakon svega ovoga.

Prosto je. Sad je hajka na gastose. Uskoro ce biti hajka na one koji imaju par soma ustekovanih i koji rade dobre poslove. "svi moramo podneti isti teret".
mada se ja nadam dda ce se sve ovo ranije zavrsiti. 
gleddam statistike i racunam (racunam da ce me jebati) - ne vidim prosto opravdanje za ovakve mere. Da potkrepim opet screenshotom :

43938693_Screenshot2020-03-19at10_26_03.thumb.png.64e5af3b1a1607c198f6ad44a1ddb08a.png

ako sad imamo hard stop : neka 70 posto crit umre , to je 4500, ukupno ajde 15000 - na 220 000 to je ~ 7 posto, u stvarnosti posto ima verovatno par miliona zarazenih, ispod pola posto debelo.
ja ne vidim prosto zbog 9000 mrtvih za par meseci ikakvo opravdanje za hisrteriju.
1. VIrus je mnogo jaci lazu nas
2. Nema virusa, lazu nas oce da nas stave u matrix
3. Marmeni su na vodecim polozajima, ne znaju sta rade, pa cine sve da ispadne da znaju
 

ne znam, nisam pametan

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ama Guzo jebote virus je bulja, opasnost preti od poplave kritičnih koje sistemi zdravstva ne mogu da zbrinu odjednom pa će umreti kao psi na hodniku. odatle vanredno stanje.

nema testova, nema maski, nema lekara, nema respiratora... onda ovako. da svega toga ima dovoljno ovo ne bi bila tema.

Edited by Debeli
  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Debeli said:

recimo da ti prihodi nisu ugroženi i da koristiš neplaćanje rata ova 3 meseca. ulaziš u likvidonosnu zamku i počinješ NENAMENSKI da trošiš te pare (namenjene rati). posle 3 meseca, kad krene VEĆA RATA (jer kamata od ova 3 meseca će biti raspoređena na period otplate koji je ostao), upadaš u krizu likvidnosti. i onda to boli.

ova mera je namenjena prvenstveno privredi, jer će imati pad prihoda (zamrznute su plate i zabranjeno je otpuštanje, tako da privatnim licima ne bi trebalo da bude potrebna ova mera).

Razumem.

Nije bio plan da se ulazi u nenamensko trošenje. Hteo sam da iskoristim da uštekam dodatni keš.
U najgorem slučaju imaću neki ekstra kapital koji mogu da obrnem kada se sve ovo završi (periodi otplate su dugački, ne mogu ta 3 meseca mnogo da utiču na veličinu rate).

Link to comment
Share on other sites

pa da vidimo... Zapad je pukao, ostaje im vladavina strahom, ali virus će proći, a ostaće recesija. možda zato samo produže vanredne mere.

nije uopšte isključeno da mračnjaci imaju planove za "dominaciju punog spektra". ali ČOVEK SNUJE A BOG ODLUČUJE!

SAMO OVO JE TEMA ZA ONAJ DRUGI TOPIK.

KAKO SAMO LALE UMNOŽAVA!!!!

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Debeli said:

ama Guzo jebote virus je bulja, opasnost preti od poplave kritičnih koje sistemi zdravstva ne mogu da zbrinu odjednom pa će umreti kao psi na hodniku. odatle vanredno stanje.

nema testova, nema maski, nema lekara, nema respiratora... onda ovako. da svega toga ima dovoljno ovo ne bi bila tema.

Koja poplava? Ja je vidim samo u italiji. Kina imala, resila - bolnice i totalni karantin zarista (ne jebene kine - dobro to i ne moze)
U ostalim zemljama ne vidim poplavu. Jel ti mislis da od 220 000 do sada u svetu (nek je 22000 za bolnicu) nema dovoljno lezajeva u svetu worldwide?

Ajmo opet screenshot/logove:
367510579_Screenshot2020-03-19at10_40_54.thumb.png.c6f9094f2e22588d3d247ec9877f1406.png

Zar stvarno mislis da bilo koja zemlja ne moze da podnese 10 puta veci broj serious critical?

Ovo da je zapad pukao i da vladaju strahom, mozete u drugom topicu, strah je verovatno u srbiji 10 puta veci nego ovde gde je opsti bol u kurcu

 

Sa se razumemo, ja mislim da je u stvari najgori scenario u pitanju :

3. Marmeni su na vodecim polozajima, ne znaju sta rade, pa cine sve da ispadne da znaju
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne u svetu, Igore, jebemumiša, nego po regijama. LOMBARDIJA je u poplavi, delovi Španije itd. ima kreveta U SVETU, ali nema ih u datom području u datom trenutku. TO je problem.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

i, jel po tebi to razlog za ovakvu kampanju i histeriju koja je nezabalezena do sada?
Pazi, ovde skorro svi idu na skijanje u italiju (osim mene, ne saljem decu jer sam stipsa). Pola dece kod petra i milice je bilo bolesno u skoli, isli slinavi posle zimovanja, ovi moji sline na sve strane - ako je OMG KORONA, onda smo svi zarazeni - i to vec 2 nedelje.

Jelenina sestra sa decom i muzem zivi u trs'
Ne znaju nikog ko zna nekog sa koronom. 

Ne znam, prosto ne znam. Kad mi posalju na viber "I MLADI U BOLNICI!!! DEVOJKA IZ BRISELA IMA 30 GOD i vec 7 DANA LEZI BOLESNA U KUCI", pozelim da se ubijem od muke ko hoda svetom 😄

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...