Jump to content

Diabotical


Recommended Posts

za koji minut (nadam se) pocinje prvi Closed Beta vikend za Diabotical - novi arena shooter na kome 7 godina radi James "2GD" Harding, oldskul Quake/Dota glava i svi su manje-vise u fazonu da je ovo poslednja prava sansa za arena FPS da se tu i tamo vrati i nekako i dalje odrzi u zivotu. 

ukoliko neko hoce da proba, evo dva kljuca (reedemuju se preko Epic Games Launchera):

EYMPY-GBJAU-VFLBD-2B6QH
AHH8Q-UVRNT-HKT9A-6LAGC

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 2/28/2020 at 9:28 PM, digrejzo said:

za koji minut (nadam se) pocinje prvi Closed Beta vikend za Diabotical - novi arena shooter na kome 7 godina radi James "2GD" Harding, oldskul Quake/Dota glava i svi su manje-vise u fazonu da je ovo poslednja prava sansa za arena FPS da se tu i tamo vrati i nekako i dalje odrzi u zivotu. 

ukoliko neko hoce da proba, evo dva kljuca (reedemuju se preko Epic Games Launchera):

EYMPY-GBJAU-VFLBD-2B6QH
AHH8Q-UVRNT-HKT9A-6LAGC

Mešugo, ima neki info kad će da krene ponovo neka beta, twitter je beskoristan totalno - a baš bih ovo probao, doduše deluje mi da će biti slično kao druge arena fps igre ali ajde da probamo.

Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2020 at 9:49 PM, tortky said:

i ja mislim skroz će da bude zabavna igra, a ne ovo kao fornite i valorant glupe igre haha

valorant nije loša igra hehe, koncept je malo čudan spajanjem kantera i "magija" ali je za sada isuviše "nebrušen".  možemo da odigramo neku partijicu katkad!

Link to comment
Share on other sites

mislim da nije bilo nikakvog apdejta jos od sredine proslog meseca. trebalo bi uskoro opet da padne mesecni dev stream u nekom trenutku, pretpostavljam da bi najaviti open betu. nisam jos uvek probao kako radi jer nemam glupavu graficku i dalje, ali ljudi koji cepaju su uglavnom zadovoljni. radi glatko, brzo je i fino napucavanje, ima gomilu quality of life ФИЧРа, trebalo bi da je zabavno, itd. meni jedino zvuk malo nije legao kad sam gledao strimove, nekako mi nema taj "umph" mesnati zvuk koji ima Quake Champions, ali jebemliga. dok ne probam mogu samo da kenjam u prazno =c

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2020 at 7:24 PM, digrejzo said:

mislim da nije bilo nikakvog apdejta jos od sredine proslog meseca. trebalo bi uskoro opet da padne mesecni dev stream u nekom trenutku, pretpostavljam da bi najaviti open betu. nisam jos uvek probao kako radi jer nemam glupavu graficku i dalje, ali ljudi koji cepaju su uglavnom zadovoljni. radi glatko, brzo je i fino napucavanje, ima gomilu quality of life ФИЧРа, trebalo bi da je zabavno, itd. meni jedino zvuk malo nije legao kad sam gledao strimove, nekako mi nema taj "umph" mesnati zvuk koji ima Quake Champions, ali jebemliga. dok ne probam mogu samo da kenjam u prazno =c

pisao sam im, rekoše da će početkom juna biti neki novi announcement, tako da eto, možemo to da sačekamo.

U međuvremenu sam instalirao warframe 😛

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 5/18/2020 at 7:24 PM, digrejzo said:

mislim da nije bilo nikakvog apdejta jos od sredine proslog meseca. trebalo bi uskoro opet da padne mesecni dev stream u nekom trenutku, pretpostavljam da bi najaviti open betu. nisam jos uvek probao kako radi jer nemam glupavu graficku i dalje, ali ljudi koji cepaju su uglavnom zadovoljni. radi glatko, brzo je i fino napucavanje, ima gomilu quality of life ФИЧРа, trebalo bi da je zabavno, itd. meni jedino zvuk malo nije legao kad sam gledao strimove, nekako mi nema taj "umph" mesnati zvuk koji ima Quake Champions, ali jebemliga. dok ne probam mogu samo da kenjam u prazno =c

Igraš ovo @digrejzo? Ja cepam već nedelju dana, ne mogu da kažem da nije zabavno, ali me pomalo iritira ipak što su lopte u pitanju a ne pravi likovi, nekako mi je neobično da pucam u loptu 🙂

Naravno ranked je hit or miss, ili me opere neko ili ja nekog drugog, nisam do sad bio ni u jednom balansiranom meču 🙂

FFA ni ne ulazim, bio dva put i shvatio da je suviše haotično. Dopada mi se cooldown raila ovde, malo je sporiji nego u drugim igrama što nije loše, RL mi je taman kako treba. Nisam još najbolje savladao "bombe" a da budem iskren ni ovi drugi što igraju vidim da ih ne koriste previše.

Link to comment
Share on other sites

cepam cepam, cak sam postao zrtva marketinga i kupio novog misa i podlogu. jos mis ima i RGB osvetljenje, to mu dodje barem 10% bolji LG minimum!

u pocetku sam mislio da ce vizuelno da mi smeta sarenilo i taj "eggbot art style", ali mislim da sam se navikao i sad mi je skroz okej. dopada mi se sto manje-vise sve moze da se podesava i sto ima dosta tih nekih malih фичра za bolje iskustvo igraca (ceo HUD je podesiv, podesavanje sensa/crosshaira za svako oruzje posebno, itd). radi glatko do jaja, brzo se upada u partije i nekako mi je kul sto mogu da budem u partiji 15 sekundi od momenta kada mi se javi ideja da bih mogao malo da se pucam i skacem okolo. FFA je haotican (instagib jos vise), ali u nekom trenutku kad naucis mapu i iteme, postane malo laksi. matchmaing me u FFA/instagib cesto stavlja sa igracima mog skila, cesto i pobedim u ovim partijama. ranked nisam igrao puno (Tactician V sam =c).

glavna zamerka za sad mi je sto bih voleo da su oruzja malo vise mesnatija i da bude bolji taj audio fidbek. neki audio baja (navodno, poznata faca u industriji) im je odradila shotgun, ali je tip zauzet oko drugih stvari, pa nije stigao i ostala oruzja da prodje. u nekom trenutku ce kao odraditi, ali se ne zna kad. druga zamerka bi mi bila sto su mi neke mape malo dosadne, prevelike i sa sobama koje nicemu ne sluze. tipa prazne sobe bez ikakvih itema i bez novih "uglova" odakle bi mogao da npr railujes protivnika ili odradis neku malu zasedu. kapiram da ce to da dodje na svoje kada ljudi krenu da prave neke svoje mape.

playerbase je tajna, ali 2GD rece da je iznad ocekivanja, oko 4 hiljada, navodno. nisu nesto gurali marketinski kad je bio "launch" (jer su odliculi da ne idu u open betu i ta sranja), pa kapiram da ce u nekom trenutku mozda da krenu da guraju jace malo celu tu pricu, videcemo. zanima me kako ce esports da izgleda i da li ce cela stvar zaziveti kako treba. za sad ima dosta potencijala!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, digrejzo said:

cepam cepam, cak sam postao zrtva marketinga i kupio novog misa i podlogu. jos mis ima i RGB osvetljenje, to mu dodje barem 10% bolji LG minimum!

 

štas' uz'o? nešto od budžetskih redragon, marvo ili si se otvorio za steel/logi/razer? ofc neće ti pomoći 😛

1 hour ago, digrejzo said:

u pocetku sam mislio da ce vizuelno da mi smeta sarenilo i taj "eggbot art style", ali mislim da sam se navikao i sad mi je skroz okej. dopada mi se sto manje-vise sve moze da se podesava i sto ima dosta tih nekih malih фичра za bolje iskustvo igraca (ceo HUD je podesiv, podesavanje sensa/crosshaira za svako oruzje posebno, itd). radi glatko do jaja, brzo se upada u partije i nekako mi je kul sto mogu da budem u partiji 15 sekundi od momenta kada mi se javi ideja da bih mogao malo da se pucam i skacem okolo. FFA je haotican (instagib jos vise), ali u nekom trenutku kad naucis mapu i iteme, postane malo laksi. matchmaing me u FFA/instagib cesto stavlja sa igracima mog skila, cesto i pobedim u ovim partijama. ranked nisam igrao puno (Tactician V sam =c).

apsolutno mi ne smeta šarenilo mapa čak ga ni ne primećujem, ima ona jedna u nekom "muzeju" zaboravih ime, ona me baš mrači 🙂 ostale ne. ali ovo za 15 sec upadanje u meč jeste keva, to mi je zapravo glavna prednost zbog koje sam igrao overwatch, uđem i na quick play za 20 sec nađeš partiju i čak mogu i da izađem ako me neko iscima. Ovo je sad def bolje od toga, doduše trulo da izlazim iz 1na1 meča ali ajde, 10 minuta je :))

1 hour ago, digrejzo said:

prevelike i sa sobama koje nicemu ne sluze. tipa prazne sobe bez ikakvih itema i bez novih "uglova" odakle bi mogao da npr railujes protivnika ili odradis neku malu zasedu. kapiram da ce to da dodje na svoje kada ljudi krenu da prave neke svoje mape.

ja sam to video malo drugačije, možda su hteli da naprave efekat da nije tako lako kontrolisati mapu kao u quakeu npr. otuda i te prostorije, neki delovi koji nemaju smisla ... ti si u quakeu uvek mogao prilično precizno da rokneš raketu u nekom smeru i da imaš dobre šanse da nekoga pogodiš prosto znajući gde ide i kuda će da prođe, ovde toga nema. Što opet sa druge strane nekako manje kažnjava kampovanje, ne znam kako da objasnim.

1 hour ago, digrejzo said:

playerbase je tajna, ali 2GD rece da je iznad ocekivanja, oko 4 hiljada, navodno. nisu nesto gurali marketinski kad je bio "launch" (jer su odliculi da ne idu u open betu i ta sranja), pa kapiram da ce u nekom trenutku mozda da krenu da guraju jace malo celu tu pricu, videcemo. zanima me kako ce esports da izgleda i da li ce cela stvar zaziveti kako treba. za sad ima dosta potencijala!

za gledanje nije loše jer je 1na1 i većina koristi 3 oružja celu partiju 🙂 ali mislim da je za esports razvoj nažalost slab potencijal - klinci neće da gledaju lopte koje pucaju a matorci neće da gledaju esports prenose, to je kao problematika ovih drugih igara, nikoga ne zanima da gleda PES turnir online, ali hoće da igraju.

Link to comment
Share on other sites

mjok, imao sam Zowie EC1-A, sad kao video da svi hvale ovaj Glorious, pa uzeo Model D (posto je isti oblik, skoro pa ista velicina, ali u svakom drugom pogledu unapredjen - malo manji, dosta laksi, bolji kabl, skrol, senzor, ima RGB, itd). naravno da nece nikako uticati na mene, ali jebiga, zagolicalo i morao sam da se pocesam!

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, digrejzo said:

mjok, imao sam Zowie EC1-A, sad kao video da svi hvale ovaj Glorious, pa uzeo Model D (posto je isti oblik, skoro pa ista velicina, ali u svakom drugom pogledu unapredjen - malo manji, dosta laksi, bolji kabl, skrol, senzor, ima RGB, itd). naravno da nece nikako uticati na mene, ali jebiga, zagolicalo i morao sam da se pocesam!

dobar miš, nisam imao pojma da uopšte neko kod nas kupuje zowie opremu :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...