Jump to content

Chernobyl - HBO serija


Recommended Posts

pa, znaš kako, generalno su ljudi oguglali na nasilje nad ljudima na TVu, pa se ovo gore doživljava, i naravno imaš taj detalj vrhunca gde su pobili odrasle životinje, al na kraju ubijaju i mladunce. I verujem da se u tom haosu šta se sve dešavalo verovatno neko ne bi cimao da ide i ubija životinje, jer su imali pametnije stvari da rade

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Highl1 said:

pa, znaš kako, generalno su ljudi oguglali na nasilje nad ljudima na TVu, pa se ovo gore doživljava, i naravno imaš taj detalj vrhunca gde su pobili odrasle životinje, al na kraju ubijaju i mladunce. I verujem da se u tom haosu šta se sve dešavalo verovatno neko ne bi cimao da ide i ubija životinje, jer su imali pametnije stvari da rade

istina, ako se tako gleda, ubijanje životinja jeste nešto što trenutno ostavlja jači utisak na gledaoce.

Evo ga članak:

https://www.rt.com/news/461348-chernobyl-disaster-tarakanov-hbo/

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Highl1 said:

pa, znaš kako, generalno su ljudi oguglali na nasilje nad ljudima na TVu, pa se ovo gore doživljava, i naravno imaš taj detalj vrhunca gde su pobili odrasle životinje, al na kraju ubijaju i mladunce. I verujem da se u tom haosu šta se sve dešavalo verovatno neko ne bi cimao da ide i ubija životinje, jer su imali pametnije stvari da rade

ovo je nazalost tacno i pokazatelj koliko je sve otislo u kurac...lik se bukvalno raspada od radijacije i umire na rukama svoje trudne zene nije dovoljno strasno, pa daj da ubacimo ubijanje zivotinja lol...nije Njegos dzabe rekao-Svijet je ovaj tiran tiraninu, a kamoli dusi blagorodnoj

Odgledah konacno, odlicna serija, bas mi je legla, odavno ovako nesto dobro nisam gledao

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 5/30/2019 at 10:43 AM, Highl1 said:

ok, al šta su izmislili, a šta su zaboravili? Ja lično do serije nisam imao pojma šta se tačno desilo, osim činjenice da je bilo sranje i da je evakuisana oblast od 30 km, i da se tamo ne ide ni dan danas, ali pročitah 2,3 članka kao i subreddit za seriju, i generalno mi deluje da nisu previše stvari promenili

I meni ovako deluje, osim mozda ponekih, propagandnih, scena, ali jbg, nisu Rusi pravili seriju.

Sto se odlazaka tice, ima ponuda po netu da se za turu od nekih 100$ moze otici i obici Pripjat. Ne znam zasto bi se neko dobrovoljno zracio ali aj...

Serija mi je zaista dobra. Ne znam samo da li je svest o zracenju zaista bila tako niska ali da ljudi stoje na mostu i gledaju live sve ono mi je neverovatna. Doduse lako je praviti se pametan sa ove distance 🙂

Edited by Siora

~~

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Siora said:

Ne znam samo da li je svest o zracenju zaista bila tako niska ali da ljudi stoje na mostu i gledaju live sve ono mi je neverovatna. Doduse lako je praviti se pametan sa ove distance 🙂

Naravno da je bila niska svest, čisto sumnjam da su narodu unapred davani pamfleti i držana predavanja šta da rade kad nukelarni reaktor pukne, da ne izlaze napolje da gledaju snop svetla koji ide u nebo, već da zovu Avengere 😄 Cilj je bio sakriti mane i rizike po svaku cenu. Sasvim verujem i jasno mi je da taj svet pojma nije imao.

Dobra je serija, sadžgao sam za jedno popodne sve epizode.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, millanče said:

Naravno da je bila niska svest, čisto sumnjam da su narodu unapred davani pamfleti i držana predavanja šta da rade kad nukelarni reaktor pukne, da ne izlaze napolje da gledaju snop svetla koji ide u nebo, već da zovu Avengere 😄 Cilj je bio sakriti mane i rizike po svaku cenu. Sasvim verujem i jasno mi je da taj svet pojma nije imao.

Dobra je serija, sadžgao sam za jedno popodne sve epizode.

Malo mi je neverovatno da su toliki debili da su gradili elektranu a su skrivali potencijalne opasnosti. S druge strane, to je bio SSSR i informacije nisu kruzile kao danas. Jos kad videh da su procenili zrtve na 31 i drago mi je sto su se raspali.

~~

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo to - njima bi obuka naroda u slučaju nuklerane nezgode bila nepotrebno širenje panike i kvarenje sopstvenog imidža. Neprihvatljivo.

Štaviše, koliko sam ja razumeo seriju, a ispavite me ako grešim - Djatlov i ekipa su obučeni i znaju da RMBK ne može da eksplodira. Najveća briga sve vreme im je da će se reaktor "ugušiti", pa mora biti posle neoperativan, koliko, 24h pre restarta, šta,proizvodiće 25% manje struje 24h, odbiće mu 15% od plate, neće napredovati posle dalje, ili će kasnije...

Iscepana stranica iz one knjige je sakrivanje mana i fatalnih slabosti reaktora.

Opet, cenim da ovde ima i istine, ali i preterivanja u zapadnjačkom kenjanju po Sovjetima, prava istina je verovatno negde između te dve krajnosti.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Siora said:

I meni ovako deluje, osim mozda ponekih, propagandnih, scena, ali jbg, nisu Rusi pravili seriju.

Sto se odlazaka tice, ima ponuda po netu da se za turu od nekih 100$ moze otici i obici Pripjat. Ne znam zasto bi se neko dobrovoljno zracio ali aj...

Serija mi je zaista dobra. Ne znam samo da li je svest o zracenju zaista bila tako niska ali da ljudi stoje na mostu i gledaju live sve ono mi je neverovatna. Doduse lako je praviti se pametan sa ove distance 🙂

brate 'de su znali, to je bio vrhunac tehnologije i razvoja ponos sssra sigurno nije tu bilo ništa loše.

 

8 hours ago, Siora said:

Malo mi je neverovatno da su toliki debili da su gradili elektranu a su skrivali potencijalne opasnosti. S druge strane, to je bio SSSR i informacije nisu kruzile kao danas. Jos kad videh da su procenili zrtve na 31 i drago mi je sto su se raspali.

to je jedna od stvari koja je zbog katastrofe isplivala i dostigla šire razmere :) zamisli koliko je takvih koje nisu :)

8 hours ago, millanče said:

Pa upravo to - njima bi obuka naroda u slučaju nuklerane nezgode bila nepotrebno širenje panike i kvarenje sopstvenog imidža. Neprihvatljivo.

Štaviše, koliko sam ja razumeo seriju, a ispavite me ako grešim - Djatlov i ekipa su obučeni i znaju da RMBK ne može da eksplodira. Najveća briga sve vreme im je da će se reaktor "ugušiti", pa mora biti posle neoperativan, koliko, 24h pre restarta, šta,proizvodiće 25% manje struje 24h, odbiće mu 15% od plate, neće napredovati posle dalje, ili će kasnije...

Iscepana stranica iz one knjige je sakrivanje mana i fatalnih slabosti reaktora.

Opet, cenim da ovde ima i istine, ali i preterivanja u zapadnjačkom kenjanju po Sovjetima, prava istina je verovatno negde između te dve krajnosti.

glavna fora je što su sve vreme išli preko svake granice smatrajući da imaju failsafe mehanizam koji će sve da sredi - a upravo je on napravio problem.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lucky said:

brate 'de su znali, to je bio vrhunac tehnologije i razvoja ponos sssra sigurno nije tu bilo ništa loše.

Pa dobro, za ljude i da skapiram, ali da Rusi svesno zrtvuju tolike ljude da bi se prikazali silom, a nisu, to mi je nerealno ali lici na njih...

Sto se mehanizma tice, ok, bio je fail pri izgradnji elektrane. Nakon toga dolazi tona naucnika (koje u seriji predstavlja Komjuk) i tek nakon par meseci, ako se ne varam, uspevaju da skapiraju zasto je uputstvo precrtano i falinku u izgradnji. Ko li je onda gradio sve te elektrane po S.Savezu i cutao sve vreme... Citao sam da je 82' doslo do blagog topljenja jezgra na reaktoru br.1 takodje, steta nije bila velika ali su objavili tek nakon katastrofe nekoliko godina kasnije.

 

Mozda sam ja nerealan ali ne mogu da skapiram da im nije bilo u interesu da isprave propust, ako ne zbog ljudi onda i zbog svog statusa nuklearne sile koji posle ovoga sigurno nije bio sjajan.

~~

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Zwerko said:



Ono što je drugi problem jeste što je posle Cernobila praktično zamrla proizvodnja novih nuklearnih reaktora a svetu treba sve više energije. Obnovljivi izvori poput solarne i energije vetra su kurac što se već sada pokazuje na primerima Nemačke ili Danske - prosto nisu dovoljno konstantni. A druga opcija je ili da nas truje polako termoelektrana kao što je to slučaj kod nas gde TENT Obrenovac pravi 65% struje u Srbiji ili da pravimo bezbednije nuklearke 🙂 a to me je tek jeza da pomislim u Srbiji 🙂
 

 

Siguran sam da bi na tenderu pobedio  ponudjac sa najnizom cenom...ne znam cega se plasis...

 

:tf:

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...