Jump to content
tortky

Krizni štab, ali stvarno

Recommended Posts

7 hours ago, tortky said:

ma bre sediš kod kuće, gledaš serije i filmove (ne ove što laki gleda, nego nešto stvarno), delješ igrice i milina

i radiš od kuće.

• Like 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

nekada se napijes sa ortacima putem video call-a i milina!

ne rade svi od kuce, ja idem na posao normalno, sad sam dobio potvrdu da mogu da se krecem 24/7

mada bi radije sedeo da me je neko pitao

• Like 1

14 hours ago, tortky said:

ma bre sediš kod kuće, gledaš serije i filmove (ne ove što laki gleda, nego nešto stvarno), delješ igrice i milina

ej! čovek treba da se zabavlja kako svakome individualno odgovara! 

kad smo kod igara, DOOM eternal se pojavio u najboljem trenutku!

0
 Advanced issue found

Ради спречавања ширења вируса Влада Србије одлучила је да од вечерас у 20.00 у потпуности обустави јавни превоз на територији целе земље, престају да раде кафићи, ресторани и тржни центри и ограничава се окупљање највише до пет особа. Биће дозвољена достава хране, аутомобилски приватни и такси превоз.

taksisti znači i dalje voze, nije to loše znati, u SLO su i njih zabranili npr.

Suština Odluke je da se zabrani ulazak građana u ugostiteljske objekte i bašte ugostiteljskih objekata, a sve u cilju njihove zaštite od virusa COVID-19.

Ova se odluka ne odnosi samo na restorane i kafiće, već i druge preduzetnike (kladionice, autoperionice, igraonice…) koji su omogućavali korisnicima svojih usluga da za stolom ili šankom konzumiraju hranu i piće koju bilo kupuju ili dobijaju besplatno.

Takođe, zabranjuje se rad svih objekata i lokala unutar tržnih centara izuzev samoposluga, prodavnica hrane i apoteka.

"...The End. There's nothin' after Z. Used to be one more page in here though, before someone tore it out. Know what it said?
The last page was about the author. Didn't say much. But the imagination has a way of fillin' in the gaps."

12 hours ago, psy said:

ne rade svi od kuce, ja idem na posao normalno, sad sam dobio potvrdu da mogu da se krecem 24/7

mada bi radije sedeo da me je neko pitao

Која делатност?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.

Po apotekama širom Srbije jutros je počela distribucija zaštitnih maski, a u prvoj turi dostavljeno je 2,5 miliona maski koje su nabavljene iz Kine.

Од када важи мораторијум?

Народна банка Србије је одлуку о мораторијуму донела 18. марта. Банке су до 21. марта биле обавезне да доставе понуду грађанима на свом сајту, а мораторијум почиње да важи 31. марта.

Шта је потребно да ураде грађани?

Банци се грађани јављају само ако желе да наставе редовно с плаћањем кредита. У супротном важи мораторијум.

Можете ли се предомислити?

Инструмент НБС је дозволио да се предомислите у било ком тренутку у периоду мораторијума. То значи да је потребно да се јавите банци и кажете да немате могућности да наставите плаћање у том периоду, без икаквих последица.

Да ли мораторијум важи за кредитне картице?

Да, односи се и на кредитне картице и све друге кредитне производе. Ако желите, можете сами уплатити средства на кредитну картицу путем е-банкинга. Обустављају се трајни налози.

Шта је с привредним субјектима?

Мораторијум је намењен да помогне и привреди и грађанима да премосте 90 дана. То је начин да држава и банке помогну грађанима.

Шта ће бити с каматама?

У периоду мораторијума клијенти не плаћају ни главницу ни камату. Након 90 дана прави се нови отплатни план, неће бити затезних камата.

Шта ако вам је истекао рок за дозвољени минус?

Рок се аутоматски продужава за 90 дана.

Ima na inteza sajtu i neki "kalkulator" :  https://www.bancaintesa.rs/pocetna.2823.html

Stiglo ovo od Limunda, možda nije loše ako neko planira nešto da šalje ovih dana:

• Post Express privremeno obustavlja rad, Pošta radi u skraćenom roku i prihvata pakete, sve ostale kurirske službe rade;
  • City Express: imaju sva odobrenja za rad i tokom vanrednog stanja, prate sve mere da svi budu zaštićeni. Kuriri koriste maske i rukavice
  • AKS: isporučuju po celoj Srbiji, šalju i van Srbije (izuzev medicinske opreme), dolaze na kućnu adresu za preuzimanje i predaju paketa, nude beskontaktnu predaju (ostavljanje paketa npr. ispred vrata), koriste rukavice i maske;
  • BEX: šalju svuda u Srbiji, dolaze na kućnu adresu za preuzimanje i dostavu paketa, na zahtev klijenta moguća je beskontaktna dostava (ostavljanje paketa npr. ispred vrata), koriste rukavice i maske;
  • DExpress: kuriri pre polaska na teren zadužuju masku, rukavice i bocu sa dezinfekcionim sredstvom za ruke. Sve klijente su obavestili da će kuriri nastojati da isporuku izvrše na otvorenom i to bez kontakta radi obostrane zaštite. U ovom trenutku pokrivaju teritoriju cele Srbije sistemom danas za sutra. Što se zemalja tiče, samo Kinu ne pokrivaju a zbog problema sa carinama, prioritet za carinjenje imaju medicinska sredstva i iz tog razloga sam uvoz može trajati predugo. Od 1. 4. planiraju novu uslugu: potpuno beskontaktna isporuka kroz paketomate koji će biti postavljeni na NIS GAZPROM benzinskim stanicama.

On 3/16/2020 at 9:51 PM, Lucky said:

znam ali baš je blesavo. ovi što sam im sam prodao kola ne mogu da ih registruju čak i kad bih ja mogao da dobijem rešenje o porezu što ne mogu 🙂 da ne pričamo da je i cela ta procedura glupa ali ajd sad.

Laky, šta bi s ovim?

Ja završio s poreskom dopisno, ostaje preregistracija i promena saobraćajne. Registracija ističe za par dana, iz milicije su mi napokon odgovorili na treći mejl (ja poslao svu skeniranu papirologiju) tako što su mi copy-paste neki njihov dopis iz kog su značajne dve stavke:

2.                    У територијално надлежним организационим јединицама министарства унутрашњи послова обављају се искључиво послови прве регистрације возила и регистрације возила због промене власништва возила, али без непосредног контакта са странкама.
Приликом подношења захтева за упис возила у јединствени регистар и захтева за издавање саобраћајне дозволе због промене власника потребно је да оригиналну документацију, заједно са фотокопијом личне карте и доказом о уплаћеним таксама, лице пошаље  поштом подручној полицијској управи на чијој територији има пријављено пребивалиште. Такође, уз документацију доставити и контакт телефон. По приспећу пошиљке, лице ће бити контактирано од стране полицијског службеника у циљу регистрације возила.

što znači da šaljem papire kurirskom službom i nadam se da ih niko u lancu neće zagubiti, što mi je mnogo rizično, kao i

6.                   У погледу прописаних рокова у управним поступцима регистрације возила и возачких дозвола за време ванредног стања примњује се Уредба о примени рокова у управним поступцима за време ванредног стања („Сл. Гласник РС“ бр. 41/2020).   Сходно наведеном пропису, ако у време трајања ванредног стања истекне рок од 60 дана за враћање регистарских таблица, власник возила у року од 30 дана од дана престанка ванредног стања може продужити важност регистрације возила и у складу са прописима наставити да користи саобраћајну дозволу и регистарске таблице возила.

Takođe su mi na tehničkom rekli da mogu da mi odrade sve pripremne radnje (potvrdu s tehničkog i polisu osiguranja) da posle budem spreman kad krenu da rade šalteri, ali i ti papiri imaju neki rok trajanja i može biti problema u slučaju da se vanredno stanje otegne...

1 hour ago, voodoo_ said:

Laky, šta bi s ovim?

Ja završio s poreskom dopisno, ostaje preregistracija i promena saobraćajne. Registracija ističe za par dana, iz milicije su mi napokon odgovorili na treći mejl (ja poslao svu skeniranu papirologiju) tako što su mi copy-paste neki njihov dopis iz kog su značajne dve stavke:

pa u suštini u zgradu opštine nisu hteli da me puste jer je zabranjeno (gde je i poreska) ali ima neki šatro call centar glavne pisarnice u despota stefana.

onda sam ja zvao taj call centar, jedva dobio nekoga (dok veselo na "sekretarici" ide ona glupa reklama da treba da se plaća porez da bismo imali škole i domove zdravlja petnes' puta) i onda mi je taj lik više onako "ortački" dao telefone, na fazon "e tebra nemam ti ja broj za taj prenos apsolutnih prava ali evo ti broj od slavice ona ti je za oružja a evo i milica ona je za pravna lica porez na dobit pa će te prebaciti". 

onda sam ja zvao i slavicu i milicu bez uspeha niko se nije javljao, da bih na kraju došao do jedne od te dve koje su mi dale broj telefona glavne načelnice, koja je pokupila moje podatke i rekla da će me sutra zvati neki bajko. 

I stvarno me sutra zvao bajko, kojemU je trebalo bukvalno 10 minuta da uopšte nađe moju prijavu i dva puta me pita "jel ste sigurni da je prodavac sa vračara". Kad je konačno našao, uspeo je da mi pošalje na mail skenirano rešenje o porezu "naravno mail sa subjectom "Skenirani dokument EPSON 392X" 🙂 i rekao da će kada vide na izvodu uplatu da pošalju u roku od 7 dana poštom rešenje, i da ne mogu nikako da dođem da uzmem uživo jer je zabranjen fizički kontakt svake vrste.

Sad sam u ovoj fazi da čekam da mi to stigne poštom.

1 hour ago, voodoo_ said:

što znači da šaljem papire kurirskom službom i nadam se da ih niko u lancu neće zagubiti, što mi je mnogo rizično, kao i

tako je, šalješ kurirskom.

Ja sam tražio rešenje poštom (slao na tri mejl adrese), stiglo, posle sam opet slao mejl i skeniranu uplatnicu, stigla i potvrda. Samo što tamo jedan drugom forwarduju mejlove, pošto su odgovori stizali s nekog kome nisam slao nijednom. Tako da je to OK, radi poreska NP.

Nego je l znaš nekog da mu je prošla registracija dopisno ili si samo čuo? Pošto sam ja za tu opciju saznao i od pravnice na tehničkom, s tim što je žena bila u fazonu "bolje nemoj, izgubiće ti papire".

14 hours ago, voodoo_ said:

Ja sam tražio rešenje poštom (slao na tri mejl adrese), stiglo, posle sam opet slao mejl i skeniranu uplatnicu, stigla i potvrda. Samo što tamo jedan drugom forwarduju mejlove, pošto su odgovori stizali s nekog kome nisam slao nijednom. Tako da je to OK, radi poreska NP.

Nego je l znaš nekog da mu je prošla registracija dopisno ili si samo čuo? Pošto sam ja za tu opciju saznao i od pravnice na tehničkom, s tim što je žena bila u fazonu "bolje nemoj, izgubiće ti papire".

ne znam iskreno, samo mi je ovo bio slučaj sa prodajom, pa ako se strpiš 4-5 dana kada mi stigne rešenje rećiću ti jer će ovi odmah da registruju, ako uspeju 🙂

evo ti u spojleru

ako hoćeš evo ti Ivan - 065 6135 211 slobodno se pozovi na mene, oni šljakaju te registracije i svašta nešto "i ovako"

pa makar možeš da pozoveš lika da ga pitaš da li je to sa registrovanjem putem pošte provereno i kakva su im iskustva. a ja ću sutra prepodne verovatno ići do ovih drugih u južni dole nešto pa mogu da ih pitam.

• Vudu +1 1

On 4/15/2020 at 6:48 PM, voodoo_ said:

E sasvim slučajno saznadoh da je @dovlagsi registrovao svoj koNbi ovim putem kroz mail i poštu i stiglo mu poštom tablica i ona potvrda o saobraćajnoj itd, tako da eto imamo jednog kojemU je uspelo!

• Vudu +1 1