Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

8 hours ago, togFU said:

Moram priznati da me ovaj quert00 malo podseca na Astoru

Astora šuri po zapadnoj Evropi a ti i dalje prodaješ ovde emotivne sovice!

9 hours ago, qwert00 said:

Kondukteri da se vrate. I taman se zaposli deo ljudi. I dalje može poništavanje ali uz konduktera u svakom autobusu. Da se to rešiti 

Da se raskinu i ne obanvaljju nikakvi ugovori sa apex i sl firmama koje bi da izvlače pare.

Da se cena karte adekvatno smanji za jednokratnu vožnju.

Da se nezaposlenim i onima sa najnižim platama i sl napravi neka opcija da mesečno imaju nešto besplatnih karti ili tako nesto. da ne bude ko nema para da ne može da se vozi. Da svi zaposleni dobiju pare za kartu ali ko ima platu 30k i još 3k za markicu uglavnom gleda da se švercuje i da deci kupi čokoladu i sl od tih 3 hiljade

Možda baš i to plaćanje beskontakno karte direktno sa buducom novom Dinom uz popust  i sl.

Već sad globaltel ima sistem recikliranje ambalaže gde se dobija opcija za bus plus dopune. To proširiti maksimalno ako je isplativo i da se za recikliranje zaista može dobiti i busplus i još neke druge stvari... I to motiviše i za ekologiju .plus onima koji nemaju mnogo para daje opciju da plate kartu i donošenjem stare ambalaže.

Isto profesionalna uprava i pod kontrolom. Naravno sve ovo je utopija 🙂

šalu na stranu,  iako imaš neke utopijske ideje, zapravo i ja smatram da GSP sistem treba redefinisati od nule da bi uopšte mogao da funkioniše.

I meni je padalo napamet to da se maksimalno smanji cena karte ili da se na neki drugi način naplaćuje i da nije toliko udar po džepu... Ne znam šta bi to bilo, nisam školovao a i trebalo bi neko ozbiljno istraživanje na tu temu, ali definitivno je izvodljivo. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

Moram priznati da me ovaj quert00 malo podseca na Astoru

Jel to dobro ili loše 😄

14 minutes ago, Lucky said:

Astora šuri po zapadnoj Evropi a ti i dalje prodaješ ovde emotivne sovice!

šalu na stranu,  iako imaš neke utopijske ideje, zapravo i ja smatram da GSP sistem treba redefinisati od nule da bi uopšte mogao da funkioniše.

I meni je padalo napamet to da se maksimalno smanji cena karte ili da se na neki drugi način naplaćuje i da nije toliko udar po džepu... Ne znam šta bi to bilo, nisam školovao a i trebalo bi neko ozbiljno istraživanje na tu temu, ali definitivno je izvodljivo. 

Za većinu stvari ne treba znanje doktora nauka.pa kao i bilo koji projekti.treba neki analitičar. Treba svakako i neko sa dobrim domenskim znamjem zA konkretnu oglas. Treba volje. Treba i debele kazne za korupciju (koje uvek ima). Ali i odlično plate za one koji upravljaju. A ne ovo demagoški da svaki dobar it u Srbiji ima platu veću od pratkicno svakog top menadžera u državnom/javnom sektoru. Plus su kazne za korupciju retke..i onda logično ako ima 1000e platu taj neko a neka kazni za korupciju čestih da će taj neko lako da se prihvati korupcije....to je taj deo sa prof.menadzmentom. moraju biti plaćani dobro.kontrolisanini sa tezimnkaznama.za korupciju...sve utopija..ovako danas developer sa 2-3 godine iskustva ima više para od nekog ko upravlja velikim državnim preduzećem i to posle često 20+ godina radnog staža...ne ide 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Recimo šta sam svojevremeno mislio za beogradski gsp:
Kondukteri da se vrate. I taman se zaposli deo ljudi. I dalje može poništavanje ali uz konduktera u svakom autobusu. Da se to rešiti 
Da se raskinu i ne obanvaljju nikakvi ugovori sa apex i sl firmama koje bi da izvlače pare.
Da se cena karte adekvatno smanji za jednokratnu vožnju.
Da se nezaposlenim i onima sa najnižim platama i sl napravi neka opcija da mesečno imaju nešto besplatnih karti ili tako nesto. da ne bude ko nema para da ne može da se vozi. Da svi zaposleni dobiju pare za kartu ali ko ima platu 30k i još 3k za markicu uglavnom gleda da se švercuje i da deci kupi čokoladu i sl od tih 3 hiljade
Možda baš i to plaćanje beskontakno karte direktno sa buducom novom Dinom uz popust  i sl.
Već sad globaltel ima sistem recikliranje ambalaže gde se dobija opcija za bus plus dopune. To proširiti maksimalno ako je isplativo i da se za recikliranje zaista može dobiti i busplus i još neke druge stvari... I to motiviše i za ekologiju .plus onima koji nemaju mnogo para daje opciju da plate kartu i donošenjem stare ambalaže.
Isto profesionalna uprava i pod kontrolom. Naravno sve ovo je utopija
 
 
 
Ps. Još jednom da komentarišem. Svakako da ne možemo postaviti nekog Grčića vlasnika pecenjara bliskog  vlasti da vodi takvu banku zar ne? Ili nekog Dinkićecog čoveka"od poverenja" i sl? Ništa nije savršeno jasno ali ne vidim bas da Raif banku vodi Grčić-nemac što drži pecenjaru na autobanu
Sudstvo i zakoni. Kazne za korupciju velike i da se sprovode. A sa druge strane ko je na pozicija da upravlja mora da ima dobre plate. Ne možeš dati platu nekog 1000e i dati mu da upravlja takvom bankom. Mora imati odlična primanja ali i strah od kazne za korupciju i prevaru
Sve to što ti predlažeš je suštinski socijalizam. Sa nacionalnom notom umesto internacionalne. Bio jedan što se i za to zalagao [:D]

Šalu na stranu, takvi sistemi su najrazvijeniji u Skandinavskim zemljama, daleko od toga da su nemogući, ali daleko od toga da su u dogledno vreme izvodivi u našem društvu. Pod jedan kad kažeš oštre kazne za korupciju za koju se ne sećam da je iko ikada ovde osuđen. Da ne pričamo što ako imaš vezu možeš opušteno da gaziš ljude po sred pešačkog i slično...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, qwert00 said:

Za većinu stvari ne treba znanje doktora nauka.pa kao i bilo koji projekti.treba neki analitičar. Treba svakako i neko sa dobrim domenskim znamjem zA konkretnu oglas. Treba volje. Treba i debele kazne za korupciju (koje uvek ima). Ali i odlično plate za one koji upravljaju. A ne ovo demagoški da svaki dobar it u Srbiji ima platu veću od pratkicno svakog top menadžera u državnom/javnom sektoru. Plus su kazne za korupciju retke..i onda logično ako ima 1000e platu taj neko a neka kazni za korupciju čestih da će taj neko lako da se prihvati korupcije....to je taj deo sa prof.menadzmentom. moraju biti plaćani dobro.kontrolisanini sa tezimnkaznama.za korupciju...sve utopija..ovako danas developer sa 2-3 godine iskustva ima više para od nekog ko upravlja velikim državnim preduzećem i to posle često 20+ godina radnog staža...ne ide 🙂

eh, pa sad si otišao baš daleko, sistem plata uređuje mnogo faktora ... konkretno u ovom trenutku ti programeri su najtraženiji i samim tim imaju najviše plate (ovako u svakodnevnom govoru, shvatili smo iz onih statistika da nisu baš samo programeri). Možemo da postavimo i pitanje dal' treba hirirug u bolnici da ima 1000 evra a junior front-end koji lupa po wordpressu 1500, ili neka bude isto 1000, malo je druga kategorija nego cena karte u autobusu, mada može da se posmatra kao šira slika, ali onda si uzeo da redefinišeš celo društvo 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2022 at 8:38 AM, Lucky said:

Astora šuri po zapadnoj Evropi a ti i dalje prodaješ ovde emotivne sovice!

Znamo da si kolekcionar, uskoro stižu nove sovice, da dopuniš kolekciju!

On 8/8/2022 at 8:52 AM, qwert00 said:

Jel to dobro ili loše 😄

I jedno i drugo 😄

drug Astora je imao te kao ideje koje su pomalo naivne ali sa dobrom namerom, utopijske... delovao je kao neki dobrica koji je pomalo glupav, imao je taj VAJB ("zračio je time" na srpskom?)... ti doduše deluješ pametnije, to je dobro 😄

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, togFU said:

Znamo da si kolekcionar, uskoro stižu nove sovice, da dopuniš kolekciju!

On 8/8/2022 at 8:52 AM, qwert00 said:

hoo hoo!

27 minutes ago, togFU said:

drug Astora je imao te kao ideje koje su pomalo naivne ali sa dobrom namerom, utopijske... delovao je kao neki dobrica koji je pomalo glupav, imao je taj VAJB ("zračio je time" na srpskom?)... ti doduše deluješ pametnije, to je dobro 😄

u to ime:

image.png

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Banke su im objasnile da je razlog tome „ulaganje u modernizaciju i digitalizaciju“. Međutim, stanje u bankama je drugačije.

Banke API, NLB komercijalna, Adiko, Erste, Mobi, Srpska, Erste, Euro-direktna, Rajfajzen i Kredi Agrikol banka još uvek nisu promenile cenovnike. Nove cene, međutim, već važe u Banci poštanska štedionica.

Hitno izdavanje kartice sada košta 400 dinara, a ista cena važi i za izdavanje serije od 10 čekova. Najveće povećanje cene uočava se u usluzi dostavljanja kartice na kućnu adresu, koja je do pre deset dana koštala 50, a sada košta 800 dinara.

OTP banka potvrdila je za BBC na srpskom da će promeniti cene svojih usluga od prvog septembra.

Podsećamo, Narodna banka Srbije (NBS) oglasila se povodom poziva da preduzme mere u vezi sa naknadama banaka, te je u saopštenju navela da intenzivno radi na rešenju koje će u najkraćem roku biti usvojeno i primenjeno tako da se na najbolji način zaštiti standard građana.

"Podsećamo da će povodom najava i odluka pojedinih banaka da povećaju naknade za određene usluge povezane s platnim računima NBS na prvoj redovnoj sednici Izvršnog odbora, 11. avgusta, doneti paket mera i propisa kako bi zaštitila standard građana Srbije", naveli su.

 

Čekamo današnju sednicu kao ozeblo sunce! @Debeli daj nam insajd info!

Link to comment
Share on other sites

банке па банке... јебале вас банке...

обавезно осигурање у саобраћају поскупи 20%, нит' се ко буни нит' се ко оглашава... банке су циганска шатра обична, осигурање зна како се ради.

[:p]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Debeli said:

банке па банке... јебале вас банке...

обавезно осигурање у саобраћају поскупи 20%, нит' се ко буни нит' се ко оглашава... банке су циганска шатра обична, осигурање зна како се ради.

[:p]

hahaha, kako misliš, pa kukali smo i oko toga 🙂

ne znam doduše ko je nadležan za obavezno osiguranje u saobraćaju, koje telo to reguliše? :))

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Debeli said:

Hvala ti Draško!

Quote

 

Гувернерка Народне банке Србије Јоргованка Табаковић изјавила је да је са банкама постигнут договор да у наредних годину дана, почев од 1. септембра, не повећавају цену услуга, а да оне банке које су их повећале од 1. јануара 2021. године снизе висину тих услуга за 30 процената, али не испод нивоа на коме је цена услуга била пре повећања.

Јоргованка Табаковић је додала да је Извршни одбор НБС донео две одлуке које се тичу банкарских услуга, а које ће додатно заштитити животни стандард грађана.

Нагласила је да ће банке убудуће бити обавезане да централној банци унапред најаве намеру да мењају цене својих услуга, уместо да као до сада слободно одлучују о томе.

Табаковићева је додала да ће НБС на исти начин учествовати и у одлучивању о свим ценама које утичу на потрошачку корпу.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Debeli said:

банке па банке... јебале вас банке...

обавезно осигурање у саобраћају поскупи 20%, нит' се ко буни нит' се ко оглашава... банке су циганска шатра обична, осигурање зна како се ради.

[:p]

 

Link to comment
Share on other sites

Na konto Dine, sad se setih da Holandija ima jedinstven sistem online plaćanja, gde su potpuno izbegli kartice. Radi slično IPS Pay, gde te browser klikom na Plati šalje na portal tvoje banke, gde ti se otvori prepopulisana transfer forma.

Trgovci nemaju dodatne troškove, građani su bezbedniji jer nema podataka da se ukradu

https://dutchreview.com/expat/financial/what-is-ideal/

Edited by Jose Jimenez
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Na konto Dine, sad se setih da Holandija ima jedinstven sistem online plaćanja, gde su potpuno izbegli kartice. Radi slično IPS Pay, gde te browser klikom na Plati šalje na portal tvoje banke, gde ti se otvori prepopulisana transfer forma.

Trgovci nemaju dodatne troškove, građani su bezbedniji jer nema podataka da se ukradu

https://dutchreview.com/expat/financial/what-is-ideal/

ma ima sto posto ovakvih stvari po svetu naravno i super je i treba da ga bude što više.

i taj IPS Pay, da ne otvaramo priču oko implementacije, napravljen je i predstavljen i onda ništa dalje niko nije radio na njemu niti ga promoviše niti edukuje ljude niti ima kampanje itd.

Ja čak mislim i da na većini mesta kad bih izvadio telefon i dao taj IPS qr da mi skenira prodavac i naplati, ne bi znao šta da radi 🙂

kao ono u prvim mesecima plaćanja telefonom kad su bili zbunjeni, s tim što ovde ima i dodatni nivo da oni nešto moraju da još kliknu 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 12:23 AM, Zwerko said:

Sve to što ti predlažeš je suštinski socijalizam. Sa nacionalnom notom umesto internacionalne. Bio jedan što se i za to zalagao [:D]

Šalu na stranu, takvi sistemi su najrazvijeniji u Skandinavskim zemljama, daleko od toga da su nemogući, ali daleko od toga da su u dogledno vreme izvodivi u našem društvu. Pod jedan kad kažeš oštre kazne za korupciju za koju se ne sećam da je iko ikada ovde osuđen. Da ne pričamo što ako imaš vezu možeš opušteno da gaziš ljude po sred pešačkog i slično...

Pa rekoh da je utopija i zaista i stoji da Skandinavija možda ima i najviše "socijalizma" u celom svetu iako su kapitalistička zemlje 🙂

 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Најбитнији савет је када вам нешто не одговара промените. Овај талас поскупљења је и дошао зато што су они схватили да се нико не буни. Ми смо стварно народ који се не буни на новац. Новац овде има потпуно другу димензију у односу на остатак света. Просто га доживљавамо као успутан и лако је бити банка када је такав народ", закључио је Узелац.

ima nečega u tome 🙂

 

Quote

 

"Најгори сценарио је да грађанима буду рате веће од 10 до 20 одсто. И са стране еурибора се очекује благо повећање из месеца у месец. То је у корак са осталим поскупљењима, и новац поскупљује", наводи Узелац.

Наводи да све што се дешава у Европи дешава се и код нас.

"Они имају проблема са енергентима, и инфлација је нешто што дрма то подручје. Ми смо увезли тај део инфлације и овако се бранимо. Сада ће штедња грађана постати исплативија. Банке су до сада плаћале на штедњу ниске каматне стопе, а с овим мерама то може да се промени. Банке ће можда изаћи са понудом за штедњу бољим него што је то у претходном периоду било", истиче Узелац.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 8:20 AM, Lucky said:

eh, pa sad si otišao baš daleko, sistem plata uređuje mnogo faktora ... konkretno u ovom trenutku ti programeri su najtraženiji i samim tim imaju najviše plate (ovako u svakodnevnom govoru, shvatili smo iz onih statistika da nisu baš samo programeri). Možemo da postavimo i pitanje dal' treba hirirug u bolnici da ima 1000 evra a junior front-end koji lupa po wordpressu 1500, ili neka bude isto 1000, malo je druga kategorija nego cena karte u autobusu, mada može da se posmatra kao šira slika, ali onda si uzeo da redefinišeš celo društvo 🙂

Ne nisi razumeo .ne kažem ja ništa o tim cenama. Tržište to određuje. Front end Dec dobar ima posla svugde i lako može da živi u Srbiji a radi za strana trzista.nema dovoljno devova i plate su takve..da ih ima pun kurac i da svako radi to plate bi bile drastično manje. plate hirurzima koje daje država moraju biti takve da oni hoće da rade tj da ih ima. Ne može država reči zaoknsi da hirurg mora imati minimum 2000e a da front end ne sme da ima više od hirurga. Pa to je komunizam. I to nigde ne rekoh  niti ima smisla da moralisemo šta bi trebalo. Mnogo toga u svetu bintrebako..za.pocetam da nema gladi i da svi imaju vodu i sl utopijske stvari 

 

Ja sam samo rekao da neko na super odgovornoj poziciji za celo društvo(kao tipa menadžment EPS, MTS, NBS, Nis ...) Da ti ljudi čija preduzeća imaju milione kojima oni upravljaju ne smeju imati platu 1000,e..dati nekom da upravlja npr da 50 miliona evra i dati mu platu 1000e..uz loše sudstvo tj slabu borbu sa korupcijom..svi znamo gde to vodi 🙂 plate tih ljudi moraju biti ozbiljne a sa druge strane borba sa korupcijom mora biti jaka i drskonska. Gde za jednu osudu ide dosta zatvora i dozivtno zabrana upravljanja i rada bilo gde u državnom sektoru i sl..već kako se pravno uobliči...

To što hirurg ima 1000e a dev 1500e ne znači da moramo na čelo EPS staviti čoveka i dati mu 1000e jer je jasno da će on loše upravljati Epsom. Mora imati odličnu platu ali i strah od kazne

 

Pa.ne sporim ja da hirurzi trebaju da sunl dobro plaćane i biće što ih manje bude ovde .ali ja prosto o tome nisam pričao 

Ja generlno kaže da sa malo želje i volje i malo mane potlronizma i raznih Dinkića Grčića i sl moze da se nešto uradi. U nekoj oblasti. Kao što dadoh par primera gde bi u kroisti društva moglo nešto da se uradi.. recimo da se reši GSP... Da to nije nemoguće

On 8/9/2022 at 1:39 PM, togFU said:

Znamo da si kolekcionar, uskoro stižu nove sovice, da dopuniš kolekciju!

I jedno i drugo 😄

drug Astora je imao te kao ideje koje su pomalo naivne ali sa dobrom namerom, utopijske... delovao je kao neki dobrica koji je pomalo glupav, imao je taj VAJB ("zračio je time" na srpskom?)... ti doduše deluješ pametnije, to je dobro 😄

Pametnije delujem al možda i dalje ne pametan 😄

Ja sam to samo onako usput spomenuo.znsm da je utopija al znam da može da se reši. Možda jer sam biznis analitičar matori pa mi tako nekad padnu rszmljanje o unapređenju. A znam da se mnogie stvari mogu lako rešiti ali neće 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, qwert00 said:

Ja sam samo rekao da neko na super odgovornoj poziciji za celo društvo(kao tipa menadžment EPS, MTS, NBS, Nis ...) Da ti ljudi čija preduzeća imaju milione kojima oni upravljaju ne smeju imati platu 1000,e..dati nekom da upravlja npr da 50 miliona evra i dati mu platu 1000e..uz loše sudstvo tj slabu borbu sa korupcijom..svi znamo gde to vodi 🙂 plate tih ljudi moraju biti ozbiljne a sa druge strane borba sa korupcijom mora biti jaka i drskonska. Gde za jednu osudu ide dosta zatvora i dozivtno zabrana upravljanja i rada bilo gde u državnom sektoru i sl..već kako se pravno uobliči...

To što hirurg ima 1000e a dev 1500e ne znači da moramo na čelo EPS staviti čoveka i dati mu 1000e jer je jasno da će on loše upravljati Epsom. Mora imati odličnu platu ali i strah od kazne

Svako malo kad krene ta priča ja razmišljam o tome i toj filozofiji "mora da glavni lik ima veliku platu i onda neće da krade" 🙂 Meni je to malo rofl (ne kad ti kažeš nego kao neki ozbiljniji ljudi po medijima) jer šta znači ozbiljnija plata pa neće da krade? Evo imamo Bajatovića kad ga često pominjemo ovde, on ima jedno 10.000 evra (pišem napamet ali mislim da je tu negde) što bi spadalo u ozbiljnu platu čak i u većini zemalja na Zapadu. Siguran sam da i pored toga lapa kako stigne 🙂 Naravno, delom zato što nema kaznu koju i ti pominješ.

Ali ne vidim razliku u tome koliko krade kad ima 2000 i 10000 evra jer pričamo o milionskim šemama, sigurno neće da pravi duple račune za nabavku toaletnog papira pa da uzme 500e više, čak i kad ima 2000 i kad ima 10000 a na takvoj je poziciji. A da stvarno ima neku ono 30.000 evra platu pa da ne razmišlja o krađi je nemoguće. Opet, ako imamo kaznu i boji se kazne, onda je opet nebitno dal ima 2000 i 10000 jer kazna ga drži pod kontrolom a ne to što ima 10000 eur platu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Sve je to lepo, ali koji je prvi korak u realizaciji?

Htedoh milion stvari da kažem al ću da krenem od monarhije .demokratske i normalne 🙂 da barem nemam idiote od predsednika kao ovih 30 godina..i monarh moze biti idiot ali zna da ostavlja sinu tu poziciju ne mora na izbore i ne mora sve da radi za rejting.a može se desiti da hoće nešto i za zemlju da uradi..ne mora sve odmah da krade jer je na vlasti 5 godina pa će doći drugi (ili za 10+ godina u slučaju trenutnog mamlaza na vlasti)..

Ništa drugo ne vidim. Inače ćemo uvek imati lika koji kad dobije svojih 4-5 godina mora da namiri sebe svoju blizu dalju rodbinu i sve redom ...jer ne mesto prolazno..ako se ne "nafatira" na vreme dolazi drugi...ako se i desi da je pošten i lud (možda Voja Koštunica npr..možda i sl)..nema veze posto će i nega da nasledi posle neka lopina 🙂

Iz ovih razloga ja subjetno i jesam monarhista izmedju ostalog  🙂 iako je sve utopija i jasno je da će u Srbiji uvek biti relativno loše. Nekad bolje nekad lošije ali iskreno sumnjam da će biti bolje.kao i ceo Balkan..malo je do toga što nam i kolonizatori neće dati da nam bude bolje a malo i do nas samih. Kompleksa priča 🙂

 

PO meni prvo korak je izbaciNvanje predsedniku izbora. Pa onda ideja da posle izbora (rekoh parlwmtnatna ustavna monarhija a ne da kralj naslednici Vučića i da sve sam radi kao ovaj sadašnji kralj-predsednik)...koji čak i trafostanica određuje gde će da se grade...

 

pa onda nova većina da zaista želi da nešto reši i da se postavlja profesionalni menadžment domaći strani..sa jasnim kontrolama. Sa jasnim nagradama za uspeh i kaznama za neuspeh. I cuvene kazne za korupciju...korupcija neće nestati ali će je biti manje..u skladu sa tim mora biti i nadoknada dobra jer profesionalni menadžment koji zaista zna posao neće za 1000e da radi 🙂 u npr tom epsu:) veći prihodi i nagrade a veće kazne za lošem radi i još veće kazne za korupciju.....deluje da je bolje nego Grčić na čelu eps-a 😄 nije nuklearna fizika 🙂

Pa. Amaterski za EPS ,uz ogradu da grešim:

Prof menadzwmtn sa zadatim ciljevima i na osnovu toga nagrade...kazne za korupcijundrakonse i da se primenjuju.

Država da da ograničenje tipa max cena i sl za privredu za gradjane.mozda nešto bepslatne struje za socijalno ugrožene i sl. I tu menadžment ne može da pravi profit ekonomskim dizanjem cene.

Ostaje borba protiv krajnje struje. Ulaganje u transport i minizovNne gubitaka u transportu.

Odluka da li treba nuklearna centrala ili ne 

Odluka da li moze veća hidrocentrala na Dunavu i sl..itd..

 

Ps. Naravno nema rešenja i posle Tadića tome i Vučića doći će neki sličan njima i tako dalje 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, qwert00 said:

Ps. Naravno nema rešenja i posle Tadića tome i Vučića doći će neki sličan njima i tako dalje 🙂

ali tomislav nikolić, koliko je brzo taj čovek pao u zaborav, a da je živ i dalje, da kažemo 🙂

morao sam sad da izguglam ladno je bio na inouguraciji AV i to je prvi put da je viđen posle X godina.

dal' uopšte išta radi ta njegova agencija za saradnju sa rusijom i kinom, pitam se 🙂 mislim, bukvalno da li bilo šta radi 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

ali tomislav nikolić, koliko je brzo taj čovek pao u zaborav, a da je živ i dalje, da kažemo 🙂

morao sam sad da izguglam ladno je bio na inouguraciji AV i to je prvi put da je viđen posle X godina.

dal' uopšte išta radi ta njegova agencija za saradnju sa rusijom i kinom, pitam se 🙂 mislim, bukvalno da li bilo šta radi 🙂

Verujem da Toma ako zjdrav sa ženom putuje po svetu turistički o trošku države i čuti i ne radi ništa..a i tamo nikad nije ništa ni radio od kako je prestao .... Da kopa 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

@qwert00 sve to što ti pričaš polazi od sređivanja države kao takve - prvo sudstvo, zakonodavstvo i primena zakona pa sve ostalo. A kada to imaš sve lepo uređeno je solidno nebitno da li imaš banku koja je u državnom vlasništvu ili ne. Jer ti kao država imaš regulatora svih banaka, u ovom slučaju NBS, kao što imaš državu koja reguliše sve druge privredne sektore zakonima i slično. 

A to da se uzdamo u činjenicu da će neko naslednim pravom biti najbolje rešenje za državu mi je poprilično bezveze u smislu monarhije. Jer to znači da ti vlast predaješ u ruke nekom samo na osnovu toga što je nečije dete, ne zato što je pametan, sposoban ili bilo šta. Konačno naša kraljevska dinastija je trenutno stara nešto preko 200 godina i došla je na vlast revolucijom (tj Karađorđe oslobodio Srbiju od Turaka, kasnije njegovi opet došli revolucijom). U tom kontekstu nije možda besmislen ni Babićev predlog da prosto proglasimo Vučića za kralja pa će ga nasledi lepo Danilo a posle i Vukan. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...