Recommended Posts

1 hour ago, primo said:

Mislis da danas sve online prodavnice imaju security na nivou amazona ?

Prosle godine ortak uzeo neku ski opremu na nekom australijskom sajtu cini mi se. Posle par meseci hakovali sajt, pokrali kartice i skinuli mu 1500$. Rajfajzen ga je jebo mesecima dok mu nisu vratili te pare. Ovu zajebanciju kompletno izbegnes sa internet karticom.

naravno da nemaju ali ono gledaš gde kupuješ, plaćaš paypal, držiš kreditnu na limitu od 300 evra i tako to.

OLIŽEŠ MI ..... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

• Like 1
  • Vića -1 1

"...The End. There's nothin' after Z. Used to be one more page in here though, before someone tore it out. Know what it said?
The last page was about the author. Didn't say much. But the imagination has a way of fillin' in the gaps."

4 hours ago, Lucky said:

naravno da nemaju ali ono gledaš gde kupuješ, plaćaš paypal, držiš kreditnu na limitu od 300 evra i tako to.

"gledas gde kupujes" - dodjes do sajta koji izgleda legit, proverio si da salju robu da nema prevare al ne primaju paypal... Verujem da ima dosta ovakvih sajtova gde si siguran da vlasnik nije prevarant, ali prosto ne znas kakav security ima za placanje ako nije nesto standardno tipa paypal. Sto ne bi otpisao bilo kakvu mogucnost prevare sa internet karticom?

meni raiff zahteva specijalnu "lozinku" koja se generiše svaki put kada kupujem nešto online, tako da mogu da me povuku za kobas čak i ako imaju sve podatke kartice <3 <3

"...The End. There's nothin' after Z. Used to be one more page in here though, before someone tore it out. Know what it said?
The last page was about the author. Didn't say much. But the imagination has a way of fillin' in the gaps."

10 hours ago, tortky said:

meni raiff zahteva specijalnu "lozinku" koja se generiše svaki put kada kupujem nešto online, tako da mogu da me povuku za kobas čak i ako imaju sve podatke kartice <3 <3

To je bolje internet kartice.

Jel mozes to na rajfovoj kreditnoj da ukljucis?

Edited by primo

koristim klasičnu elektron (tu mi je tekući)

• Like 1

19 hours ago, primo said:

"gledas gde kupujes" - dodjes do sajta koji izgleda legit, proverio si da salju robu da nema prevare al ne primaju paypal... Verujem da ima dosta ovakvih sajtova gde si siguran da vlasnik nije prevarant, ali prosto ne znas kakav security ima za placanje ako nije nesto standardno tipa paypal. Sto ne bi otpisao bilo kakvu mogucnost prevare sa internet karticom?

inteza ima dodatnu verifikaciju kroz sms koji ti stigne prilikom plaćanja kreditnom online.

a imaš i paypal!

Hvala na informacijama, i živoj raspravi :-) Rešio sam ostati pri Poštanskoj i MTS kombinaciji.

Ostaje mi misterija kako taj penzionerski keš kredit ima nominalnu godišnju kamatnu stopu 0%, i ratu mesečnu od 8333 dinara X 6 meseci = 50 000 za kredit od 50 000, a ispod onda efektivna stopa 13.5%?

https://www.posted.co.rs/gotovinski_za_penzionere.html 

Edit - da nije greška, ima nekih 1800 din dodatnih troškova, a 1800 dođe tačno 3.5% od 50 000 (ne 13.5%)?

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

On 4/15/2019 at 12:25 PM, millanče said:

Hvala na informacijama, i živoj raspravi :-) Rešio sam ostati pri Poštanskoj i MTS kombinaciji.

Ostaje mi misterija kako taj penzionerski keš kredit ima nominalnu godišnju kamatnu stopu 0%, i ratu mesečnu od 8333 dinara X 6 meseci = 50 000 za kredit od 50 000, a ispod onda efektivna stopa 13.5%?

https://www.posted.co.rs/gotovinski_za_penzionere.html 

Edit - da nije greška, ima nekih 1800 din dodatnih troškova, a 1800 dođe tačno 3.5% od 50 000 (ne 13.5%)?

mislim da je najbolje da ih pozoveš ako te već zanima, i meni deluje nelogično jer ima taj veliki EKS ali ko će ga znati ... ne verujem da bi baš pogrešili tako kod pisanja, mada poštanska je to :)

u suštini poštanska + mts deluju kao kul kombinacija.

Kad smo kod banaka, Intesa mi je uredno uručila karticu druge osobe, ja nisam ni pogledao kad sam uzimao ... i onda sam ih još cimao kao "e ljudi dali ste mi pogrešnu karticu" mailom i trebalo im je "samo" 4 dana da mi se jave i kao "aha, ok, dođite da zamenimo". brate mili :)