Jump to content

Baldur's Gate III ?


G!!!

Recommended Posts

Sto se mene tice iznenadjenje kao grom iz vedra neba jer ne tizem da lurkujem forumima kao nekada

Ali ocigledno kako pise rpgcodex novi Baldur's Gate stize, i razvija ga Larian !! Po nekim nezvanicnim pisanjima to se moglo pretpostaviti jos krajem prosle godine, cak je i Brian Fargo tvitovao da mu je poznato ko ce razvijati novi naslov i legendarnog serijala... 

A onda se pojavio novi homepage Larian-a  https://larian.com/

16757.jpg

 

iz kojeg se mogla izvuci pretpostavka da nije nista drugo do novi Baldur

16758.jpg

 

Pretpostavlja se da ce vise detalja izaci na E3

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

i dok smatram da ce eventualna popularnost tog google servisa biti smrt za ono malo normalnog gejminga sto imamo (i za dobar deo industrije koji se vrti oko gejminga), u ovom konkretnom slucaju ne zameram previse jer nije ekskluziva za taj striming servis...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
On 7/14/2023 at 2:02 PM, G!!! said:

Da se podsetimo, igra izlazi 03.08.2023.

Nisam nista citao niti gledao o njoj poslednjih godinu-dsve te namm pojma ima li potencijala iakkvog. Ako je neko pratio neka baci neki info

Divinity Original Sin sa D&D rulesetom

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 7/14/2023 at 1:02 PM, G!!! said:

Da se podsetimo, igra izlazi 03.08.2023.

Nisam nista citao niti gledao o njoj poslednjih godinu-dsve te namm pojma ima li potencijala iakkvog. Ako je neko pratio neka baci neki info

kažu na internetima da ima 120gb i ne može da se preloaduje, tako da biće zanimljivo čekanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 12:39 PM, voodoo_ said:

Ima i ona fora da ne moraš baš da imaš sve igre instalirane u isto vreme, naročito s ovim brzinama interneta

istina, mada je meni navika da imam 30ak instaliranih igara, sto mi realno ne potpiruje zelju za igranjem uopste,  ali kako igre rastu, nije da ce ti smetati visak prostora, borderlands 3 i COD su 270 gb npr, cyberpunk i baldrus gate 3 200 gb, 4 igre skoro 500 gb 

On 8/5/2023 at 12:38 PM, Lucky said:

125GB ako dobro videh.

moguce, meni u glavu informacija sa steama

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10 64-bit
Processor: Intel I5 4690 / AMD FX 8350
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Nvidia GTX 970 / RX 480 (4GB+ of VRAM)
DirectX: Version 11
Storage: 150 GB available space
Additional Notes: SSD required

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Citam i vidim da vlada odusevljenje igrom, poneki feedback spominje woke agendu (nisam siguran na kom nivou, nisam igrao), ali opsti zakljucak je da je igra fenomenalna i da daje onaj poseban osecaj. Ja cekam neki popust jer nikada nisam bio fan dnd-a, a i da se ispeglaju bagovi, kojih izgleda i da nema jer je igra bila u EA tri godine 

 

Nisam bio ni svestan jedne druge vrste polemike koja se razvila nekih mesec dana pred izazak igre, a to je da su se javili neki developeri koji potenciraju pricu da igraci ne bi trebali da imaju velika ocekivanja posle BG3, jer je to vise anomalija u industriji koja je zbog specificnih uslova izasla u tom kvalitetu, tako ispeglana, sa tolikim sadrzajem, bez mikrotransakcija itd itd itd , sto je onako amaterski potez totalno, pogotovo spominjati sve to tako rano, jer vise upucuje na komplekse neostvarenosti i prslih ambicija, nego sto zvuce kao neko objektivno pojasnjenje 

https://www.resetera.com/threads/why-devs-consider-baldur’s-gate-3-anomaly-not-new-standard-for-rpg-genre.743346/

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...