Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

Tranzicija traje vec neko vreme a tek ce trajati kapiram.

Za pocetak su poslali email korisnicima da mozemo besplatno da dizemo pare sa bankomata Rajfajzena.

Prvi korak se dogodio da ne mozemo uopste sad da dizemo pare sa njihovih bankomata a ne besplatno.

Poslao email podrsci i dobio toliko genericki odgovor da jednostavno ne mogu da komuniciram na tom nivou.

Pa mi je neka radnica iz ekspoziture Rajfajzena rekla da znaju za problem i "da ce biti reseno sutra"... naravno da se nije desilo.

Stvarno nema potrebe da imamo toliko razlicith banaka, ali me uzasava pomisao da cemo biti osudjeni na nekompetentnost ovih mungosa koji rade sa ljudima.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fuse.buca said:

E pa ne znam za tebe, sad sam probao ovo "Kartice-Moje kartice-transakcije" koje nikad do sad nisam koristio i meni radi, tj mogu da vidim detalje svih transakcija od 01.09.2022. Postoji i filter pa stavis neki prethodni period (probao za mesec avgust) i tu vec ne vidim detalje tipa prodajno mesto i tako to.

meni ne radi 😞

imam ono "učitaj još" i kad kliknem na to dugme se izgubi ali se ništa ne učita :)) probaću preko mobilnog.

ali opet čak i da to imam, ako ni tebi ne izdaje detalje transakcije, onda mi to skoro ničemu ni ne služi. mogu lagano da mi ubace potrošnju od 500-1000 din negde u tom đubretu od transakcija ja ne bih ni provalio.

1 hour ago, Zwerko said:

To je baš retardacija, ja znam da i u Raiff i Intesu uđeš najnormalnije unutra i podižeš pare... Inače videh da Credit Agricole postaje Raiffeisen banka, valjda ih kupili. Kapiram da će ostati na kraju 4-5 banaka. 

tako je, to je sad deo Rajfajzen grupe. 

Isto kao što je OTP pokupovao 3-4 banke pa se i oni ukrupnili.

1 hour ago, killYg0r said:

Stvarno nema potrebe da imamo toliko razlicith banaka, ali me uzasava pomisao da cemo biti osudjeni na nekompetentnost ovih mungosa koji rade sa ljudima.

pa ti onda posle nemoj da hoćeš (haha koja konstrukcija) da imaš sve automatski sam da radiš. 

pre neki dan biram dal' self checkout ili kasa, vidim na kasi samo jedan ispred mene, ofc zažalio sam, jer prvo nešto nije htelo da prođe, onda je plaćao čekom (ko još plaća čekom danas), onda je ova kasirka zeznula nešto pa morala da stornira ali naravno kartica za storniranje nije kod nje nego kod "šefice".

1 hour ago, reki said:

ne bih rekao, nije takav prostor, nema odvojen deo, ako udjes unutra mozes da im pokrades sve 😄 

ovo je baš čudno, mora da je neka mala ekspozitura pa nisu mogli da naprave takav sistem da uđeš unutra u neki ograđeni prostor.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

meni ne radi 😞

imam ono "učitaj još" i kad kliknem na to dugme se izgubi ali se ništa ne učita :)) probaću preko mobilnog.

ali opet čak i da to imam, ako ni tebi ne izdaje detalje transakcije, onda mi to skoro ničemu ni ne služi. mogu lagano da mi ubace potrošnju od 500-1000 din negde u tom đubretu od transakcija ja ne bih ni provalio.

Samo mobilna aplikacija, nista drugo ne koristim 😄

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fuse.buca said:

Samo mobilna aplikacija, nista drugo ne koristim

Sva je prilika da ne koristis ni mozak a ni oci, inace bi procitao da je pomenuo internet bankarstvo u svom postu.

Ni kod mene se ne vidi na staroj stranici Laki. Nadam se da necu biti primoran da prelazim na novu 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, fuse.buca said:

Internet huliganu mani me se. Samo sam rekao coveku sta koristim i da u mom slucaju (na aplikaciji) to radi.
Cao zdravo ne bih te vise zadrzav'o!

Kao sto vidis ispod, nas vodja nigde nije komentarisao vidljivost u aplikaciji pa je stoga tvoj komentar visak. Zamolio bih te da ne budzis poruke i zatrpavas forum nepotrebnim porukama.

On 9/20/2022 at 11:39 AM, Lucky said:

intesa otkad je unapredila svoj sistem i ebanking nema teorije da saznam gde sam koji račun platio kad gledam izvod tako da hvala im na tome. 

 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Quote

 

Volksbanka i Raiffeisenbanka u Nemačkoj od 1. decembra ove godine planiraju da ukinu gotovinski promet u svim svojim poslovnicama.

"Uplate i isplate u poslovnici (šalter i bankomat) ubuduće više neće biti moguće”, stoji u dopisu koji su klijenti primili od Raiffeisenbank Hochtaunusa.

Finansijska institucija koja pripada Volksbanki u osnovi potpuno obustavlja poslovanje s gotovinom za klijente, prenosi Fenix Magazin.

Kako kažu iz Raiffeisenbank gotovinska plaćanja i sam gotovinski promet već godinama se konstantno smanjuju, što je vidljivo i na bankomatima.

"Nedavno smo imali samo dva posetioca na sat", objašnjava Ahim Bruner, izvršni direktor Raiffeisenbank, prenosi portal Bonitet.

Budući da se posebno ponašanje klijenata značajno promenilo poslednjih godina, Volksbanka i Raiffeisenbanka žele da preusmere plaćanje u digitalni sektor.

 

Verujem da se ovo odnosi na poneku poslovnicu a ne na sve? Jer ako je na sve, ne razumem kako planiraju da funkcionišu?

Jasno je da hoće da kontrolišu protok novca, bez keša je to mnogo lakše, ali opet ljudima treba keš za gomilu toga, pa mi pre deluje da je ovo loše prevedena vest.

Iako i kod nas ima ekspozitura koje ne rade sa kešom, već pisah ovde, onaj Rajfazen blizu britanske ambasade na primer.

Link to comment
Share on other sites

У Шведској је скоро па овако. Можеш да убациш кеш у банкомат и да дигнеш, али не можеш да уђеш с кешом у пословницу или да им тражиш да ти дају, нпр. Колико ја знам. Добити евре је зајебанција која се не исплати. Лакше је отићи код арапа у мењачницу. А и јефтиније.

Није никакав проблем да се кеш елиминише и да не треба за гомилу тога. Шта год ти то значило 🙂 Колико је то реално у Немачкој, то је друго питање. У маси радњи овде нпр не примају кеш. Не можеш превоз да платиш кешом. То се законски среди ако хоће.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, overkind said:

У Шведској је скоро па овако. Можеш да убациш кеш у банкомат и да дигнеш, али не можеш да уђеш с кешом у пословницу или да им тражиш да ти дају, нпр. Колико ја знам. Добити евре је зајебанција која се не исплати. Лакше је отићи код арапа у мењачницу. А и јефтиније.

Није никакав проблем да се кеш елиминише и да не треба за гомилу тога. Шта год ти то значило 🙂 Колико је то реално у Немачкој, то је друго питање. У маси радњи овде нпр не примају кеш. Не можеш превоз да платиш кешом. То се законски среди ако хоће.

ovde gore u vesti piše da gase i bankomate, zato mi i deluje da je vest samo za jednu filijalu ili njihov ograničeni broj.

ali sa druge strane, znam da u gomili zemalja se keš skoro više ne koristi i nemam problem sa tim, ja prvi koristim kartice, ali mislim da _samo_ korišćenje kartica nije baš pametno. prvo daje monopol vizi i masteru (eventualno razvijenije zemlje imaju svoje verzije "Dine"), drugo ceo sistem plaćanja je samim tim ranjiv na napade, na pad interneta/servera/cene, na kraju krajeva i provizije kartičara.

24 minutes ago, overkind said:

али не можеш да уђеш с кешом у пословницу или да им тражиш да ти дају, нпр. Колико ја знам. Добити евре је зајебанција која се не исплати. Лакше је отићи код арапа у мењачницу. А и јефтиније.

tako je i u ovom rajfajzenu kod nas - bankomat daje i prima keš ali službenici ne rade sa "živim" parama.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, killYg0r said:

wat

Кеш можеш да подигнеш само на банкомату. Не можеш да уђеш у банку, у Шведској, и да кажеш дајте ми 1000 круна са рачуна. Служеник банке не даје кеш. Исто тако не можеш ни ти њему да даш кеш и да му кажеш стави ми ово на рачун. Кеш у банци само преко банкомата.

Си ово питао или?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je čudna ta priča za Nemačku gde znam da je keš baš poprilično rasprostranjen i mnoge stvari prosto ne možeš da platiš karticom (tipa taxi i još neke stvari koje su se meni podrazumevale da može). Čak sam se poprilično iznenadio sada kada sam bio prvi put posle korone koliko je kod njih i dalje keš jak kada su druge zemlje mnogo više prešle na bezgotovinska plaćanja, tipa Španija ili čak i Mađarska. Ili recimo u Hrvatskoj sam proletos bio iznenađen kako na primer na Plitvicama ne možeš ništa da platiš kešom, samo kartice. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, overkind said:

Кеш можеш да подигнеш само на банкомату. Не можеш да уђеш у банку, у Шведској, и да кажеш дајте ми 1000 круна са рачуна. Служеник банке не даје кеш. Исто тако не можеш ни ти њему да даш кеш и да му кажеш стави ми ово на рачун. Кеш у банци само преко банкомата.

Си ово питао или?

Da, nisam bio razumeo. A ako hoces da podignes fazon 10k evra, zbog x razloga? Jel ne postoje ogranicenja? Posto mi deluje kao da tako covek nema kontrolu svojih sredstava.

Link to comment
Share on other sites

У Шведксој је јебада са еврима. Ако ти то треба онда мораш преко портала банке да тражиш евре, односно девизе, и банка ти са твог рачуна скине лову, конвретује, убије те таксама (нешто ми је у глави 50 круна + 5 или 10%, плус поштарина) и пошаље ти у фенси пластичној коверти на назначену адресу. Постоји неко ограничење у количини, али јако сам давно ово радио и заборавио сам. У Србији се мењају круне и пролазе картице тако да нема потребе да дижем евре.

Блиц едит. Мислим да сам израчунао нешто да ми се више испалти да ако баш морам да дигнем евре да то урадим у Бгд на банкомату типа дигни колико мислиш да ти треба него да овде купујем у банци. Можда су арапи (мењачница) јефтинији али онда морам да их вијам по граду. Искрено, нисам радио са пуно кеша па се нисам распитивао. Стан на дан сам рецимо плаћао кешом, али то је рел. ситна лова.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u tim malo razvijenijim zemljama ne vode toliko računa o tome da nešto imaju u evrima ili dolarima već lokalnoj valuti koju koriste.

to kod nas i u ostalim imaš tu varijantu da ti cena automobila piše u evrima na reklami 🙂 i zato što se plate mahom i pregovaraju u evrima itd.

Link to comment
Share on other sites

Spletom okolnosti sam morao da idem danas do banke, prvi put sam kročio posle jedno 10 godina unutra 🙂 Lik na šalteru mi kaže da ne mogu da imam ebanking i online itd jer ja nemam svoj račun već imam ovlašćenje za drugi neki račun. Pa ja kao ajde da vidim ko me je ovlastio, kaže ne zna, samo zna da je penzioner :)) Pa onda ajde da vidimo sa nekim višim instancama, itd, back and forth ispostavi se da je car pogrešno upisao broj i uopšte nije dobio moj račun nego nekog levog lika. Ne daj Bože da je to prvo proverio nego smo morali 15 minuta da se cimamo.

Link to comment
Share on other sites

Skoro upalim staru intesinu mobilnu aplikaciju i skontam da su je ugasili za stalno negde u oktobru, ne znam kad. Skinuo novu i ocekivah da cu morati da se iscimam po poslovnicama pa zakukah... Medjutim rekoh da probam sa korisnickim prvo i bukvalno u 2 minuta aktivirao novu. Tako da jedan + za raspalu intesu. Aplikacija mi deluje bolja nego stara, ali nisam neki ljubitelj previse opcija pa cu morati da je istestiram.

Inace, upita me da li sam raspolozen za kes kredit sto me je iznenadilo... Rekoh joj da nemam stalna primanja i da mi nikad nije bilo dozvoljeno jedan a ona ce pa sad moze. Ako se slazete pozvace vas neko od kolega. 

Da li su u raspadu pa hoce da vezu sto veci broj ljudi ne znam, ali kes kredit u zivotu necu uzeti. Zanima me bas sta ce moci da mi ponude 

@Luckypoucen predjasnim iskustvima bas iz istog razloga uvek insistiram da provere dodatno pre nego sto mi oduzmu vreme, a neretko se desavalo i da odem kad me iznervira neko od radnika pa dodjem kasnije kad radi neko normalan

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...