Jump to content

Recommended Posts

Eh sad igra za mobilni, pa to je valjda onaj Immortal sto su prosle god predstavili...ovaj duzi gameplay sto sam pogledao sad mi deluje sasvim ok i stvarno dosta vuce na dvojku, ne samo atmosfera i grafika vec i itemovi, skillovi, monsteri, rune itd, sve je slicno kao u dvojci sto po meni moze da bude samo dobro...ne ispratih, jel se pominje neki datum, kapiram 2022 najranije:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ste igrali D3, sta igraci hoce i sta Blizzard odradi, poprilicno je daleko jedno od drugog. Sta je odradili oko igre poslednjih godina, ono je presmesno, tipa nova sezone bez novina(ako je nekome ekstra goblin novina) ili ubacivanje ancient legendary itema. Koliko su oni bili prsli najbolje pokazuje prethodni Blizzcon, gde su hajpovali i lozili ljude oko Diabla, da bi im predstavili igru za mobilni telefon.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, daniiL said:

Ne znam da li ste igrali D3, sta igraci hoce i sta Blizzard odradi, poprilicno je daleko jedno od drugog. Sta je odradili oko igre poslednjih godina, ono je presmesno, tipa nova sezone bez novina(ako je nekome ekstra goblin novina) ili ubacivanje ancient legendary itema. Koliko su oni bili prsli najbolje pokazuje prethodni Blizzcon, gde su hajpovali i lozili ljude oko Diabla, da bi im predstavili igru za mobilni telefon.

Jeste, prsli su jako:

For the quarter ended June 30, 2019 , Activision Blizzard's net revenues presented in accordance with GAAP were $1.40 billion , as compared with $1.64 billion for the second quarter of 2018.

Hajde vrati se u svoj podrum i ne pametuj mnogo. Jasno je da su smanjili rad na D3 zbog D4 kao i da polako "lade" igrace da bi ih pripremili za D4 betu itd. 21 godinu pratim Blizzard, i uvek rade istu strategiju.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, kao sto rekoh gore, vise mi ova cetvorka lici na dvojku nego na trojku, sto moze samo dobro da bude. Jedino bolje bi bilo da su pravili pravi remastered dvojke, to sam se nadao prosle god pre nego sto najavise onaj usrani Immortal:D

 

Ps, jel se pominje neki datum bre, ili makar neka beta, ko ce da ceka godinama:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nikada ne pricaju o konkretnim datumima nakon otkrivanja da rade na projektu ali svakako se moze ocekivati za godinu, maksimalno dve ako je sudeci po drugim naslovima.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sting said:

 

Jeste, prsli su jako:

For the quarter ended June 30, 2019 , Activision Blizzard's net revenues presented in accordance with GAAP were $1.40 billion , as compared with $1.64 billion for the second quarter of 2018.

Hajde vrati se u svoj podrum i ne pametuj mnogo. Jasno je da su smanjili rad na D3 zbog D4 kao i da polako "lade" igrace da bi ih pripremili za D4 betu itd. 21 godinu pratim Blizzard, i uvek rade istu strategiju.

Prvo izadji iz podruma, pa pricaj, pogotovo o Diablo fransizi. Smanjili su rad skoro 2 godine pre eventualne bete i to su ga smanjili da gotovo niko ne igra D3. Mozes i da pogledas zvanicne D3 forume(i stare i nove), mrtvi, najaktivnije teme su one u kojim se igraci zale.

Kad vec pratis, nauci da boldujes ime cele firme, pa malo isprati kako se krecu akcije firme i koliko su zadovoljni uspehom fransiza poslednje godine.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Ne znam, kao sto rekoh gore, vise mi ova cetvorka lici na dvojku nego na trojku, sto moze samo dobro da bude. Jedino bolje bi bilo da su pravili pravi remastered dvojke, to sam se nadao prosle god pre nego sto najavise onaj usrani Immortal:D

 

Ps, jel se pominje neki datum bre, ili makar neka beta, ko ce da ceka godinama:)

 

Jes, D4 lici na ono sto je D3 trebalo da bude, a to je napucani D2.

 

Elem, sudeci po drugim igrama, nece to jos 3-4 godine. (D3 je izasao na primer 4 godine nakon sto je pokazan prvi put.)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

blizzard jeste prso, i nije napravio kvalitetnu igru 10 godina(osim kratkotrajnog bljeska hearthstone-a koji su takodje brzo upropastili). uspeli su da upropaste bukvalno svaku fransizu.  to dal oni zaradjuju pare ili ne je neka druga prica. 

Link to comment
Share on other sites

SC se iznenadjujuce dobro drzi. SC remastered i SC2 su vise nego zivi. Pogotovo kad se uzme u obzir sta je danas popularno medju igracima(Fortnite, LoL...) U Koreji je SC jos uvek popularan, a postoji i solidna scena i u Kini, a ostali stranci se trude i nikada nisu bili blizi Koreji. Jedino gde skripi je Blizzard, neretko zaseru sa balansom igre, ali uglavnom peglaju igru kad stignu.

D3 je, po meni, mozda najveci fail u istoriji gaming industrije. Imas iza sebe takvu tradiciju, ogroman fanbase, nenormalan hype, odlican preorder... i kad pogledas igru danas, vece je interesovanje za D2 nego za D3. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, daniiL said:

SC se iznenadjujuce dobro drzi. SC remastered i SC2 su vise nego zivi. Pogotovo kad se uzme u obzir sta je danas popularno medju igracima(Fortnite, LoL...) U Koreji je SC jos uvek popularan, a postoji i solidna scena i u Kini, a ostali stranci se trude i nikada nisu bili blizi Koreji. Jedino gde skripi je Blizzard, neretko zaseru sa balansom igre, ali uglavnom peglaju igru kad stignu.

D3 je, po meni, mozda najveci fail u istoriji gaming industrije. Imas iza sebe takvu tradiciju, ogroman fanbase, nenormalan hype, odlican preorder... i kad pogledas igru danas, vece je interesovanje za D2 nego za D3. 

 

D3 je prakticno JEDINA igra koju Blizzard ne monetizuje kao servis (iako su prodali fazon 40 miliona kopija sa sve konzolom), jer su fejlovali sa aukcijskom kucom, i nemaju mehanizam da stampaju pare od te igre.  Sve ostale igre imaju neku monetizaciju iza sebe i pretpostavljam da ni jedna (osim HOTSa) ne gubi bas pare Blizzardu.

 

Zbog toga i ocekujem da ce D4 da bude hevi napravljen sa nekim mmo-like mehanizmika za uzimanje para! Sve im ide u tom smeru prakticno.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Imaju delimicno monetizaciju, u Kini je D3 f2p, ali se MTX, exp buff, char slotovi, stash tabovi, placaju. Obzirom koliko je to trziste, siguran sam da su vise nego zadovoljni. 

Ja bih voleo da gresim, jos uvek je rano pricati o D4, ali mislim da ce Blizzard nastaviti sa praksom da sa sto manje rada zgrne najvise love u datom momentu, bez nekog plana za blizu/dalju buducnost. Pogledaj sta se desilo sa D3, digli su ruke od igre veoma brzo. Isto i sa WoWom, najave ekspanziju, izbace je na brzinu, pa peglaju sto mogu u hodu, a dosta toga ni ne ispune sto su najavili i vec krece nova ekspanzija. OW i HS ne igram, mada vidim da i u HS kukaju kako stancaju karte ko nenormalni . HOTS im i mozes oprostiti, tesko se moze protiv Dote i LoLa. A za D4 su rekli da ce se placati igra, da ce biti ekspanzije i da ce biti MTX.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, psy said:

blizzard jeste prso, i nije napravio kvalitetnu igru 10 godina(osim kratkotrajnog bljeska hearthstone-a koji su takodje brzo upropastili). uspeli su da upropaste bukvalno svaku fransizu.  to dal oni zaradjuju pare ili ne je neka druga prica. 

To su ti likovi koji pricaju da je fortune 500 kompanija koja zaradjuje milijarde dolara godishnje "prsla". Nije prsla nego ne radi ono shto se konkretno vama svidja.

4 hours ago, daniiL said:

Kad vec pratis, nauci da boldujes ime cele firme, pa malo isprati kako se krecu akcije firme i koliko su zadovoljni uspehom fransiza poslednje godine.

Izvini za bold, sad cu da se prijavim sam u "bolding police".

12 minutes ago, daniiL said:

Ja bih voleo da gresim, jos uvek je rano pricati o D4, ali mislim da ce Blizzard nastaviti sa praksom da sa sto manje rada zgrne najvise love u datom momentu, bez nekog plana za blizu/dalju buducnost.

Dobrodoshao u stvarnost gde imash akcionare i investicione cikluse. Mozda ti niko nije rekao ali ovo boldovano je u stvari odlicna stvar. To shto deluje da to nije plan za dalju buducnost verovatno ima veze shto mi ne znamo sve shto znaju ljudi koji prave te planove.

P.S.

Da li sam dobro boldovao sada?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Mozda nisi zapratio, iako pratis vec 21 godinu, poslednje dve godine ti isti investitori nisu nesto zadovoljni. Vrednost akcija pada, otisli su neki veoma bitni ljudi, dele se otkazi... Znas sta bi im dobro doslo? Jedna dobra igra koja bi donosila pare na duze staze, a takve su znali da naprave(SC, WC, WoW classic lepu paru i dan danas prave). Mada mogao bi i ti da im odrzis jedan kurs iz politicke ekonomije, mozda ljudi shvate kako funkcionise stvarnost.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Morash da napravish razliku izmedju "nisu zadovoljni" i prsla je kompanija. Nemam ja znanje da odrzim predavanje ljudima koji vode tako uspeshnu kompaniju decenijama. To cu prepustiti tebi. Predlozi im svoju fenomenalnu ideju:

1 hour ago, daniiL said:

Jedna dobra igra koja bi donosila pare na duze staze

Ovoga se verovatno nisu setili pa su zbog toga "prsli". Ako im dobro predstavish svoj plan za spas kompanije mozda ti ponude da budesh CEO.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Evo pocecu sa tobom za pocetak, da te naucim necemu sto se zove kontekst. Sad lepo i polako procitas moj prvi post koji si qoutovao. Neko moze da PRSNE tako sto ce bukvalno da eksplodira, a moze i da finansijski prsne, propadne, a moze cak i da se pogubi da ne zna sta radi. Evo mala pomoc, ako ti koncept konteksta jos uvek nije najjasniji, ne spominju se nikakve eksplozije, a ni finansije. Slabo stojis i sa semantikom, kao i sa ekonomijom. Jer ako ti se vrednost akcije znacajno smanji, ako ti veoma bitni ljudi odu iz kompanije, ako ti prodaja igara ide ispod ocekivane, ako se broj igraca koji igra tvoje igre konstantno smanjuje.... a ti i dalje forsiras praksu koja je dovela do svega toga, bez problema cu ti reci da si prso. A ti izaberi da budes nezadovoljan, ako ce ti tako biti lakse.

Sad mozes da im odrzis to predavanje, steta je da propadne toliko znanje sticano 21 godinu.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...