Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

Bas zato i rekoh karadjoredjevici 🙂 a ovi slepci. Iako bi ih SNS krunisao naravno 🙂

 

iz te priče kod nas i deluje monarhija najbolje 🙂 jer inače je samo pitanje koji novi debil će doći posle sadašnjeg i tako u krug..

Pa debili kao Šulc iz EU mogu čak da naškode i jednoj nemačkoj..a tek koliko zemlji kao Srbija smeta kad je debil na vlasti 🙂

i ne zaboravite ja sam rekao parlamentarna ustavna monarhija...kao što i kod nas nije predsednički sistem...zna se šta radi predsednik Srbije po zakonu (pogledati šta je Toma grobar diploma radio kad je bio predsednik.....odlikovanja i itd ) 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, oddball said:

Sto se njih tice treba zavrsiti ono sto komunisti nisu

Ja ne vidim da su Vučić Toma , Tadić i ovi pre njih bolje opcije 🙂

al priznajem da možes da se ne slazes sa mojim mišljenjem ko je bolji 🙂

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

eh standardna priča ko je dobra opcija koja se uvek završi time da niko nije dobra opcija 🙂

Bas zato sam ja za karadjoredjevice jer imaju neku tradiciju i lošu i dobru.  Kad sa druge strane stavim tipa Tadić Toma Vučić. Pa i onaj slobin poltron zaboravih mu prezime i sl...plus ko će biti u budućnosti (ko ima kontrolu nad Medijana i ubedi bolje penzioner domaćice i sl - taj pobednike)...

Kad to sve uzmem onda mi loši karadjoredjevici bolja opcija. Ako ništa više ne moraju da žure da kradu jer im mandat ne ističe.  A i tako se predsednik ne pita previše..zna se da ne vlast koncentrisani kod nas u premijerima oduvek jer njsmo predsednička država :tf2:

 

 

 

 

 

Pa..kralj može da kraducka dok predsedniku mandat ide 😄

I mora ea žuri jer će doći drugi. Čak i Vučko nije mogao biti siguran da će biti 10+ godina na vlasti 2012te 🙂

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, qwert00 said:

Bas zato sam ja za karadjoredjevice jer imaju neku tradiciju i lošu i dobru.  Kad sa druge strane stavim tipa Tadić Toma Vučić. Pa i onaj slobin poltron zaboravih mu prezime i sl...plus ko će biti u budućnosti (ko ima kontrolu nad Medijana i ubedi bolje penzioner domaćice i sl - taj pobednike)...

Kad to sve uzmem onda mi loši karadjoredjevici bolja opcija. Ako ništa više ne moraju da žure da kradu jer im mandat ne ističe.  A i tako se predsednik ne pita previše..zna se da ne vlast koncentrisani kod nas u premijerima oduvek jer njsmo predsednička država :tf2:

 

 

 

 

 

Pa..kralj može da kraducka dok predsedniku mandat ide 😄

I mora ea žuri jer će doći drugi. Čak i Vučko nije mogao biti siguran da će biti 10+ godina na vlasti 2012te 🙂

Ako mene lično pitaš, prestolonaslednik koji ne može da nauči srpski, svoj maternji jezik, otkad ja znam za sebe, ne zaslužuje da bude bilo kakav prestolonaslednik 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Ako mene lično pitaš, prestolonaslednik koji ne može da nauči srpski, svoj maternji jezik, otkad ja znam za sebe, ne zaslužuje da bude bilo kakav prestolonaslednik 🙂

Pa prestolonaslednik je njegov sin 😄 zna srpski 😄 iako zvanično je prvi princ ili već kako . Prestolonaslednik nije jer nismo monarhija. Formalno-pravno 🙂

Ps. Jebiga nije lako Englezima da nauče srpski 😄

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel koristi neko Google Pay? Meni stiglo od Intese i aj rekoh da probam, radi vrlo korektno. Google kaže da su kod nas participating banks Intesa, Otp, Halk, Postanska i Procredit.

Gledam i iz perspektive onoga što je Vudu pričao glede nebezbednih PayPass kartica. Ovde gledam funkcioniše isto tako samo što telefon mora da ti bude otključan, tako da mi deluje da je bezbednije ako ti neko pročita NFC tag. S druge strane sve deliš sa Google, ali to nam je nekako već standard poslednju deceniju... Opet telefon ne možeš da koristiš tamo gde kartica mora da se tutne, tj ako nema PayPass ili na bankomatu na primer.

U startu sam mislio da mi bude samo kao bekap način plaćanja, tipa ako zaboravim novčanik ali gledam možda predjem i pretežno na to. Zapravo pokušavam da shvatim neki ozbiljan nedostatak i za sada mi ne ide.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zwerko said:

Jel koristi neko Google Pay? Meni stiglo od Intese i aj rekoh da probam, radi vrlo korektno. Google kaže da su kod nas participating banks Intesa, Otp, Halk, Postanska i Procredit.

Gledam i iz perspektive onoga što je Vudu pričao glede nebezbednih PayPass kartica. Ovde gledam funkcioniše isto tako samo što telefon mora da ti bude otključan, tako da mi deluje da je bezbednije ako ti neko pročita NFC tag. S druge strane sve deliš sa Google, ali to nam je nekako već standard poslednju deceniju... Opet telefon ne možeš da koristiš tamo gde kartica mora da se tutne, tj ako nema PayPass ili na bankomatu na primer.

U startu sam mislio da mi bude samo kao bekap način plaćanja, tipa ako zaboravim novčanik ali gledam možda predjem i pretežno na to. Zapravo pokušavam da shvatim neki ozbiljan nedostatak i za sada mi ne ide.

ja sam se malo šoknuo kad sam skapirao da je apple pay zapravo stigao pre google pay kod nas, naviknut na to da apple uvek kasni sa tim u odnosu na google.

ja inače apple pay pomenuti koristim dosta dugo (tj. otkad se pojavio) i radi kul. Događa se jednom u 10 puta da se terminal zabaguje i izbaci neku "približite samo jednu karticu" poruku, onda probaš ponovo i prođe. Do sad mi se nije dogodilo da baš neće. Jednako radi i sa satom s tim što sat nekad može da bude nezgodan za korišćenje (ma koliko na papiru ne bi trebalo da bude) jer moraš neku uvrnutu pozu da izvedeš da prisloniš, mada nisam probao sa donje strane, dal' bi u'vatilo ili ne.

nekad mi se dogodi, najčešće preko, da apple pay neće da radi a obična kartica hoće, ali mislim da je i dalje pametno imati obe kod sebe za svaki slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Da li je Google Pay validna opcija za online plaćanje?
Trebalo bi da bude, ali nisam probao, u stvari ne znam nijedan sajt ovako iz glave da prima to kao način plaćanja a PayPal znam gomilu.

Ovo za Apple Pay znam da radi već neko vreme ali eto i Google sad stigao! Desilo se i meni da je napisao jednom nešto to više kartica ali generalno radi skroz ok. Plus smejurija kad skapiras da je u izveštaju napisao da je plaćeno u C Marketu 664 :) i jasno je da je bolje imati i karticu u svakom trenutku, ali gledam da je bolje većinom telefon zbog sigurnosti, onda karticu možeš da držiš i u novčaniku koji ima NFC zaštitu.
  • Thanks (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zwerko said:

Ovo za Apple Pay znam da radi već neko vreme ali eto i Google sad stigao! Desilo se i meni da je napisao jednom nešto to više kartica ali generalno radi skroz ok. Plus smejurija kad skapiras da je u izveštaju napisao da je plaćeno u C Marketu 664 🙂 i jasno je da je bolje imati i karticu u svakom trenutku, ali gledam da je bolje većinom telefon zbog sigurnosti, onda karticu možeš da držiš i u novčaniku koji ima NFC zaštitu.

intesa otkad je unapredila svoj sistem i ebanking nema teorije da saznam gde sam koji račun platio kad gledam izvod tako da hvala im na tome. 

jer je mesto plaćanja XUASJROIJU?#)U$?"=I?!=130492/30942 sa najčešće takvim imenom.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

intesa otkad je unapredila svoj sistem i ebanking nema teorije da saznam gde sam koji račun platio kad gledam izvod tako da hvala im na tome. 

jer je mesto plaćanja XUASJROIJU?#)U$?"=I?!=130492/30942 sa najčešće takvim imenom.

Slazem se u potpunosti, cini mi se da je na pocetku bilo, tj pisalo. A sad za 95% transakcija je ili prazno ili ovo sto ti kazes...

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2022 at 7:41 AM, fuse.buca said:

Slazem se u potpunosti, cini mi se da je na pocetku bilo, tj pisalo. A sad za 95% transakcija je ili prazno ili ovo sto ti kazes...

pisao sam intezi jer me iznerviralo što nema to.

prvo su mi poslali neki default odgovor koji naravno nije pomogao, onda sam im pisao ponovo i dobio:

Quote

Kolege iz nadležne službe su nas obavestile da detalji transkacija koje su izvršene Vašom platnom karticom, kroz aplikaciju se mogu videti za prethodnih 30 dana kroz odeljak Kartice-Moje kartice-transakcije (prodajno mesto je vidljivo kada uđete na odgovarajuću transakciju). Nakon tog perioda detalji o izvršenoj transkaciji su vidljivi na izvodu platne kartice. Uočeno je da se u odeljku računi, informacija o prodajnom mestu može videti dok se transakcija ne proknjiži (dok je vidljiva kao nedospela obaveza), a da nakon njenog knjiženja, nisu dostupni detalji o transakciji u odeljku računi. Kolege iz nadležne službe rade na tome da se pomenuto omogući i kroz taj pregled. Unapred hvala na strpljenjenju i razumevanju.

Naravno čak ni ovo prvo nije istina jer ne može da se vidi 30 dana, ne radi im softver, prikazuje 7 dana i ne može da se promeni.

A ovaj ostatak odgovora je tragikomičan 🙂

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Lucky said:

pisao sam intezi jer me iznerviralo što nema to.

prvo su mi poslali neki default odgovor koji naravno nije pomogao, onda sam im pisao ponovo i dobio:

Naravno čak ni ovo prvo nije istina jer ne može da se vidi 30 dana, ne radi im softver, prikazuje 7 dana i ne može da se promeni.

A ovaj ostatak odgovora je tragikomičan 🙂

E pa ne znam za tebe, sad sam probao ovo "Kartice-Moje kartice-transakcije" koje nikad do sad nisam koristio i meni radi, tj mogu da vidim detalje svih transakcija od 01.09.2022. Postoji i filter pa stavis neki prethodni period (probao za mesec avgust) i tu vec ne vidim detalje tipa prodajno mesto i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...